Ben je ouder of jonger dan 18?

Wij begrijpen dat het belangrijk is dat minderjarigen op een veilige manier gebruik maken van het internet. We beschouwen het ook als onze verantwoordelijkheid om de website kindvriendelijk te maken en inhoud te tonen die bij jouw leeftijdsgroep past. Als je aangeeft dat je nog geen 18 jaar of ouder bent, zal je daarom automatisch geen advertenties te zien krijgen die bedoeld zijn voor een oudere doelgroep.

Jonger dan 18
18 jaar of ouder

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.

Atari Centipede

Gdzieś w głębi tego straszliwego lasu czai się olbrzymia skolopendra. Czy zdołasz ją pokonać, czy też staniesz się jej posiłkiem w Atari Centipede?

Z przyjemnością prezentujemy tę klasyczną grę we wciągającej wersji online – a to tylko jedna z wielu pozycji z kolekcji Atari Classics, która zawiera mnóstwo ponadczasowych tytułów stworzonych przez tę legendarną firmę. W Centipede Twoim celem jest przetrwać jak najwięcej ataków tytułowej bestii i jej przerażających kolegów. Czy zdołasz pokonać skolopendrę, a także pająki, skorpiony i pchły?

Gdy Centipede zagościło w salonach gier na początku lat 80., niemal od razu stało się wielkim hitem. Co więcej, to jedna z pierwszych gier współtworzonych przez kobietę. Oryginalna wersja wypuszczona przez Atari jest dziełem programistki Dony Bailey i projektanta Eda Logga. Od premiery Centipede doczekało się wersji na komputery PC i różne konsole. Ponadto w 1982 roku ukazał się sequel pod tytułem Millipede.

Jak grać w Atari Centipede?

Atari Centipede to przeglądarkowa wersja ponadczasowej gry typu arcade. Kontrolujesz w niej pogromcę robali, który strzela strzałkami do skolopendry i jej odrażających towarzyszy. Jak długo przetrwasz w zamieszkiwanym przez nich lesie?

Sterowanie

Mysz

  • Używaj MYSZY, by poruszać postacią.
  • Naciśnij LEWY PRZYCISK MYSZY, by wystrzelić strzałkę.

Klawiatura

  • Używaj STRZAŁEK lub klawiszy W, A, S i D, by poruszać postacią.
  • Naciśnij SPACJĘ, by wystrzelić strzałkę.

Podobne gry

Oto kilka innych strzelanek, po które warto sięgnąć.

  1. Slither.io
  2. Bullet League: Robogeddon
  3. AZ
  4. Bubble Shooter Pro
  5. Knife Smash

Kto stworzył Atari Centipede?

Atari Centipede to tytuł firmy Atari.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz!