• Stajesz się tym, co widzisz
  Graj
  Stajesz się tym, co widzisz
  Zagrano 4363 razy

  Media to potężne narzędzie. Sieci telewizyjne, kamery i Twitter — tych rzeczy można używać z dobrym lub złym zamiarem. W jaki sposób wpłyniesz na życie ślicznych bohaterów tego niezwykłego symulatora gry?

 • Ellie i Annie: Biały i czarny łabędź
  Graj
  Ellie i Annie: Biały i czarny łabędź
  Zagrano 1096 razy

  Ellie z siostrą odgrywają główne role w balecie Jezioro Łabędzie, jednak Ellie zaraz spóźni się na kolejną próbę. Możesz pomóc jej znaleźć kostium i przyszykować się w tej grze w ubieranki?

 • Babcia i ja
  Graj
  Babcia i ja
  Zagrano 8604 razy

  Sara nie widziała swojej babci od pewnego czasu. Na jej podwórku panuje bałagan. Czy pomożesz jej zrobić porządki w tej grze w ukryte obiekty?

 • Ziemia tytanów
  Graj
  Ziemia tytanów
  Zagrano 10726 razy

  Doris oraz Ralph zaraz rozpoczną kolejną misję. Tym razem celem ich podróży jest obszar śródziemnomorski, gdzie będą badać nieznane posągi położone w pobliżu starożytnej wioski. Czy możesz pomóc im odgadnąć tajemnicze pochodzenie zabytków, w tej grze w ukryte przedmioty?

 • Lamp of Aladdin
  Graj
  Lamp of Aladdin
  Zagrano 8800 razy

  Make a wish for a magic, match-3 carpet ride!

 • Ukryty ogród
  Graj
  Ukryty ogród
  Zagrano 2137 razy

  Czy uda ci się znaleźć wszystkie zaczarowane obiekty w tym tajemniczym ogrodzie?

 • Ucieczka przed złem
  Graj
  Ucieczka przed złem
  Zagrano 3208 razy

  Złe moce od dawna prześladują Judith. Czy klucz do jej zbawienia może znajdować się w tym starym zamku? Dołącz do niej w poszukiwaniu odpowiedzi w tej grze poszukiwania ukrytych przedmiotów.

 • Garden Secrets: Hidden Objects
  Graj
  Garden Secrets: Hidden Objects
  Zagrano 5727 razy

  Odkryj elegancką posiadłość w tej grze w ukryte przedmioty. Dasz radę znaleźć wszystkie brakujące koty, rośliny i narzędzia ogrodowe w każdym zakątku tego majestatycznego miejsca?

 • Personal Shopper
  Graj
  Personal Shopper
  Zagrano 8601 razy

  Czy kupowanie to twoje hobby? Pomóż Macy znaleźć wszystkie przedmioty i zdobyć tytuł najlepszego osobistego stylisty!

 • Bałagan w Przebieralni Nelly
  Graj
  Bałagan w Przebieralni Nelly
  Zagrano 1959 razy

  Nelly musi posprzątać ten wielki bałagan, i to jak najszybciej...

 • Zoo Break Out
  Graj
  Zoo Break Out
  Zagrano 4571 razy

  Zwierzęta uciekły z zoo! Sprowadź je z powrotem!

 • Zakupowa Asystentka 5
  Graj
  Zakupowa Asystentka 5
  Zagrano 5240 razy

  Przed Świętami Macy ma tyle pracy, że musi robić zakupy do upadłego!

 • Painting Hidden Numbers
  Graj
  Painting Hidden Numbers
  Zagrano 1742 razy

  Czy uda Ci się ujawnić wszystkie sekrety ukryte w tych klasycznych dziełach sztuki?

 • Monkey Go Happy 1-4
  Graj
  Monkey Go Happy 1-4
  Zagrano 1801 razy

  Te przepełnione smutkiem, ogromnie nieszczęśliwe małpki zamknięto w tajemniczym laboratorium. Pomożesz im wyszukać wszystkie przedmioty potrzebne im do ucieczki w tej zwariowanej grze online?

 • Ucieczka z zamkniętego sklepu
  Graj
  Ucieczka z zamkniętego sklepu
  Zagrano 5441 razy

  Znalazłeś się w zamkniętym sklepie. Czy możną się stąd jakoś wydostać? Szukaj ukrytych przedmiotów i wskazówek, dzięki którym rozwiążesz zagadki i uwolnisz się. Skup się, a na pewno dasz radę stąd zwiać w tej grze w ucieczkę online.

 • Pirate's Paintings
  Graj
  Pirate's Paintings
  Zagrano 1313 razy

  Znajdź różnice między dwoma obrazkami.

