Gry klasyczne

 • TenTrix
  Graj
  TenTrix
  Zagrano 3387104 razy

  Jak daleko uda ci się zajść, zanim skończy ci się miejsce na planszy w tej najnowszej grze typu układanki? Dowiedz się i zagraj w TenTrix!

 • Mahjong Shanghai
  Graj
  Mahjong Shanghai
  Zagrano 3302124 razy

  Oczyść planszę klikając na 2 identyczne klocki!

 • Onet Connect Classic
  Graj
  Onet Connect Classic
  Zagrano 1026456 razy

  Fajne zwierzęta, cukierki lub owoce - połącz identyczne kafelki i oczyść pole, zanim upłynie czas, w tej zabawnej grze Mahjong.

 • Najlepszy klasyczny mahjong
  Graj
  Najlepszy klasyczny mahjong
  Zagrano 93303 razy

  Dasz radę przejść przez wszystkie trudne plansze, które czekają na Ciebie w tej tradycyjnej wersji gry klasycznej? Połącz ze sobą jak najszybciej kafelki.

 • Pasjans Freecell
  Graj
  Pasjans Freecell
  Zagrano 82009 razy

  Masz trochę wolnego czasu? Wypróbuj tę ekscytującą wersję pasjansa!

 • Sudoku: Classic
  Graj
  Sudoku: Classic
  Zagrano 67630 razy

  Wypróbuj swoje umiejętności gry w sudoku w tej zabawnej i trudnej wersji klasycznej gry logicznej. Czy zdołasz wypełnić wszystkie pola w każdym diagramie, zanim skończy Ci się czas?

 • Stick Badminton
  Graj
  Stick Badminton
  Zagrano 63038 razy

  Nowa technologia w badmintonie? Oczywiście. A może wolisz jednak tradycyjną grę?

 • Noughts and Crosses
  Graj
  Noughts and Crosses
  Zagrano 49674 razy

  Dasz radę pokonać komputer w tej wersji online klasycznej gry w kółko i krzyżyk? Przejdź do wirtualnej tablicy i przekonaj się, ile rund możesz wygrać.

 • Snake Classic
  Graj
  Snake Classic
  Zagrano 44158 razy

  Zbieraj jedzenie i nie pozwól by wąż dotknął ściany lub własnego ogona!

 • Tetrolapse
  Graj
  Tetrolapse
  Zagrano 43341 razy

  Czy potrafisz znaleźć miejsca dla tych wszystkich wyjątkowych kształtów? Sprawdź, czy dasz radę połączyć je, aby znikły z ekranu, w tej wymagającej grze logicznej.

 • Mahjong Chain: Classic
  Graj
  Mahjong Chain: Classic
  Zagrano 38454 razy

  W tej tradycyjnej wersji popularnej gry planszowej czeka na ciebie 10 niepowtarzalnych poziomów. Jak najszybciej dopasuj do siebie płytki. Czas ucieka!

 • Pasjans Freecell
  Graj
  Pasjans Freecell
  Zagrano 31186 razy

  Zegar tyka, a Tobie kończy się czas! Czy dasz radę ułożyć wszystkie karty w tej sprytnej i trudnej wersji klasycznej gry? Działaj szybko, aby zdążyć przed upływem czasu.

 • Tiny Treasure
  Graj
  Tiny Treasure
  Zagrano 27808 razy
 • Frogtastic!
  Graj
  Frogtastic!
  Zagrano 27775 razy

  Ta niesamowita żaba walczy z coraz większą hordą niebezpiecznych sfer. Możesz pomóc jej zniszczyć je wszystkie, zanim wskoczą na liść lilii w tej ekscytującej grze logicznej typu „połącz 3”.

 • Legenda Ludo
  Graj
  Legenda Ludo
  Zagrano 25871 razy

  W tej fascynującej grze planszowej możesz teraz zmierzyć się z trzema innymi graczami lub zagrać tylko z komputerem. Czy potrafisz przesuwać cztery pionki po planszy i wrócić do bezpiecznego miejsca, zanim to samo zrobi Twój przeciwnik?

 • Starball
  Graj
  Starball
  Zagrano 25792 razy

  Arkanoid w wydaniu kosmicznym - odbijaj piłeczkę i zbijaj cegły!

 • Ciasto marchw: Lekcje gotowania z Sara
  Graj
  Ciasto marchw: Lekcje gotowania z Sara
  Zagrano 23661 razy

  Ta kulinarna klasyka zawsze się udaje!

