Gry logiczne

 • Happy Glass 2
  Graj
  Happy Glass 2
  Zagrano 341794 razy

  Czy zdołasz zadowolić śliczne szklanki w tej skomplikowanej grze logicznej? Możesz godzinami rozgrywać trzy różne tryby. Spróbuj zapełnić wodą szklanki do danej linii lub podrzucić je w odpowiednie miejsca. Aby awansować do kolejnego poziomu, musisz mieś szybki refleks i dobre oko!

  Happy Glass 2 Apple App Store lub Google Play.

 • Tic Tac Toe Paper
  Graj
  Tic Tac Toe Paper
  Zagrano 33008 razy

  W tej wersji online klasycznej gry możesz zmierzyć się z komputerem lub przyjacielem. Wybierzesz X czy O? Spróbuj pokonać przeciwnika w wyzwaniach na 3, 5 lub 10 rozgrywek.

 • 4 in a Row Mania
  Graj
  4 in a Row Mania
  Zagrano 24401 razy

  Zagraj w tę wersję klasycznej gry stołowej i zmierz się z przyjacielem lub z komputerem. Czy uda ci się ułożyć cztery krążki obok siebie, zanim zrobi to przeciwnik?

 • Wszystko w głowie
  Graj
  Wszystko w głowie
  Zagrano 5684 razy

  Zagraj w tę ciekawą grę logiczną, a czeka cię świetny trening pamięci i spostrzegawczości. Czy wygrasz wyścig z czasem i dasz radę wykonać zadania w każdym z ekscytujących wyzwań?

 • Szachy: Ostateczna rozgrywka
  Graj
  Szachy: Ostateczna rozgrywka
  Zagrano 10238 razy

  Spróbuj zostać szachowym mistrzem w tej wersji online ponadczasowej gry planszowej. Kilku graczy może spróbować przejąć króla przeciwnika. Czy dostaniesz szach mat, gdy zmierzysz się ze znajomym lub zagrasz z komputerem? Przed grą możesz również zmienić ustawienia trudności i wzór planszy.

 • Labirynt
  Graj
  Labirynt
  Zagrano 28659 razy

  W tej grze logicznej czeka na Ciebie masa zabawy i skomplikowanych labiryntów. Czy dasz radę przejść je wszystkie? Za każdy pokonany labirynt otrzymujesz gwiazdkę.

 • Łamigłówka z liniami
  Graj
  Łamigłówka z liniami
  Zagrano 35633 razy

  Czy potrafisz odtworzyć wszystkie wzory, które znajdziesz w tej podchwytliwej grze logicznej? Uważnie przyjrzyj się każdemu z nich, zanim zaczniesz przenosić śrubki na planszy na każdym z tych niełatwych poziomów.

 • Imprezowy kot
  Graj
  Imprezowy kot
  Zagrano 18228 razy

  Ten uroczy kot uwielbia sprzątanie tak samo jak jazdę na odkurzaczu swojego właściciela. Dołącz do niego, gdy czyści na błysk każdy kącik w domu w tej grze logicznej online. Możesz dopilnować, aby nie przegapił żadnego miejsca, jeżdżąc po każdym pokoju? Po ukończeniu każdego trudnego poziomu kot zaczyna imprezować.

 • Snakes and Ladders
  Graj
  Snakes and Ladders
  Zagrano 33086 razy

  Czy będziesz pierwszym graczem, któremu uda się uplasować na szczycie rankingu, w tej wersji online klasycznej gry? Możesz zagrać w oryginalną wersję z kilkoma ślicznymi wariantami. Jeden zawiera rynny i drabiny, a kolejna ma fantastyczne działka, które wystrzelą Cię na planszę!

 • Kolorowe rury
  Graj
  Kolorowe rury
  Zagrano 8145 razy

  Jak szybko potrafisz połączyć ze sobą wszystkie rury? Utwórz tor pomiędzy nimi i dopasuj je kolorami w tej niełatwej grze logicznej.

 • Madżong: Mroczny wymiar
  Graj
  Madżong: Mroczny wymiar
  Zagrano 155373 razy

  W tym mrocznym wymiarze czeka Cię niespotykane dotąd zadanie. Czy dasz radę połączyć wszystkie kafelki w kostce, zanim będzie za późno? Musisz także dopasować specjalne kafelki z czasem, zanim upłynie na nich czas!

 • Master Chess Multiplayer
  Graj
  Master Chess Multiplayer
  Zagrano 39309 razy

  W tej skomplikowanej grze w szafy możesz teraz zmierzyć się z komputerem lub ze znajomym. Tylko pamiętaj, żeby grać jak najszybciej potrafisz. Każda upływająca sekunda do zdobycia szach-matu zmniejszy Twój wynik!

