Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.

Gry Warcaby

Przesuwaj pionki po planszy i zbijaj, co się da

Warcaby to klasyczna gra planszowa powstała w XII wieku, najprawdopodobniej na południu Francji lub w Hiszpanii. Rozgrywka jest prowadzona na planszy 8 x 8 pól pokolorowanych na przemian na kolor jasny i ciemny. Pionek, który dojdzie do ostatniego rzędu planszy, staje się damką. Celem gry jest zbicie wszystkich pionków przeciwnika albo zablokowanie wszystkich, które pozostają na planszy, co pozbawia przeciwnika możliwości wykonania ruchu. Jeśli żaden z graczy nie jest w stanie tego osiągnąć, następuje remis.

Gra „3 in 1 Checkers” łączy trzy różne odmiany warcabów. W trybie standardowym pionki poruszają się wyłącznie do przodu o jedną pozycję, a damka porusza się w dowolnym kierunku. Bicie jest obowiązkowe. Celem gry jest zbicie wszystkich pionków przeciwnika z planszy. W trybie Giveaway (Oddaj wszystko) zasady ruchów oraz bicia są takie same jak w trybie standardowym, ale celem gry jest zmuszenie przeciwnika do zbicia wszystkich Twoich pionków. Może się to wydawać banalne, ale w rzeczywistości jest znacznie trudniejsze. W trybie Extreme (Gra na czas) gra zmienia się z gry logicznej w grę logiczno-zręcznościową. Kolejność ruchów przestaje obowiązywać — kto pierwszy ten lepszy. Oprócz dobrej strategii liczy się również szybkość reakcji oraz umiejętność podejmowania decyzji. Z każdym kolejnym zwycięstwem przechodzisz na kolejny poziom, a przeciwnik przemieszcza pionki po planszy coraz szybciej i szybciej.

„Warcaby z damką” to urozmaicona wersja tej klasycznej gry. Oprócz normalnych zasad każdy gracz ma specjalnego ludzika, który może poruszać się po jego pionkach. Pionek z ludzikiem porusza się jak damka, a gdy Twój ludzik dotrze do ostatniego rzędu pól na planszy, wygrywasz partię. Aha, gra ma 3 stopnie trudności, więc może stanowić prawdziwe wyzwanie.

Jeśli lubisz rozrywki umysłowe i szukasz ciekawych gier związanych z warcabami, bez wahania zajrzyj na stronę Gry.pl. Mamy tu wiele klasycznych i nieco nowszych pozycji, w które możesz zagrać online, zupełnie za darmo. Nasze gry to przyjemna zabawa i gwarancja miło spędzonego czasu. Partyjka warcabów to dobry pomysł w każdej sytuacji!