 • Kroniki Albiana 2
  Graj
  Kroniki Albiana 2
  Zagrano 5465 razy

  Mędrzec Wynstaff jest bardzo zapracowanym czarodziejem i czasami potrafi być rozkojarzony. Teraz nie pamięta, gdzie położył swoje klucze, w tej grze w ukryte przedmioty. Dołącz do wiedźmy Gwendolyn, gdy szukają kluczy i innych zaczarowanych przedmiotów w świecie pełnym przygód i magii.

 • Piraci i skarby
  Graj
  Piraci i skarby
  Zagrano 10223 razy

  Piraci strasznie bałaganią! Dołącz do pani kapitan, gdy sprząta swój statek i przygotowuje inne miejsca. Z pewnością przydałaby się jej Twoja pomoc, w tej grze w ukryte przedmioty.

 • Cudowne Wakacje
  Graj
  Cudowne Wakacje
  Zagrano 2602 razy

  Gotowi na egzotyczną podróż?

 • Delfinie Bąbelki
  Graj
  Delfinie Bąbelki
  Zagrano 21660 razy

  Pozbądź się tych kulek z gracją i lekkością delfina!

 • Proste przepisy
  Graj
  Proste przepisy
  Zagrano 5494 razy

  Karen jest strasznie zapracowaną mamą, pracującą na pełny etat i wychowującą dwójkę dzieci. Nie ma dużo czasu na przygotowanie przepysznych i pożywnych dań, ale stara się, aby ona i jej rodzina jedli zdrowo. Czy możesz pomóc jej znaleźć wszystkie niezbędne składniki, aby przygotować wspaniałe dania w tej grze w ukryte przedmioty?

 • Princess Juliet: Ucieczka z krainy cudów
  Graj
  Princess Juliet: Ucieczka z krainy cudów
  Zagrano 4140 razy

  Weź udział w magicznych przygodach księżniczki Julii i jej przyjaciela Koobsa w zabawnej krainie czarów! Pomóż im wrócić do domu, odnajdując wszystkie wskazówki i zbierając ukryte przedmioty!

 • Monkey Go Happy Mahem
  Graj
  Monkey Go Happy Mahem
  Zagrano 8061 razy

  Nikt nie lubi widoku smutnej małpki. Na szczęście możesz ją rozśmieszyć. Musisz tylko wymyśleć, jak to zrobić.

 • Zbrodnia w Hollywood
  Graj
  Zbrodnia w Hollywood
  Zagrano 4984 razy

  Frances i Roy pracują razem już ponad dziesięć lat. Tych dwóch detektywów jeszcze nie miało sprawy, której nie udało im się rozwiązać, ale tym razem ich umiejętności zostaną wystawione na próbę. Pomożesz im rozwiązać zagadkę morderstwa sławnego hollywoodzkiego producenta filmowego w tej grze z ukrytymi przedmiotami?

 • Garden Secrets: Hidden Letters
  Graj
  Garden Secrets: Hidden Letters
  Zagrano 3356 razy

  Jakie tajemnice kryją się za ogrodzeniem tego zaczarowanego ogrodu? Odpowiedź znajdziesz w tej grze w ukryte przedmioty. Szukaj brakujących liter i sprawdź, czy uda Ci się odkryć tajemnice ogrodu.

 • Kosmiczna ucieczka
  Graj
  Kosmiczna ucieczka
  Zagrano 3908 razy

  Ten rozległy statek kosmiczny nie jest już bezpieczny. Pora się ewakuować! Czy dasz radę wydostać się z niego w tej grze w ukryte przedmioty? Po drodze zbieraj przedmioty potrzebne do ucieczki i rozwiązuj zagadki.

 • Sprawiedliwość dla wszystkich
  Graj
  Sprawiedliwość dla wszystkich
  Zagrano 4143 razy

  Norma jest policjantką i prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczego wypadku, do którego doszło w tej ogromnej posiadłości. Czy mąż pani Paul zamordował ją? Pomóż Normie dotrzeć do sedna sprawy w tej grze w ukryte przedmioty.

 • Serce z róż
  Graj
  Serce z róż
  Zagrano 2518 razy

  Kimberly szuka idealnego prezentu dla mamy. Czy pomożesz jej odnaleźć wszystkie przedmioty, których potrzebuje do jego przygotowania w tej magicznej grze typu "wskaż i kliknij"?

 • Monkey Go Happy: Magic
  Graj
  Monkey Go Happy: Magic
  Zagrano 2149 razy

  Te strasznie smutne małpy wracają do akcji. Dołącz do nich, gdy przemierzają przez zimową krainę czarów w tej grze online. Na swej drodze na pewno znajdą różne interesujące łamigłówki i postaci.

 • Blue Ribbon Bash
  Graj
  Blue Ribbon Bash
  Zagrano 20832 razy

  Czy potrafisz zmienić brudną starą krowę w piękność z błękitną wstążką?

