• Delfinie Bąbelki
  Graj
  Delfinie Bąbelki
  Zagrano 125419 razy

  Pozbądź się tych kulek z gracją i lekkością delfina!

 • Troll face Quest: TV Shows
  Graj
  Troll face Quest: TV Shows
  Zagrano 88683 razy

  Najwyższa pora, żeby potrollować popularne programy telewizyjne w nowej odjechanej odsłonie Troll Face Quest!

 • Whack Your Soulmate
  Graj
  Whack Your Soulmate
  Zagrano 88360 razy

  Kliknij każdy przedmiot i zobacz, jak zostanie użyty, a zakończysz w ten sposób problemy pary, będącej ze sobą na wojennej ścieżce. Zagraj w grę: Whack Your Soulmate!

 • Brakujący przedmiot
  Graj
  Brakujący przedmiot
  Zagrano 73239 razy

  Maria i Frank badają sprawę włamania do muzeum pełnego cennych antyków. Kilka z nich wykradł tajemniczy włamywacz. Czy możesz pomóc tym dwóm prywatnym detektywom schwytać złodzieja w tej ekscytującej grze w ukryte przedmioty?

 • Blue Ribbon Bash
  Graj
  Blue Ribbon Bash
  Zagrano 70228 razy

  Czy potrafisz zmienić brudną starą krowę w piękność z błękitną wstążką?

 • Daily Hidden Object
  Graj
  Daily Hidden Object
  Zagrano 67710 razy

  Sprawdź, ile skarbów uda ci się znaleźć w zakurzonych kątach tego starego sklepu.

 • Ukryte przedmioty: 6 srebrnych kluczy
  Graj
  Ukryte przedmioty: 6 srebrnych kluczy
  Zagrano 61891 razy

  Rita i Monica wyruszyły na spotkanie z przygodą, chcąc odnaleźć zaginiony skarb. Według legendy należał on kiedyś do królowej Zofii Charlotty i może być ukryty w tajemnej komnacie. Czy pomożesz im odnaleźć sześć srebrnych kluczy, które będą im potrzebne do otwarcia komnaty, w tej grze z ukrytymi przedmiotami?

 • Kraina cudów
  Graj
  Kraina cudów
  Zagrano 59630 razy

  W zapomnianym zakątku niezwykłej wyspy kryją się magiczne tajemnice. Przyłącz się do Alexis, która podjęła próbę rozwikłania tych zagadek w tej czarującej grze z ukrytymi przedmiotami.

 • Ukryta historia
  Graj
  Ukryta historia
  Zagrano 55859 razy

  Alessia właśnie dostała wymarzoną pracę jako archeolog we Włoszech. Możesz jej pomóc, gdy pracuje nad odtworzeniem najsłynniejszych zabytków na świecie? Przyda jej się każda para rąk w tej grze w ukryte przedmioty.

 • Zbrodnia stulecia
  Graj
  Zbrodnia stulecia
  Zagrano 54160 razy

  Detektyw Christopher wraz ze swoją ekipą właśnie przybył do pałacu, aby przeprowadzić śledztwo w sprawie jednego z najbardziej ryzykownych napadów w historii. Możesz pomóc mu odgadnąć, kto skradł najcenniejsze dzieła sztuki w tej fascynującej grze w ukryte przedmioty?

 • Living Room Escape
  Graj
  Living Room Escape
  Zagrano 46234 razy

  Jak wydostać się z tego pokoju? Wskazówki ukryte są w przeróżnych miejscach. Czy dasz sobie radę i rozwiążesz wszystkie łamigłówki w tej pasjonującej grze online: Living Room Escape?

 • Łączenie 1001
  Graj
  Łączenie 1001
  Zagrano 45461 razy

  Szukasz wymagającej łamigłówki? Proszę bardzo! Sprawdź, czy zdołasz dopasować wszystkie kolorowe płytki i usuń je z planszy w tej darmowej grze online.

 • Motel ClickDeath
  Graj
  Motel ClickDeath
  Zagrano 42842 razy

  Wypadki zdarzają się każdego dnia, ale chyba nie aż takie, jak w tej ponurej grze przeglądarkowej Motel ClickDeath! Przygotuj się na śmierć!

 • Chińska świątynia
  Graj
  Chińska świątynia
  Zagrano 40918 razy

  Wejdź do tej mistycznej świątyni i spróbuj odkryć jej niezliczone tajemnice. Wyszukaj przedmioty ukryte w każdym pomieszczeniu i poznaj ich sekrety w tej wciągającej grze online.

 • Ucieczka z domu
  Graj
  Ucieczka z domu
  Zagrano 39938 razy

  Zbierz przedmioty i rozwiąż łamigłówki, aby uciec z domu!

 • Lody churros
  Graj
  Lody churros
  Zagrano 39470 razy

  Przygotowanie tych przepysznych deserów to świetna zabawa. Wejdź do tej kuchni, aby przyrządzić smakowite wirtualne słodkości w tej grze w gotowanie online. Tu dowiesz się, jak przygotować churros oraz że można także podawać je z lodami.

