Ben je ouder of jonger dan 18?

Wij begrijpen dat het belangrijk is dat minderjarigen op een veilige manier gebruik maken van het internet. We beschouwen het ook als onze verantwoordelijkheid om de website kindvriendelijk te maken en inhoud te tonen die bij jouw leeftijdsgroep past. Als je aangeeft dat je nog geen 18 jaar of ouder bent, zal je daarom automatisch geen advertenties te zien krijgen die bedoeld zijn voor een oudere doelgroep.

Jonger dan 18
18 jaar of ouder

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.

Trening szarych komórek

„Sprawdź w dwie minuty, której półkuli mózgu używasz!”, „Używasz prawej czy lewej półkuli mózgu, kiedy myślisz?” – na tego typu pytania można dziś trafić w niemal co drugim quizie internetowym. Mówi się bowiem, że każda półkula mózgu odpowiada za co innego, spełnia sobie tylko przypisane, takie a nie inne funkcje. Wiąże się z tym rozpowszechniona praktyka określania niektórych mianem typowych „ścisłowców”, innych natomiast mianem „humanistów”, a czasem „artystów”. Prawda jest jednak taka, że nasze półkule nieustannie ze sobą współpracują, a połączenie nerwowe zapewnia im ciało modzelowate. Przykładowo, jak wykazało neuroobrazowanie mózgu, w lewostronnym płacie ciemieniowym dokonujemy operacji arytmetycznych, tzn. dodajemy, odejmujemy, natomiast analogiczne obszary w prawej półkuli odpowiadają za przybliżone szacowanie (czyli np. ocenę, czy liczba 12 jest większa od 2 lub czy dane równanie jest prawdziwe).

Czy jednak mimo to matma zawsze sprawiała Ci trudności w szkole? W dzienniku na ogół widniało kilka jedynek, a nauczyciele powtarzali, że musisz ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć? Cóż, lepiej późno niż wcale! U nas możesz to robić bez dodatkowych opłat!

Oto nasze zestawienie bezpłatnych gier internetowych z matematyką w tle. Staraliśmy się wybrać takie pozycje, które znajdą swych amatorów zarówno wśród matematycznych geniuszów, jak i wszystkich tych, dla których przedmioty ścisłe to czarna magia. Jedno jest pewne – gwarantujemy, że nasze gry absolutnie każdemu sprawią prawdziwą frajdę!

Mamy klasyczne (i mniej klasyczne) warianty sudoku, skomplikowane zagadki logiczne i układanki. Możesz spróbować swoich sił w popularnej grze 2048, która polega na przesuwaniu pól z liczbami w taki sposób, aby sumując je, uzyskać tytułową liczbę. Uważaj, jest wciągająca, ale bynajmniej nie prosta, więc nie zniechęcaj się! Pamiętaj tylko, by mieć sporo wolnego czasu w zanadrzu.

W zestawieniu w witrynie Gry.pl znajdziesz też zwykłe gierki, które z każdego zrobią Einsteina (albo co najmniej Johna Nasha z „Pięknego umysłu”). Są nimi np. Double Digits czy Multiplication. To świetny trening dla szarych komórek, a dla Twojego dziecka przyjemny sposób na opanowanie dodawania, odejmowania i tabliczki mnożenia.

Powodzenia w matematycznych zmaganiach!