Gry Warcaby

 • Mistrzowskie warcaby
  Graj
  Mistrzowskie warcaby
  Zagrano 339160 razy

  Zagraj w warcaby i zmierz się z przyjacielem lub komputerem w tej wersji na czas klasycznej gry planszowej. Czy uda ci się zbić wszystkie pionki przeciwnika, zanim on zbije twoje?

 • Mistrzowie warcabów: Gra wieloosobowa
  Graj
  Mistrzowie warcabów: Gra wieloosobowa
  Zagrano 29001 razy

  W tej wersji online klasycznej gry planszowej możesz teraz zmierzyć się z komputerem lub innym graczem. Pamiętaj tylko, aby uważnie planować swoje ruchy i skoki.

 • 3 in 1 Checkers
  Graj
  3 in 1 Checkers
  Zagrano 176044 razy

  Zagraj w warcaby na 3 różne sposoby.

 • Legenda warcabów
  Graj
  Legenda warcabów
  Zagrano 8984 razy

  Czy potrafisz zostać legendą w tej wersji online klasycznej gry planszowej? Zmierz się z kilkoma wirtualnymi przeciwnikami, opanowując tryb łatwy, średnio zaawansowany i trudny.

 • Warcaby klasyczne
  Graj
  Warcaby klasyczne
  Zagrano 313965 razy

  Zmierz się w rozgrywce z komputerem lub swoim znajomym w tej wersji online klasycznej gry planszowej. Przeskakuj nad pionkami przeciwnika i sprawdź, czy uda ci się doprowadzić swoje pionki do linii przemiany, by zyskać damki.

 • Checkers Fun
  Graj
  Checkers Fun
  Zagrano 57384 razy

  Uruchom swoje szare komórki i wygraj z komputerem lub z przyjacielem w warcaby!

 • Warcaby z damką
  Graj
  Warcaby z damką
  Zagrano 113924 razy

  Mała zmiana w klasycznych warcabach pozwoli Ci wejść na planszę i zagrać damką w celu uzyskania przewagi!

 • Warcaby: 2 graczy
  Graj
  Warcaby: 2 graczy
  Zagrano 27552 razy

  W tej wersji online klasycznej gry planszowej może zmierzyć się z komputerem lub znajomym. Czeka tu na Ciebie też plansza osiągnięć pełna zadań, dzięki którym przetestujesz swoje umiejętności w grę w warcaby.

 • Checkers Board
  Graj
  Checkers Board
  Zagrano 80353 razy

  Zagraj w warcaby i usuń z planszy wszystkie pionki przeciwnika.

 • Checkers: 2 Player
  Graj
  Checkers: 2 Player
  Zagrano 3867 razy

  W tej wersji online klasycznej gry możesz teraz poprawić swoje umiejętności. Zmierz się z komputerem lub znajomym. To świetny sposób na ćwiczenie!

 • Wakacyjne warcaby
  Graj
  Wakacyjne warcaby
  Zagrano 27802 razy

  Nie ma to jak relaksująca partyjka warcabów na plaży.

 • Test na Osobistego Potwora
  Graj
  Test na Osobistego Potwora
  Zagrano 3849 razy

  Wszyscy mamy w sobie potwora, i to innego każdego dnia. Sprawdź, co dziś siedzi w tobie!

 • Check3
  Graj
  Check3
  Zagrano 2782 razy

  Czy potrafisz wykonać wszystkie prawidłowe ruchy w tej wymagającej myślenia grze online? Daj z siebie wszystko, aby postawić trzy zielone znaczki w każdym rzędzie i w każdej kolumnie na planszy.

 • Checkers with Buddies
  Graj
  Checkers with Buddies
  Zagrano 13276 razy

  Jesteś dobry w warcaby? Myślisz, że dasz radę pokonać innych świetnych graczy z całego świata? Jeśli tak, spróbuj zagrać w trybie wieloosobowym tej klasycznej gry planszowej.

 • Szachy 3D
  Graj
  Szachy 3D
  Zagrano 324 razy

  Dasz radę pokonać komputer, grając w tę wersję online uwielbianej gry planszowej? Wybierz kolor swoich pionków (biały lub czarny), zanim wykonasz pierwszy ruch.

Przesuwaj pionki po planszy i zbijaj, co się da

Warcaby to klasyczna gra planszowa powstała w XII wieku, najprawdopodobniej na południu Francji lub w Hiszpanii. Rozgrywka jest prowadzona na planszy 8 x 8 pól pokolorowanych na przemian na kolor jasny i ciemny. Pionek, który dojdzie do ostatniego rzędu planszy, staje się damką. Celem gry jest zbicie wszystkich pionków przeciwnika albo zablokowanie wszystkich, które pozostają na planszy, co pozbawia przeciwnika możliwości wykonania ruchu. Jeśli żaden z graczy nie jest w stanie tego osiągnąć, następuje remis.

Gra „3 in 1 Checkers” łączy trzy różne odmiany warcabów. W trybie standardowym pionki poruszają się wyłącznie do przodu o jedną pozycję, a damka porusza się w dowolnym kierunku. Bicie jest obowiązkowe. Celem gry jest zbicie wszystkich pionków przeciwnika z planszy. W trybie Giveaway (Oddaj wszystko) zasady ruchów oraz bicia są takie same jak w trybie standardowym, ale celem gry jest zmuszenie przeciwnika do zbicia wszystkich Twoich pionków. Może się to wydawać banalne, ale w rzeczywistości jest znacznie trudniejsze. W trybie Extreme (Gra na czas) gra zmienia się z gry logicznej w grę logiczno-zręcznościową. Kolejność ruchów przestaje obowiązywać — kto pierwszy ten lepszy. Oprócz dobrej strategii liczy się również szybkość reakcji oraz umiejętność podejmowania decyzji. Z każdym kolejnym zwycięstwem przechodzisz na kolejny poziom, a przeciwnik przemieszcza pionki po planszy coraz szybciej i szybciej.

„Warcaby z damką” to urozmaicona wersja tej klasycznej gry. Oprócz normalnych zasad każdy gracz ma specjalnego ludzika, który może poruszać się po jego pionkach. Pionek z ludzikiem porusza się jak damka, a gdy Twój ludzik dotrze do ostatniego rzędu pól na planszy, wygrywasz partię. Aha, gra ma 3 stopnie trudności, więc może stanowić prawdziwe wyzwanie.

Jeśli lubisz rozrywki umysłowe i szukasz ciekawych gier związanych z warcabami, bez wahania zajrzyj na stronę Gry.pl. Mamy tu wiele klasycznych i nieco nowszych pozycji, w które możesz zagrać online, zupełnie za darmo. Nasze gry to przyjemna zabawa i gwarancja miło spędzonego czasu. Partyjka warcabów to dobry pomysł w każdej sytuacji!