Gry średniowieczne

 • Swords and Sandals - Gladiator
  Graj
  Swords and Sandals - Gladiator
  Zagrano 18445 razy

  Stwórz swojego bohatera, kup mu broń i zbroję, wygraj z gladiatorami i zdobądź doświadczenie.

 • Warbanner
  Graj
  Warbanner
  Zagrano 350176 razy

  Nadszedł czas wojny i musisz zadbać zarówno o swoją armię, jak i osadę! Wyszkol swoje oddziały i rekrutuj więcej jednostek, jednocześnie rozwijając swoją osadę i budując nowe budynki obronne. Podziwiaj, jak twoje wyszkolone oddziały wojskowe rozprawiają się z przeciwnikami i miastami wrogów w strategicznej grze online, Warbanner!

 • Gods Of Arena
  Graj
  Gods Of Arena
  Zagrano 24077 razy

  Nałóż zbroję i przygotuj się. by stawić czoła wielkiemu wyzwaniu na arenie gladiatorów. Wywalcz sobie drogę do zwycięstwa, zabijając przeciwników oraz trenując i ulepszając swoją postać do maksimum. Czy uważasz, że to ty jesteś tym wybranym?

 • Pies palladyn
  Graj
  Pies palladyn
  Zagrano 30647 razy

  Tylko jeden dzielny pies beagle stoi pomiędzy krainą Criterrland a siłami ciemności...

 • Potężny rycerz
  Graj
  Potężny rycerz
  Zagrano 41100 razy

  W tej grze poradzą sobie tylko najlepsi rycerze. Czy chcesz stawić czoła wyzwaniu?

 • Królewski rycerz
  Graj
  Królewski rycerz
  Zagrano 1611 razy

  Zostań najpotężniejszym rycerzem króla w tej dynamicznej strategii. Czy wygrasz bitwy na wszystkich poziomach?

 • Sentry Knight Conquest
  Graj
  Sentry Knight Conquest
  Zagrano 2862 razy
 • Gods of Arena
  Graj
  Gods of Arena
  Zagrano 13251 razy

  Wracasz na swoją ziemię i dowiadujesz się, że zmarł Twój ojciec, który nie zostawił ci ani grosza w spadku. Przywrócisz honor swej rodzinie w tej grze akcji? Zbierz grupę mocarnych gladiatorów i przygotuj się na podbicie aren w całym cesarstwie. Dasz radę poprawić sposób walki gladiatorów przy pomocy potężnych zbroi i broni, które możesz zakupić podczas podróży?

 • Wiek Obrony 3
  Graj
  Wiek Obrony 3
  Zagrano 5344 razy

  Wesprzyj swoją bazę i zetrzyj przeciwników na proch!

 • Heroes of Myths
  Graj
  Heroes of Myths
  Zagrano 35105 razy

  Horda potworów próbuje zniszczyć Twoją świątynię. Chyba im na to nie pozwolisz, co? Obroń ją za wszelką cenę, używając piorunów i innej wspaniałej broni, w tej grze w obronę wieży.

 • Średniowieczna obrona Z
  Graj
  Średniowieczna obrona Z
  Zagrano 4966 razy

  Królestwo zaatakowała tajemnicza choroba, która przemienia ludzi w potwory. Czy uda Ci się schronić z królem w tej intensywnej grze akcji? Wynajmij łuczników, ulepsz swój pojazd i dopilnuj, aby Twój odważny osioł był najedzony!

 • Zombie: Podróż w czasie
  Graj
  Zombie: Podróż w czasie
  Zagrano 3555 razy

  Zombiaki opanowały teraźniejszość i przeszłość i nic już nie będzie takie samo! Utoruj sobie drogę przed hordy nieumarłych za pomocą różnych rodzajów broni i ulepszeń!

 • Medieval Shark
  Graj
  Medieval Shark
  Zagrano 854 razy

  Siej spustoszenie na tych spokojnych wodach jako najbardziej niebezpieczne morskie stworzenie, Średniowieczny Rekin! Zbierz dodatkowe moce, aby wyrządzać więcej szkód i tworzyć większy chaos, grając w tę niesamowitą grę zręcznościową!

 • Warlords 2: Powstanie demonów
  Graj
  Warlords 2: Powstanie demonów
  Zagrano 1605 razy

  Tylko ty możesz przywrócić porządek w świecie pełnym chaosu i konfliktów... albo wywołać całkowitą destrukcję! Rozegraj wiele rozmaitych wyścigów, aby podbić świat!

 • Potyczki z nieumarłymi
  Graj
  Potyczki z nieumarłymi
  Zagrano 9074 razy

  Zbliżają się legiony nieumarłych. Obroń granice średniowiecznego królestwa przed napaścią.

