Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.

Gry Operate Now

Z chirurgiczną precyzją

Pamiętasz kultową planszówkę Operacja? Powstała zapewne w odpowiedzi na dziecięce zabawy w doktora. Mimo że wizyty najmłodszych u lekarza zwykle budzą więcej strachu niż zainteresowania, jakimś cudem nasi milusińscy uwielbiają później odgrywać medyczne scenki w domowym zaciszu (mając pełną kontrolę nad tym, kto i jak jest badany).

Celem tej popularnej gry było zebranie jak największej liczby plastikowych elementów, udających jakąś część ciała lub narząd, dzięki udanym operacjom pacjenta Sama. Elementy należało wyjąć przy pomocy minipęsety i bez dotykania metalowych obwódek. W przeciwnym wypadku rozlegało się charakterystyczne brzęczenie, a nos Sama zaczynał świecić na czerwono.

Poza dziecięcą wyobraźnią gra ćwiczyła też koordynację wzrokowo-ruchową i uświadamiała maluchom znaczenie i umiejscowienie poszczególnych funkcji ludzkiego organizmu. Idąc z duchem czasu, przedstawiamy Operację w uwspółcześnionej, komputerowej odsłonie!

Jeśli Twój maluch od planszówek woli gry komputerowe lub jeśli spore, kartonowe pudełka nie mieszczą Ci się już na półkach, zajrzyj do nas na Gry.pl! Miej pewność, że kiedy dzieciaki spędzają czas przed komputerem, to jest to czas dobrze zagospodarowany, a gry, w które grają, są mądre i niepozbawione wartości edukacyjnej.

Wśród przygotowanych przez nas propozycji znajdziesz całe mnóstwo różnych opcji. Każda z nich skupia się na poszczególnych zabiegach czy operacjach: żołądka, wyrostka, kolana itp. Zadaniem gracza jest potwierdzenie diagnozy (np. przez wykonanie prześwietlenia), przygotowanie pacjenta do operacji (np. ogolenie kolana czy innej części ciała, zdezynfekowanie wybranego obszaru, podanie znieczulenia itd.) i przeprowadzenie udanego zabiegu. Wszystkie warianty gier z serii Operate Now są bardzo realistyczne: odmierzany jest czas potrzebny, by zaczęło działać znieczulenie, pokazywane są wszystkie etapy operacji, a w razie pomyłek młodych adeptów sztuki lekarskiej upomina czujna pielęgniarka: „Doktorze, proszę się skupić!”. Po przejściu pierwszego poziomu odblokowują się nowe tryby, dające wybór między różnymi wariantami gry: np. grą jako praktykant i jako specjalista. W końcu prawdziwi lekarze, ci mali i ci duzi, muszą się nieustannie rozwijać i doskonalić swoje umiejętności! Dzięki grom z naszego zestawienia zarówno Tobie, jak i dzieciakom przyjdzie to dużo łatwiej!

Jeśli podobała Ci się gra  Operate Now na komputerze, z pewnością wypróbujesz ją na swoim urządzeniu mobilnym lub tablecie! Gra Operate Now: Hospital, symulator sali operacyjnej oraz zarządzania szpitalem, jest już dostępna za darmo w systemach iOS i Android.