Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.

Gry Ukryte Obiekty

O Naszym Gry Ukryte Obiekty

Odkryj naszą kolekcję gier z ukrytymi przedmiotami

Czy masz tyle talentu detektywistycznego co Sherlock Holmes lub Herkules Poirot? A może książki z serii o Nancy Drew należą do twoich ulubionych lektur? Jeśli masz oko do szczegółów, spróbuj zagrać w gry z naszej kolekcji darmowych gier z ukrytymi przedmiotami. To jeden z najpopularniejszych gatunków gier logicznych online!

Przetestuj swoje umiejętności dostrzegania szczegółów i znajdź ukryte przedmioty. Każda scena jest pełna wskazówek i podpowiedzi. Od smaganych wichrami mrocznych krajobrazów i nawiedzonych domów po szokujące miejsca zbrodni. Od malowniczych wiosek po tajemnicze dworzyska. Mnóstwo dziwnych i intrygujących miejsc do zbadania i sekretów do odkrycia w naszych grach z ukrytymi przedmiotami dla dorosłych.

Na czym polegają gry z ukrytymi przedmiotami lub „HOS” i „HOPA”?

Gry z tego gatunku często są określane skrótem „HOG” (od „hidden object game” – gra z ukrytymi przedmiotami), ale czasami również „HOS” lub „HOPA”. „HOS” oznacza „hidden object scenes” – sceny z ukrytymi przedmiotami. „HOPA” to skrót dla „hidden object puzzle adventure” – przygodowa gra logiczna z ukrytymi przedmiotami. Terminy te są często używane wymiennie.

Celem gry jest znalezienie i skompletowanie zagubionych przedmiotów z listy, które ukryte są w pewnym miejscu lub serii obrazów. Wiele gier z ukrytymi przedmiotami opowiada intrygującą historię, zazwyczaj dotyczącą tajemnicy, z którą musi uporać się główna postać, ale niektóre z nich nie mają warstwy narracyjnej. Niektóre tytuły z gatunku HOS bez historii w tle to: Hidden Objects: Brain Teaser i trójwymiarowa gra w znajdowanie Hidden Magic: OG.

Niektóre gry z tego gatunku oferują wciągającą historię i dodatkowe rodzaj zagadek poza wyszukiwaniem przedmiotów z listy. Przykładem takiej gry z gatunku HOPA jest Mary Knots Garden Wedding, w której główna bohaterka wraca do swojego rodzinnego miasteczka, by pomóc rodzicom w posprzątaniu zagraconego domu. Jej spokojne wakacje poświęcone na sprzątanie nabierają szybko nowego tonu, kiedy zostaje zaangażowana w przygotowanie ślubu…

Gatunek HOG jest również spokrewniony z kilkoma innymi kategoriami: grami detektywistycznymi, grami w znajdowanie oraz grami typu escape room. Szczególnie w porównaniu z tymi ostatnimi, dynamika rozgrywki może być dość podobna: należy przeszukać zamknięte pomieszczenie w poszukiwaniu ukrytych przedmiotów i wykorzystać je jako narzędzia do rozwiązania zagadek i odnalezienia wyjścia.

Porady dotyczące gier z ukrytymi przedmiotami

Znalezienie prawidłowych podpowiedzi, przedmiotów i skarbów może być niełatwe, szczególnie w grach z ograniczeniami czasowymi. Najważniejsze podczas poszukiwania jest zachowanie spokoju i dokładne przyjrzenie się scenom i podpowiedziom. Oto kilka dodatkowych porad pozwalających na osiąganie lepszych wyników w grach z ukrytymi przedmiotami:

 1. Zapoznaj się najpierw z listą przedmiotów do znalezienia. Jeśli gra zawiera listę ukrytych przedmiotów, często będzie zawierać ich obrazy. Nie zawsze będą one odpowiadały rozmiarom przedmiotów ukrytych w scenie!
 2. Wypatruj ruchomych elementów. Niektóre przedmioty mogą być ukryte w szafkach, szufladach lub skrytkach.
 3. Niektóre zagadki polegają na rozszyfrowaniu kodu. Notuj symbole lub cyfry widoczne na ścianach lub kryjące się w scenografii.
 4. Wypatruj przełączników, sznurów, kluczy lub dźwigni. Znalezienie odpowiedniego przedmiotu będzie czasami wymagało odrobiny kreatywności. 
 5. Używaj metody, która ci najbardziej odpowiada. Niektóre osoby lubią szukać jednocześnie wielu przedmiotów. Inne skupiają się tylko na jednym na raz. Wypróbuj różnych metod i przekonaj się, która najbardziej ci odpowiada.
 6. Niektóre gry oferują podpowiedzi. Jeśli naprawdę nie potrafisz znaleźć poszukiwanej rzeczy, sprawdź czy nie jest dostępny przycisk wskazówki.

Która gra z ukrytymi przedmiotami jest najpopularniejsza?

Poniżej widoczne są dwie aktualne listy najpopularniejszych gier z ukrytymi przedmiotami na komputery PC i urządzenia mobilne:

Jakie są najlepsze Gry Ukryte Obiekty?

 1. Rachel Holmes: Find Differences
 2. Znajdź różnice: Słodkie dzieciaki
 3. Popsy Princess: Spot the Difference
 4. Home Makeover: Hidden Object
 5. Królewska para w Paryżu
 6. Chrome Cars Garage
 7. What's Grandma Hiding?
 8. Wyspa Cudów
 9. Home Makeover 2: Hidden Objects
 10. Mystery Venue Hidden Object

Jakie Gry Ukryte Obiekty na komórkę są najlepsze?

 1. Rachel Holmes: Find Differences
 2. Znajdź różnice: Słodkie dzieciaki
 3. Home Makeover: Hidden Object
 4. Królewska para w Paryżu
 5. Popsy Princess: Spot the Difference

Jakie są najnowsze Gry Ukryte Obiekty?

 1. Chrome Cars Garage
 2. Hidden Object Great Journey
 3. Hidden Object Rooms Exploration
 4. What's Grandma Hiding?