Gry pasjanse karciane

 • Pasjans: Trzy szczyty
  Graj
  Pasjans: Trzy szczyty
  Zagrano 204555 razy

  Wybierz się w czarującą podróż, grając w tę wersję online klasycznej karcianki. Przemierzaj malownicze jeziora i łąki, próbując połączyć liczby na każdej karcie.

 • Klasyczny pasjans: Czterdziestu złodziei
  Graj
  Klasyczny pasjans: Czterdziestu złodziei
  Zagrano 5916 razy

  W tej internetowej wersji pasjansa musisz wykazać się sprytem i inteligencją jak jeden ze złodziei z klasycznej bajki. Czy potrafisz dopasować wszystkie karty zarówno w łatwym, jak i trudnym trybie?

 • Niebieski pasjans pająk
  Graj
  Niebieski pasjans pająk
  Zagrano 13739 razy

  W tej trudnej wersji online pasjansa pająka teraz możesz poprawić swój nastrój. Ulepsz swoje umiejętności, układając wszystkie karty. Możesz zagrać w trybie jednego, dwu, a nawet trzech kolorów kart.

 • Tiki Solitaire
  Graj
  Tiki Solitaire
  Zagrano 39268 razy

  Can you make it through all of the challenges that are waiting for you in this Polynesian card game? Check out some cool tikis while you try to match up each one of the cards in every stack.

 • Pasjans niebieski
  Graj
  Pasjans niebieski
  Zagrano 49426 razy

  Czas upływa. Jak szybko potrafisz przełożyć wszystkie karty z talii do odpowiednich miejsc? Staraj się grać jak najszybciej w tej zabawnej i trudnej wersji klasycznej gry karcianej.

 • Podwójny pasjans Klondike
  Graj
  Podwójny pasjans Klondike
  Zagrano 27274 razy

  Podwójna zabawa i wyzwanie! Właśnie to znajdziesz w tej wersji pasjansa Klondike. Spróbuj zagrać, losując za jednym razem jedną lub trzy karty. Czy potrafisz jak najszybciej ułożyć wszystkie karty z każdej talii?

 • Pasjans pająk: Gameboss
  Graj
  Pasjans pająk: Gameboss
  Zagrano 80975 razy

  Trzy tryby rozgrywki o różnym poziomie trudności czekają na ciebie w tej wersji klasycznej gry w karty. Spróbuj zagrać z jednym kolorem, dwoma lub nawet czterema kolorami. Czy potrafisz pozbyć się wszystkich kart i zarobić mnóstwo punktów premiowych?

 • Daily Solitaire Change
  Graj
  Daily Solitaire Change
  Zagrano 16117 razy

  W tej wersji online popularnej karcianki codziennie czeka na Ciebie nowe zadanie. Jeśli zagrasz szybko z małą liczbą ruchów, możesz zdobyć pełno punktów z codziennych premii.

 • Pasjans Double FreeCell
  Graj
  Pasjans Double FreeCell
  Zagrano 49342 razy

  Ta wersja klasycznej gry karcianej oznacza jeszcze więcej zabawy!

 • Pasjans klasyczny
  Graj
  Pasjans klasyczny
  Zagrano 206085 razy

  Czujesz, że masz szczęście? Wypróbuj tę internetową wersję słynnej gry karcianej. Jak szybko uda ci się dopasować wszystkie karty i przejść do kolejnej talii?

 • Pasjans klasyczny
  Graj
  Pasjans klasyczny
  Zagrano 578020 razy

  Pasjans, popularna gra karciana, zapewni ci rozrywkę na długie godziny. Ta klasyczna wersja jest równie zajmująca. Zbierz cztery karciane kolory w porządku rosnącym na osobne kupki. Czy masz wystarczająco dużo cierpliwości, aby wygrać?

 • Pasjans z Jukonu
  Graj
  Pasjans z Jukonu
  Zagrano 9436 razy

  Czy znajdziesz złoto w tej luksusowej grze w pasjansa?

 • Tripeaks Halloween
  Graj
  Tripeaks Halloween
  Zagrano 28936 razy

  Pasjans też może być przerażający...

 • Pasjans Freecell Duplex
  Graj
  Pasjans Freecell Duplex
  Zagrano 80220 razy

  Ta wersja popularnej gry karcianej jest dwa razy fajniejsza i zabawniejsza.

