Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.
Dodaj do swoich ulubionych
Zaloguj się z DOŁĄCZ ZA DARMO Musisz się zalogować, aby dodać tę grę do swoich ulubionych.
Opis
Tryb Kinowy
Tryb Kinowy
Pełny ekran

Atari Pong

Oto gra, od której wszystko się zaczęło! Cofnij się w czasie dzięki Atari Pong!

Na początku lat 70. ta prosta gra została uznana za rewolucyjną. Wierz lub nie, ale Pong należy do najbardziej wpływowych tytułów wszech czasów. Wybierz paletkę po lewej lub prawej stronie ekranu i rzuć wyzwanie komputerowi. Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie 11 punktów!

Wypuszczona w 1972 roku oryginalna wersja Ponga była inspirowana elektroniczną symulacją ping-ponga. Co ciekawe, pierwotnie nie miała trafić do sprzedaży. Pong był projektem testowym kierowanym przez amerykańskiego programistę Allana Alcorna. Gdy dwaj współzałożyciele Atari zobaczyli efekty jego pracy, zdali sobie sprawę, że gra jest potencjalnym hitem – i tak na rynek trafił jeden z najsłynniejszych tytułów w historii gier wideo.

Od tego czasu powstała niezliczona ilość imitacji Ponga, a oryginalna wersja jest powszechnie uważana za pierwszą grę wideo, która odniosła komercyjny sukces. Tytuł ten pojawił się w wielu produkcjach telewizyjnych, takich jak serial Różowe lata siedemdziesiąte czy program komediowy Saturday Night Live. Gra jest też częścią stałej wystawy w Smithsonian Institution w Waszyngtonie!

Jak grać w Ponga?

Zasady tej ponadczasowej gry typu arcade są proste. Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie 11 punktów! Kontrolując lewą albo prawą paletkę, odbijaj piłeczkę tak, by poleciała za paletkę komputerowego przeciwnika.

Sterowanie

Mysz

  • Używaj MYSZY, bo poruszać paletką.
  • Naciśnij LEWY PRZYCISK MYSZY, by rozpocząć rundę.

Klawiatura

  • Naciskaj STRZAŁKI W GÓRĘ I DÓŁ, by rozpoczynać rundy i poruszać paletką.

Podobne gry

Masz ochotę na więcej klasycznych gier w wersji online? Jeśli tak, koniecznie wypróbuj te tytuły!

  1. Mr. Pong
  2. Christmas Pong
  3. Air Hockey Online
  4. Table Tennis Pro

Kto stworzył grę Pong?

Pong to tytuł firmy Atari.