• Kucyk Flappy Pony
  Graj
  Kucyk Flappy Pony
  Zagrano 24362 razy

  To nie Flappy Bird, tylko kucyk Flappy Pony... I trudno nad nim zapanować. Oddaj się totalnemu szaleństwu!

 • Flappy Bird Flash
  Graj
  Flappy Bird Flash
  Zagrano 10787 razy

  Bardzo sławny, ale niezdarny ptak powraca w tej wspaniałej grze o lataniu. Dopilnuj, aby doleciał bezpiecznie do miasta, unikając rur. Jeżeli uderzy się w głowę albo uszkodzi skrzydło, spadnie na ziemię i się potłucze. Nie możemy na to pozwolić, prawda? Rozpocznij kolejną ekscytującą i niełatwą przygodę w grze Flappy Bird.

 • Flappy Bird
  Graj
  Flappy Bird
  Zagrano 5019 razy

  Proste. Wciągające. I BARDZO trudne. Stukaj w ekran, aby machać skrzydłami, i postaraj się nie zabić ptaszka!

 • Glauron: Smocze Baśnie
  Graj
  Glauron: Smocze Baśnie
  Zagrano 2879 razy

  Poczuj moc latając jako potężny i odważny smok, znany jako Glauron! Zamieniaj w płomienie swoich wrogów i ich budynki i zdobywaj punkty. Glauron: Smocze Baśnie to gra jedyna w swoim rodzaju!

 • Kurczak w pędzie
  Graj
  Kurczak w pędzie
  Zagrano 2431 razy

  Ten zdeterminowany kurczak pędzi w poszukiwaniu kolorowych jajek. Przyłącz się do niego i pomóż mu w jego wysiłkach, by przemierzyć całą tę magiczną krainę i zebrać jak najwięcej jajek w tej wciągającej grze przygodowej.

 • Flappy Gran
  Graj
  Flappy Gran
  Zagrano 357 razy

  Tak, nawet babcie grają w grę Flappy Bird. A teraz jedna z nich chce rozwinąć skrzydła i odlecieć!

 • Flappy Wow
  Graj
  Flappy Wow
  Zagrano 611 razy

  Unieś się w przestworza jako jedna z trzech ikon internetu i spróbuj przelecieć nad labiryntem rur. Flappy Wow to nowy rodzaj gry, który wciągnie cię na wiele godzin!

 • Ironpants
  Graj
  Ironpants
  Zagrano 76 razy

  Latanie nie jest łatwe, gdy masz na sobie spodnie z żelaza…

 • Swing Copters
  Graj
  Swing Copters
  Zagrano 129 razy

  Po Flappy Bird Dong Nguyen stworzył nową grę - Swing Copters. Jak wysoko dolecisz, nie zahaczając o kolce?

 • Grumpy Beaks
  Graj
  Grumpy Beaks
  Zagrano 1126 razy

  Poprowadź stadko złożone aż z pięciu ptaszków! Jak daleko doleci ta rozćwierkana eskadra?

 • Blue Flappy Bird
  Graj
  Blue Flappy Bird
  Zagrano 31 razy

  Wszystkie cechy oryginału, ale tym razem w tonacji niebieskiej!

 • Flapcat
  Graj
  Flapcat
  Zagrano 416 razy

  Pomóż temu kotu pofrunąć przez steampunkowy świat i zdobądź jak najwyższy wynik!

 • Latająca krowa
  Graj
  Latająca krowa
  Zagrano 449 razy

  To imprezowe zwierzę chce przelecieć pomiędzy rurami Flappy Birda.

 • Zgniataj ptaszki
  Graj
  Zgniataj ptaszki
  Zagrano 41 razy

  Te denerwujące ptaki próbują uciec, ale możesz je powstrzymać – po prostu je zgnieć! Baw się dobrze w tej grze pełnej czarnego humoru!

Flappy Bird i jego różne odsłony

Flappy Bird to słynna bezpłatna zręcznościówka, której głównym bohaterem jest mały latający ptaszek. Twórcą gry jest wietnamski artysta i programista, Nguyen Ha Dong, wychowany na takich klasykach jak Super Mario Bros czy Angry Birds. Zaczął próbować swoich sił w kodowaniu już w wieku 16 lat, a podczas studiów zdobył stypendium w Punch Entertainment, jednej z nielicznych wietnamskich firm zajmujących się grami wideo. 

Opracowanie Flappy Bird zajęło Nguyenowi zaledwie kilka dni. Postać ptaszka o imieniu Faby zaczerpnął z innego gamerskiego projektu swojego autorstwa, przy którym pracował wcześniej, ale nie udało się go wprowadzić na rynek. Mechanika gry miała stanowić odwzorowanie podbijania na rakietce piłeczki pingpongowej – tak oto ptaszek za każdym stuknięciem ekranu lub naciśnięciem spacji wylatuje do góry, a później opada, przyciągany przez siłę grawitacji. „Latanie” utrudniają mu przeszkody w formie rur pojawiających się to u góry, to u dołu – najczęściej jednak i u góry, i u dołu jednocześnie, przez co „trafienie” w wolną przestrzeń staje się tym trudniejsze.

W grze wykorzystano grafikę 2D w stylu retro – czy zielone konstrukcje nie wydają Ci się znajome? Przypomnij sobie braci Mario, a wszystko stanie się jasne. W klasycznej, kultowej już wersji głównym zadaniem małego, słynnego ptaszka jest omijanie przeszkód stojących na drodze do zdobycia medalu: brązowego, srebrnego, złotego lub platynowego (im więcej przeszkód, tj. rur, uda mu się skutecznie wyminąć, tym wyższa punktacja i medal). Jak mają się do niej nasze propozycje? 

Klasyków oczywiście nie brakuje. Wśród nich chociażby Flappy Bird, Flappy Bird Flash czy Blue Flappy Bird. Polecamy też kolejną grę opracowaną przez Nguyena, czyli Swing Copters, w której trzeba dolecieć helikopterem jak najwyżej, nie zahaczając o kolce. 

Klasyki klasykami, ale przydałoby się jakieś urozmaicenie? Oto Flappy Gran, latająca babcia! Inną ciekawą wariacją na temat jest gra Ironpants, w której główny bohater ciągle spada, ponieważ ma na sobie spodnie z żelaza. A dla najmłodszych? Kucyk Flappy Pony wprowadzi dzieciaki w krainę wzlotów i upadków. Jednak uwaga: gra jest bardzo trudna!

Flappy Bird polecamy wszystkim, którzy kochają prostotę i z nostalgią patrzą na złotą erę braci Mario. Filozofią dotGEARS, firmy Nguyena, jest uproszczenie i wręcz „pikselizacja” gier oraz powrót do złotej ery, gdzie wszystko było jasne, niesamowicie trudne i niewiarygodnie wciągające!