Ben je ouder of jonger dan 18?

Wij begrijpen dat het belangrijk is dat minderjarigen op een veilige manier gebruik maken van het internet. We beschouwen het ook als onze verantwoordelijkheid om de website kindvriendelijk te maken en inhoud te tonen die bij jouw leeftijdsgroep past. Als je aangeeft dat je nog geen 18 jaar of ouder bent, zal je daarom automatisch geen advertenties te zien krijgen die bedoeld zijn voor een oudere doelgroep.

Jonger dan 18
18 jaar of ouder

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.

Gry Sudoku

O Naszym Gry Sudoku

Masz ochotę na łamigłówki z liczbami? Nasze gry sudoku dostarczą Ci mnóstwa zabawy. Czy opanujesz do perfekcji rozmieszczanie cyfr w tych grach logicznych

Sudoku cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Przekonaj się, czemu ta gra ma tylu miłośników, dzięki naszej fantastycznej kolekcji przeznaczonej zarówno dla doświadczonych graczy, jak i nowicjuszy! To świetny sposób na ćwiczenie umysłu. Wiele osób regularnie rozwiązujących sudoku twierdzi, że dzięki nim poprawiło swoje zdolności matematyczne, umiejętność logicznego myślenia, a także pamięć. 

Czym jest sudoku?

To jedna z najbardziej wciągających i wymagających gier matematycznych. Jeśli dotąd nie zdarzyło Ci się sięgnąć po jedną z tych łamigłówek, a lubisz gry planszowe, sudoku z pewnością przypadnie Ci do gustu. W ostatnich latach ta gra zyskała wielu fanów w najróżniejszym wieku – od licealistów po emerytów.  

Jest kilka wariantów sudoku, które różnią się zasadami. Klasyczna, najbardziej rozpowszechniona wersja polega na wypełnianiu cyframi kwadratowego diagramu 9 × 9. Celem gry jest umieszczenie w każdej kolumnie, każdym wierszu, a także każdym pomniejszym kwadracie 3 × 3 wszystkich cyfr od 1 do 9. Zazwyczaj łamigłówka ma tylko jedno rozwiązanie, choć nie zawsze tak jest!

Ciekawostki dotyczące sudoku

Sudoku wywodzi się z różnych francuskich łamigłówek z XIX wieku. Nie do końca wiadomo, kto opracował współczesną wersję tej gry, ale za jej twórcę uważany jest amerykański projektant łamigłówek Howard Garns, który nazwał swoje dzieło „Number Place”. W latach 80. gra zdobyła popularność w Japonii, gdzie przemianowano ją na sudoku. 

Od tego czasu gra stała się ogólnoświatowym hitem. Drukowane wersje ukazują się w niezliczonych gazetach z najróżniejszych zakątków globu. Odbywają się nawet turnieje sudoku! Choć łamigłówka ma wiele różnych wersji (w niektórych zastąpiono cyfry literami!), podstawowe zasady są niemalże niezmienne. Czy zdołasz poprawnie wypełnić wszystkie pola w darmowych grach online z naszej kolekcji?