Gry Koncentracja

 • Straszny labirynt
  Graj
  Straszny labirynt
  Zagrano 441486 razy

  Czy ręka Ci nie zadrży w grze, w której dostajesz karę za dotknięcie ściany? Zagraj w Straszny labirynt i sprawdź to!

 • Układanka luksusowa
  Graj
  Układanka luksusowa
  Zagrano 213330 razy

  Jak szybko potrafisz ułożyć wszystkie piękne puzzle? Możesz układać zdjęcia psów, kotów czy krajobrazów! Do wyboru masz różne poziomy trudności, w których możesz zadecydować o liczbie elementów w układance.

 • Find 500 Differences
  Graj
  Find 500 Differences
  Zagrano 87574 razy

  Czy potrafisz odnaleźć wszystkie różnice na każdym z tych zdjęć? Niektóre łatwo wpadają w oko, a inne są trudne do uchwycenia. Bądź uważny. Jeśli zaznaczysz nieprawidłowo, będzie to kosztować cię cenny czas i punkty w tej grze online.

 • Najlepsza wykreślanka
  Graj
  Najlepsza wykreślanka
  Zagrano 194218 razy

  Jak szybko potrafisz odnaleźć wszystkie słowa ukryte w tych skomplikowanych diagramach? Mogą być ustawione po skosie, a nawet wspak. Sprawdź swój zmysł szperacza i przekonaj się, czy dasz radę wspiąć się na szczyt tabeli wyników w tej grze typu znajdź słowa.

 • Balansująca kulka Tenkyu
  Graj
  Balansująca kulka Tenkyu
  Zagrano 132080 razy

  Czy potrafisz poprowadzić kulkę do otworów w każdym skomplikowanym poziomie, które znajdziesz w tej grze logicznej 3D? Obracaj i przekręcaj platformy i labirynty, aż wpadnie ona we właściwe miejsca.

 • Znajdź słowa
  Graj
  Znajdź słowa
  Zagrano 23113 razy

  Czas ucieka! Ile słów potrafisz znaleźć na planszy, zanim skończy się czas? Szybko połącz litery w tej fantastycznej słownej grze logicznej, która z pewnością przetestuje Twoje słownictwo!

 • Gold Train FRVR
  Graj
  Gold Train FRVR
  Zagrano 54567 razy

  W tej skomplikowanej grze logicznej mały pociąg próbuje dojechać do wszystkich stacji. Czy potrafisz połączyć tory położone w tej malowniczej okolicy, aby pociąg ruszył i dostał się do końcowej stacji?

 • Kółko i krzyżyk
  Graj
  Kółko i krzyżyk
  Zagrano 186694 razy

  Zmierz się z komputerem lub znajomym w tej wersji uwielbianej gry. Ile rund uda Ci się wygrać? Pora się przekonać w tej zabawnej grze online.

 • Łamigłówka z liniami
  Graj
  Łamigłówka z liniami
  Zagrano 24158 razy

  Czy potrafisz odtworzyć wszystkie wzory, które znajdziesz w tej podchwytliwej grze logicznej? Uważnie przyjrzyj się każdemu z nich, zanim zaczniesz przenosić śrubki na planszy na każdym z tych niełatwych poziomów.

 • Zbuduj most
  Graj
  Zbuduj most
  Zagrano 33726 razy

  Ta ciężarówka usiłuje wykonać kilka dostaw, ale ciągle natrafia na niebezpieczne kaniony. Czy potrafisz zbudować nad nimi mosty, aby mogła kontynuować swoją podróż, w tej grze online w budowanie? Jedyne, co musisz, to połączyć punkty!

 • Road Trip FRVR
  Graj
  Road Trip FRVR
  Zagrano 36302 razy

  Ten samochodzik jest właśnie na trasie, ale autostrada jest cała wymieszana! Możesz ją złożyć z powrotem w tej ślicznej grze logicznej? Spróbuj odgadnąć, jak omijać takie [przeszkody jak domy, a nawet góry.

