Gry Pasjans karciany

 • Pasjans FRVR
  Graj
  Pasjans FRVR
  Zagrano 3803101 razy

  Pasjans nie bez powodu jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych. Przygotuj się na kilka rozdań!

 • Spider Soli
  Graj
  Spider Soli
  Zagrano 2502907 razy

  Ułóż karty po kolei, według ich wartości!

 • Mahjongowy Pasjans
  Graj
  Mahjongowy Pasjans
  Zagrano 143299 razy

  Teraz możesz ulepszyć swoje umiejętności w grze w mahjonga w tej wersji online klasycznej gry. Jak najszybciej połącz ze sobą kafelki na każdej planszy. Czas zaczyna upływać już po wykonaniu pierwszego ruchu.

 • Pasjans: Trzy szczyty
  Graj
  Pasjans: Trzy szczyty
  Zagrano 136269 razy

  Wybierz się w czarującą podróż, grając w tę wersję online klasycznej karcianki. Przemierzaj malownicze jeziora i łąki, próbując połączyć liczby na każdej karcie.

 • Pasjans pająk
  Graj
  Pasjans pająk
  Zagrano 1865457 razy

  Jesteś gotowy na tę wyjątkową wersję uwielbianej gry w karty? Możesz wybrać spośród czterech kolorów karty. Jak szybko uda Ci się usunąć wszystkie karty ze stołu?

 • Klondike
  Graj
  Klondike
  Zagrano 677900 razy

  Ułóż talie kart od Asa do Króla i kolumny kolorami na przemian.

 • Niebieski pasjans pająk
  Graj
  Niebieski pasjans pająk
  Zagrano 12699 razy

  W tej trudnej wersji online pasjansa pająka teraz możesz poprawić swój nastrój. Ulepsz swoje umiejętności, układając wszystkie karty. Możesz zagrać w trybie jednego, dwu, a nawet trzech kolorów kart.

 • Pasjans klasyczny
  Graj
  Pasjans klasyczny
  Zagrano 550108 razy

  Pasjans, popularna gra karciana, zapewni ci rozrywkę na długie godziny. Ta klasyczna wersja jest równie zajmująca. Zbierz cztery karciane kolory w porządku rosnącym na osobne kupki. Czy masz wystarczająco dużo cierpliwości, aby wygrać?

 • Thieves of Egypt Solitaire
  Graj
  Thieves of Egypt Solitaire
  Zagrano 1329047 razy

  Wyrusz w pełną przygód podróż w królestwie pełnym magii i czarów, w tej wyjątkowej grze w karty. Pozbądź się kart z piramidy, układając je we właściwej kolejności.

 • Pasjans klasyczny
  Graj
  Pasjans klasyczny
  Zagrano 196073 razy

  Czujesz, że masz szczęście? Wypróbuj tę internetową wersję słynnej gry karcianej. Jak szybko uda ci się dopasować wszystkie karty i przejść do kolejnej talii?

 • Klasyczny pasjans: Czterdziestu złodziei
  Graj
  Klasyczny pasjans: Czterdziestu złodziei
  Zagrano 4185 razy

  W tej internetowej wersji pasjansa musisz wykazać się sprytem i inteligencją jak jeden ze złodziei z klasycznej bajki. Czy potrafisz dopasować wszystkie karty zarówno w łatwym, jak i trudnym trybie?

 • Crescent Solitaire
  Graj
  Crescent Solitaire
  Zagrano 75498 razy

  Wybierz się w przyjemny kurs w tej wyjątkowej wersji klasycznej gry karcianej. Jak szybko uda Ci się połączyć wszystkie karty ułożone na stole w kształcie półksiężyca? Musisz jednak uważać, gdyż czas ucieka.

 • Best Classic Solitaire
  Graj
  Best Classic Solitaire
  Zagrano 73494 razy

  Dzięki tej grze karcianej online możesz poprawić swoje umiejętności gry w pasjansa. W grze do wypróbowania są też dwa różne tryby rozgrywki. Ułóż wszystkie karty tak szybko, jak tylko potrafisz.

 • Ancient Wonders Solitaire
  Graj
  Ancient Wonders Solitaire
  Zagrano 37619 razy

  Przetestuj swoje karciane umiejętności i odkryj tajemnice starożytnych cywilizacji.

 • Tri Tower Solitaire
  Graj
  Tri Tower Solitaire
  Zagrano 396641 razy

  Łańcuch kart zaprowadzi cię do tajemniczego zamku...

