Gry Zapamiętywanie

 • Lodowa gra pamięciowa
  Graj
  Lodowa gra pamięciowa
  Zagrano 8084 razy

  Sprawdź swoją pamięć w tym trudnym symulatorze zarządzania interesem. Czeka Cię kolejny dzień w lodziarni. Czy uda Ci się szczegółowo zapamiętać wszystkie zamówienia podczas wydawania lodów?

 • Easter Hunt
  Graj
  Easter Hunt
  Zagrano 2777 razy

  Temu króliczkowi wielkanocnemu naprawdę przydałaby się pomoc. Wymieszały mu się wszystkie jaja. Możesz pomóc mu je dopasować w tej zabawnej grze logicznej?

 • Puzzlowe numerki
  Graj
  Puzzlowe numerki
  Zagrano 53709 razy

  Trenuj swoją pamięć, grając w tę trudną grę łamigłówkową. Szybko spójrz na numery, zanim zostaną zakryte. Dasz radę ułożyć je potem we właściwej kolejności?

 • Urocze pary dzieci
  Graj
  Urocze pary dzieci
  Zagrano 24314 razy

  Ta urocza gra pamięciowa doskonale nadaje się zarówno dla młodych, jak i starszych graczy. Jak szybko uda Ci się dopasować przedmioty ukryte na każdej z kart? Wypróbuj wszystkie tryby. W jednym z nich możesz nawet wyzwać na pojedynek znajomego i zagrać we dwójkę!

 • Klasyczne puzzle
  Graj
  Klasyczne puzzle
  Zagrano 33799 razy

  Nie ma jak klasyczna układanka! Odpręż się i zrelaksuj z puzzlami dostępnymi w tej grze online. Dostępne są trzy różne tryby, które spełnią wymagania zarówno nowych, jak i doświadczonych graczy.

 • Pary: Śliczne zwierzęta
  Graj
  Pary: Śliczne zwierzęta
  Zagrano 1753 razy

  Czy potrafisz połączyć ze sobą śliczne zwierzęta w tej grze pamięciowej? Przewracaj jak najszybciej karty, aby zdążyć przed upływem czasu. Na ukończenie każdego trudnego poziomu masz niewiele czasu!

 • Puzzle z jedzeniem
  Graj
  Puzzle z jedzeniem
  Zagrano 42141 razy

  Jak szybko potrafisz ułożyć te przepyszne układanki? W tej wymagającej grze online do wyboru masz trzy różne tryby, w zależności od Twoich umiejętności.

 • Połącz zwierzęta
  Graj
  Połącz zwierzęta
  Zagrano 18392 razy

  Te urocze zwierzątka próbują się ze sobą połączyć. Czy możesz dopasować je w tej ślicznej i milutkiej grze logicznej? Jeśli skończą Ci się ruchy, naciśnij przycisk mieszania, aby przesuwać zwierzęta po planszy i ustawiać w różnej kolejności.

 • Woodventure
  Graj
  Woodventure
  Zagrano 25184 razy

  Ten chłopiec wybiera się w magiczną wyprawę przez las, w którym mieszkają bardzo sympatyczne stworzenia. Na swojej drodze napotka mnóstwo plansz madżonga i przydałaby mu się twoja pomoc przy ich rozwiązywaniu. Czy pomożesz mu wykonać wszystkie zadania, zanim skończy mu się czas w tej urzekającej grze logicznej?

 • Sweet Memo
  Graj
  Sweet Memo
  Zagrano 6627 razy

 • Quiz o świecie
  Graj
  Quiz o świecie
  Zagrano 7196 razy

  Masz sporą wiedzę o świecie i wszystkich ekscytujących miejscach i zjawiskach? Obejrzyj międzynarodowe miasta, zajęcia, kuchnie i nie tylko. Następnie sprawdź, czy dasz radę ułożyć ich nazwy z kafelków, w tym zabawnym, a zarazem trudnym quizie. Przygotuj się na prawdziwy sprawdzian z literowania!

 • Alchemia
  Graj
  Alchemia
  Zagrano 198599 razy

  Zbuduj od zera swoją własną utopię!

 • Muzyczny Simon
  Graj
  Muzyczny Simon
  Zagrano 10189 razy

  Jak szybko uda Ci się opanować tę internetową wersję klasycznej gry w zapamiętywanie, Simon? Obejrzyj sekwencje migających przycisków i spróbuj naciskać je we właściwej kolejności, zanim czas dobiegnie końca.

