Gry Matematyka

 • SevenSumUp
  Graj
  SevenSumUp
  Zagrano 434687 razy

  Przechytrz swoich przeciwników i poznaj sekret siódemki!

 • Klasyczne Sudoku
  Graj
  Klasyczne Sudoku
  Zagrano 260258 razy

  Wypróbuj klasyczną wersję tej japońskiej gry. Jak szybko uda ci się zapełnić tabelę o rozmiarach 9 x 9 odpowiednimi cyframi?

 • 2048
  Graj
  2048
  Zagrano 181467 razy

  To zwodniczo proste wyzwanie liczbowe rządzi teraz w internetach. Dasz radę je rozwiązać?

 • Kółko i krzyżyk
  Graj
  Kółko i krzyżyk
  Zagrano 169763 razy

  Zmierz się z komputerem lub znajomym w tej wersji uwielbianej gry. Ile rund uda Ci się wygrać? Pora się przekonać w tej zabawnej grze online.

 • 11-11
  Graj
  11-11
  Zagrano 121576 razy

  Czy potrafisz odpowiednio ułożyć kolorowe figury tak, aby usunąć je z planszy? Sprawdź, czy dasz radę zbudować rzędy i kolumny z jedenastu elementów takiego samego rodzaju w tej niełatwej układance.

 • Sudoku: Classic
  Graj
  Sudoku: Classic
  Zagrano 91620 razy

  Wypróbuj swoje umiejętności gry w sudoku w tej zabawnej i trudnej wersji klasycznej gry logicznej. Czy zdołasz wypełnić wszystkie pola w każdym diagramie, zanim skończy Ci się czas?

 • 2020 Connect
  Graj
  2020 Connect
  Zagrano 73551 razy

  Jak szybko dasz radę dopasować liczby w tej grze typu dopasuj 3? Połącz ze sobą ponumerowane płytki i wyczyść planszę.

 • Digitz!
  Graj
  Digitz!
  Zagrano 67738 razy

  Zamieniaj cyfry i pola, aby suma sąsiadujących cyfr była równa danej liczbie.

 • Fabryka Ciast
  Graj
  Fabryka Ciast
  Zagrano 62085 razy

  Popatrz na przykład i klikaj na maszyny, aby zrobić dokładnie takie samo ciasto.

 • MAYA Pyramid Solitaire
  Graj
  MAYA Pyramid Solitaire
  Zagrano 50207 razy

  We wnętrzu tej tajemniczej, starożytnej piramidy czeka na ciebie magiczna wersja klasycznej gry w karty. Czy potrafisz dopasować do siebie ponumerowane kamienie, zanim skończy ci się czas?

 • 2020 Connect Deluxe
  Graj
  2020 Connect Deluxe
  Zagrano 47785 razy

  Szybko dopasuj ponumerowane figury w tej intensywnej grze w układanie. Wykaż się znajomością matematyki, aby przebrnąć przez każdy z wymagających poziomów.

 • Połącz trzynaście
  Graj
  Połącz trzynaście
  Zagrano 45440 razy

  Czy potrafisz połączyć ze sobą ponumerowane kulki w odpowiedniej kolejności? Spróbuj tak je połączyć, by zdobyć wysoki wynik, w tej wciągającej grze logicznej.

 • Connect 10
  Graj
  Connect 10
  Zagrano 44356 razy

  Czy uda ci się zdobyć najlepszy wynik w tej trudnej grze w łamigłówki? Dopasuj numery, tak aby ich suma wynosiła 10, tyle razy, ile potrafisz. Musisz jednak działać szybko. Czas upływa!

 • Dopasuj kształty
  Graj
  Dopasuj kształty
  Zagrano 43856 razy

  Jak szybko uda Ci się dopasować wszystkie kolorowe kształty w tej grze logicznej typu „połącz 3”? Zrób to jak najszybciej, zanim skończy Ci się czas.

 • Jednorożec 2048
  Graj
  Jednorożec 2048
  Zagrano 40666 razy

  Ile magicznych zwierząt potrzeba, aby otrzymać jednorożca? Taką zagadkę możesz rozwikłać grając w tę zwariowaną i totalnie odjechaną układankę. Połącz ze sobą kurczaki, świnki, małpki, aż utworzysz czarodziejskiego wierzchowca.