 • Spider Solitaire
  Graj
  Spider Solitaire
  Zagrano 2405 razy

  W tej wersji online klasycznej karcianki czekają na Ciebie trzy różne tryby gry. Jeśli grasz w Spider Solitaire po raz pierwszy, wypróbuj trybu łatwego tylko z jedną talią. Dla doświadczonych graczy, którzy chcą zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem czterech talii, jest także tryb zaawansowany.

 • Błyskawiczne karty
  Graj
  Błyskawiczne karty
  Zagrano 56941 razy

  Czy uda Ci się pokonać komputer w szybkiej i szalonej grze karcianej? Akcja jest napięta, więc musisz się skoncentrować i dobierać karty jak najszybciej.

 • Podwójny pasjans Klondike
  Graj
  Podwójny pasjans Klondike
  Zagrano 24974 razy

  Podwójna zabawa i wyzwanie! Właśnie to znajdziesz w tej wersji pasjansa Klondike. Spróbuj zagrać, losując za jednym razem jedną lub trzy karty. Czy potrafisz jak najszybciej ułożyć wszystkie karty z każdej talii?

 • Pasjans z pajęczynką: Kurort nadmorski
  Graj
  Pasjans z pajęczynką: Kurort nadmorski
  Zagrano 18921 razy

  Udaj się w podróż do nadmorskiego kurortu i zagraj w tę staromodną grę karcianą. Gra zawiera trzy tryby rozgrywki, które zadowolą początkujących graczy, a także wyjadaczy.

 • Pasjans Zacisze
  Graj
  Pasjans Zacisze
  Zagrano 59657 razy

  W tej relaksującej wersji online klasycznej karcianki możesz teraz podziwiać niesamowity widok prześlicznego jeziora alpejskiego. Połącz karty w zewnętrznej talii z odpowiednimi kartami na dole ekranu.

 • Spider Solitaire: Classic
  Graj
  Spider Solitaire: Classic
  Zagrano 167099 razy

  Jak szybko uda Ci się połączyć wszystkie karty w tej wersji online uwielbianej przez graczy gry karcianej? Usiądź przy stole i sprawdź, czy uzyskasz doskonały wynik.

 • Solitaire: 3 klucze
  Graj
  Solitaire: 3 klucze
  Zagrano 113558 razy

  Jicha! Czy znasz się na tyle na kartach, by zapanować nad tą dziką grą?

 • Mahjong Solitaire
  Graj
  Mahjong Solitaire
  Zagrano 249572 razy

  Klasyczny mahjong w nowym, zwierzęcym wydaniu!

 • Królowie Klondike
  Graj
  Królowie Klondike
  Zagrano 449617 razy

  Spróbuj swoich sił w tej królewskie grze karcianej.

 • Pyramid Solitaire Express
  Graj
  Pyramid Solitaire Express
  Zagrano 206887 razy

  Pospiesz się, bo ten pociąg do frajdy zaraz odjeżdża ze stacji!

 • Tri Tower Solitaire: Classic
  Graj
  Tri Tower Solitaire: Classic
  Zagrano 117037 razy

  Rozkoszuj się malowniczym królestwem, próbując jednocześnie wspiąć się na szczyt wież na talii kart. Dasz radę połączyć je wszystkie, aby zgarnąć premię za czas, w tej wersji klasycznej gry?

 • Tingly Solitaire
  Graj
  Tingly Solitaire
  Zagrano 12826 razy

  Wygraj wyścig z czasem w tej grze w pasjansa!

 • Thieves of Egypt
  Graj
  Thieves of Egypt
  Zagrano 67617 razy

  Czas upływa w tej skomplikowanej grze karcianej. Czy uda Ci się ułożyć wszystkie karty z talii, zanim skończy Ci się czas? Ostrożnie dobieraj karty z numerem osiem, aby stworzyć rzędy z naprzemiennymi kolorami.

 • Wyzwanie solitaire: Piramida
  Graj
  Wyzwanie solitaire: Piramida
  Zagrano 156505 razy

  Odkryj przepowiednie piramid w grze Wyzwanie solitaire: Piramida. Usuń wszystkie karty i wygraj w drugiej części popularnej gry Wyzwanie solitaire: Klondike!

 • Algerian Patience
  Graj
  Algerian Patience
  Zagrano 1087263 razy

  Spróbuj przenieść wszystkie karty z kolumn na 8 miejsc u góry.

 • Prosty pasjans Freecell
  Graj
  Prosty pasjans Freecell
  Zagrano 44214 razy

  To uproszczona wersja pasjansa Freecell, która świetnie sprawdzi się zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Jak szybko uda Ci się ułożyć karty w stosy i przenieść je do pustych pól u góry stołu?

