Cut the Rope & Friends

Przetnij wreszcie tę linę!

Znasz grę Cut the Rope (Przetnij linę)? Pewnie tak, bo to niezwykle popularna gra, którą tylko na telefonach i tabletach ściągnięto setki milionów razy. Jeśli jednak jej nie znasz lub po prostu chcesz w nią pograć (bo mimo kilku lat na karku to wciąż świetna gra!), zapraszamy do kategorii Cut the Rope & Friends na stronie Gry.pl. Mamy cztery wersje Cut the Rope oraz kilka gier pokrewnych. Oto podstawowe zasady dla nowych graczy: każda z gier składa się z serii dwuwymiarowych plansz. Na każdej z nich są zawieszone na linach słodycze. Gracz musi przecinać liny w taki sposób, aby trafiły do ust stworka o imieniu Om Nom. Na każdym poziomie znajdują się dodatkowe elementy otoczenia, np. gwiazdki dające dodatkowe punkty albo bąble przenoszące słodycze. Czy uda Ci się zebrać wszystkie gwiazdki na każdym poziomie? W kolejnych częściach gry czekają Cię coraz bardziej złożone łamigłówki z większą liczbą utrudnień. Na swojej drodze napotkasz też nowe postacie, które będą starały się pomóc zielonemu bohaterowi zdobyć jego upragnione cukierki. Zamiast podziału na sezony, poziomy są rozmieszczone na mapie, po której możesz wędrować w miarę postępów w grze. Czasem ukończenie poziomu jednego otwiera dostęp do kilku następnych bądź do nagród specjalnych, jak na przykład bomby ułatwiające rozgrywkę.

Tap the Frog to gra wizualnie przypominająca Cut the Rope, jednak o zupełnie innych zasadach. Twoim zadaniem jest jak najszybsze uderzanie w ekran (lub klikanie). Cele w grze są różne i ciągle się zmieniają. Rozpoczynasz od eliminacji żab widocznych na ekranie, ale to dopiero początek. Kolejne poziomy to wiele różnorodnych minigier, które pobudzą najróżniejsze części mózgu do szybkiej reakcji. Raz będą to liczby, innym razem kolory, jeszcze innym podobne obiekty. Wszystko to przy sporej presji czasu. Tap the Frog to pozycja idealna zarówno na kilka minut odprężenia, jak i na dłuższe pojedynki. Proste zasady wraz ze sporą różnorodnością zadań tworzą bardzo wciągającą mieszankę.

Jeśli spodobała Ci się idea gier polegających na przecinaniu liny i chcesz pomóc Om Nomowi, czym prędzej odwiedź stronę Gry.pl. Oprócz gier z serii Cut the Rope znajdziesz tu kilka podobnych pozycji, więc na pewno szybko się nie znudzisz.