Gry Flappy Bird

 • Nyan Cat
  Graj
  Nyan Cat
  Zagrano 220441 razy

 • Flappy Bird
  Graj
  Flappy Bird
  Zagrano 18112 razy

  Proste. Wciągające. I BARDZO trudne. Stukaj w ekran, aby machać skrzydłami, i postaraj się nie zabić ptaszka!

 • Flappy Eros
  Graj
  Flappy Eros
  Zagrano 829 razy

  Join the Greek god of love on a high-flying adventure full of romance and excitement.

 • Swing Copters
  Graj
  Swing Copters
  Zagrano 426 razy

  Po Flappy Bird Dong Nguyen stworzył nową grę - Swing Copters. Jak wysoko dolecisz, nie zahaczając o kolce?

 • Kurczak w pędzie
  Graj
  Kurczak w pędzie
  Zagrano 5959 razy

  Ten zdeterminowany kurczak pędzi w poszukiwaniu kolorowych jajek. Przyłącz się do niego i pomóż mu w jego wysiłkach, by przemierzyć całą tę magiczną krainę i zebrać jak najwięcej jajek w tej wciągającej grze przygodowej.

 • Pies, który lata
  Graj
  Pies, który lata
  Zagrano 2181 razy

  Ten latający pies Shiba chce poszybować. Jak daleko doleci przed zaliczeniem upadku w stylu Flappy Birda?

 • Flappy Wow
  Graj
  Flappy Wow
  Zagrano 2053 razy

  Unieś się w przestworza jako jedna z trzech ikon internetu i spróbuj przelecieć nad labiryntem rur. Flappy Wow to nowy rodzaj gry, który wciągnie cię na wiele godzin!

 • Latająca krowa
  Graj
  Latająca krowa
  Zagrano 1797 razy

  To imprezowe zwierzę chce przelecieć pomiędzy rurami Flappy Birda.

 • Angry Flappy Wings
  Graj
  Angry Flappy Wings
  Zagrano 8893 razy

  Te wściekłe ptaki mają już dość ciągłego wpadania w filary, dlatego są teraz uzbrojone w kule armatnie i pociski. Pomóż im przebić się przez te przeszkody i pokonać gigantycznych bossów w tej pełnej akcji grze online.

 • Moc Nyan
  Graj
  Moc Nyan
  Zagrano 13484 razy

  Słodkich kotków nie można lekceważyć. Te łobuzy nie będą nawet wiedzieć, co ich zaatakowało...

 • Nyan - Kocia Gorączka
  Graj
  Nyan - Kocia Gorączka
  Zagrano 44405 razy

  Ten kot jest tak głodny, że pochłania w locie tyle jedzenia, ile się zmieści!

 • Glauron: Smocze Baśnie
  Graj
  Glauron: Smocze Baśnie
  Zagrano 14174 razy

  Poczuj moc latając jako potężny i odważny smok, znany jako Glauron! Zamieniaj w płomienie swoich wrogów i ich budynki i zdobywaj punkty. Glauron: Smocze Baśnie to gra jedyna w swoim rodzaju!

 • Flappy Bird Flash
  Graj
  Flappy Bird Flash
  Zagrano 37816 razy

  Bardzo sławny, ale niezdarny ptak powraca w tej wspaniałej grze o lataniu. Dopilnuj, aby doleciał bezpiecznie do miasta, unikając rur. Jeżeli uderzy się w głowę albo uszkodzi skrzydło, spadnie na ziemię i się potłucze. Nie możemy na to pozwolić, prawda? Rozpocznij kolejną ekscytującą i niełatwą przygodę w grze Flappy Bird.

Flappy Bird i jego różne odsłony

Flappy Bird to słynna bezpłatna zręcznościówka, której głównym bohaterem jest mały latający ptaszek. Twórcą gry jest wietnamski artysta i programista, Nguyen Ha Dong, wychowany na takich klasykach jak Super Mario Bros czy Angry Birds. Zaczął próbować swoich sił w kodowaniu już w wieku 16 lat, a podczas studiów zdobył stypendium w Punch Entertainment, jednej z nielicznych wietnamskich firm zajmujących się grami wideo. 

Opracowanie Flappy Bird zajęło Nguyenowi zaledwie kilka dni. Postać ptaszka o imieniu Faby zaczerpnął z innego gamerskiego projektu swojego autorstwa, przy którym pracował wcześniej, ale nie udało się go wprowadzić na rynek. Mechanika gry miała stanowić odwzorowanie podbijania na rakietce piłeczki pingpongowej – tak oto ptaszek za każdym stuknięciem ekranu lub naciśnięciem spacji wylatuje do góry, a później opada, przyciągany przez siłę grawitacji. „Latanie” utrudniają mu przeszkody w formie rur pojawiających się to u góry, to u dołu – najczęściej jednak i u góry, i u dołu jednocześnie, przez co „trafienie” w wolną przestrzeń staje się tym trudniejsze.

W grze wykorzystano grafikę 2D w stylu retro – czy zielone konstrukcje nie wydają Ci się znajome? Przypomnij sobie braci Mario, a wszystko stanie się jasne. W klasycznej, kultowej już wersji głównym zadaniem małego, słynnego ptaszka jest omijanie przeszkód stojących na drodze do zdobycia medalu: brązowego, srebrnego, złotego lub platynowego (im więcej przeszkód, tj. rur, uda mu się skutecznie wyminąć, tym wyższa punktacja i medal). Jak mają się do niej nasze propozycje? 

Klasyków oczywiście nie brakuje. Wśród nich chociażby Flappy Bird, Flappy Bird Flash czy Blue Flappy Bird. Polecamy też kolejną grę opracowaną przez Nguyena, czyli Swing Copters, w której trzeba dolecieć helikopterem jak najwyżej, nie zahaczając o kolce. 

Klasyki klasykami, ale przydałoby się jakieś urozmaicenie? Oto Flappy Gran, latająca babcia! Inną ciekawą wariacją na temat jest gra Ironpants, w której główny bohater ciągle spada, ponieważ ma na sobie spodnie z żelaza. A dla najmłodszych? Kucyk Flappy Pony wprowadzi dzieciaki w krainę wzlotów i upadków. Jednak uwaga: gra jest bardzo trudna!

Flappy Bird polecamy wszystkim, którzy kochają prostotę i z nostalgią patrzą na złotą erę braci Mario. Filozofią dotGEARS, firmy Nguyena, jest uproszczenie i wręcz „pikselizacja” gier oraz powrót do złotej ery, gdzie wszystko było jasne, niesamowicie trudne i niewiarygodnie wciągające!