 • 1 + 2 + 3
  Graj
  1 + 2 + 3
  Zagrano 49491 razy

  Ile trudnych zadań matematycznych potrafisz rozwiązać? Postaraj się wykonać wszystkie przed upływem czasu w tej grze naukowej online.

 • Szachy: Ostateczna rozgrywka
  Graj
  Szachy: Ostateczna rozgrywka
  Zagrano 5209 razy

  Spróbuj zostać szachowym mistrzem w tej wersji online ponadczasowej gry planszowej. Kilku graczy może spróbować przejąć króla przeciwnika. Czy dostaniesz szach mat, gdy zmierzysz się ze znajomym lub zagrasz z komputerem? Przed grą możesz również zmienić ustawienia trudności i wzór planszy.

 • Klasyczne Sudoku
  Graj
  Klasyczne Sudoku
  Zagrano 296292 razy

  Wypróbuj klasyczną wersję tej japońskiej gry. Jak szybko uda ci się zapełnić tabelę o rozmiarach 9 x 9 odpowiednimi cyframi?

 • Uwolnij klucz
  Graj
  Uwolnij klucz
  Zagrano 43930 razy

  Z tej śmiercionośnej świątyni można wydostać się tylko w jeden sposób — chwycić za klucze w każdym poziomie gry. Przesuwaj bloki, aby wydostać je w tej bardzo skomplikowanej grze.

 • Devilish Pet Salon
  Graj
  Devilish Pet Salon
  Zagrano 20242 razy

  Anioła nie ma, a diabeł harcuje!

 • Gun Builder 2
  Graj
  Gun Builder 2
  Zagrano 144393 razy

  Zagraj i naucz się bezpiecznego składania różnych typów broni w tej grze online. Możesz także poznać nazwy poszczególnych komponentów i części, które zostaną zaprezentowane.

 • Drewniane klocki
  Graj
  Drewniane klocki
  Zagrano 42557 razy

  Czy zdołasz usunąć wszystkie drewniane klocki z siatki w tej skomplikowanej grze logicznej? Sprawdź, czy dasz radę umieścić je w idealnych miejscach, próbując zapełnić wszystkie linie.

 • 4 in a Row Mania
  Graj
  4 in a Row Mania
  Zagrano 17178 razy

  Zagraj w tę wersję klasycznej gry stołowej i zmierz się z przyjacielem lub z komputerem. Czy uda ci się ułożyć cztery krążki obok siebie, zanim zrobi to przeciwnik?

 • Układanka na każdy dzień
  Graj
  Układanka na każdy dzień
  Zagrano 34549 razy

  Każdego dnia masz możliwość wypróbowania nowej układanki, grając w tę grę stołową w wersji online. Możesz układać zdjęcia jedzenia, ludzi, zwierząt i o wiele więcej! Do wyboru masz różne poziomy trudności, dzięki którym sprawdzisz swoje umiejętności.

 • Troll Face Quest: Video Memes and TV Shows:Part 1
  Graj
  Troll Face Quest: Video Memes and TV Shows:Part 1
  Zagrano 64550 razy

  Wszystkie słynne memy z gier wideo nie wiedzą, co je trafiło, dopóki nie pojawi się Troll Face! Dołącz do sławnego żartownisia, gdy on i jego przyjaciele dręczą niektóre z Twoich ulubionych postaci w tej przezabawnej grze online. Czy uda Ci się rozwiązać wszystkie zagadki i wykonać każde z zakręconych i dziwacznych wyzwań, które czekają na Ciebie w grze?

 • Labirynt
  Graj
  Labirynt
  Zagrano 24538 razy

  W tej grze logicznej czeka na Ciebie masa zabawy i skomplikowanych labiryntów. Czy dasz radę przejść je wszystkie? Za każdy pokonany labirynt otrzymujesz gwiazdkę.