 • Księżniczki na wyprzedaży
  Graj
  Księżniczki na wyprzedaży
  Zagrano 37974 razy

  Księżniczka postanowiła zrobić porządek w swojej szafie i sprzedać część starych ubrań i dodatków. Przyłącz się do jej przyjaciółek na wyprzedaży, jak wybierają swoje ulubione stroje w tej grze dla dziewczyn w zakupy.

 • Ukryte przedmioty: Zrelaksuj się
  Graj
  Ukryte przedmioty: Zrelaksuj się
  Zagrano 37672 razy

  Helen i Oscar są kierownikami luksusowego kurortu, a za chwilę rozpocznie się u nich kolejny sezon. Możesz pomóc im przygotować wszystko na przyjazd pierwszych gości w tym roku, w tej zaczarowanej grze w ukryte przedmioty?

 • Średniowieczny zamek: Ukryte elementy
  Graj
  Średniowieczny zamek: Ukryte elementy
  Zagrano 35865 razy

  W podziemiach tego zamku jest pełno tajemniczych i zaczarowanych przedmiotów, które zaginęły. Czy zdołasz znaleźć je wszystkie przed upływem czasu w tej magicznej grze w ukryte przedmioty?

 • Piekło w kuchni
  Graj
  Piekło w kuchni
  Zagrano 33181 razy

  W tej kuchni już gorzej być nie może, chociaż z twoją pomocą... jednak może. Zrób wszystko, co w twojej mocy, by doprowadzić do najgorszego wypadku w historii!

 • Find 500 Differences
  Graj
  Find 500 Differences
  Zagrano 29980 razy

  Czy potrafisz odnaleźć wszystkie różnice na każdym z tych zdjęć? Niektóre łatwo wpadają w oko, a inne są trudne do uchwycenia. Bądź uważny. Jeśli zaznaczysz nieprawidłowo, będzie to kosztować cię cenny czas i punkty w tej grze online.

 • Kraina tulipanów
  Graj
  Kraina tulipanów
  Zagrano 29160 razy

  Karen podróżuje po świecie, a ostatnio zawitała do Holandii. Dołącz do niej, gdy przemierza cudowne pole usiane tulipanami w tej grze w ukryte przedmioty. Czy możesz pomóc jej odnaleźć wszystkie zaginione przedmioty, gdy podziwia śliczne kwiaty i malownicze wiatraki?

 • Tajemnicze stworzenia
  Graj
  Tajemnicze stworzenia
  Zagrano 28324 razy

  Cindy próbuje zrelaksować się i odpocząć w chatce, gdy nagle zjawia się grupa dziwacznych stworów. Możesz do niej dołączyć, gdy próbuje odgadnąć, co planują w tej ekscytującej grze w ukryte przedmioty?

 • Personal Shopper
  Graj
  Personal Shopper
  Zagrano 27514 razy

  Czy kupowanie to twoje hobby? Pomóż Macy znaleźć wszystkie przedmioty i zdobyć tytuł najlepszego osobistego stylisty!

 • Ukryty dowód
  Graj
  Ukryty dowód
  Zagrano 27494 razy

  Ashley jest znaną reporterką jednej z najbardziej wpływowych i poczytnych gazet w kraju. Jej ostatnie zadanie dotyczy sprzedaży dużego koncernu naftowego. Czy podczas negocjacji mogło dojść do czegoś niezgodnego z prawem? Przyłącz się do Ashley, jak prowadzi śledztwo w tej sprawie, co może pomóc jej w zdobyciu nagrody Pulitzera, w tej pasjonującej grze z ukrytymi przedmiotami.

 • Piraci i skarby
  Graj
  Piraci i skarby
  Zagrano 27379 razy

  Piraci strasznie bałaganią! Dołącz do pani kapitan, gdy sprząta swój statek i przygotowuje inne miejsca. Z pewnością przydałaby się jej Twoja pomoc, w tej grze w ukryte przedmioty.

 • Monkey Go Happy 2
  Graj
  Monkey Go Happy 2
  Zagrano 27348 razy

  W drugiej części tej uzależniającej gry musisz uszczęśliwić wszystkie małpki!

 • Babcia i ja
  Graj
  Babcia i ja
  Zagrano 27315 razy

  Sara nie widziała swojej babci od pewnego czasu. Na jej podwórku panuje bałagan. Czy pomożesz jej zrobić porządki w tej grze w ukryte obiekty?

 • Crystal Springs
  Graj
  Crystal Springs
  Zagrano 25937 razy

  Crystal Springs to gra o poszukiwaniu ukrytych obiektów. Jak najszybciej znajdź przedmioty zagubione w tej zakazanej krainie bogów! Zmierzaj w stronę kryształowego źródła wraz z Iris, strażniczką tajemnych strumieni. Zarabiaj pieniądze i odblokowuj niespodzianki po drodze do źródła długowieczności i mocy. Pośpiesz się, w przeciwnym razie bogowie odkryją twoją obecność!

