Gry Umysłowe

 • Układanka luksusowa
  Graj
  Układanka luksusowa
  Zagrano 215123 razy

  Jak szybko potrafisz ułożyć wszystkie piękne puzzle? Możesz układać zdjęcia psów, kotów czy krajobrazów! Do wyboru masz różne poziomy trudności, w których możesz zadecydować o liczbie elementów w układance.

 • Najlepsza wykreślanka
  Graj
  Najlepsza wykreślanka
  Zagrano 195922 razy

  Jak szybko potrafisz odnaleźć wszystkie słowa ukryte w tych skomplikowanych diagramach? Mogą być ustawione po skosie, a nawet wspak. Sprawdź swój zmysł szperacza i przekonaj się, czy dasz radę wspiąć się na szczyt tabeli wyników w tej grze typu znajdź słowa.

 • Adam i Ewa 5: Część 2
  Graj
  Adam i Ewa 5: Część 2
  Zagrano 46611 razy

  Tym razem Adam znalazł się w naprawdę ciężkiej sytuacji! Właśnie zwisa z klifu, trzymając się kurczowo ogona triceratopsa! Czy pomożesz tym sprytnym jaskiniowcom wyratować się z tych jurajskich tarapatów w tej grze logicznej typu „wskaż i kliknij”? Możesz eksplorować jaskinie, dżungle, a nawet dom sąsiadów podczas jego najnowszych przygód z ukochaną Ewą.

 • Układanka na każdy dzień
  Graj
  Układanka na każdy dzień
  Zagrano 34984 razy

  Każdego dnia masz możliwość wypróbowania nowej układanki, grając w tę grę stołową w wersji online. Możesz układać zdjęcia jedzenia, ludzi, zwierząt i o wiele więcej! Do wyboru masz różne poziomy trudności, dzięki którym sprawdzisz swoje umiejętności.

 • Milioner bez ręki
  Graj
  Milioner bez ręki
  Zagrano 122361 razy

  Jak bardzo chcesz zostać milionerem? Zaryzykujesz utratę ręki? Przekonaj się w tej zabawnej grze!

 • Wszystko w głowie
  Graj
  Wszystko w głowie
  Zagrano 4058 razy

  Zagraj w tę ciekawą grę logiczną, a czeka cię świetny trening pamięci i spostrzegawczości. Czy wygrasz wyścig z czasem i dasz radę wykonać zadania w każdym z ekscytujących wyzwań?

 • Puzzle luksusowe
  Graj
  Puzzle luksusowe
  Zagrano 41938 razy

  Czy potrafisz ułożyć wszystkie puzzle przedstawiające piękne zdjęcia wilków i innych dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku? Możesz wybrać ilość elementów od 16 do 100 w tej grze online.

 • Gryzmoły z wisielcem
  Graj
  Gryzmoły z wisielcem
  Zagrano 8045 razy

  Czy potrafisz szybko odszyfrowac każde z ukrytych słów? Sprawdź swoją znajomość słów w tej wciągającej grze online. Życie wisielca leży w twoich rękach, uratuj go przed szubienicą!

 • Układanka: Piękny widok
  Graj
  Układanka: Piękny widok
  Zagrano 34871 razy

  Jak długo zajmie Ci ułożenie tej ślicznej układanki w tej grze online? W każdej z nich znajdziesz piękne zdjęcie natury, a jeśli masz ochotę na prawdziwe wyzwanie, możesz wypróbować różne poziomy trudności.

 • Układanka: Lato
  Graj
  Układanka: Lato
  Zagrano 25262 razy

  Nawet jeśli pogoda na zewnątrz nie jest zbyt ładna, nadal możesz cieszyć się latem w tej grze logicznej. Podziwiaj wspaniałe zdjęcia kwiatów, zachodów słońca i nie tylko, gdy je połączysz ze sobą.