 • Block Hexa Merge 2048
  Graj
  Block Hexa Merge 2048
  Zagrano 4600 razy

  Trochę się nazbierało tych sześciokątów! Pogrupujesz je wszystkie w Block Hexa Merge 2048?

  To nowatorska wersja gier z serii 2048. Twoim celem będzie połączenie numerowanych sześciokątów w grupy po cztery lub więcej, by stworzyć jedną figurę. Z każdym ruchem na planszy będzie ich przybywać. Postaraj się kontynuować grę tak długo, jak się da. Jeśli utkniesz, podamy Ci pomocną dłoń. Pojawi się i podpowie, jaki ruch możesz wykonać. 

  2048 Merge i Gemcrafter to kolejne, fantastyczne gry logiczne do wypróbowania.  

  Sterowanie

  • Używaj KURSORA, by szukać sześciokątów do złączenia. 
  • Klikaj LEWYM PRZYCISKIEM MYSZY, by je połączyć.
 • 1 + 2 = 3
  Graj
  1 + 2 = 3
  Zagrano 35895 razy

 • Connect 4: Tryb wieloosobowy
  Graj
  Connect 4: Tryb wieloosobowy
  Zagrano 9379 razy

  W tej wersji online klasycznej gry możesz teraz zmierzyć się ze znajomym lub komputerem. Czy dasz radę połączyć ze sobą cztery elementy w rzędzie? Pora się przekonać!

 • Trollface Quest 1
  Graj
  Trollface Quest 1
  Zagrano 156268 razy

  Choćbyś kroczył ciemną doliną, nie ulękniesz się trolli - niechaj giną!

 • Węże i bloki
  Graj
  Węże i bloki
  Zagrano 24362 razy

  Ten wąż próbuje przedostać się przez tunel pełen gigantycznych bloków. Aby przebić się przez nie w tej wymagającej grze akcji, po drodze musi zjeść mnóstwo dopalaczy. Czy możesz pomóc mu w jego wyprawie?

 • Szachy: Klasyczne
  Graj
  Szachy: Klasyczne
  Zagrano 25618 razy

  Czy pokonasz komputer, próbując dać mu mata w tej wersji online popularnej gry? Sprawdź, czy uda ci się zaszachować króla przeciwnika, zanim stracisz swojego!

 • Łamigłówka sudoku
  Graj
  Łamigłówka sudoku
  Zagrano 14922 razy

  Klasyczna gra logiczna powraca w tej wymagającej myślenia wersji online, która zapewni ci świetną rozrywkę. Przed tobą cztery różne poziomy trudności, doskonałe dla wszystkich: od początkujących graczy do osób, które grają od wielu lat.

 • Klasyczne szachy
  Graj
  Klasyczne szachy
  Zagrano 447184 razy

  Zawsze dobrze wrócić do klasyki! Spróbuj swoich sił w najpopularniejszej grze planszowej: Chess Classic. Zmierz się z komputerem lub ze swoim przyjacielem w ponadczasowym pojedynku szachowym.

 • Deal or No Deal
  Graj
  Deal or No Deal
  Zagrano 126014 razy

  Wybierz jedną z walizek i przekonaj się, czy udało ci się wygrać wirtualną fortunę.

 • Ludo King
  Graj
  Ludo King
  Zagrano 42374 razy

  W tej wersji online klasycznej gry planszowej możesz zmierzyć się z komputerem, swoimi znajomymi lub graczami z całego świata. Czy uda Ci się umieścić wszystkie cztery pionki w bezpiecznej części planszy.

 • Dzienne sudoku 2
  Graj
  Dzienne sudoku 2
  Zagrano 4773 razy

  W tej wersji online klasycznej gry logicznej z elementami matematyki możesz codziennie rozegrać partyjkę. Czy dasz radę wykonać codzienne zadania? Dzięki różnym trybom dostosowanym zarówno dla początkujących graczy, jak również dla ekspertów, możesz doszlifować swoje umiejętności gry w sudoku.

 • Układanka: Piękny widok
  Graj
  Układanka: Piękny widok
  Zagrano 35342 razy

  Jak długo zajmie Ci ułożenie tej ślicznej układanki w tej grze online? W każdej z nich znajdziesz piękne zdjęcie natury, a jeśli masz ochotę na prawdziwe wyzwanie, możesz wypróbować różne poziomy trudności.