 • Codzienna łamigłówka
  Graj
  Codzienna łamigłówka
  Zagrano 39362 razy

  Każdego dnia możesz rozwijać swoje umiejętności rozwiązywania łamigłówek w tej niezwykłej grze internetowej. Jak szybko połączysz wszystkie kropki?

 • 1 + 2 + 3
  Graj
  1 + 2 + 3
  Zagrano 37223 razy

  Ile trudnych zadań matematycznych potrafisz rozwiązać? Postaraj się wykonać wszystkie przed upływem czasu w tej grze naukowej online.

 • What's Your Sign?
  Graj
  What's Your Sign?
  Zagrano 33286 razy

  Cały sęk w tym, żeby zrównoważyć plusy i minusy...

 • 2248
  Graj
  2248
  Zagrano 32510 razy

  Czy potrafisz zsumować wszystkie liczby w tej skomplikowanej grze logicznej? Połącz ponumerowane kulki, aż scalą się ze sobą. Ile ruchów wykonasz, aż skończą Ci się wszystkie możliwości?

 • Unite
  Graj
  Unite
  Zagrano 32157 razy

  Czy potrafisz prawidłowo dopasować do siebie te ponumerowane kwadraty, aby zniknęły z planszy w tej niełatwej, wymagającej myślenia układance?

 • 1 + 2 = 3
  Graj
  1 + 2 = 3
  Zagrano 30977 razy
 • Dwadzieścia48
  Graj
  Dwadzieścia48
  Zagrano 30582 razy

  Czy potrafisz zsumować wszystkie karty w tej wymagającej grze online? Użyj swoich matematycznym zdolności, aby wymieszać i połączyć liczby i zdobyć mnóstwo punktów w każdym poziomie.

 • Kalkulator prawdziwej miłości
  Graj
  Kalkulator prawdziwej miłości
  Zagrano 29330 razy

  Czy to może być prawdziwe uczucie? A może jakaś porażka? Dzięki temu czadowego kalkulatorowi możesz zdecydować w tej grze online.

 • Spadające kulki online
  Graj
  Spadające kulki online
  Zagrano 27963 razy

  Te ponumerowane figury wolno ale stopniowo unoszą się w górę ekranu. Co może je zatrzymać na miejscu? Cała masa spadających kulek. Zniszcz je jak najszybciej w tej przepełnionej akcją grze logicznej.

 • Fuzja 2048
  Graj
  Fuzja 2048
  Zagrano 27105 razy

  Jak długo dasz radę utrzymać się w grze w tej matematycznej łamigłówce? Spróbuj zmieścić na planszy jak najwięcej ponumerowanych bloczków, podczas gdy są one powoli sumowane do 2048. Gdy zabraknie ci miejsca – koniec gry!

 • Połącz 10
  Graj
  Połącz 10
  Zagrano 26847 razy

  Ile razy uda ci się zsumować cyfry na siatce do 10? Zbieraj monety, wykonując matematyczne działania w tej trudnej grze w układanki.

 • Sprytne cyferki 2048
  Graj
  Sprytne cyferki 2048
  Zagrano 26513 razy

  Czy uda ci się zdobyć najwyższą możliwą liczbę w tej matematycznej grze logicznej? Dodawaj do siebie ponumerowane pola jak najszybciej potrafisz.

 • Gra Sudoku
  Graj
  Gra Sudoku
  Zagrano 25903 razy

  Zagraj w tę niesamowitą wersję klasycznej gry logicznej na urządzenia mobilne. Czy dasz sobie radę w trybie pojedynku? A może spróbujesz swych sił w trybie eksperta lub twardym?

 • Drum Session
  Graj
  Drum Session
  Zagrano 24620 razy

  Klikaj na talerze, lub użyj klawiszy numerycznych, aby zagrać na perkusji.

 • More Balls
  Graj
  More Balls
  Zagrano 22005 razy

  Czy dasz radę nadążyć za tymi ponumerowanymi blokami? Spadają na dół ekranu i trzeba je zniszczyć przy użyciu tych kulek. Celuj ostrożnie – inaczej zostaniesz zgnieciony w tej trudnej i wciągającej grze logicznej.

