Ben je ouder of jonger dan 18?

Wij begrijpen dat het belangrijk is dat minderjarigen op een veilige manier gebruik maken van het internet. We beschouwen het ook als onze verantwoordelijkheid om de website kindvriendelijk te maken en inhoud te tonen die bij jouw leeftijdsgroep past. Als je aangeeft dat je nog geen 18 jaar of ouder bent, zal je daarom automatisch geen advertenties te zien krijgen die bedoeld zijn voor een oudere doelgroep.

Jonger dan 18
18 jaar of ouder

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.

Gry Szachy

O Naszym Gry Szachy

Nasze rewelacyjne gry w szachy przypadną do gustu zarówno początkującym, jak i mistrzom szachów! Możesz rzucić wyzwanie komputerowi albo znajomym i spróbować przechwycić króla. W naszej świetnej kolekcji jest kilka wersji tej klasycznej gry planszowej. Naciesz oczy grafiką 3D lub taką w stylu retro, prosto z lat 80. Są też niepowtarzalne edycje słynnych gier ćwiczących umysł z różnymi zasadami i cechami, dzięki którym szybko się nie znudzisz!

Jak grać w Szachy?

Szachy to skomplikowana gra planszowa, której podstaw łatwo się nauczyć, ale którą bardzo trudno opanować. Celem jest postawienie króla przeciwnika w sytuacji znanej jako szach-mat. To oznacza, że przeciwnik nie może wykonać ruchu bez wystawienia króla na bycie zbitym przez jedną z twoich figur. Kiedy król znajdzie się w tej sytuacji, gra się kończy.

Każda figura, od pionka po króla, ma własne zasady poruszania się po planszy. Wiele wersji tej klasycznej gry, które możesz znaleźć na Gry.pl, pozwoli ci wybrać, czy chcesz zagrać jasnymi czy ciemnymi figurami, zanim wykonasz pierwszy ruch. Powodzenia!

Ludzie grają w szachy od co najmniej trzynastego wieku, ale nowoczesne zasady gry na dwóch graczy stały się standardem dopiero 500 lat później. Szachy najprawdopodobniej nie stracą na popularności przez kolejne stulecia. Ponadczasowa rozrywka, jaką są szachy, jest na wyciągnięcie ręki w naszych darmowych grach online.