 • Kłopoty w raju
  Graj
  Kłopoty w raju
  Zagrano 25744 razy

  Brenda, żona Jeffa, zaginęła w Tropikalnej Perle, luksusowym ośrodku i hotelu. Teraz tylko Marvin, prywatny detektyw, może ją znaleźć w tej grze w ukryte obiekty. Połącz z nim siły i rozwiąż jak najszybciej tę tajemnicę.

 • Treasure of the Vikings
  Graj
  Treasure of the Vikings
  Zagrano 25259 razy
 • Cyrkowy romans
  Graj
  Cyrkowy romans
  Zagrano 20958 razy

  Aurelia i jej chłopak darzą się uczuciem, lecz jej ojciec nie jest z tego powodu szczęśliwy. Pomóż jej znaleźć rozwiązanie.

 • Cudowna woda
  Graj
  Cudowna woda
  Zagrano 20922 razy

  Vivian od wielu lat szuka w lesie magicznej fontanny, która uleczy jej chorego dziadka. Chyba udało jej się ją znaleźć za murami tego tajemniczego kościoła. Możesz pomóc jej nabrać cudowną wodę z fontanny w tej grze w ukryte przedmioty?

 • Stajesz się tym, co widzisz
  Graj
  Stajesz się tym, co widzisz
  Zagrano 19953 razy

  Media to potężne narzędzie. Sieci telewizyjne, kamery i Twitter — tych rzeczy można używać z dobrym lub złym zamiarem. W jaki sposób wpłyniesz na życie ślicznych bohaterów tego niezwykłego symulatora gry?

 • Whack the Cheater
  Graj
  Whack the Cheater
  Zagrano 19802 razy

  Ta żona właśnie odkryła, że jej mąż ma romans. Jest rozwścieczona? Oj tak! Pomóż jej dokonać zemsty na mężu w tej całkowicie szalonej grze akcji.

 • Liczby w mieście
  Graj
  Liczby w mieście
  Zagrano 19423 razy

  Zwiedzaj ulice tego egzotycznego miasta i sprawdź, ile cyfr uda Ci się znaleźć.

Szósty zmysł – spostrzegawczość

Masz zdolności detektywistyczne? Twoją ulubioną zabawą za młodu była gra w chowanego, a najlepszą świąteczną atrakcją poszukiwania wielkanocnych jajek? Spróbuj się zmierzyć z naszym wyborem gier polegających na odnajdywaniu ukrytych przedmiotów

W przygotowanym zestawieniu znajdziesz prawie 500 pozycji, wśród których ciężko o większą różnorodność! Łączy je jedno – wszystkie to gry internetowe, całkowicie bezpłatne i można je znaleźć w witrynie Gry.pl!

To jak, zaczynamy? Na początek polecamy gry, w których Twoim zadaniem jest odnalezienie jak największej liczby ukrytych przedmiotów, kształtów, a nawet liczb. W Daily Hidden Object musisz w zagraconym pomieszczeniu lub na zabałaganionym biurku (lub też na dnie oceanu w grze Sekrety głębin) wypatrzeć wszystkie pozycje z listy. Uważaj, by nie popełnić przy tym zbyt wielu błędów! W kolejnej grze, Liczby w mieście, szukaj cyfr i liczb ukrytych na obrazku. Z początku gra wydaje się łatwa, ale pod koniec jest coraz ciężej. Podpowiedź – odwróć na chwilę wzrok i wróć do obrazka po chwili. Pamiętaj, że każde złe kliknięcie powoduje utratę cennego czasu! 

Narząd wzroku rozgrzany? Teraz spróbuj więc sił w klasycznej zabawie w porównywanie obrazków, np. w grze Dreams lub Night Adventure of Sleepwalker, w której, aby poznać kolejne etapy historii, musisz znaleźć i „wyklikać” różnice między rysunkami. Tu również musisz wykazać się nie lada spostrzegawczością!

Fantastyczną zabawę i porządną lekcję spostrzegawczości gwarantuje też cała seria gier typu ucieczka. Podobnie jak w przypadku tak popularnych ostatnio „escape roomów” przeniesionych w wielu miastach do tzw. „reala”, zadanie polega na wydostaniu się z domu, pomieszczenia, a nawet auta, w czym mają pomóc kolejne rozwiązywane łamigłówki. Jedne z ciekawszych pozycji to z pewnością Ucieczka z domku dla lalek, Room Escape i Container Flat Escape (dowolna część).

I jeszcze coś dla najmłodszych, np. seria Personal Shopper. To gry idealne zwłaszcza dla dziewczynek! Muszą znaleźć wszystkie przedmioty, by pomóc Macy zostać najlepszą stylistką. Świetne na leniwe, deszczowe popołudnie i rozruszanie komórek mózgowych po lekcjach. Ty też ćwicz codziennie, a będzie tylko lepiej!