• Warbanner
  Graj
  Warbanner
  Zagrano 9688783 razy

  Nadszedł czas wojny i musisz zadbać zarówno o swoją armię, jak i osadę! Wyszkol swoje oddziały i rekrutuj więcej jednostek, jednocześnie rozwijając swoją osadę i budując nowe budynki obronne. Podziwiaj, jak twoje wyszkolone oddziały wojskowe rozprawiają się z przeciwnikami i miastami wrogów w strategicznej grze online, Warbanner!

 • Knights and Brides
  Graj
  Knights and Brides
  Zagrano 4047170 razy

  Wciel się we wspaniałego rycerza lub w odważną księżniczkę i rozpocznij największą przygodę życia! Podległe ci gnomy pomogą zmienić ten niewielki kawałek pola w tętniące życiem miasto! Zarządzaj zasobami, opiekuj się budynkami i wspieraj sojuszników. Możesz toczyć pojedynki z pozostałymi graczami oraz spotykać się z innymi królami i księżniczkami! Nie przegap tej pełnej fantastycznych przygód gry!

 • Mahjong Knight’s Quest
  Graj
  Mahjong Knight’s Quest
  Zagrano 149030 razy

  Pomóż temu rycerzowi w misji uratowania księżniczki Mahjong z objęć zła!

 • Mighty Knight 2
  Graj
  Mighty Knight 2
  Zagrano 134958 razy

  Świat po raz kolejny potrzebuje potęgi twego miecza. Do broni!

 • Heroes of Myths
  Graj
  Heroes of Myths
  Zagrano 123949 razy

  Horda potworów próbuje zniszczyć Twoją świątynię. Chyba im na to nie pozwolisz, co? Obroń ją za wszelką cenę, używając piorunów i innej wspaniałej broni, w tej grze w obronę wieży.

 • Potężny rycerz
  Graj
  Potężny rycerz
  Zagrano 114551 razy

  W tej grze poradzą sobie tylko najlepsi rycerze. Czy chcesz stawić czoła wyzwaniu?

 • Pies palladyn
  Graj
  Pies palladyn
  Zagrano 109580 razy

  Tylko jeden dzielny pies beagle stoi pomiędzy krainą Criterrland a siłami ciemności...

 • Gods of Arena
  Graj
  Gods of Arena
  Zagrano 85863 razy

  Wracasz na swoją ziemię i dowiadujesz się, że zmarł Twój ojciec, który nie zostawił ci ani grosza w spadku. Przywrócisz honor swej rodzinie w tej grze akcji? Zbierz grupę mocarnych gladiatorów i przygotuj się na podbicie aren w całym cesarstwie. Dasz radę poprawić sposób walki gladiatorów przy pomocy potężnych zbroi i broni, które możesz zakupić podczas podróży?

 • My Little Farmies
  Graj
  My Little Farmies
  Zagrano 85584 razy

  Jak dobrze uda Ci się zaplanować zabudowę średniowiecznego miasta? Przygotuj się na podróż do przeszłości!

 • Brutalna arena
  Graj
  Brutalna arena
  Zagrano 84147 razy

  W tej grze turowej akcji zaczyna się robić coraz ciekawiej. Awanturniczy gang Wikingów i grupa pozostałych brutali zbierają się na arenie walki, aby zmierzyć się ze sobą. Połącz siły z jedną drużyną i sprawdź, czy dasz radę pokonać wszystkich przeciwników. Między walkami możesz zbierać pudełka pełne wspaniałych broni i innych ulepszeń.

 • Swords and Sandals - Gladiator
  Graj
  Swords and Sandals - Gladiator
  Zagrano 74092 razy

  Stwórz swojego bohatera, kup mu broń i zbroję, wygraj z gladiatorami i zdobądź doświadczenie.