 • Fuzja 2048
  Graj
  Fuzja 2048
  Zagrano 34183 razy

  Jak długo dasz radę utrzymać się w grze w tej matematycznej łamigłówce? Spróbuj zmieścić na planszy jak najwięcej ponumerowanych bloczków, podczas gdy są one powoli sumowane do 2048. Gdy zabraknie ci miejsca – koniec gry!

 • Google Feud
  Graj
  Google Feud
  Zagrano 12551 razy

  Ile pytań Google potrafisz poprawnie wypełnić, grając w tę świetną grę typu quiz, zainspirowaną popularnym teleturniejem Family Feud? Sprawdź swoją znajomość kultury, sławnych osób i innych zagadnień, próbując uniknąć trzech błędnych odpowiedzi.

 • Znajdź słowo: Tryb klasyczny
  Graj
  Znajdź słowo: Tryb klasyczny
  Zagrano 102529 razy

  Czy chcesz podjąć się tego ekscytującego wyzwania? Dasz radę znaleźć wszystkie ukryte słowa we wszystkich łamigłówkach, które znajdziesz w tej grze online? Działaj szybko, gdyż czas upływa!

 • Draw My Thing Online
  Graj
  Draw My Thing Online
  Zagrano 202662 razy

  Dołącz do graczy z całego świata w tej dziwacznej i zakręconej grze online. Dasz radę odgadnąć tajemnicze słowo lub wyrażenie rysowane w każdej rundzie? Możesz też podkręcić zabawę, rysując własne słowo.

 • Znajdź słowo: Wersja klasyczna
  Graj
  Znajdź słowo: Wersja klasyczna
  Zagrano 21077 razy

  Czy uda Ci się znaleźć wszystkie słowa w każdej z tych łamigłówek? Zostały dobrze ukryte, a Ty nie masz dużo czasu. Wykorzystaj swoje zdolności do rozwiązywania szarad i wygraj z czasem w tej łamigłówce wyrazowej.

 • 2048: Muffinka
  Graj
  2048: Muffinka
  Zagrano 4902 razy

  Jak długo potrafisz łączyć ze sobą te przepyszne muffinki? W tej niełatwej grze logicznej plansza zapełnia się bardzo szybko. A z każdym ruchem będzie coraz mniej miejsca. Daj z siebie wszystko, aby nadążyć z tymi wszystkimi muffinkami!

 • Codzienna krzyżówka
  Graj
  Codzienna krzyżówka
  Zagrano 2465 razy

  W tej grze-krzyżówce możesz wybrać różną tematykę, dzięki której rzeczywiście sprawdzisz swoje umiejętności z zakresu znajomości słów. Ale czy uda ci się prawidłowo odpowiedzieć na wszystkie pytania?

 • Klasyczny mahjong
  Graj
  Klasyczny mahjong
  Zagrano 44763 razy

  Oto gra dla prawdziwych fanów mahjonga i dla tych, którzy dopiero chcą się go nauczyć. Znajdziesz tu wszystko, co najlepsze!

 • 2048
  Graj
  2048
  Zagrano 190813 razy

  To zwodniczo proste wyzwanie liczbowe rządzi teraz w internetach. Dasz radę je rozwiązać?

 • Isoball 3
  Graj
  Isoball 3
  Zagrano 115951 razy

  Wypróbuj tę wyjątkową i bardzo interesującą grę logiczną na telefon, Isoball 3. Prowadzenie tej piłki to prawdziwe wyzwanie!

 • Kształt
  Graj
  Kształt
  Zagrano 1002 razy

  Ta łamigłówka przetestuje twoją umiejętność rozwiązywania zagadek logicznych, których poziom trudności rośnie z każdym kolejnym etapem. Czy jesteś gotów na wyzwanie, przed którym staniesz w grze Kształt?

 • Griddlers Deluxe
  Graj
  Griddlers Deluxe
  Zagrano 4458 razy

  Potrenuj umiejętności matematyczne w tej niełatwej łamigłówce. Czy uda ci się prawidłowo wypełnić komórki, nie popełniając przy tym żadnego błędu?