 • 2048 Lines
  Graj
  2048 Lines
  Zagrano 14948 razy

  Jak długo uda Ci się rozgrywać tę intensywną matematyczną grę logiczną? Dopilnuj, aby ponumerowane kostki nie spadły na dół ekranu. Połącz kostki z tymi samymi numerami aż ich suma wyniesie 2048. na pierwszy rzut oka może się to wydawać trudne, ale dzięki wielu pomocnym dopalaczom będziesz kontynuować grę.

 • Szachy z iskierką
  Graj
  Szachy z iskierką
  Zagrano 278941 razy

  Tylko ktoś obdarzony iskrą geniuszu zdoła wygrać ten oszałamiający pokaz strategii. Podejmij wyzwanie w tej grze z czterema poziomami trudności, z których każdy wymaga innego stylu gry w szachy. Przechytrz swojego przeciwnika i powtórz grę, aby uczyć się na własnych błędach i poprawić swój wynik w kolejnej rundzie. Szachy z iskierką solidnie przetestują twoją umiejętność gry w szachy!

 • 2048 Legend
  Graj
  2048 Legend
  Zagrano 10473 razy

  Czy zdołasz przejść do legendy? Pokaż, co potrafisz, w 2048 Legend

  Sprawdź, czy uda Ci się przejść grę na różnych siatkach. Możesz grać w wersji 4x4, ale jeśli chcesz prawdziwego wyzwania, wybierz planszę 8x8. Podobnie jak w innych grach typu 2048, Twoim celem jest dodawać kafelki, aż dojdziesz do tytułowej liczby. Czy uda Ci się osiągnąć wynik godny podziwu?

  Gry matematyczne są super. Wypróbuj też 2048 Merge i 2048 Cupcake.

  Sterowanie 

  Mysz

  • Używaj KURSORA, by przesuwać kafelki w wybranym kierunku. 
  • LEWYM PRZYCISKIEM MYSZY możesz kliknąć strzałki, by cofnąć ruch lub zacząć rozgrywkę od nowa.

  Klawiatura

  • Kliknij STRZAŁKĘ W GÓRĘ, by przesunąć kafelki na górę siatki.
  • Kliknij STRZAŁKĘ W DÓŁ, by przesunąć kafelki na dół siatki.
  • Kliknij STRZAŁKĘ W PRAWO, by przesunąć kafelki na prawą stronę. 
  • Kliknij STRZAŁKĘ W LEWO, by przesunąć kafelki na lewą stronę. 

  O twórcach

  2048 Legend to gra Inlogic Games. Ta firma ze Słowacji tworzy świetne gry w HTML5 i na telefony.

 • Warcaby klasyczne
  Graj
  Warcaby klasyczne
  Zagrano 326458 razy

  Zmierz się w rozgrywce z komputerem lub swoim znajomym w tej wersji online klasycznej gry planszowej. Przeskakuj nad pionkami przeciwnika i sprawdź, czy uda ci się doprowadzić swoje pionki do linii przemiany, by zyskać damki.

 • Heksala
  Graj
  Heksala
  Zagrano 8383 razy

  W tej grze logicznej znajdziesz wiele ponumerowanych heksagonów, ale nie za wiele miejsca, aby je rozmieścić. Połącz je w grupy po cztery lub więcej, aby mogły się połączyć w jeden element. To jedyny sposób, aby uzyskać więcej miejsca na nowe heksagony, czekające w kolejce.

 • Troll face Quest: TV Shows
  Graj
  Troll face Quest: TV Shows
  Zagrano 506258 razy

  Najwyższa pora, żeby potrollować popularne programy telewizyjne w nowej odjechanej odsłonie Troll Face Quest!

  Troll Face Quest: TV Shows Apple App Store lub Google Play.

 • Merge Bubble
  Graj
  Merge Bubble
  Zagrano 8027 razy

  Wkrocz do tajemniczego laboratorium i przygotuj się na sporą porcję główkowania w Merge Bubble. Uda ci się połączyć ze sobą wszystkie pary kolorowych baniek?

  Możesz je przesuwać do woli w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na planszy. Ta gra w dopasowywanie trzech przedmiotów zawiera też elementy zaczerpnięte prosto ze znanej gry 2048. Gdy złączysz trzy bańki, one dosłownie się łączą – w jedną! A jeśli utkniesz, możesz zawsze skorzystać z pomocy i oczyścić nieco planszę. 

  Bubble Shooter, Cookie Crush 3 i Harvest Honors Classic to trzy inne gry logiczne, które na pewno ci się spodobają. 

  Sterowanie 

  • PRZYTRZYMAJ LEWY PRZYCISK MYSZY, by przesuwać bańki. 
  • Kliknij LEWY PRZYCISK MYSZY, kiedy wybierzesz dla nich miejsce. 