 • Hack!
  Graj
  Hack!
  Zagrano 27983 razy

  Czy zostaniesz elitarnym hakerem w tej grze symulacyjnej w stylu retro? Popijając kawkę, włam się do komputerów innych osób i zarabiaj cenną walutę o nazwie bit. Nigdy nie dowiedzą się, co ich zaatakowało.

 • Hangman
  Graj
  Hangman
  Zagrano 9113 razy

  Ta klasyczna gra teraz pojawia się w wersji online. Czy uda Ci się odgadnąć każde słowo, zanim nasz bohater zawiśnie?

 • Devilish Stylist
  Graj
  Devilish Stylist
  Zagrano 26652 razy

  Bitwa pomiędzy złem a dobrem trwa. Twoja broń? Apetyczny, demoniczny styl!

 • Ogród magicznych zaklęć
  Graj
  Ogród magicznych zaklęć
  Zagrano 17183 razy

  Artha, Tistona i Sarata to trzy siostry mające magiczne moce. Właśnie weszły do tajemniczego Ogrodu magicznych zaklęć. Możesz pomóc im odszukać najcenniejsze rzeczy w tej zaczarowanej grze w ukryte przedmioty?

 • Intruz na lotnisku
  Graj
  Intruz na lotnisku
  Zagrano 9542 razy

  Odważna detektyw Victoria próbuje powstrzymać bandę przestępców w tej grze w ukryte przedmioty. Dołącz do niej, gdy wraz z kilkoma pracownikami tego ruchliwego lotniska przekreśla okrutne plany porwania samolotu!

 • Księżniczka i jej rezydencja
  Graj
  Księżniczka i jej rezydencja
  Zagrano 22344 razy

  Odważna księżniczka Nicole właśnie odziedziczyła stary zamek po swoim ojcu - Królu. Czy pomożesz jej oraz jej lojalnym rycerzom wyszukać złote monety i inne cenne przedmioty, których będą mogli użyć do opłacenia koniecznej renowacji, aby zamienić zamek w luksusową rezydencję? Bardzo przyda im się twoja pomoc w tej grze z ukrytymi przedmiotami.

 • Rainforest Adventure
  Graj
  Rainforest Adventure
  Zagrano 107891 razy

  Wejdź do czarownego lasu i jak najszybciej dopasuj wszystkie przedmioty na tablicy. Gdy utkniesz w jednym miejscu w tej trudnej grze zręcznościowej, możesz także skorzystać z mocnych wskazówek.

 • Nawiedzony statek
  Graj
  Nawiedzony statek
  Zagrano 7810 razy

  Andrew od lat przemierzał tam i z powrotem Ocean Atlantycki. Podobnie jak inni marynarze słyszał o legendarnym statku, który potrafi pływać bez załogi. Może jest nawiedzony? Dołącz do Andrew i jego dwu córek, gdy wyruszają w podróż, aby raz na zawsze rozwiązać tajemnicę w tej elektryzującej grze w ukryte przedmioty.

 • Garść złota
  Graj
  Garść złota
  Zagrano 9395 razy

  John i jego znajomi są święcie przekonani, że w tej opuszczonej kopalni położonej za malowniczym miasteczkiem nadal można znaleźć złoto. Możesz pomóc im znaleźć zasoby potrzebne, aby tam dotrzeć, w tej grze w ukryte przedmioty?

 • Madżong w trójwymiarze: 640 sekund
  Graj
  Madżong w trójwymiarze: 640 sekund
  Zagrano 61712 razy

  Masz jedynie dziesięć minut na ukończenie każdego wyzwania w tej emocjonującej, trójwymiarowej wersji klasycznej gry. Czy potrafisz przejść przez wszystkie poziomy w 640 sekund lub krócej?

 • Wykrywacz słów
  Graj
  Wykrywacz słów
  Zagrano 46102 razy

  Zdobywaj wirtualne monety i przetestuj swoją znajomość słów w tej wciągającej grze online, wymagającej ruszenia głową. Wypełnij literami puste pola i sprawdź, ile słów potrafisz ułożyć.