 • Kółko i krzyżyk – tryb podstawowy
  Graj
  Kółko i krzyżyk – tryb podstawowy
  Zagrano 22194 razy

  Zmierz się z komputerem lub znajomym w tej wersji online klasycznej gry. Ile rund zdołasz wygrać?

 • Strzelanie do baniek – Gameboss
  Graj
  Strzelanie do baniek – Gameboss
  Zagrano 22170 razy

  Tysiące kolorowych baniek spada na dół ekranu i może wszystko zmiażdżyć. Czy pozwolisz im tak się tu bezczelnie rządzić? Oczywiście, że nie! Postaw na swoim w tej emocjonującej grze w strzelanie do baniek.

 • Ułóż mahjonga
  Graj
  Ułóż mahjonga
  Zagrano 22057 razy

  Czas upływa. Jak szybko potrafisz dopasować wszystkie kafelki w tej wersji online klasycznej gry? Kliknij przycisk żarówki, jeśli skończą Ci się ruchy.

 • 10 x 10 Święta
  Graj
  10 x 10 Święta
  Zagrano 21821 razy

  Jak długo dasz radę znajdować miejsca na te wszystkie kolorowe figury? Postaraj się dobrze je ułożyć w rzędy i kolumny, tak aby zniknęły z planszy, w tej grze online, doskonałej na święta.

 • Gomoku
  Graj
  Gomoku
  Zagrano 21222 razy

  Chcesz zagrać w tę wersję online klasycznej gry planszowej? Sprawdź, czy dasz radę ułożyć rząd kamieni szybciej niż komputer.

 • Arkanoid
  Graj
  Arkanoid
  Zagrano 21138 razy

  Klasyczna gra zręcznościowa powraca w tej wymagającej wersji online. Przejmij stery statku kosmicznego i zbij jak najwięcej klocków, zbierając przy tym ulepszenia, które pomogą ci utrzymać się w walce.

 • Szachy: Klasyczne
  Graj
  Szachy: Klasyczne
  Zagrano 19654 razy

  Czy pokonasz komputer, próbując dać mu mata w tej wersji online popularnej gry? Sprawdź, czy uda ci się zaszachować króla przeciwnika, zanim stracisz swojego!

 • Wild Pistols
  Graj
  Wild Pistols
  Zagrano 18007 razy

  Klasyczna strzelanka w kowbojskiej obsadzie - wyceluj dobrze i strzel!

 • Szachowy mistrz
  Graj
  Szachowy mistrz
  Zagrano 17874 razy

  Zmierz się ze znajomym lub komputerem w tej grze w szachy. Czas ucieka. Czy uda Ci się wykonać szach-mata przed upływem czasu?

 • Mahjong Connect: wersja klasyczna
  Graj
  Mahjong Connect: wersja klasyczna
  Zagrano 17856 razy

  Jak szybko uda Ci się połączyć wszystkie kafelki w tej skomplikowanej wersji gry Mahjong? Musisz grać szybko, aby zdążyć przed upływem czasu. Jeśli skończą Ci się ruchy, po prostu kliknij ikonę żarówki, aby uzyskać małą wskazówkę.

 • Mahjong z żółwiem
  Graj
  Mahjong z żółwiem
  Zagrano 17564 razy

  Czy potrafisz połączyć wszystkie kafelki w tej wymagającej wersji online klasycznej gry planszowej? Funkcja otwartych kafelków pomoże Ci w grze, jeśli jesteś początkującym graczem lub jeśli po prostu skończą Ci się ruchy.

 • Kuchenny mahjong: tryb klasyczny
  Graj
  Kuchenny mahjong: tryb klasyczny
  Zagrano 16530 razy

  Rozwiąż trudne zagadki związane z tym, co przygotowuje się w tej kuchni! Czy potrafisz połączyć wszystkie kulinarne kafelki w tej klasycznej wersji gry planszowej? Po rozpoczęciu gry włączy się licznik, dlatego musisz działać szybko

 • Kosmiczny arkanoid
  Graj
  Kosmiczny arkanoid
  Zagrano 15290 razy

  Wybierz się w międzygwiezdną podróż, grając w tę mobilną wersję klasycznej gry zręcznościowej. Rozwalaj bloki, zbieraj ulepszenia i walcz o to, aby piłka nie zagubiła się w otchłani kosmicznej.

 • J'aime Mahjong
  Graj
  J'aime Mahjong
  Zagrano 15152 razy

  Klasyczna chińska gra z szarmanckim Francuzem!