 • Piramida bermudzka
  Graj
  Piramida bermudzka
  Zagrano 3103 razy

  Krewny Emmy był badaczem, który postawił sobie za cel rozwiązanie zagadki Trójkąta Bermudzkiego. Nigdy mu się to nie udało, ale teraz Emma postanowiła kontynuować dzieło jego życia w tej grze z ukrytymi przedmiotami. Dołącz do niej, jak rozpoczyna pasjonującą podróż do jednego z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie.

 • Marzycielka w Pradze
  Graj
  Marzycielka w Pradze
  Zagrano 3999 razy

  Ashley zawsze chciała zwiedzić Pragę. Wyrusz z nią w uroczą podróż do tego starożytnego europejskiego miasta. Czy możesz pomóc jej znaleźć wszystko, czego szuka w tej grze w ukryte przedmioty?

 • Nieoczekiwane dziedzictwo
  Graj
  Nieoczekiwane dziedzictwo
  Zagrano 4009 razy

  Kelly właśnie odziedziczyła wspaniały domek dla gości... jednak wyremontowanie go nie będzie łatwym zadaniem.

 • Chińska świątynia
  Graj
  Chińska świątynia
  Zagrano 7661 razy

  Wejdź do tej mistycznej świątyni i spróbuj odkryć jej niezliczone tajemnice. Wyszukaj przedmioty ukryte w każdym pomieszczeniu i poznaj ich sekrety w tej wciągającej grze online.

 • Pearl's Peril
  Graj
  Pearl's Peril
  Zagrano 7135 razy

  Pearl nie rozmawiała ze swym ojcem od lat, a teraz umarł i zostawił jej w spadku całą wyspę! Przyłącz się do niej i jej najlepszej przyjaciółki, jak odkrywają to miejsce, w pasjonującej grze z ukrytymi przedmiotami. Czy ta wyspa nie jest trochę podejrzana? Czas się przekonać!

 • Miejska fundacja dla psów
  Graj
  Miejska fundacja dla psów
  Zagrano 4861 razy

  Zaginął pies Megan! Może włóczy się gdzieś w centrum miasta? Czy możesz pomóc jej odnaleźć ukochanego zwierzaka w tej grze w ukryte przedmioty?

Szósty zmysł – spostrzegawczość

Masz zdolności detektywistyczne? Twoją ulubioną zabawą za młodu była gra w chowanego, a najlepszą świąteczną atrakcją poszukiwania wielkanocnych jajek? Spróbuj się zmierzyć z naszym wyborem gier polegających na odnajdywaniu ukrytych przedmiotów

W przygotowanym zestawieniu znajdziesz prawie 500 pozycji, wśród których ciężko o większą różnorodność! Łączy je jedno – wszystkie to gry internetowe, całkowicie bezpłatne i można je znaleźć w witrynie Gry.pl!

To jak, zaczynamy? Na początek polecamy gry, w których Twoim zadaniem jest odnalezienie jak największej liczby ukrytych przedmiotów, kształtów, a nawet liczb. W Daily Hidden Object musisz w zagraconym pomieszczeniu lub na zabałaganionym biurku (lub też na dnie oceanu w grze Sekrety głębin) wypatrzeć wszystkie pozycje z listy. Uważaj, by nie popełnić przy tym zbyt wielu błędów! W kolejnej grze, Liczby w mieście, szukaj cyfr i liczb ukrytych na obrazku. Z początku gra wydaje się łatwa, ale pod koniec jest coraz ciężej. Podpowiedź – odwróć na chwilę wzrok i wróć do obrazka po chwili. Pamiętaj, że każde złe kliknięcie powoduje utratę cennego czasu! 

Narząd wzroku rozgrzany? Teraz spróbuj więc sił w klasycznej zabawie w porównywanie obrazków, np. w grze Dreams lub Night Adventure of Sleepwalker, w której, aby poznać kolejne etapy historii, musisz znaleźć i „wyklikać” różnice między rysunkami. Tu również musisz wykazać się nie lada spostrzegawczością!

Fantastyczną zabawę i porządną lekcję spostrzegawczości gwarantuje też cała seria gier typu ucieczka. Podobnie jak w przypadku tak popularnych ostatnio „escape roomów” przeniesionych w wielu miastach do tzw. „reala”, zadanie polega na wydostaniu się z domu, pomieszczenia, a nawet auta, w czym mają pomóc kolejne rozwiązywane łamigłówki. Jedne z ciekawszych pozycji to z pewnością Ucieczka z domku dla lalek, Room Escape i Container Flat Escape (dowolna część).

I jeszcze coś dla najmłodszych, np. seria Personal Shopper. To gry idealne zwłaszcza dla dziewczynek! Muszą znaleźć wszystkie przedmioty, by pomóc Macy zostać najlepszą stylistką. Świetne na leniwe, deszczowe popołudnie i rozruszanie komórek mózgowych po lekcjach. Ty też ćwicz codziennie, a będzie tylko lepiej!