 • Cukierkowy wymiar: 640 sekund
  Graj
  Cukierkowy wymiar: 640 sekund
  Zagrano 22985 razy

  Wkrocz do nowego wymiaru gry w madżonga w tej ekscytującej wersji klasycznej gry planszowej. Potrafisz połączyć wszystkie symbole na klockach w tej trójwymiarowej kostce? Masz tylko 640 sekund na ukończenie każdego poziomu. Działaj szybko!

 • Mahjong: Era alchemii
  Graj
  Mahjong: Era alchemii
  Zagrano 26101 razy

  Wejdź do tajemniczej komnaty, aby zagrać w wyjątkową i magiczną grę w madżonga. Czy zdołasz połączyć wszystkie zaczarowane symbole na kafelkach, zanim skończy Ci się czas?

 • Wszystko w głowie
  Graj
  Wszystko w głowie
  Zagrano 4011 razy

  Zagraj w tę ciekawą grę logiczną, a czeka cię świetny trening pamięci i spostrzegawczości. Czy wygrasz wyścig z czasem i dasz radę wykonać zadania w każdym z ekscytujących wyzwań?

Wytęż pamięć i skoncentruj się

Głównym zadaniem gier jest zapewnianie rozrywki — dlatego czasem mówi się, że są stratą czasu. Jednak istnieje całkiem pokaźna grupa gier, które ćwiczą pamięć i koncentrację, które jak wiadomo przydają się w prawdziwym życiu. Właśnie takie gry zebraliśmy w kategorii Koncentracja na naszej stronie. Czas skupić się na zabawie!

W grze „Sailor Pop” Twoim zadaniem jest pomóc staremu piratowi w znalezieniu skarbu. Aby to zrobić, musisz przechodzić kolejne poziomy, wykonując wyznaczone zadania. Jest to gra logiczna, w której klikasz pasujące do siebie elementy (zwykle są to ryby), aby usunąć je z planszy. Początkowo wydaje się bardzo prosta, ale potem pojawiają się utrudnienia w postaci skał, skrzynek ze skarbami itd. Ponadto na kolejnych poziomach ryby są ułożone w taki sposób, że uwolnienie ich wszystkich wymaga przygotowania specjalnej strategii.

„Straszny labirynt” to z kolei bardzo prosta gra, w której możesz potrenować sprawność manualną, prowadząc punkt na ekranie myszą. Twoim zadaniem jest pokonanie krętych korytarzy i dotarcie do wyjścia tak, aby nie dotknąć żadnej ze ścian. A co się stanie, gdy dotkniesz ściany? Niespodzianka. Ostrzegamy tylko: nie siedź za blisko ekranu i nie ustawiaj maksymalnej głośności dźwięku…

Jeśli szukasz klasycznej gry na koncentrację, wypróbuj „Kółko i krzyżyk”. Tak, to sama gra, w którą można grać na kartce papieru. Tyle że jest to jej wirtualna wersja. Możesz grać w nią samodzielnie lub przeciwko drugiemu graczowi. Na początku wybierasz wielkość planszy: 3 x 3 pola, 5 x 5 pól lub 7 x 7 pól. W wersji 3 x 3 musisz ułożyć 3 znaki w rzędzie, a w pozostałych wersjach — 4 znaki w rzędzie. Czy uda Ci się zostać mistrzem w tej prehistorycznej grze?

Dobra pamięć nie jest zła i przyda się zawsze. Jak każdą inną umiejętność warto ją trenować i rozwijać. A nie ma lepszego treningu niż poprzez zabawę. Trenuj więc pamięć i koncentrację w wolnej chwili. Dodaj do tego logiczne myślenie i sukces gwarantowany. Zapamiętaj, że na Gry.pl taki trening i zabawa w jednym są dostępne zupełnie za darmo online. Logiczne, prawda?