Graj w gry i bądź ostrożny!

Gry mają dla Ciebie ważną wiadomość

 

To zabrzmi jak coś prosto z gry online. Po świecie przetacza się ogromna fala pandemii. Szkoła, praca i wakacje, wszystko to jest w zawieszeniu. Każdy z nas do pewnego stopnia odczuł tę sytuację w swoim życiu.

 

Z koronawirusem nie możemy niestety walczyć bazookami ani łączeniem kolorowych klejnotów. Cudowny lek nie skrywa się też głęboko w prastarych świątyniach ani zapełnionych potworami lochach. Dla wielu z nas jedynym sposobem obrony jest pozostanie w domach, zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób i upewnianie się, że docierają do nas rzetelne informacje i jesteśmy bezpieczni.

 

Zespół Gry ma nadzieję, że jesteś ze swoją rodziną bezpieczny w czasach kryzysu. Oto kilka wskazówek na następne tygodnie wraz z zestawieniem naszych najlepszych gier online. W najbliższym czasie najprawdopodobniej nie spotkasz się z przyjaciółmi osobiście, ale zawsze możecie przeżyć razem spektakularną przygodę, rozegrać futurystyczną bitwę albo spędzić spokojniejszą chwilę nad meczem szachów w naszych bezpłatnych grach online!

 

 

Jak możesz chronić siebie i innych

 

Te wskazówki i porady naprawdę się przydadzą podczas gry. Pomogą Ci też cieszyć się szczęściem i zdrowiem przez następne tygodnie. Oto kilka z nich:

 

1. Myj ręce

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że powinno się myć ręce zdecydowanie częściej niż zazwyczaj. To tylko jeden przykład wytycznych, które WHO umieszcza w swojej witrynie w ramach kampanii „Kick Out Coronavirus” (Wykop koronawirusa). Upewnij się, że korzystasz z żelu opartego na alkoholu lub wody z mydłem, zwłaszcza w następujących sytuacjach:

  • Gdy wrócisz do domu.
  • Gdy opiekujesz się chorą osobą.
  • Po posiłkach.
  • Gdy kichniesz lub zakaszlesz.
  • I gdy ręce są brudne, oczywiście!

 

2. Myj ręce nie tylko częściej, ale i dłużej!

 

Zwykłe przepłukanie rąk wodą to zdecydowanie za mało! Upewnij się, że myjesz ręce między palcami i trochę pod paznokciami. Nie zapomnij o umyciu nadgarstków! Według WHO ręce należy namydlić i myć przez przynajmniej dwadzieścia sekund pod bieżącą wodą. Wielu ludzi zaczęło podśpiewywać piosenki podczas mycia, żeby w ten sposób mierzyć czas. Ty też możesz to zrobić. Wejdź na stronę Wash Your Lyrics. Pomoże Ci ona zsynchronizować mycie rąk z Twoimi ulubionymi kawałkami!

 

3. Chroń świat i wszystkich jego mieszkańców!

 

Każdy bohater gier robi wszystko co może, żeby bronić zarówno normików i noobów, gdy podejmują się próby ratowania świata lub ukończenia ważnej misji. Ty też tak możesz robić w czasie epidemii koronawirusa. Jeśli kichasz lub kaszlesz, upewnij się, że robisz to w łokieć. Zachowuj bezpieczny dystans od innych osób. Utrzymuj co najmniej półtora metra odległości od innych osób, gdy tylko znajdujesz się na zewnątrz.

 

4. Jeśli źle się czujesz, zasięgnij opinii lekarza

 

Co najważniejsze, jeśli masz gorączkę, kaszlesz lub masz trudności w oddychaniu, Ty lub Twoi rodzice lub opiekunowie powinni się skontaktować z lekarzem rodzinnym. Upewnij się, że mówisz im wszystko na temat swoich podróży i tego czy w pobliżu Ciebie przebywały osoby z podobnymi objawami.

 

Dodatkowe informacje na temat koronawirusa znajdziesz na stronie WHO. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat tego, kiedy i w jaki sposób używać masek lub czyścić miejsce pracy lub na jakikolwiek inny temat,  zajrzyj do sekcji porad dla ludności w witrynie WHO (w języku angielskim).

 

Oto mnóstwo genialnych gier online, w które możesz zagrać już teraz!

 

Zanim sytuacja wróci do normy, może minąć jeszcze parę tygodni lub nawet miesięcy. Do tej pory możesz jednak umilić sobie czas naszymi świetnymi grami online. W wiele z nich możesz zagrać z graczami z całego świata! Wiele z tych gier ma również funkcje społecznościowe, dzięki którym możesz porozmawiać z innymi graczami w przerwach między pokonywaniem ich na polu walki lub rozgrywką na planszy. ;)

 

Życzymy Ci zdrowia, bezpieczeństwa i siły w obliczu obecnej sytuacji. Jeśli wszyscy dostosujemy się do zaleceń, spędzając nasz czas wolny w domach i grając w gry, na pewno przetrwamy ten kryzys!