 • Pasjans niebieski
  Graj
  Pasjans niebieski
  Zagrano 47011 razy

  Czas upływa. Jak szybko potrafisz przełożyć wszystkie karty z talii do odpowiednich miejsc? Staraj się grać jak najszybciej w tej zabawnej i trudnej wersji klasycznej gry karcianej.

 • Pasjans: Czterdziestu złodziei
  Graj
  Pasjans: Czterdziestu złodziei
  Zagrano 59437 razy

  W tej tajemniczej wersji Pasjansa znajdziesz trzy różne poziomy trudności. Łatwy poziom to dla ciebie pestka. A może dasz radę przejść przez najtrudniejszy w tej skomplikowanej grze?

 • Classic Solitaire
  Graj
  Classic Solitaire
  Zagrano 135412 razy

  Ćwicz swe umiejętności w grę w Pasjansa dzięki tej wersji online klasycznej gry w karty. Jak szybko zdołasz pozbyć się wszystkich kart ze stołu?

 • Pasjans złoty pająk
  Graj
  Pasjans złoty pająk
  Zagrano 62560 razy

  Koniecznie wypróbuj tę wersję klasycznego pasjansa. Czy chcesz zagrać tylko jednym kolorem? Jeśli jednak wolisz trudniejsze wyzwanie, możesz zagrać z dwoma, a nawet czterema kolorami.

 • Solitaire: Egipska piramida
  Graj
  Solitaire: Egipska piramida
  Zagrano 621826 razy

  Pasjans był popularną grą już w starożytnym Egipcie. Zagraj online i postaraj się pokonać komputerowego przeciwnika.

Ponad 100 pasjansów online dostępnych za darmo

Czy wiesz, że nazwa „pasjans” pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego cierpliwość? To idealne podsumowanie tej zazwyczaj jednoosobowej rozrywki, która podobnie jak gra w szachy wymaga niekiedy ogromnych pokładów wytrwałości. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju układanego pasjansa i jego stopnia trudności. 

Wszyscy dobrze pamiętamy komputerową wersję pasjansa Klondike, umieszczaną w systemach operacyjnych Windows. Któż z nas nie ma na sumieniu kilku chwil spędzonych przy pasjansie, kiedy był on właściwie jedyną (wszak nie było jeszcze Facebooka) rozrywką, jaka odrywała nas od zajęć czy to w szkole, na studiach, czy w pracy.

Pasjans może pochłonąć bez reszty i nie bez powodu jest jedną z gier dostępnych w kasynach. My proponujemy jednak rozgrywkę o mniejszą stawkę — własną satysfakcję! Na stronie Gry.pl każdy amator pasjansa znajdzie całe mnóstwo pozycji, które przypadną mu do gustu.

Zacznijmy od wspomnianego już wyżej Klondike. To klasyka nad klasykami, którą da się jednak urozmaicić – w grze Królowie Klondike zasady odkrywania kart są nieco odmienne, przez co gracz widzi co drugą kartę w kolumnie (mimo że nie może jej ruszyć!). Kolejne kultowe pozycje to np. Pasjans FRVR, Pasjans klasyczny i Solitaire, które również mają swoje wariacje: Pyramid Solitaire, Crescent Solitaire i inne. Tu sposób układania kart jest już inny, warto więc wypróbować każdą z tych opcji. 

Następny w kolejce jest chociażby Pasjans pająk, gdzie celem gry jest usunięcie wszystkich kart ze stołu. Karty tego samego koloru, układane jedna na drugiej od króla do asa, tworzą kompletną kolumnę. Odkryta i ułożona w odpowiedniej kolejności kolumna znika ze stołu. Gra trwa, aż uda się pozbyć wszystkich kart. Uwaga, wciąga!

Mimo urzekającej prostoty pasjansa ważna jest też sama warstwa wizualna. Tu świetnie sprawdzą się gry takie jak Podwieczorek z pasjansem lub Pasjans Zacisze. Niebanalną grafiką mogą pochwalić się też twórcy wariantu wielkanocnego, świątecznego czy kwiatowego. Dzięki nim układanie pasjansa jest nie tylko zajmującą rozrywką, ale też ucztą dla oka i świetnym sposobem na popołudniowy relaks.

Jeśli chcesz spędzić trochę czasu na przyjemnej rozrywce, odwiedź stronę Gry.pl. Mamy ponad 100 różnych pasjansów karcianych — nowych i klasycznych. Zacznij układać pasjanse razem z nami!