Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.

Gry Szachy

O Naszym Gry Szachy

Nasze rewelacyjne gry w szachy przypadną do gustu zarówno początkującym, jak i mistrzom szachów! Możesz rzucić wyzwanie komputerowi albo znajomym i spróbować przechwycić króla. W naszej świetnej kolekcji jest kilka wersji tej klasycznej gry planszowej. Naciesz oczy grafiką 3D lub taką w stylu retro, prosto z lat 80. Są też niepowtarzalne edycje słynnych gier ćwiczących umysł z różnymi zasadami i cechami, dzięki którym szybko się nie znudzisz!

Jak grać w Szachy?

Szachy to skomplikowana gra planszowa, której podstaw łatwo się nauczyć, ale którą bardzo trudno opanować. Celem jest postawienie króla przeciwnika w sytuacji znanej jako szach-mat. To oznacza, że przeciwnik nie może wykonać ruchu bez wystawienia króla na bycie zbitym przez jedną z twoich figur. Kiedy król znajdzie się w tej sytuacji, gra się kończy.

Każda figura, od pionka po króla, ma własne zasady poruszania się po planszy. Wiele wersji tej klasycznej gry, które możesz znaleźć na Gry.pl, pozwoli ci wybrać, czy chcesz zagrać jasnymi czy ciemnymi figurami, zanim wykonasz pierwszy ruch. Powodzenia!

Ludzie grają w szachy od co najmniej trzynastego wieku, ale nowoczesne zasady gry na dwóch graczy stały się standardem dopiero 500 lat później. Szachy najprawdopodobniej nie stracą na popularności przez kolejne stulecia. Ponadczasowa rozrywka, jaką są szachy, jest na wyciągnięcie ręki w naszych darmowych grach online.