Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.

Atari Asteroids

Kto wie, być może to wszystko dzieje się właśnie gdzieś w kosmosie? Przygotuj się na podróż do innej galaktyki w Atari Asteroids!

Ponadczasowy tytuł powraca w nowej, wspaniałej odsłonie, w którą możesz grać w przeglądarce. To tylko jedna z wielu pozycji z serii Atari Classics obejmującej mnóstwo uwielbianych gier tego słynnego dewelopera.

Przejmij kontrolę nad paroma statkami kosmicznymi i spróbuj przetrwać jak najdłużej w odległym zakątku galaktyki, gdzie aż roi się od asteroid i latających spodków. Jeśli wpadniesz w naprawdę poważne tarapaty, odpal hipernapęd i skocz w nadprzestrzeń! Czy zdołasz osiągnąć astronomiczny wynik, nim Twój statek zostanie zmiażdżony lub zdezintegrowany?

Asteroids to jedna z najbardziej wpływowych gier typu arcade wszech czasów. Choć została wydana w 1979 roku, żaden inny tytuł Atari wciąż nie pobił jej wyniku sprzedaży. Doczekała się paru sequeli, a także licznych wersji na komputery PC i różne konsole.

Jak grać w Atari Asteroids?

Atari Asteroids to bezpłatna wersja klasycznej gry akcji. Kieruj kilkoma statkami kosmicznymi i postaraj się, by pozostały w jednym kawałku. Musisz udać się w kilkanaście odległych rejonów kosmosu i oczyścić je z asteroidów. Aby przejść na kolejny poziom, zniszcz wszystkie planetoidy na aktualnym.

Sterowanie

Mysz

  • Poruszaj się po menu, używając KURSORA.
  • Klikaj przyciski po prawej stronie ekranu LEWYM PRZYCISKIEM MYSZY.

Klawiatura

  • Naciśnij STRZAŁKĘ W LEWO lub W PRAWO albo A lub D, by obrócić statek.
  • Naciśnij SPACJĘ, by strzelić.
  • Naciśnij W, by aktywować silniki.
  • Naciśnij S, by skoczyć w nadprzestrzeń.

Podobne gry

Oto kilka strzelanek i innych tytułów, które warto zagrać.

  1. Bubble Shooter Classic
  2. 3D Pinball
  3. Tank Trouble 2
  4. 8 Ball Pool

Kto stworzył Atari Asteroids?

Jak wskazuje nazwa, Atari Asteroids to tytuł firmy Atari.