 • Dinosaur Eggs
  Graj
  Dinosaur Eggs
  Zagrano 28648 razy

  Wysiedź sobie wysoki wynik w tej prehistorycznej łamigłówce, gdzie pamięć spotyka się z mahjongiem!

 • I Lost My Puppy
  Graj
  I Lost My Puppy
  Zagrano 3523 razy

  Właściciel zgubił swojego szczeniaczka. Czy pomożesz mu go odnaleźć?

 • GeoGuessr
  Graj
  GeoGuessr
  Zagrano 1447 razy

  Zwiedzaj mnóstwo znanych miejsc, a nawet cały świat, w tej niełatwej grze logicznej, która dokładnie sprawdzi twoją znajomość geografii. Przyjrzyj się każdemu zdjęciu z aplikacji Google Maps. Czy potrafisz odgadnąć, gdzie zostały wykonane?

 • Zakochane ptaszki
  Graj
  Zakochane ptaszki
  Zagrano 1552 razy

  Znajdź pary egzotycznych ptaków siedzących na gałęziach. Dopasuj trzy pary pod rząd, aby zdobyć dżokera w zabawnej grze o dopasowywaniu "Zakochane ptaszki"!

 • Kolczasty Tomek
  Graj
  Kolczasty Tomek
  Zagrano 1015 razy

  Wygłodniały jeż Tomek chciałby coś przekąsić w drodze do domu.

 • Tablica
  Graj
  Tablica
  Zagrano 1788 razy

  Czy pomożesz temu ptaszkowi wrócić na drzewo, zbierając po drodze pyszne roślinki?

 • Swipe Art Puzzle
  Graj
  Swipe Art Puzzle
  Zagrano 7779 razy

  Przesuwaj i układaj płytki na odpowiednich miejscach, aby ułożyć cały obrazek. Baw się dobrze z różnymi pięknymi obrazkami.

 • SWAP
  Graj
  SWAP
  Zagrano 89 razy

  Wybierz literę w tym słowie i sprawdź, jak długo uda ci się nie stracić jej z oczu w tej niełatwej łamigłówce. Nieustanne śledzenie poruszającej się litery jest trudniejsze, niż myślisz!

 • Parowy robot Simon
  Graj
  Parowy robot Simon
  Zagrano 608 razy

  Wypróbuj to ekscytujące pamięciowe wyzwanie i zbuduj fajnego steampunkowego robota!

 • Tajemniczy totem
  Graj
  Tajemniczy totem
  Zagrano 439 razy

  Mgła gęstnieje i w jaskini zapada zmrok... czy uda Ci się wyprowadzić z niej totem w jednym kawałku?

 • World On Fire
  Graj
  World On Fire
  Zagrano 472 razy

  Żeby ugasić ten pożar potrzeba czegoś więcej, niż tylko wody!

 • Która To Twarz?
  Graj
  Która To Twarz?
  Zagrano 261 razy

  Czy jesteś wiarygodnym świadkiem? Poddaj swoją pamięć testowi!

 • Monster Mansion
  Graj
  Monster Mansion
  Zagrano 1808 razy

  Potwory w tej posiadłości zupełnie się pomieszały! Czy pomożesz im doprowadzić się do porządku?

 • Jewels of the Jungle
  Graj
  Jewels of the Jungle
  Zagrano 1712 razy

 • Łowca potworów
  Graj
  Łowca potworów
  Zagrano 238 razy

  Potwory zaatakowały Twoją oazę spokoju! Daj im popalić!

 • Demoniczne puzzle
  Graj
  Demoniczne puzzle
  Zagrano 1379 razy

  Jej przebiegłe zaklęcia nie zamydlą Ci oczu...

 • Home Sweet Home
  Graj
  Home Sweet Home
  Zagrano 341 razy

  Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej... zwłaszcza jeśli w twoim domu jest cała masa zabawnych rzeczy!

 • Hiding Angel
  Graj
  Hiding Angel
  Zagrano 487 razy

  Obserwuj chmury i zgadnij, kto się za nimi ukrywa!

 • Doktor Jacek
  Graj
  Doktor Jacek
  Zagrano 3845 razy

  Które z tych uroczych zwierzątek są chore bardziej niż pozostałe?

