Gry Strategia

Liczy się plan

Inteligencja i spryt przydają się w życiu. Rozwijaj te cechy w naszych grach strategicznych! Ucz się analizować sytuację i podejmować przemyślane decyzje – nie jedną, a dziesięć naraz, i to na kilka ruchów naprzód. Na Gry.pl taka nauka to sama przyjemność! Koncentruj się na odniesieniu zwycięstwa, a Twoje szare komórki same będą się mnożyć i wzmacniać.

Znajdziesz tu mnóstwo strategii online różnego rodzaju i gatunku. Oczywiście główna i najpopularniejsza kategoria to gry wojenne. Przejmuj bazy wroga na kolejnych planszach Blitz Tactics, wkraczaj na terytoria nieprzyjaciela w Wojnach światowych lub odgrywaj historyczne konflikty w New World Empires. 

Przenieś się do czasów średniowiecza w grze Feudalism i zbuduj potęgę swojej armii, kupując uzbrojenie i werbując żołnierzy, żeby dokonywać kolejnych podbojów. Z kolei w Sparta: War Of Empires musisz obronić miasto przed zbliżającymi się oddziałami króla Kserksesa. Dzięki pięknej i szczegółowej grafice poczujesz się w tej grze jak w czasach antycznych! Chcesz założyć na głowę wieniec laurowy i zostać rzymskim cesarzem? Włącz Imperatora i walcz o dominację w basenie Morza Śródziemnego, uzyskując kontrolę nad połaciami Europy i Afryki.

Jeśli wolisz czasy bardziej współczesne, wybierz się na front wschodni II wojny światowej w 1941 Frozen Front i sprawdź, jak sobie poradzisz ze swoimi oddziałami pancernymi w surowych warunkach rosyjskiej zimy. Chcesz się przenieść do przyszłości? W Battle For the Galaxy będziesz eksplorować kosmos, rozbudowując swoje bazy na nowych planetach. Spodziewaj się gorącego powitania tubylców – na przykład ogniem rakietowym. Jeśli należysz do miłośników fantasy, włącz Keeper of the Grove i rzuć się w wir walki z udziałem różnych niesamowitych stworów i postaci. Nie daj sobie odebrać protonów!

Strategiczne potyczki nie są tylko domeną ludzi – w świecie zwierząt też trwa zacięta rywalizacja. Włącz Wściekłe pszczoły i tocz wielkie bitwy z innymi owadami, rzucając do boju coraz to liczniejsze oddziały. Prawdziwy strateg przygotowany jest na wszystko – przećwicz warianty na wypadek konfliktu roślin i nieumarłych w Plants vs. Zombies. A jeśli chcesz połączyć strategię z akcją, wciel się w złodzieja w Ukraść diamenty lub rusz do boju w grze Miejska twierdza 3: Oblężenie dżungli.

Myśl strategicznie na Gry.pl – za darmo i online!