 • Pszczoła
  Graj
  Pszczoła
  Zagrano 10421 razy

  Ta bardzo mądra pszczoła stworzyła dla Ciebie skomplikowane zadania. Czy dasz radę je wszystkie rozwiązać w tej grze logicznej? Sprawdź, czy uda Ci się znaleźć wszystkie ukryte komórki, gdy zbierasz wskazówki.

 • Jumbo jigsaw
  Graj
  Jumbo jigsaw
  Zagrano 15561 razy

  Ciesz się kreatywnym światem stworzonym przez holenderskiego rysownika kreskówek w tej trudnej grze online. Dasz radę ułożyć wszystkie elementy tej wirtualnej układanki, na których znajdziesz niektóre najbardziej odjazdowe i zakręcone rysunki Jana van Haasterena?

 • Mastermind
  Graj
  Mastermind
  Zagrano 5698 razy

  Znajdź poprawną sekwencję kolorów, klikając myszką na otworki i żarówki.

 • Odgadnij superbohatera
  Graj
  Odgadnij superbohatera
  Zagrano 1613 razy

  Ilu słynnych superbohaterów potrafisz odgadnąć? Przyjrzyj się literom na planszy i sprawdź, czy uda Ci się ułożyć ich imiona w tej wspaniałej, spektakularnej grze logicznej z przyjazną dzielnicą.

 • Demoniczne puzzle
  Graj
  Demoniczne puzzle
  Zagrano 1320 razy

  Jej przebiegłe zaklęcia nie zamydlą Ci oczu...

 • Jakie to słowo
  Graj
  Jakie to słowo
  Zagrano 3758 razy

  Jak szybko jesteś w stanie utworzyć wszystkie słowa w tej wymagającej myślenia grze online? Szybko przyjrzyj się literom na każdym kaflu. Czy potrafisz szybko je ze sobą połączyć i zdobyć mnóstwo gwiazdek?

 • Ucieczka z lasu
  Graj
  Ucieczka z lasu
  Zagrano 6445 razy

  Ten śmiały poszukiwacz przygód zgubił się w tajemniczym lesie. Pomożesz mu wybrać właściwą ścieżkę, dzięki której wróci do domu? Będzie musiał podejmować mądre decyzje, aby nic mu się nie stało, w tej grze typu łamigłówka.

 • Pałac łamigłówek
  Graj
  Pałac łamigłówek
  Zagrano 30015 razy

  Przyjrzyj się wszystkim elementom w tych łamigłówkach na każdym niełatwym poziomie. Czy uda ci się znaleźć właściwe miejsca dla każdego z nich w tej grze online?

 • MasterMind
  Graj
  MasterMind
  Zagrano 1139 razy

  Czy uda Ci się rozwiązać tę skomplikowaną łamigłówkę? Przetestuj swoje szare komórki, próbując umieścić kolorowe kulki we właściwych miejscach. Zostaniesz mistrzem umysłu, czy poddasz się w grze?

 • Głęboka czerń
  Graj
  Głęboka czerń
  Zagrano 4291 razy

  W tej podchwytliwej grze logicznej wszystko z powrotem zamienia się w czerń. Czy potrafisz na każdym poziomie zmienić wszystkie elementy w ciemność głęboką jak światło księżyca w bezksiężycową noc? Sprawdź, czy dasz radę odkryć rozwiązanie każdej zagadki wymagającej myślenia, na każdym przyciemnionym poziomie.

 • Strategic Tic Tac Toe
  Graj
  Strategic Tic Tac Toe
  Zagrano 40927 razy

  Klasyczna gra w kółko i krzyżyk w całkiem odmienionej wersji. Rzuć wyzwanie znajomemu lub zagraj z komputerem kilka rund tej kultowej gry i przekonaj się, kto jest lepszy!

 • Classic Sudoku
  Graj
  Classic Sudoku
  Zagrano 13717 razy

  Ta jedna z najpopularniejszych na świecie gier wymaga prawdziwej gimnastyki umysłu!

