Gry klasyczne

 • TenTrix
  Graj
  TenTrix
  Zagrano 4082308 razy

  Jak daleko uda ci się zajść, zanim skończy ci się miejsce na planszy w tej najnowszej grze typu układanki? Dowiedz się i zagraj w TenTrix!

 • Mahjong Shanghai
  Graj
  Mahjong Shanghai
  Zagrano 3752160 razy

  Oczyść planszę klikając na 2 identyczne klocki!

 • Najlepszy klasyczny mahjong
  Graj
  Najlepszy klasyczny mahjong
  Zagrano 138886 razy

  Dasz radę przejść przez wszystkie trudne plansze, które czekają na Ciebie w tej tradycyjnej wersji gry klasycznej? Połącz ze sobą jak najszybciej kafelki.

 • Legenda Ludo
  Graj
  Legenda Ludo
  Zagrano 61961 razy

  W tej fascynującej grze planszowej możesz teraz zmierzyć się z trzema innymi graczami lub zagrać tylko z komputerem. Czy potrafisz przesuwać cztery pionki po planszy i wrócić do bezpiecznego miejsca, zanim to samo zrobi Twój przeciwnik?

 • Tetrolapse
  Graj
  Tetrolapse
  Zagrano 61521 razy

  Czy potrafisz znaleźć miejsca dla tych wszystkich wyjątkowych kształtów? Sprawdź, czy dasz radę połączyć je, aby znikły z ekranu, w tej wymagającej grze logicznej.

 • Snake Classic
  Graj
  Snake Classic
  Zagrano 46047 razy

  Zbieraj jedzenie i nie pozwól by wąż dotknął ściany lub własnego ogona!

 • Arkanoid
  Graj
  Arkanoid
  Zagrano 31599 razy

  Klasyczna gra zręcznościowa powraca w tej wymagającej wersji online. Przejmij stery statku kosmicznego i zbij jak najwięcej klocków, zbierając przy tym ulepszenia, które pomogą ci utrzymać się w walce.

 • Tiny Treasure
  Graj
  Tiny Treasure
  Zagrano 30019 razy
 • Kuchenny mahjong: tryb klasyczny
  Graj
  Kuchenny mahjong: tryb klasyczny
  Zagrano 23091 razy

  Rozwiąż trudne zagadki związane z tym, co przygotowuje się w tej kuchni! Czy potrafisz połączyć wszystkie kulinarne kafelki w tej klasycznej wersji gry planszowej? Po rozpoczęciu gry włączy się licznik, dlatego musisz działać szybko

 • Szachy: Klasyczne
  Graj
  Szachy: Klasyczne
  Zagrano 22509 razy

  Czy pokonasz komputer, próbując dać mu mata w tej wersji online popularnej gry? Sprawdź, czy uda ci się zaszachować króla przeciwnika, zanim stracisz swojego!

 • Gomoku
  Graj
  Gomoku
  Zagrano 22398 razy

  Chcesz zagrać w tę wersję online klasycznej gry planszowej? Sprawdź, czy dasz radę ułożyć rząd kamieni szybciej niż komputer.

 • Szachowy mistrz
  Graj
  Szachowy mistrz
  Zagrano 19358 razy

  Zmierz się ze znajomym lub komputerem w tej grze w szachy. Czas ucieka. Czy uda Ci się wykonać szach-mata przed upływem czasu?

 • Autobus z walizami: Wyczyść rzędy
  Graj
  Autobus z walizami: Wyczyść rzędy
  Zagrano 16538 razy

  Sterta walizek w tym autobusie rośnie w zastraszającym tempie. Czy dasz radę je uporządkować, i to szybko, w tej grze logicznej? Jeśli dojdą do samego sufitu, kierowca będzie miał duży problem!

 • Mahjongowy pasjans Deluxe
  Graj
  Mahjongowy pasjans Deluxe
  Zagrano 14595 razy

  Jak szybko uda Ci się połączyć wszystkie kafelki w tej trudnej wersji klasycznej planszówki? Działaj szybko, aby zdążyć przed upływem czasu, i zgarnije wielkie premie z czasem.

 • Niebieski pasjans pająk
  Graj
  Niebieski pasjans pająk
  Zagrano 11335 razy

  W tej trudnej wersji online pasjansa pająka teraz możesz poprawić swój nastrój. Ulepsz swoje umiejętności, układając wszystkie karty. Możesz zagrać w trybie jednego, dwu, a nawet trzech kolorów kart.

 • Galaga
  Graj
  Galaga
  Zagrano 10937 razy

  Przygotuj się na lot w kosmos w tej zaktualizowanej wersji klasycznej gry zręcznościowej. Tysiące kosmitów atakuje Twój zakątek wszechświata. Rozwal ich na kawałki!