 • Górski umysł
  Graj
  Górski umysł
  Zagrano 3406 razy

  Wytęż swoje szare komórki w tej wymagającej grze pamięciowej. Przyjrzyj się kartom, które przedstawiają rzeczy związane z turystyką i sprawdź, czy uda ci się dopasować je w odpowiedniej kolejności.

 • Test z Historii
  Graj
  Test z Historii
  Zagrano 2551 razy

  Jak bardzo zaawansowana jest twoja wiedza historyczna?

 • Wakacyjne połączenie
  Graj
  Wakacyjne połączenie
  Zagrano 2941 razy

  Przetestuj swoją pamięć w tej letniej grze w dopasowywanie elementów. Czy potrafisz połączyć wszystkie piłki plażowe, żaglówki oraz inne przedmioty przed upływem czasu?

 • Dopasowywanie kotków
  Graj
  Dopasowywanie kotków
  Zagrano 6554 razy

  Czy potrafisz połączyć wszystkie te puszyste i cudne kociaki? Spójrz w karty i zobacz, czy możesz je dopasować w tej bajecznej grze internetowej w zapamiętywanie.

Pamięć absolutna

Pamięć coś ostatnio szwankuje? To już nie to, co kiedyś? A może po prostu masz teraz znacznie więcej na głowie? W końcu trzeba pamiętać o pracy, o codziennych, domowych obowiązkach, o odebraniu dzieci ze szkoły, o obiedzie i tysiącu innych drobiazgach. Jeśli toniesz w karteczkach samoprzylepnych, co chwilę – za każdym razem z innym przypomnieniem – odzywa się Twój telefon lub najzwyczajniej w świecie zdarza Ci się zapomnieć o najprostszych rzeczach lub spóźnić na umówione spotkanie, mamy coś w sam raz dla Ciebie!

W witrynie Gry.pl przygotowaliśmy specjalne zestawienie, opracowane z myślą o osobach takich jak Ty! To ponad 60 gier, z których każda pozwoli Ci codziennie ćwiczyć pamięć. Gwarantujemy – działa lepiej niż Biovital! Odłóż więc na bok suplementy diety i z dnia na dzień obserwuj efekty, jakie dają regularne ćwiczenia umysłu.

Mamy klasyczne memory (Angel Mart, Mrs Radvelli’s Memo Game, Match the Couples czy Puzzlowe numerki), łamigłówki (np. Brain Spa – Picture Logic) i typowe pamięciówki (sprawdzające pamięć wzrokową Picto, Mind Scorn, gdzie musisz zapamiętać kolejność zapalania się lampek, i Tajemniczy totem, gdzie nie możesz zapomnieć drogi do wyjścia, bo po chwili gaśnie światło). Jest nawet mahjong (Dinosaur Eggs), są quizy i zgadywanki (Test głupoty, Famous Movie Parodies), gry na refleks (m.in. świetna zręcznościówka Monster Hunter) i internetowe wersje gry w trzy kubki (jak Switch Ball czy Swap, w których musisz nieustannie śledzić poruszającą się literę lub koszykarza ukrywającego piłkę za plecami).

Wśród nieco bardziej nietypowych tytułów wyróżniają się Alchemia i Alchemiczna ewolucja. To dość proste gry logiczne, w których główny akcent położony jest na umiejętność zapamiętywania – w tym wypadku pierwiastków, z których tworzysz swój nowy, utopijny świat. Gra rozwija chęć odkrywania świata i mechanizmów, jakie stoją za jego funkcjonowaniem, dzięki czemu świetnie nadaje się dla dzieci.

Dla naszych małych zapominalskich mamy też wyjątkowo słodką zabawę w zapamiętywanie I Lost My Puppy i gry z serii „wszystkiego po trochu”: Mental Training – Visual Challenge i Mała syrenka, gdzie aby wygrać, musisz rozwiązać kilka niewymagających zagadek lub łamigłówek.

Nie szukaj więcej wymówek i wejdź na Gry.pl! Jadąc tramwajem, pociągiem, siedząc w poczekalni u lekarza czy robiąc sobie krótką przerwę w pracy – trenuj swój umysł i ćwicz pamięć nawet kilka razy dziennie. Niedługo będzie to jedyne przypomnienie, jakiego będziesz potrzebować!