 • Babylonia
  Graj
  Babylonia
  Zagrano 8941 razy

  Przenieś się w czasie, aby wybrać się w fascynującą podróż z mahjongiem. Jak szybko uda Ci się połączyć wszystkie kafelki, gdy zwiedzasz starożytny świat, który czeka na Ciebie w tej grze logicznej online?

 • Kings and Knights
  Graj
  Kings and Knights
  Zagrano 5240 razy

  Wypróbuj swoje umiejętności gry w Mahjong w nowej grze na przeglądarki Kings and Knights. Układaj swoje kafelki ostrożnie, zdobywaj punkty i udowodnij, że jesteś najlepszym graczem w Mahjong.

 • Sands of the Coliseum
  Graj
  Sands of the Coliseum
  Zagrano 3985 razy

  Sands of the Coliseum to czadowa, turowa, siekana bijatyka, w której dowodzisz armią odważnych gladiatorów, a twoim zadaniem jest wygrywać w epickich walkach z zawodowymi wojownikami! Niech pośród krwi i piachu wygra najlepszy!

 • Królewscy bohaterowie
  Graj
  Królewscy bohaterowie
  Zagrano 1880 razy

  Walcz o honor i o swoje królestwo w tej niesamowitej, darmowej grze. Rekrutuj słynnych bohaterów i walcz z siłami zła, dążąc ku zwycięstwu!

 • Knights and Brides
  Graj
  Knights and Brides
  Zagrano 382918 razy

  Wciel się we wspaniałego rycerza lub w odważną księżniczkę i rozpocznij największą przygodę życia! Podległe ci gnomy pomogą zmienić ten niewielki kawałek pola w tętniące życiem miasto! Zarządzaj zasobami, opiekuj się budynkami i wspieraj sojuszników. Możesz toczyć pojedynki z pozostałymi graczami oraz spotykać się z innymi królami i księżniczkami! Nie przegap tej pełnej fantastycznych przygód gry!

 • Rycerz pod oblężeniem
  Graj
  Rycerz pod oblężeniem
  Zagrano 6264 razy

  Ogry i kościotrupy chcą podbić królestwo... ale to nie są przeciwnicy godni ciebie, prawda?

 • Czarny rycerz
  Graj
  Czarny rycerz
  Zagrano 1699 razy

  Nadeszła pora zbierania podatków, a królewscy poddani ociągają się z płatnościami. Czas obić kilka głów!

 • Knight Treasure
  Graj
  Knight Treasure
  Zagrano 1327 razy

  Prawdziwa miłość nigdy nie jest łatwa i ten dzielny rycerz dobrze o tym wie!

 • Dodgeball Medieval
  Graj
  Dodgeball Medieval
  Zagrano 1625 razy

  Nawet w czasach rycerzy i zamków grano w słynnego zbijaka. Przesuwaj rycerza pomiędzy nadlatującymi piłkami, zbieraj diamenty i zdobywaj punkty.

 • Mighty Knight 2
  Graj
  Mighty Knight 2
  Zagrano 38240 razy

  Świat po raz kolejny potrzebuje potęgi twego miecza. Do broni!

 • Knights vs Zombies
  Graj
  Knights vs Zombies
  Zagrano 2076 razy

  Nieumarli atakują zamek króla Rudobrodego! Powstrzymaj ich!

 • The Path of Hercules
  Graj
  The Path of Hercules
  Zagrano 18670 razy

  Wyrusz śladami jednego z największych bohaterów starożytnej Grecji w tej układance typu dopasuj 3. Czy uda ci się odzyskać siedem zaginionych skarbów i zwrócić je do świątyni podczas zwiedzania tajemniczej krainy pełnej magii i przygody?

 • Sentry Knight
  Graj
  Sentry Knight
  Zagrano 1637 razy

  Armia potworów przybyła z Nethersfery i planuje przejąć całe królestwo. Pozwolisz im na to? Oczywiście, że nie! Walcz ostro i broń skutecznie w tej emocjonującej grze akcji.

 • Battle Towers
  Graj
  Battle Towers
  Zagrano 3030 razy

  Armia goblinów szykuje się do splądrowania królestwa. Chyba im na to nie pozwolisz, prawda? Zbierz swoich rycerzy i za wszelką cenę uratuj królestwo w tej obronnej grze 3D.

 • Mahjong Knight’s Quest
  Graj
  Mahjong Knight’s Quest
  Zagrano 7758 razy

  Pomóż temu rycerzowi w misji uratowania księżniczki Mahjong z objęć zła!

 • Legend of the Void 2
  Graj
  Legend of the Void 2
  Zagrano 1436 razy

  W najnowszej części tej legendarnej serii gier akcji walka wciąż trwa. Możesz wybrać dla siebie postać maga, wojownika, lub łotra, przed powrotem do walki z arcymagiem Gazzenem i jego legionami nieumarłych.