 • Sudoku HTML5
  Graj
  Sudoku HTML5
  Zagrano 21901 razy

  Kochasz sudoku? Wypróbuj swoje umiejętności w tej klasycznej, wymagającej inteligencji grze! Zarówno starzy wyjadacze, jak i nowicjusze znajdą odpowiednie opcje dla siebie. Ta darmowa gra online wciągnie cię na wiele godzin!

 • Beach Sudoku
  Graj
  Beach Sudoku
  Zagrano 20181 razy

  W tej łamigłówce z plażowymi motywami musisz nie tylko rozwiązywać trudne zagadki sudoku, ale również ścigać się z czasem!

 • Węże i bloki
  Graj
  Węże i bloki
  Zagrano 19077 razy

  Ten wąż próbuje przedostać się przez tunel pełen gigantycznych bloków. Aby przebić się przez nie w tej wymagającej grze akcji, po drodze musi zjeść mnóstwo dopalaczy. Czy możesz pomóc mu w jego wyprawie?

 • Mysteriez
  Graj
  Mysteriez
  Zagrano 14569 razy

  Potrenuj oko i spróbuj dostrzec cyfry w przedmiotach codziennego użytku.

 • Armor Picross
  Graj
  Armor Picross
  Zagrano 14444 razy

  Przypatrz się cyfrom na planszy i kliknij na odpowiednie miejsca by utworzyć obrazek.

 • Gra arytmetyczna
  Graj
  Gra arytmetyczna
  Zagrano 13537 razy

  Zegar tyka, a czas ucieka. Czy uda Ci się wykonać wszystkie równania matematyczne, zanim skończy Ci się czas? Spójrz na cyfry na tablicy i oblicz je jak najszybciej w tej ekscytującej grze logicznej.

Trening szarych komórek

„Sprawdź w dwie minuty, której półkuli mózgu używasz!”, „Używasz prawej czy lewej półkuli mózgu, kiedy myślisz?” – na tego typu pytania można dziś trafić w niemal co drugim quizie internetowym. Mówi się bowiem, że każda półkula mózgu odpowiada za co innego, spełnia sobie tylko przypisane, takie a nie inne funkcje. Wiąże się z tym rozpowszechniona praktyka określania niektórych mianem typowych „ścisłowców”, innych natomiast mianem „humanistów”, a czasem „artystów”. Prawda jest jednak taka, że nasze półkule nieustannie ze sobą współpracują, a połączenie nerwowe zapewnia im ciało modzelowate. Przykładowo, jak wykazało neuroobrazowanie mózgu, w lewostronnym płacie ciemieniowym dokonujemy operacji arytmetycznych, tzn. dodajemy, odejmujemy, natomiast analogiczne obszary w prawej półkuli odpowiadają za przybliżone szacowanie (czyli np. ocenę, czy liczba 12 jest większa od 2 lub czy dane równanie jest prawdziwe).

Czy jednak mimo to matma zawsze sprawiała Ci trudności w szkole? W dzienniku na ogół widniało kilka jedynek, a nauczyciele powtarzali, że musisz ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć? Cóż, lepiej późno niż wcale! U nas możesz to robić bez dodatkowych opłat!

Oto nasze zestawienie bezpłatnych gier internetowych z matematyką w tle. Staraliśmy się wybrać takie pozycje, które znajdą swych amatorów zarówno wśród matematycznych geniuszów, jak i wszystkich tych, dla których przedmioty ścisłe to czarna magia. Jedno jest pewne – gwarantujemy, że nasze gry absolutnie każdemu sprawią prawdziwą frajdę!

Mamy klasyczne (i mniej klasyczne) warianty sudoku, skomplikowane zagadki logiczne i układanki. Możesz spróbować swoich sił w popularnej grze 2048, która polega na przesuwaniu pól z liczbami w taki sposób, aby sumując je, uzyskać tytułową liczbę. Uważaj, jest wciągająca, ale bynajmniej nie prosta, więc nie zniechęcaj się! Pamiętaj tylko, by mieć sporo wolnego czasu w zanadrzu.

W zestawieniu w witrynie Gry.pl znajdziesz też zwykłe gierki, które z każdego zrobią Einsteina (albo co najmniej Johna Nasha z „Pięknego umysłu”). Są nimi np. Double Digits czy Multiplication. To świetny trening dla szarych komórek, a dla Twojego dziecka przyjemny sposób na opanowanie dodawania, odejmowania i tabliczki mnożenia.

Powodzenia w matematycznych zmaganiach!