 • Uno z przyjaciółmi
  Graj
  Uno z przyjaciółmi
  Zagrano 10822 razy

  W tej wersji online klasycznej gry karcianej możesz zmierzyć się z przyjaciółmi lub komputerem. Czy dasz radę pozbyć się wszystkich kart i zdobyć mnóstwo punktów?

 • Klasyczny wąż
  Graj
  Klasyczny wąż
  Zagrano 10461 razy

  Ten głodny wąż naprawdę chce pożreć mnóstwo jaj w tej kolorowej wersji klasycznej gry akcji. Czy pomożesz mu w napełnieniu żołądka, starając się nie uderzać w ściany?

 • Dzienny pasjans
  Graj
  Dzienny pasjans
  Zagrano 9861 razy

  Każdy dzień to świetna okazja, aby zagrać w pasjansa. Wypróbuj tę wersję online klasycznej karcianki. Wykonaj również dzienne zadania. Jeśli uda Ci się zrobić je wszystkie, co miesiąc możesz zdobyć fantastyczne trofea.

 • Neonowy Tetris
  Graj
  Neonowy Tetris
  Zagrano 8768 razy

  Odkryj nowe oblicze klasycznej gry logicznej. Jak szybko uda Ci się ułożyć te neonowe kształty w odpowiednich miejscach? Sprawdź, czy dasz radę wyczyścić klocki, zanim zapełnią cały ekran!

 • Block Buster
  Graj
  Block Buster
  Zagrano 7794 razy

  Usuń jak najszybciej wszystkie klocki w każdej z układanek.

 • Słodziutkie połączenie
  Graj
  Słodziutkie połączenie
  Zagrano 7316 razy

  W tej ślicznej grze typu Połącz 3 kucharz ma dla Ciebie całkiem trudne wyzwanie! Dasz radę wykonać wszystkie cele w każdym ekscytującym poziomie?

 • Classic Snake
  Graj
  Classic Snake
  Zagrano 6861 razy

  Klasyczna gra powraca w wersji retro online. Rozkoszuj się 8-bitową grafiką, jednocześnie starając się, aby Twój wąż był jak potężniejszy. Możesz zmieniać ustawienia prędkości węża, zanim zacznie pożerać jak najwięcej przepysznych jabłek.

 • Kids' Mahjong
  Graj
  Kids' Mahjong
  Zagrano 6536 razy

  Wypróbuj tę klasyczną grę w wersji, która przyciągnie całą rodzinę!

 • Układankowy ekspres
  Graj
  Układankowy ekspres
  Zagrano 6084 razy

  Wszyscy gotowi na tę ekscytującą grę logiczną! Czy uda Ci się odnaleźć kolorowe kształty w wagonie towarowym? Możesz zrelaksować się, grając w trybie malowniczym, lub spróbować trybu ekspresowego, gdy masz ochotę na prawdziwe wyzwanie!

 • Color Bounce
  Graj
  Color Bounce
  Zagrano 5141 razy

  Jak długo uda Ci się utrzymać te kolorowe piłki w powietrzu? Postaraj się, żeby skakały jak najdłużej, dotykając właściwych kolorów przeszkód, w tej trudnej grze akcji.

 • Ludo Hero
  Graj
  Ludo Hero
  Zagrano 4896 razy

  Czy chcesz zostać bohaterem w tej internetowej wersji klasycznej gry planszowej? Wybierz swoją postać zanim rzucisz kostką. Czy uda Ci się przesunąć pionki do końcowej linii? Pamiętaj, że możesz zmierzyć się ze znajomymi lub komputerem.

 • Legenda warcabów
  Graj
  Legenda warcabów
  Zagrano 4756 razy

  Czy potrafisz zostać legendą w tej wersji online klasycznej gry planszowej? Zmierz się z kilkoma wirtualnymi przeciwnikami, opanowując tryb łatwy, średnio zaawansowany i trudny.

 • Kółko i krzyżyk ze znajomymi
  Graj
  Kółko i krzyżyk ze znajomymi
  Zagrano 4057 razy

  Zmierz się ze znajomymi lub grupą przeciwników online, popisując się swoimi umiejętnościami, w tej wersji online klasycznej gry stołowej. Gdzie postawisz pierwszy X lub O?

 • 10x10 Disco
  Graj
  10x10 Disco
  Zagrano 3829 razy

  Nie możesz przetańczyć całej nocy w dyskotece obecnej w tej trudnej łamigłówce, ale na pewno spędzisz na rozgrywce wiele godzin! Jak długo uda Ci się układać różne kształty na planszy pod kulą dyskotekową?