 • Bois D'Arc
  Graj
  Bois D'Arc
  Zagrano 2488 razy

  Zaczarowane królestwo Sedonii jest w niebezpieczeństwie. Chwyć za ten zaczarowany łuk i obroń je za wszelką cenę.

 • Achilles 2: Origins of a Legend
  Graj
  Achilles 2: Origins of a Legend
  Zagrano 5396 razy

  Razem z legendarnym greckim bohaterem wkrocz na pole bitwy i zmiażdż swoich przeciwników.

 • Wojny zamków 2.5
  Graj
  Wojny zamków 2.5
  Zagrano 1679 razy

  Bitwa nie ma końca w tej epickiej turowej grze strategicznej. Czy podbijesz królestwo? Musisz zebrać karty z ważnymi ulepszeniami i broniami niezbędnymi podczas dowodzenia armią w drodze po zwycięstwo.

 • Age Of Defense 5
  Graj
  Age Of Defense 5
  Zagrano 1309 razy

  Zadecyduj o tym, jak chcesz powiększyć swoje królestwo w nowej, darmowej grze defensywnej — Age of Defense 5. Ulepszaj swoją armię i wysyłaj ją do podbijania pobliskich miast, żeby zdobywać większą władzę!

 • Legends of Atlantis: Exodus
  Graj
  Legends of Atlantis: Exodus
  Zagrano 5287 razy

  Hurry—don’t let the people of Atlantis drown!

Wirtualne średniowiecze

Dla wszystkich chłopców, chłopaków i dorosłych mężczyzn mamy wirtualne zamki, rycerzy, królów i wojowników! Możliwość rozgrywania własnych bitew, poprowadzenia wojsk do ataku lub odparcia ataków nieprzyjaciela. Dla dziewczynek, młodych dam i wszystkich kobiet – oto rycerze w lśniącej zbroi (i na białym koniu – czemu nie?), królewny, księżniczki i damy dworu! Dla wszystkich po trochu średniowiecznego ducha, legend o Królu Arturze, Robin Hoodzie i innych słynnych bohaterach, czarodziei i magicznych mocy, legendarnych zamków warownych i fortec, a także nieco zwykłego życia, trudów prowadzenia średniowiecznego gospodarstwa i obrony w średniowiecznych procesach.

To wszystko czeka na Ciebie w witrynie Gry.pl, gdzie przygotowaliśmy wyjątkowe zestawienie bezpłatnych gier internetowych o tematyce średniowiecznej. Masz ochotę choć na chwilę przenieść się do tej właśnie epoki? U nas nie straszne tortury, zaraza i pasy cnoty – odwiedź nasze wirtualne średniowiecze, nie odchodząc od ekranu komputera.

Przygotowaliśmy ponad 50 pozycji. Do wyboru gry zręcznościowe, strategiczne, przygodowe, logiczne, gry akcji, strzelanki (co prawda z łuku), a nawet ubieranki. Wśród nich znajdziesz gry dla wielu graczy oraz gry-symulatory.

Jedną z najpopularniejszych pozycji, z fantastyczną, dopracowaną w każdym szczególe grafiką, świetnym tłumaczeniem na język polski i odniesieniami historycznymi, jest gra Warbanner. Jej twórcy przeniosą Cię w dość niespokojne czasy, w których podczas wojny musisz zadbać o swoją armię i całą osadę. Zabawa polega na szkoleniu oddziałów, rekrutowaniu nowych jednostek czy wznoszeniu kolejnych budowli obronnych. To typowa gra strategiczna, więc myśl jak prawdziwy wódz! Co prawda w tym akurat wypadku nie włożysz raczej kolczugi (gra przeniesie Cię w czasy bliższe epoce napoleońskiej), co nie zmienia faktu, że przydadzą Ci się zdolności przywódcze prawdziwego, średniowiecznego wojownika!

Dla odmiany mamy też coś prostszego, lecz o znacznie szybszym tempie! Polecamy zręcznościówki Dodgeball Medieval (średniowieczny wariant gry w dwa ognie) i Shadowless (z elementami gry przygodowej) lub przezabawną gierkę Król Rolla (tu wypadałoby też znać podstawowe prawa fizyki). W tej ostatniej Twoim zadaniem jest „zbić” wszystkie owce na drodze, po kolei się po nich „przetaczając”. Nagrodą są apetycznie wyglądające ciastka, więc pewnie następnym razem poradzisz sobie jeszcze lepiej!

A dla najmłodszych: Życie w średniowieczu, My Little Farmies lub Średniowieczny łucznik 2 i 3. Ćwicz z dzieciakami celność lub buduj średniowieczne miasto – to świetny moment, żeby zachęcić je do nauki historii! Miłej zabawy!