  O twórcach

  Merge Bubble to gra stworzona przez firmę CoolGames, która ma oddziały w Tokio i Amsterdamie i pełno świetnych gier w katalogu.

   

 • Ładowacz ciężarówek 4
  Graj
  Ładowacz ciężarówek 4
  Zagrano 112703 razy

  Każdy zarządca magazynu oddałby wszystko za bohatera do zadań specjalnych, który przesunie wszystko.

 • Liczbowe mahjong
  Graj
  Liczbowe mahjong
  Zagrano 63643 razy

  W tej wersji online klasycznej gry znajdziesz kilkanaście plansz z fantastyczną grafiką. Dopasuj do siebie ponumerowane płytki jak najszybciej, ścigając się z czasem.

 • Szachy 3D
  Graj
  Szachy 3D
  Zagrano 5995 razy

  Przećwicz swoje umiejętności gry w szachy, grając w tę trójwymiarową wersję ponadczasowej gry planszowej. Zajrzyj do tego wirtualnego salonu, gdzie czeka na ciebie rozłożona plansza, gotowa do gry. Możesz zmierzyć się ze znajomym albo z komputerem oraz wybrać jeden z kilku poziomów trudności.

 • Parking Smarty
  Graj
  Parking Smarty
  Zagrano 12211 razy

  Ten autobus nie potrafi wyjechać z zaludnionych miejsc parkingowych. Możesz pomóc kierowcy w tej grze logicznej odnaleźć bilety parkingowe potrzebne do otwarcia wszystkich bramek, a także kilka cennych klejnotów?

 • Soccer Physics
  Graj
  Soccer Physics
  Zagrano 51791 razy

  Zademonstruj swoje piłkarskie umiejętności. Ile goli uda Ci się zdobyć?

Żelazna logika

Od małego nasi rodzice, dziadkowie i wszystkie mądre ciocie wciskają nam zabawki edukacyjne, najczęściej te, które rozwijają umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Coś musi tu być na rzeczy, w końcu nie od wczoraj wiadomo, że zabawa, odpowiednio kierowana, może przynieść maluchom niemałe korzyści i ułatwić start w przedszkolu, szkole, a potem start w dorosłe życie.

Nauka poprzez zabawę to chyba najlepsze, co kiedykolwiek wymyślono. Ach, gdyby tak na każdym etapie życia można było zrezygnować z książek, podręczników i nudnych zajęć na rzecz zabawek interaktywnych lub wspólnych gier i zabaw w podgrupach! Jest na to jeden sposób – internetowe gry logiczne, które znajdziesz w naszej witrynie! Kształcenie ustawiczne jest coraz bardziej w cenie, dlatego, bez względu na wiek, nie pozwól sobie spocząć na laurach i pamiętaj, aby rozwijać się dalej!

Mózg możesz trenować nawet parę razy dziennie, wybierając jedną (lub kilka) z naszych bezpłatnych pozycji. A wybór jest spory – mamy w zasadzie wszystko. Gry logiczne, łamigłówki, zagadki… Jest tradycyjny chiński mahjong, kostka Rubika, szachy, łamigłówka hashi i podobne do sudoku shinro, a także gry z cyklu Fill-a-Pix (zaraz wyjaśnimy, co to takiego).

Wśród mniej znanych pozycji znalazły się m.in. Coloruid, gra, której celem jest wypełnienie całej planszy tylko jednym kolorem. To nie takie proste, jak mogłoby się wydawać – liczba ruchów jest ograniczona, więc trzeba zmieniać kolory, przez co ostateczny efekt może okazać się zupełnie inny od zamierzonego. W zestawieniu wyróżnia się też kilka wariantów wspomnianego wyżej Fill-a-Pix, gdzie musisz wypełnić (tj. zaznaczyć na czarno) wolne kratki tak, aby ich liczba i ułożenie były zgodne ze wskazaniami podanymi na sąsiadujących polach.

Dla nieco młodszych uczestników zabawy z logiką mamy sympatyczne Need A Hero i Na ratunek płetwonurkom. W pierwszej grze Twoim zadaniem jest pomóc małym myszkom uciec z pułapek, w drugiej pomóc płetwonurkom wypłynąć na powierzchnię, co uniemożliwiają stojące na ich drodze przeszkody. Obie pozycje ćwiczą umiejętność logicznego myślenia i, im dalej w las, stawiają przed graczem coraz to większe wyzwania. Przez graczy mamy tu na myśli nie tylko dzieciaki, tak więc: powodzenia!