 • Rycerski diament
  Graj
  Rycerski diament
  Zagrano 37100 razy

  W tej świątyni znajduje się mnóstwo złotych monet i diamentów. Ale jest tam też mnóstwo nieumarłych żołnierzy z wyjątkowo ostrymi mieczami. To jednak nie powstrzyma tego śmiałego rycerza przed próbą pochwycenia drogocennego skarbu. Masz ochotę wybrać się z nim w tę szaloną podróż w tej grze przygodowej?

 • New World Empires
  Graj
  New World Empires
  Zagrano 35983 razy

  Odkrywaj cztery stulecia światowych potyczek w tej grze MMO. Stawiaj pomniki, które przetrwają próbę czasu, zdobywaj kontynenty, na którym nie stanęła stopa ludzka, i stawaj w szranki z największymi strategami wojennymi w historii ludzkości. Czy uda ci się pokonać oddziały Napoleona, a może dotrzeć do Ameryki szybciej niż Kolumb?

 • Potyczki z nieumarłymi
  Graj
  Potyczki z nieumarłymi
  Zagrano 35649 razy

  Zbliżają się legiony nieumarłych. Obroń granice średniowiecznego królestwa przed napaścią.

 • The Path of Hercules
  Graj
  The Path of Hercules
  Zagrano 34305 razy

  Wyrusz śladami jednego z największych bohaterów starożytnej Grecji w tej układance typu dopasuj 3. Czy uda ci się odzyskać siedem zaginionych skarbów i zwrócić je do świątyni podczas zwiedzania tajemniczej krainy pełnej magii i przygody?

 • Defensywa krzyżowca
  Graj
  Defensywa krzyżowca
  Zagrano 32895 razy

  Wróg wkrótce zaatakuje. Każ łucznikom i rycerzom szybko zająć pozycje!

 • Sentry Knight Conquest
  Graj
  Sentry Knight Conquest
  Zagrano 30227 razy
 • Diseviled: Stolen Kingdom
  Graj
  Diseviled: Stolen Kingdom
  Zagrano 27145 razy

  Nikczemny czarnoksiężnik i jego legion przeklętych wojowników zaatakowali zamek! Nawet najdzielniejsi rycerze nie mają z nimi szans! Wszystko w rękach tej nieustraszonej księżniczki i młodego maga. Tylko oni mogą ocalić króla w tej ekscytującej grze przygodowej. Poprowadź ich przez królestwo, do bram zamku, aby pokonać tych złoczyńców!

 • Imperia Online
  Graj
  Imperia Online
  Zagrano 25426 razy

  Z grą Imperia Online przenosisz się do świata przed wynalezieniem prochu. To czas legendarnych wojowników, podbijających przepełnione bogactwem i zaawansowane gospodarczo królestwa. Czas zawierania potężnych sojuszy i pokonywania przeciwników, by zdobyć absolutną dominację na świecie.

 • Średniowieczna obrona Z
  Graj
  Średniowieczna obrona Z
  Zagrano 25362 razy

  Królestwo zaatakowała tajemnicza choroba, która przemienia ludzi w potwory. Czy uda Ci się schronić z królem w tej intensywnej grze akcji? Wynajmij łuczników, ulepsz swój pojazd i dopilnuj, aby Twój odważny osioł był najedzony!

 • Rycerz pod oblężeniem
  Graj
  Rycerz pod oblężeniem
  Zagrano 24467 razy

  Ogry i kościotrupy chcą podbić królestwo... ale to nie są przeciwnicy godni ciebie, prawda?

 • Hero Simulator: Idle Adventure
  Graj
  Hero Simulator: Idle Adventure
  Zagrano 22050 razy

  Ustaw tego rycerza na drodze, by wypełniał swoje misje i walczył z potworami, a ty zajmuj się własnymi sprawami z dala od komputera. Potem wróć i sprawdź, jaki stał się potężny.