 • Prosty pasjans Freecell
  Graj
  Prosty pasjans Freecell
  Zagrano 47337 razy

  To uproszczona wersja pasjansa Freecell, która świetnie sprawdzi się zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Jak szybko uda Ci się ułożyć karty w stosy i przenieść je do pustych pól u góry stołu?

 • Kwiatowy Pasjans
  Graj
  Kwiatowy Pasjans
  Zagrano 103399 razy

  Rozbierz tę talię kart z powiewem kwiatowej fantazji!

 • Spider Solitaire
  Graj
  Spider Solitaire
  Zagrano 2855 razy

  W tej wersji online klasycznej karcianki czekają na Ciebie trzy różne tryby gry. Jeśli grasz w Spider Solitaire po raz pierwszy, wypróbuj trybu łatwego tylko z jedną talią. Dla doświadczonych graczy, którzy chcą zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem czterech talii, jest także tryb zaawansowany.

 • Freecell Solitaire: Classic
  Graj
  Freecell Solitaire: Classic
  Zagrano 41921 razy

  Może masz ochotę na grę w tę klasyczną wersję ulubionej przez wszystkich karcianki? Ułóż karty w odpowiedniej kolejności, jednocześnie zbierając wiele punktów.

 • Tri Tower Solitaire
  Graj
  Tri Tower Solitaire
  Zagrano 413385 razy

  Łańcuch kart zaprowadzi cię do tajemniczego zamku...

 • Solitaire: 3 klucze
  Graj
  Solitaire: 3 klucze
  Zagrano 119717 razy

  Jicha! Czy znasz się na tyle na kartach, by zapanować nad tą dziką grą?

 • Najlepszy pasjans piramidowy
  Graj
  Najlepszy pasjans piramidowy
  Zagrano 50754 razy

  Usiądź przy stoliku karcianym i przekonaj się, jak szybko uda ci się połączyć ze sobą wszystkie figury i liczby. Czy zdołasz dotrzeć do samego szczytu każdej piramidy w tej ambitnej wersji klasycznej gry w karty?

 • Pasjans złoty pająk
  Graj
  Pasjans złoty pająk
  Zagrano 70461 razy

  Koniecznie wypróbuj tę wersję klasycznego pasjansa. Czy chcesz zagrać tylko jednym kolorem? Jeśli jednak wolisz trudniejsze wyzwanie, możesz zagrać z dwoma, a nawet czterema kolorami.

 • Gra w karty Klondike
  Graj
  Gra w karty Klondike
  Zagrano 19774 razy

  W tej edycji online klasycznej gry w karty masz do wyboru dwie wersje. Wybierz tryb rozdawania po jednej karcie lub po trzy karty. Każdy z nich będzie prawdziwym wyzwaniem.

 • Golf Solitaire
  Graj
  Golf Solitaire
  Zagrano 121412 razy

  Daj się wciągnąć w tą nową wersję pasjansa!

 • Mahjongowy Pasjans: 300 poziomów
  Graj
  Mahjongowy Pasjans: 300 poziomów
  Zagrano 46416 razy

  Lubisz grać w Mahjonga? Jeśli tak, w tej ogromnej wersji klasycznej gry czekają na Ciebie setki trudnych poziomów i kilkanaście różnych plansz. Ułóż jak najszybciej kafelki, aby sprawdzić, czy zmieścisz się w czasie.

 • Wyzwanie solitaire: Piramida
  Graj
  Wyzwanie solitaire: Piramida
  Zagrano 162259 razy

  Odkryj przepowiednie piramid w grze Wyzwanie solitaire: Piramida. Usuń wszystkie karty i wygraj w drugiej części popularnej gry Wyzwanie solitaire: Klondike!

 • Hearts: Classic
  Graj
  Hearts: Classic
  Zagrano 17214 razy

  Czy uda ci się pokonać wszystkich karcianych mistrzów, czekających na ciebie w tej wersji online klasycznej gry? Są całkiem nieźli w kierki, ale jeśli dobrze przemyślisz, jakimi kartami zagrać podczas swojej kolejki, masz szansę ich pokonać.

 • Pasjans Freecell
  Graj
  Pasjans Freecell
  Zagrano 7643 razy

  Czas upływa. Jak szybko potrafisz dopasować wszystkie karty w tej wersji online klasycznej gry w pasjansa? Kliknij przycisk z podpowiedzią, jeśli skończą Ci się ruchy!

 • Pasjans 2
  Graj
  Pasjans 2
  Zagrano 62990 razy

  Opanuj sztukę karcianej strategii i zostań prawdziwym mistrzem pasjansa!

