FAQ

test

FAQ

Pluginy

Aby zagrać w te gry, potrzebujesz najnowszych wersji następujących pluginów: Java, Shockwave, Flash.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić, czy posiadasz najnowsze wersje tych pluginów.


Często zadawane pytania (FAQ)

1. Gra nie działa/nie działa poprawnie. Co mam zrobić?

Może być to spowodowane kilkoma czynnikami. Sprawdź wszystkie poniższe punkty.

 1. Do gier online musisz poprawnie zainstalować na swoim komputerze trzy programy: Java, Shockwave i Flash. Sprawdź te programy, korzystając z linka na górze strony "Sprawdź, czy twoja przeglądarka posiada najnowsze wersje tych pluginów" i upewnij się, że posiadasz najnowsze ich wersje na swoim komputerze.
 2. Niektóre gry działają poprawnie tylko w przeglądarce Internet Explorer (IE). Spróbuj uruchomić grę w IE, jeśli nie korzystasz teraz z tej przeglądarki. Z kolei inne gry mogą funkcjonować lepiej w alternatywnej przeglądarce Firefox, którą możesz pobrać na http://www.mozilla.com/en-US/products/download.html?product=firefox-2.0.0.9&os=win&lang=pl Wersja dla komputerów MAC: http://www.mozilla.com/en-US/products/download.html?product=firefox-2.0.0.9&os=osx&lang=pl.
 3. Możliwe, że gra nie działa, ponieważ twoje połączenie internetowe jest zbyt wolne. Niektóre gry potrzebują kilku minut, aby załadować się do końca przy wolnym połączeniu.
 4. Niektóre gry uruchamiane są ze strony ich developera. Jeśli na tej stronie występują jakieś problemy, może się zdarzyć, że gra nie działa poprawnie na naszej stronie. Często następnego dnia gra znowu działa właściwie.
 5. Być może ustawienia twojego firewalla są zbyt restrykcyjne i nie zezwalają na cookies. Większość gier umieszcza cookies na twoim komputerze. Rozważ wtedy zmianę ustawień swojego firewalla dla naszej strony.

2. Gra przestała działać poprawnie. Co mam zrobić?

Prawdopodobnie Java nie została prawidłowo zainstalowana. Możesz rozwiązać ten problem, wykonując następujące czynności:

 • Otwórz Internet Explorer
 • Wybierz "Narzędzia"
 • Wybierz "Opcje Internetowe"
 • Wybierz "Zabezpieczenia"
 • Kliknij na "Poziom niestandardowy"

Wybierz "Włącz" wszędzie, gdzie pojawia się słowo "Java".

Wykonaj także następujące kroki:

 • Otwórz Internet Explorer
 • Wybierz "Narzędzia"
 • Wybierz "Opcje Internetowe"
 • Wybierz "Zaawansowane"

Upewnij się, że "Java (sun)" jest zaznaczona, a "Microsoft VM" - odznaczona. Jeśli sposoby te nie działają, spróbuj uruchomić grę w alternatywnej przeglądarce Firefox (do jej pobrania wykorzystaj link wymieniony w pytaniu 1)

3. Chcę ustawić Gry.pl jako stronę główną. Jak mogę to zrobić?

Aby ustawić Gry.pl jako swoją stronę główną, przejdź do "Panelu sterowania" w menu Start. Wybierz "Opcje Internetowe". Wpisz w okienko http://www.gry.pl/. Kliknij "Zastosuj" i "OK.".

4. Jak mogę dodać grę do "Moich Gier"?

Kiedy znajdziesz na naszej stronie grę, która wyjątkowo ci się podoba, możesz zapisać ją w "Moich Grach". Pod każdą z gier znajdziesz szary przycisk z napisem "Dodaj do Moich Gier". Jeśli klikniesz na ten przycisk, gra zostanie dodana do twojej Strony Gier. Prosimy zwrócić uwagę, że opcja działa to tylko na jednym komputerze, np. twoim komputerze w domu. Opcja nie zadziała na komputerze wspólnym dla kilku osób, np. w szkole lub w pracy.

5. Kupiłem grę, ale nie otrzymałem maila z moim kodem rejestracji. Kiedy go dostanę?

Powinieneś otrzymać mail zwrotny z kodem rejestracji w przeciągu godziny. Jeśli tak się nie stanie, sprawdź folder z niechcianymi wiadomościami/spamem. Posiadając kod rejestracji możesz pobrać grę na swój komputer, co pozwoli ci na korzystanie z niej cały czas. Zatrzymaj mail z kodem rejestracji, tak abyś mógł korzystać z gry także po reinstalacji systemu na swoim komputerze. Może się zdarzyć, że dostarczenie twojej gry opóźnia się, bo zamówiłeś ją na nośniku CD. W takim przypadku może upłynąć do 4 tygodni, zanim gra zostanie dostarczona. Prosimy o cierpliwość.

6. Czy możecie zrobić coś z ilością gier koreańskich/chińskich?

Pomimo że zdajemy sobie sprawę, iż ogromna większość z was nie zna koreańskiego lub chińskiego, naszym głównym celem jest umieszczanie na naszym portalu gier najwyższej jakości. Często są one tworzone w Chinach lub Korei. Oczywiście chcielibyśmy, aby na naszej stronie znajdowało się więcej gier w języku zrozumiałym dla większości (angielski), ale dobrze zrobionych gier w tym języku nie ma aż tak wiele. Z tej przyczyny mamy mieszankę gier w języku angielskim i chińskim/koreańskim.

7. Czy mogę wyciszyć dźwięk w grze?

W niektórych grach możesz wyłączyć dźwięk, ale w większości przypadków jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie głośników.

8. Chciałbym wymienić się z wami swoim linkiem/banerem. Czy to możliwe?

Niestety nie prowadzimy wymiany linków ani bannerów. Wszystkie reklamy zamieszczane na naszej stronie są płatne. Jeśli interesuje cię zamieszczenie reklamy na naszej stronie, kliknij na link “Reklama? znajdujący się u dołu na stronie głównej.

9. Czy mogę grać w wasze gry za pomocą joysticka?

Zwróć uwagę, że sterowanie w naszych grach opiera się na użyciu klawiatury i myszki. Nie jest możliwe sterowanie za pomocą joysticka lub innego tego typu sprzętu.

10. Czy mogę założyć konto na waszej stronie?

Nie jest konieczne zakładanie konta na naszej stronie. Wystarczy kliknąć, aby od razu zagrać w wybraną grę. Założenie konta jest konieczne tylko dla ograniczonej ilości gier, w których zostaniesz poproszony o uzupełnienie informacji, jednak nie jest to obowiązkowe.

11. Czy mogę pobrać wasze gry na mój telefon komórkowy?

Gry na naszym portalu nie są przeznaczone do pobrania na telefon komórkowy. Oczywiście, jeśli posiadasz telefon z dostępem do internetu, być może będziesz w stanie w nie zagrać, jednak nasze gry zostały stworzone z myślą o innym sposobie użytkowania.