 • Achilles 2: Origins of a Legend
  Graj
  Achilles 2: Origins of a Legend
  Zagrano 21086 razy

  Razem z legendarnym greckim bohaterem wkrocz na pole bitwy i zmiażdż swoich przeciwników.

 • Kings and Knights
  Graj
  Kings and Knights
  Zagrano 18873 razy

  Wypróbuj swoje umiejętności gry w Mahjong w nowej grze na przeglądarki Kings and Knights. Układaj swoje kafelki ostrożnie, zdobywaj punkty i udowodnij, że jesteś najlepszym graczem w Mahjong.

 • Wiek Obrony 3
  Graj
  Wiek Obrony 3
  Zagrano 18104 razy

  Wesprzyj swoją bazę i zetrzyj przeciwników na proch!

 • Chibi Knight
  Graj
  Chibi Knight
  Zagrano 18003 razy

  Ogromne bestie terroryzują królestwo! Wiesz, co robić, prawda?

 • Royal Offense 2
  Graj
  Royal Offense 2
  Zagrano 16463 razy
 • Sparta: War Of Empires
  Graj
  Sparta: War Of Empires
  Zagrano 14324 razy

  Król Persji, Kserkses, zebrał gigantyczną armię, która maszeruje wprost na twoje miasto! Broń murów swojego miasta i poprowadź swoich ludzi ku chwale i zwycięstwu w tej grze MMO.

 • Roads of Rome
  Graj
  Roads of Rome
  Zagrano 13452 razy

  Rzym poszerzył swoje wspaniałe imperium na cały kontynent. Kluczem do obrony miasta przed najeźdźcami będą jednak drogi. Czy dasz radę połączyć każdy zakątek potężnej cywilizacji w tej epickiej grze symulacyjnej?

 • Throne: Kingdom at War
  Graj
  Throne: Kingdom at War
  Zagrano 13011 razy

  Wieści o wojnie rozeszły się po całym królestwie, a tron czeka na śmiałka na tyle odważnego, by go przejąć. Czy uda ci się wybić z poziomu barona, by zostać potężnym królem w tej grze strategiczno-symulacyjnej dla wielu graczy? Twoim zadaniem będzie poprowadzić swoich rycerzy do zwycięstwa, rozwijać gospodarstwa rolne i podsycać żądzę wiedzy uczonych. Dobry król rządzi w oparciu o miecz i mądrość!

 • Tower Defense
  Graj
  Tower Defense
  Zagrano 12852 razy

  W tej grze typu obrona wieży wojna prowadzi do spustoszenia całego królestwa! Szybko zbuduj bastiony wojskowe dla łuczników, rycerzy i innych żołnierzy. Tylko oni mogą powstrzymać ogromną inwazję wojowników z odległych krain.

 • Legends of Atlantis: Exodus
  Graj
  Legends of Atlantis: Exodus
  Zagrano 12727 razy

  Hurry—don’t let the people of Atlantis drown!

 • Dawna cywilizacja 3: Epoka marmuru
  Graj
  Dawna cywilizacja 3: Epoka marmuru
  Zagrano 12260 razy

  Ateny czy Sparta? Którą z tych starożytnych cywilizacji zechcesz poprowadzić ku bogactwu i chwale? Wybierz, ale zrób to mądrze, zanim zaczniesz budować potężne imperium w tej strategii turowej i grze symulacyjnej.

 • Adelanto Trilogy: Book Two
  Graj
  Adelanto Trilogy: Book Two
  Zagrano 12085 razy

  Ciąg dalszy przygód w tej niesamowitej grze symulacyjnej. Zbieraj zasoby i walcz o to, by wybudować potężną osadę w egzotycznej krainie. Czy uda ci się powrócić do wybrzeży Hiszpanii statkiem pełnym bezcennych skarbów?

 • Crusader Defense 2
  Graj
  Crusader Defense 2
  Zagrano 11527 razy

  Kolejna banda wojowników szykuje się do ataku na twój zamek. Obroń go za wszelką cenę, mężny rycerzu!