 • Power Solitaire
  Graj
  Power Solitaire
  Zagrano 199771 razy

  Czy poradzisz sobie ze wszystkimi taliami w tej wersji klasycznej gry karcianej?

 • Duży pasjans Klondike
  Graj
  Duży pasjans Klondike
  Zagrano 20585 razy

  Czas upływa! Czy dasz radę ułożyć wszystkie talie w tej szybkiej wersji słynnej karcianki? Podczas gry możesz użyć talii z jedną lub trzema kartami.

 • Mahjongowy pasjans
  Graj
  Mahjongowy pasjans
  Zagrano 57509 razy

  Odkryj Chiny w relaksującej ekspedycji pod znakiem mahjonga!

 • Najlepszy klasyczny pasjans z pająkiem
  Graj
  Najlepszy klasyczny pasjans z pająkiem
  Zagrano 117263 razy

  Zanurz się w pajęczynowej akcji w tej wersji online klasycznej gry karcianej. Jak szybko uda Ci się ułożyć wszystkie karty ze wszystkich talii? Możesz zagrać z jednym kolorem kart lub więcej, gdy masz ochotę na prawdziwe wyzwanie.

 • Pyramid Solitaire Express
  Graj
  Pyramid Solitaire Express
  Zagrano 215104 razy

  Pospiesz się, bo ten pociąg do frajdy zaraz odjeżdża ze stacji!

 • Freecell Solitaire
  Graj
  Freecell Solitaire
  Zagrano 916864 razy

  Zasad klasycznego pasjansa nauczysz się w minutę, ale osiągnięcie mistrzostwa może zająć ci całe życie!

 • Crecent Solitaire
  Graj
  Crecent Solitaire
  Zagrano 615491 razy

  Przenieś wszystkie karty z bocznych kupek na środkowe.

Różne oblicza pasjansa

Nazwa pasjans pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego cierpliwość. To idealne podsumowanie tej zazwyczaj jednoosobowej rozrywki, która podobnie jak gra w szachy wymaga niekiedy ogromnych pokładów wytrwałości. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju układanego pasjansa i jego stopnia trudności. 

Wszyscy dobrze pamiętamy komputerową wersję pasjansa Klondike, umieszczaną w systemach operacyjnych Windows. Któż z nas nie ma na sumieniu kilku chwil spędzonych przy pasjansie, kiedy był on właściwie jedyną (wszak nie było jeszcze Facebooka) rozrywką, jaka odrywała nas od przydzielonych zajęć czy to w szkole, na studiach, czy w pracy.

Pasjans może pochłonąć bez reszty i nie bez powodu jest jedną z gier oferowanych w kasynie. My proponujemy jednak rozgrywkę o mniejszą stawkę – własną satysfakcję! W naszej witrynie każdy amator pasjansa znajdzie całe mnóstwo pozycji, które przypadną mu do gustu.

Zacznijmy od wspomnianego już wyżej Klondike. To klasyka nad klasykami, którą da się jednak urozmaicić – w grze Królowie Klondike zasady odkrywania kart są nieco odmienne, przez co gracz widzi co drugą kartę w kolumnie (mimo że nie może jej ruszyć!). Kolejne kultowe pozycje to np. Pasjans FRVR, Pasjans klasyczny i Solitaire, które również mają swoje wariacje: Pyramid Solitaire, Crescent Solitaire i inne. Tu sposób układania kart jest już inny, warto więc wypróbować każdą z tych opcji. 

Następny w kolejce jest chociażby Pasjans pająk, gdzie celem gry jest usunięcie wszystkich kart ze stołu. Karty tego samego koloru, układane jedna na drugiej od króla do asa, tworzą kompletną kolumnę. Odkryta i ułożona w odpowiedniej kolejności kolumna znika ze stołu. Gra trwa, aż uda się pozbyć wszystkich kart. Uwaga, wciąga!

Mimo urzekającej prostoty pasjansa ważna jest też sama warstwa wizualna. Tu świetnie sprawdzą się gry takie jak Podwieczorek z pasjansem lub Pasjans Zacisze. Niebanalną grafiką mogą pochwalić się też twórcy wariantu wielkanocnego, świątecznego czy kwiatowego. Dzięki nim układanie pasjansa jest nie tylko zajmującą rozrywką, ale też ucztą dla oka i świetnym sposobem na popołudniowy relaks.