 • Noc ze słowami
  Graj
  Noc ze słowami
  Zagrano 3330 razy

  Czy potrafisz użyć wszystkie kształty pokryte przypadkowymi słowami w tej trudnej grze logicznej? Musisz umieścić je we właściwych miejscach w każdym skomplikowanym poziomie.

 • Strong Lions Jigsaw
  Graj
  Strong Lions Jigsaw
  Zagrano 1692 razy

  Czy potrafisz ułożyć te wszystkie śliczne układanki? Na każdej z nich znajduje się zdjęcie uroczego i niezwykle silnego lwa. Możesz też wybrać liczbę elementów w tej zachwycającej grze logicznej?

Czacha dymi

Pamiętasz słynną grę Mastermind? Ta niepozorna planszówka pozwoliła wszystkim choć na chwilę poczuć się prawdziwymi mózgami planszowych operacji, dokładnie tak jak sugerowała jej nazwa. Przeznaczona dla dwóch osób, polegała na odgadnięciu przez jedną z nich ukrytego kodu, składającego się z czterech (lub w trudniejszej wersji – z pięciu) kul różnego koloru i wymyślonego przez drugiego gracza.

Grę stworzył Mordechaj Meirowitz, izraelski naczelnik poczty, w 1970 roku. Do jej rozegrania potrzebne są: specjalna plansza, różnokolorowe pionki do układania kodu i mniejsze pionki, służące do sygnalizowania, czy dana próba jego odgadnięcia była udana, czy nie. Ta mimo wszystko dość nieskomplikowana gra powstała oczywiście w wielu wariantach: plansze były raz większe, raz mniejsze, plastikowe, drewniane, na rynek wprowadzono też wersje podróżne. U nas, w witrynie Gry.pl, całkowicie bezpłatnie, prezentujemy jej wirtualną odsłonę, do której nie potrzeba nic poza komputerem, tabletem lub komórką i łączem internetowym.

W specjalnym zestawie gier umysłowych obok kultowego już Masterminda znalazły się też inne tytuły, z których każdy zapewni Ci porządny trening szarych komórek! Dla wszystkich językoznawców-amatorów przygotowaliśmy pozycję Znajdź słowo: tryb klasyczny, internetową wersję tradycyjnej wykreślanki. Przyda się znajomość języka angielskiego, ale nie jest absolutnie konieczna – w końcu nie musisz wiedzieć, co dany wyraz znaczy, wystarczy, że wystarczająco szybko odszukasz go na planszy!

Mamy też coś dla matematyków: Griddlers Deluxe, Chalkboard Sums i Łączenie sum. To wszystko gry logiczne o niemałym stopniu trudności. W pierwszej musisz prawidłowo wypełnić komórki, tak aby rozwiązać łamigłówkę (podpowiedzią są cyfry podane przy każdym wierszu i kolumnie). Druga polega na układaniu matematycznych równań (prawdziwych!) z podanych cyfr i oznaczeń działań matematycznych. Pamiętaj, że im trudniejsze równanie, tym więcej punktów ląduje na Twoim koncie! Ostatnia pozycja to trening układania i rozwiązywania działań matematycznych – musisz szybko ułożyć równania z liczb podanych na planszy, tak aby uzyskać zadany wynik.

Dość nietypową pozycją w naszym zestawieniu jest świetna gra logiczna Kształt. Podobnie jak w przypadku gier stricte matematycznych mamy tu do czynienia z klasycznymi i dobrze wszystkim znanymi działaniami, przeprowadzanymi jednak nie na liczbach, a na… kształtach! Potrzeba więc nieco wyobraźni geometrycznej i umiejętności koncentracji pod presją upływającego czasu. Nie przejmuj się, jeśli za pierwszym razem nie nadążysz z zaznaczaniem właściwych odpowiedzi – w końcu trening czyni mistrza! Zwłaszcza trening szarych komórek.