 • Miecze i sandały: Zwycięski wyścig
  Graj
  Miecze i sandały: Zwycięski wyścig
  Zagrano 11410 razy

  Czy uda ci się zdobyć sławę w tym wyjątkowym turnieju walk, który czeka na ciebie na tej ociekającej krwią arenie? Dołącz do nieustraszonych gladiatorów, jak Wolfgang z Shackleford i Sundra Tidewalker, siłujących się z przeciwnikami. Czy pomożesz im poprawić statystyki i dotrwać przynajmniej do następnego dnia w tej turowej grze akcji?

Wirtualne średniowiecze

Dla wszystkich chłopców, chłopaków i dorosłych mężczyzn mamy wirtualne zamki, rycerzy, królów i wojowników! Możliwość rozgrywania własnych bitew, poprowadzenia wojsk do ataku lub odparcia ataków nieprzyjaciela. Dla dziewczynek, młodych dam i wszystkich kobiet – oto rycerze w lśniącej zbroi (i na białym koniu – czemu nie?), królewny, księżniczki i damy dworu! Dla wszystkich po trochu średniowiecznego ducha, legend o Królu Arturze, Robin Hoodzie i innych słynnych bohaterach, czarodziei i magicznych mocy, legendarnych zamków warownych i fortec, a także nieco zwykłego życia, trudów prowadzenia średniowiecznego gospodarstwa i obrony w średniowiecznych procesach.

To wszystko czeka na Ciebie w witrynie Gry.pl, gdzie przygotowaliśmy wyjątkowe zestawienie bezpłatnych gier internetowych o tematyce średniowiecznej. Masz ochotę choć na chwilę przenieść się do tej właśnie epoki? U nas nie straszne tortury, zaraza i pasy cnoty – odwiedź nasze wirtualne średniowiecze, nie odchodząc od ekranu komputera.

Przygotowaliśmy ponad 50 pozycji. Do wyboru gry zręcznościowe, strategiczne, przygodowe, logiczne, gry akcji, strzelanki (co prawda z łuku), a nawet ubieranki. Wśród nich znajdziesz gry dla wielu graczy oraz gry-symulatory.

Jedną z najpopularniejszych pozycji, z fantastyczną, dopracowaną w każdym szczególe grafiką, świetnym tłumaczeniem na język polski i odniesieniami historycznymi, jest gra Warbanner. Jej twórcy przeniosą Cię w dość niespokojne czasy, w których podczas wojny musisz zadbać o swoją armię i całą osadę. Zabawa polega na szkoleniu oddziałów, rekrutowaniu nowych jednostek czy wznoszeniu kolejnych budowli obronnych. To typowa gra strategiczna, więc myśl jak prawdziwy wódz! Co prawda w tym akurat wypadku nie włożysz raczej kolczugi (gra przeniesie Cię w czasy bliższe epoce napoleońskiej), co nie zmienia faktu, że przydadzą Ci się zdolności przywódcze prawdziwego, średniowiecznego wojownika!

Dla odmiany mamy też coś prostszego, lecz o znacznie szybszym tempie! Polecamy zręcznościówki Dodgeball Medieval (średniowieczny wariant gry w dwa ognie) i Shadowless (z elementami gry przygodowej) lub przezabawną gierkę Król Rolla (tu wypadałoby też znać podstawowe prawa fizyki). W tej ostatniej Twoim zadaniem jest „zbić” wszystkie owce na drodze, po kolei się po nich „przetaczając”. Nagrodą są apetycznie wyglądające ciastka, więc pewnie następnym razem poradzisz sobie jeszcze lepiej!

A dla najmłodszych: Życie w średniowieczu, My Little Farmies lub Średniowieczny łucznik 2 i 3. Ćwicz z dzieciakami celność lub buduj średniowieczne miasto – to świetny moment, żeby zachęcić je do nauki historii! Miłej zabawy!