 • Dominoes Classic
  Graj
  Dominoes Classic
  Zagrano 3688 razy

  W tej wersji klasycznej gry znajdziesz kilka różnych trybów. Ustaw poziom trudności, zanim zmierzysz się z komputerem. Potrafisz zdobyć pełno punktów, zanim skończą Ci się możliwe ruchy?

 • Owocowe połączenie
  Graj
  Owocowe połączenie
  Zagrano 3514 razy

  Czy uda Ci się połączyć różne rodzaje owoców w tej fantastycznej grze łączenia trzech elementów? Połącz arbuzy, truskawki i różne inne owoce, aby zdobyć odpowiednią liczbę punktów na każdym poziomie.

 • Mahjong w trójwymiarze: Cukierek
  Graj
  Mahjong w trójwymiarze: Cukierek
  Zagrano 3009 razy

  W tej trójwymiarowej wersji ukochanej przez wielu gry planszowej czeka na Ciebie masa słodziutkich wyzwań. Szybko dopasuj różne rodzaje cukierków na wszystkich bloczkach.

 • Madżong klasycznie Webgl
  Graj
  Madżong klasycznie Webgl
  Zagrano 2953 razy

  Czy uda ci się dopasować do siebie wszystkie płytki w tej wersji online klasycznej gry planszowej? Uważnie przyjrzyj się każdemu wzorowi na płytce i sprawdź, czy połączysz go z identycznym.

 • Water Me Please
  Graj
  Water Me Please
  Zagrano 2619 razy

  Tym biednym roślinom strasznie chce się pić! W tej ślicznej grze logicznej Twoim zadaniem jest podlać je, gdyż ich konewka cały czas zasypia. Stwórz ścieżkę, aby woda mogła popłynąć do nich. Połącz jak najszybciej płytki na planszy, zanim rośliny uschną!

 • 10x10 90s
  Graj
  10x10 90s
  Zagrano 1772 razy

  W tej fantastycznej grze logicznej możesz znaleźć najbardziej szalone wzory z lat 90. Ile szalonych i zakręconych elementów potrafisz zmieścić na ekranie, aby znikły? Przekonaj się, jak długo zdołasz grać, zanim skończy Ci się miejsce.

W końcu coś dla fanów klasyki

W dzisiejszych czasach branża gier wideo (i nie tylko) rozwija się w ogromnym tempie. Co roku wydawane są setki tytułów, w których produkcję i promocję pompuje się miliardy dolarów. Jest tego tyle, że aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami, trzeba by zajmować się tylko graniem i to przez 24 godziny na dobę! Jeśli jednak znudziła Ci się pogoń za nowościami i chcesz rozerwać się przy znanych, klasycznych pozycjach, koniecznie zajrzyj na stronę Gry.pl, do kategorii Gry klasyczne.

Jeśli szukasz prawdziwych klasyków, wypróbuj Ciasteczkowego potwora. To nic innego, jak znany i lubiany Pac-Man! Poprowadź swojego bohatera przez labirynt, karmiąc go kulkami i uciekając przed złośliwymi duchami. Specjalne kulki przemieniają duchy w ciasteczka, które możesz zjeść. Zobaczymy, czy teraz będą takie odważne!

Kolejna propozycja to Galaxy Defenders. To współczesna wariacja na temat klasycznych gier z automatów, takich jak Space Invaders czy Galaga. Zasady pozostały bez zmian — unikaj wrogich pocisków i zestrzel wszystkich obcych, zanim dotrą do dołu ekranu, gdzie znajduje się Twój statek.

TenTrix to z kolei daleki krewny klasycznego Tetris. Gra z pozoru bardzo przypomina pierwowzór, jednak po chwili rozgrywki okazuje się, że różnice są bardzo poważne. Musisz układać pojawiające się u dołu figury na planszy, tak aby pozostawić jak najmniej pustych miejsc. Gdy ułożysz cały rząd (w pionie lub w poziomie), figury z tego rzędu znikają, pozostawiając puste miejsce. Gra trwa do momentu, aż nie będzie już miejsca na położenie kolejnej figury. 

Jeśli wciąż mało Ci klasyków, sięgnij po Kosmiczny Arkanoid. Niszcz bloki, zbieraj ulepszenia i walcz o to, aby piłka nie zagubiła się w otchłani kosmicznej.

Nic tak nie poprawia humoru jak stara, dobra klasyka. Z takimi grami nie tylko spędzisz miłe chwile, ale i przypomnisz sobie, jak to było kiedyś. A jeśli to nie była Twoja epoka, to też nic straconego. Poczuj jej klimat w klasycznym klimacie ponadczasowych gier. Zawsze warto odwiedzić starych, dobrych znajomych i poczuć to unikalne coś. Mamy ponad 40 gier w tej kategorii, do grania online i za darmo.