Gry na Dzień Matki

Nie ma jak u mamy

Dzień Matki. W Polsce obchodzony 26 maja, w Portugalii, Hiszpanii i np. na Węgrzech przypada w pierwszą niedzielę maja, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii i w wielu krajach europejskich – w drugą niedzielę maja, a w Irlandii i Wielkiej Brytanii – w czwartą niedzielę Wielkiego Postu.

W Mongolii obchodzi się go 1 czerwca, razem z Dniem Dziecka, a w Rosji, Bułgarii, Słowenii i kilku innych państwach, gdzie rolę Dnia Matki pełni Dzień Kobiet, 8 marca.

Daty są różne, ale emocje zawsze te same. Radość, wzruszenie, wyczekiwanie towarzyszą zarówno dojrzałym, jak i świeżo upieczonym matkom – nie ma przecież nic piękniejszego niż upominek (często własnej roboty) otrzymany od dziecka na dowód tego, że kocha, szanuje i pamięta trud włożony w jego wychowanie.

W naszej witrynie przygotowaliśmy całkiem sporo pozycji, które z pewnością przypomną Twoim pociechom o tym jakże ważnym dla Ciebie święcie i które dostarczą Wam wszystkim rozrywki w ten wyjątkowy dzień. 

Zacznijmy od prostych, ale miłych dla oka pozycji z cyklu Lekcje gotowania. Wszyscy doskonale wiemy, że nie ma jak u mamy, jak zresztą śpiewał Wojciech Młynarski. Nikt tak nie ugotuje, nie poda do stołu, nie przyozdobi tortu świeczkami jak mama. Proponujemy zatem wspólnie zasiąść do… nie, tym razem nie do stołu, a do komputera. Ciasto lodowe, ciasto jeżynowe, ciasto czekoladowe, tiramisu, flan, brownie… Czego tu nie znajdziecie! Mamy mają pewnie wszystkie te przepisy w małym palcu, ale nie o to tu chodzi! Grunt, żeby dobrze się bawić, wypróbowując w wirtualnym świecie na przemian znane (lub nie) Wam dania.

Poza tym, w miejsce tradycyjnych laurek, znajdziecie u nas inny sposób na wyrażenie swoich uczuć i podziękowanie wszystkim mamom. Trwa bowiem Sezon na pocztówki! W tej sympatycznej grze możecie stworzyć kartki własnego projektu, wybierając pomiędzy różnymi dostępnymi opcjami kolorystycznymi, ramkami, ozdobami itd. Każda mama będzie zachwycona!

Na koniec pozycje, które przybliżą wszystkim – nie tylko mamom i ich pociechom – kwestię macierzyństwa. To bardzo ważne gry o charakterze edukacyjnym. Dzięki nim dzieci zobaczą, jak maluchy rosną w maminym brzuszku, nauczą się dbać o swoje (na razie tylko wirtualne) maleństwa i ubierać zgodnie z panującymi w ciężarnej modzie trendami. Polecamy całym rodzinom!