Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.

Gry Flappy Bird

Flappy Bird i jego różne odsłony

Flappy Bird to słynna bezpłatna zręcznościówka, której głównym bohaterem jest mały latający ptaszek. Twórcą gry jest wietnamski artysta i programista, Nguyen Ha Dong, wychowany na takich klasykach jak Super Mario Bros czy Angry Birds. Zaczął próbować swoich sił w kodowaniu już w wieku 16 lat, a podczas studiów zdobył stypendium w Punch Entertainment, jednej z nielicznych wietnamskich firm zajmujących się grami wideo. 

Opracowanie Flappy Bird zajęło Nguyenowi zaledwie kilka dni. Postać ptaszka o imieniu Faby zaczerpnął z innego gamerskiego projektu swojego autorstwa, przy którym pracował wcześniej, ale nie udało się go wprowadzić na rynek. Mechanika gry miała stanowić odwzorowanie podbijania na rakietce piłeczki pingpongowej – tak oto ptaszek za każdym stuknięciem ekranu lub naciśnięciem spacji wylatuje do góry, a później opada, przyciągany przez siłę grawitacji. „Latanie” utrudniają mu przeszkody w formie rur pojawiających się to u góry, to u dołu – najczęściej jednak i u góry, i u dołu jednocześnie, przez co „trafienie” w wolną przestrzeń staje się tym trudniejsze.

W grze wykorzystano grafikę 2D w stylu retro – czy zielone konstrukcje nie wydają Ci się znajome? Przypomnij sobie braci Mario, a wszystko stanie się jasne. W klasycznej, kultowej już wersji głównym zadaniem małego, słynnego ptaszka jest omijanie przeszkód stojących na drodze do zdobycia medalu: brązowego, srebrnego, złotego lub platynowego (im więcej przeszkód, tj. rur, uda mu się skutecznie wyminąć, tym wyższa punktacja i medal). Jak mają się do niej nasze propozycje? 

Klasyków oczywiście nie brakuje. Wśród nich chociażby Flappy Bird, Flappy Bird Flash czy Blue Flappy Bird. Polecamy też kolejną grę opracowaną przez Nguyena, czyli Swing Copters, w której trzeba dolecieć helikopterem jak najwyżej, nie zahaczając o kolce. 

Klasyki klasykami, ale przydałoby się jakieś urozmaicenie? Oto Flappy Gran, latająca babcia! Inną ciekawą wariacją na temat jest gra Ironpants, w której główny bohater ciągle spada, ponieważ ma na sobie spodnie z żelaza. A dla najmłodszych? Kucyk Flappy Pony wprowadzi dzieciaki w krainę wzlotów i upadków. Jednak uwaga: gra jest bardzo trudna!

Flappy Bird polecamy wszystkim, którzy kochają prostotę i z nostalgią patrzą na złotą erę braci Mario. Filozofią dotGEARS, firmy Nguyena, jest uproszczenie i wręcz „pikselizacja” gier oraz powrót do złotej ery, gdzie wszystko było jasne, niesamowicie trudne i niewiarygodnie wciągające!