Gry z pingwinami

Marsz pingwinów

Ciężko się nie zakochać w tych wspaniałych stworzeniach. Pingwiny to jedne z wdzięczniejszych zwierząt, w większości zamieszkujące skute lodem tereny Antarktydy. Mimo że żyją w miejscach tak odległych i niedostępnych, z powodzeniem przedarły się do popkultury. Dorośli kojarzą je przede wszystkim z pięknej i wzruszającej opowieści dokumentalnej „Marsz pingwinów”, w reżyserii Luca Jacqueta. Dzieci i młodzież – z dużo bardziej rozrywkowych produkcji animowanych, wśród których prym wiodą „Pingwiny z Madagaskaru” (bijący rekordy popularności kinowy hit), „Happy Feet: Tupot małych stóp”, „Na fali” i znany głównie brytyjskim widzom animowany serial telewizyjny „Pingu”.

Co sprawia, że jesteśmy tak zauroczeni tymi słodkimi, czarno-białymi nielotami? Ich charakterystyczne barwy, które przypominają elegancki smoking, fakt, że w porze lęgowej łączą się w pary monogamiczne, a może to, że są w stanie przetrzymać nieludzkie warunki pogodowe, opiekując się swoim potomstwem? Bez względu na to, co nas w nich pociąga, w zasadzie zawsze budzą pozytywne emocje. Dlatego, z myślą o wszystkich miłośnikach tych uroczych ptaków, przygotowaliśmy zestawienie bezpłatnych, internetowych gier z pingwinami

W witrynie Gry.pl pingwinów Ci dostatek! Mamy pingwinie ubieranki, zręcznościówki, strzelanki i gry logiczne. Pingwiny dla małych i dużych. Przedstawione w sposób bardziej lub mniej realistyczny. Dla każdego coś miłego!

Wszystkim maluchom polecamy wyjątkowo urocze pozycje, takie jak Pingwinia stołówka (1 i 2) czy Penguin Dinner. Obie gry skupiają się na rozwinięciu w dzieciach umiejętności skutecznego zarządzania czasem i planowania zadań. Jest też słodka Penguin Panic, gra, w której musisz przesuwać łódź to w prawo, to w lewo, tak by złapać i uratować wszystkie pingwiny. A dla fanów ubieranek: Baby Penguin Dress Up i Ubieranka małego pingwina. 

Wśród nieco trudniejszych zręcznościówek znalazły się: Turbo Charged Penguins (gdzie Twoje pingwiny poszybują w powietrze!), Crazy Penguin Catapult (przypominająca nieco kultową grę Angry Birds) oraz Pingu Throw (przypominająca grę w baseball). Klawiatura i myszka rozgrzane? To na odmianę czas na gry zręcznościowo-logiczne! Oto Na ratunek pingwinom, w której Twoim zadaniem jest uratowanie uwięzionych pingwinów – cel osiągniesz tylko wówczas, gdy dobrze rozwiążesz zagadki (znajomość praw fizyki obowiązkowa!). Mamy też tradycyjną pozycję z serii „połącz trzy” (Penguin Cubes) i ciekawą grę strategiczną (Atak pingwinów 2). 

To co, gotowi, by ruszać na Antarktydę?