Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.

Gry bingo

Gry liczbowe dla dziadków i wnuków

Lubisz ryzyko, ale nie chcesz tracić prawdziwych pieniędzy? Mamy coś dla Ciebie. Gry liczbowe jak Bingo i Keno, mimo że wywodzą się z Europy, największą popularność zdobyły w Ameryce, gdzie są kojarzone głównie jako… gry dla osób starszych. Czy to oznacza, że nie mogą zainteresować młodszych odbiorców? Wręcz przeciwnie!

W grze Bingo gracze zaznaczają losowo wybrane liczby na planszy o wymiarach 5 x 5 pól. Gra jest rozgrywana w turach przez prowadzącego — w naszym przypadku oczywiście jest to komputer. Gdy zostanie wylosowany Twój numer, zakreślasz go na swojej planszy (w naszej wersji tym też zajmuje się komputer). Gra trwa do momentu, aż któryś z graczy zakreśli numery w odpowiednim wzorze — pionowym lub poziomym rzędzie albo po przekątnej. Wtedy gracz krzyczy „Bingo!” i zostaje zwycięzcą. W wersji cyfrowej komputer sam Cię poinformuje o wygranej, ale jak najbardziej zachęcamy do zawołania „Bingo!”. To pomaga budować klimat!

Na naszej stronie znajdziesz różne wersje Bingo, m.in. wersję Vegas Bingo, w której możesz stawiać i wygrywać wirtualne pieniądze w wirtualnym kasynie w Atlantic City i innych stolicach hazardu.

W grze Keno z kolei gracze obstawiają konkretne liczby (zwykle z zakresu od 1 do 80). Następnie losowanych jest 20 liczb, po czym gracze otrzymują wygrane w zależności od tego, ile liczb udało im się prawidłowo wytypować. Brzmi znajomo? Tak, na tej samej zasadzie działają wszelkie systemy lotto! Jak się okazuje, miały one swoje początki na długo przed czasami nowożytnymi. Oficjalnie pochodzą z XVI w., ale szacuje się, że mogą być dużo starsze. Według legendy ta gra pozwoliła uratować starożytne chińskie miasto przed zniszczeniami wojennymi, a także pomogła w zbiórce funduszy na budowę Wielkiego Muru.

Każdy fan gier liczbowych powinien zajrzeć na stronę Gry.pl. Mamy całkiem sporo klasycznych i zupełnie nowych tytułów z tego gatunku, dostępnych online i za darmo. Śmiało, zacznij obstawiać swoje numery i sprawdź, czy udało Ci się wygrać. Życzymy powodzenia!