 • Autobus z walizami: Wyczyść rzędy
  Graj
  Autobus z walizami: Wyczyść rzędy
  Zagrano 14995 razy

  Sterta walizek w tym autobusie rośnie w zastraszającym tempie. Czy dasz radę je uporządkować, i to szybko, w tej grze logicznej? Jeśli dojdą do samego sufitu, kierowca będzie miał duży problem!

 • Klasyczny pasjans: Święta
  Graj
  Klasyczny pasjans: Święta
  Zagrano 14666 razy

  Czas na świętowanie z bożonarodzeniową wersją klasycznej gry karcianej. Czy uda ci się wygrać wyścig z czasem i ułożyć wszystkie karty ozdobione klasycznymi świątecznymi ikonami, jak Święty Mikołaj i renifer Rudolf?

 • Okruszki
  Graj
  Okruszki
  Zagrano 14047 razy

  Ta nowa wersja klasycznej gry na pewno ci się spodoba. Przejmij kontrolę nad drewnianą rakietką i zniszcz kolorowe bloki tak szybko, jak tylko potrafisz, za pomocą odbijającej się piłki.

 • Classic Sudoku
  Graj
  Classic Sudoku
  Zagrano 13012 razy

  Ta jedna z najpopularniejszych na świecie gier wymaga prawdziwej gimnastyki umysłu!

 • Better Than Chess
  Graj
  Better Than Chess
  Zagrano 12888 razy

  W tej grze w szachy 3D możesz zmierzyć się ze znajomym, internetowym przeciwnikiem lub komputerem. To jednak nie wszystko! Dla każdego ruchu możesz ustawić limity czasu dla trudności. Poprowadzisz swoje pionki do zwycięstwa, czy pozwolisz, aby przeciwnicy pokonali Twojego króla?

W końcu coś dla fanów klasyki

W dzisiejszych czasach branża gier wideo (i nie tylko) rozwija się w ogromnym tempie. Co roku wydawane są setki tytułów, w których produkcję i promocję pompuje się miliardy dolarów. Jest tego tyle, że aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami, trzeba by zajmować się tylko graniem i to przez 24 godziny na dobę! Jeśli jednak znudziła Ci się pogoń za nowościami i chcesz rozerwać się przy znanych, klasycznych pozycjach, koniecznie zajrzyj na stronę Gry.pl, do kategorii Gry klasyczne.

Jeśli szukasz prawdziwych klasyków, wypróbuj Ciasteczkowego potwora. To nic innego, jak znany i lubiany Pac-Man! Poprowadź swojego bohatera przez labirynt, karmiąc go kulkami i uciekając przed złośliwymi duchami. Specjalne kulki przemieniają duchy w ciasteczka, które możesz zjeść. Zobaczymy, czy teraz będą takie odważne!

Kolejna propozycja to Galaxy Defenders. To współczesna wariacja na temat klasycznych gier z automatów, takich jak Space Invaders czy Galaga. Zasady pozostały bez zmian — unikaj wrogich pocisków i zestrzel wszystkich obcych, zanim dotrą do dołu ekranu, gdzie znajduje się Twój statek.

TenTrix to z kolei daleki krewny klasycznego Tetris. Gra z pozoru bardzo przypomina pierwowzór, jednak po chwili rozgrywki okazuje się, że różnice są bardzo poważne. Musisz układać pojawiające się u dołu figury na planszy, tak aby pozostawić jak najmniej pustych miejsc. Gdy ułożysz cały rząd (w pionie lub w poziomie), figury z tego rzędu znikają, pozostawiając puste miejsce. Gra trwa do momentu, aż nie będzie już miejsca na położenie kolejnej figury. 

Jeśli wciąż mało Ci klasyków, sięgnij po Kosmiczny Arkanoid. Niszcz bloki, zbieraj ulepszenia i walcz o to, aby piłka nie zagubiła się w otchłani kosmicznej.

Nic tak nie poprawia humoru jak stara, dobra klasyka. Z takimi grami nie tylko spędzisz miłe chwile, ale i przypomnisz sobie, jak to było kiedyś. A jeśli to nie była Twoja epoka, to też nic straconego. Poczuj jej klimat w klasycznym klimacie ponadczasowych gier. Zawsze warto odwiedzić starych, dobrych znajomych i poczuć to unikalne coś. Mamy ponad 40 gier w tej kategorii, do grania online i za darmo.