Please enter your year of birth

Before you can continue you must enter your year of birth

Kategorie

gry

Nie znaleziono gier.

Gry Sudoku

O Naszym Gry Sudoku

Masz ochotę na łamigłówki z liczbami? Nasze gry sudoku dostarczą Ci mnóstwa zabawy. Czy opanujesz do perfekcji rozmieszczanie cyfr w tych grach logicznych

Sudoku cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Przekonaj się, czemu ta gra ma tylu miłośników, dzięki naszej fantastycznej kolekcji przeznaczonej zarówno dla doświadczonych graczy, jak i nowicjuszy! To świetny sposób na ćwiczenie umysłu. Wiele osób regularnie rozwiązujących sudoku twierdzi, że dzięki nim poprawiło swoje zdolności matematyczne, umiejętność logicznego myślenia, a także pamięć. 

Czym jest sudoku?

To jedna z najbardziej wciągających i wymagających gier matematycznych. Jeśli dotąd nie zdarzyło Ci się sięgnąć po jedną z tych łamigłówek, a lubisz gry planszowe, sudoku z pewnością przypadnie Ci do gustu. W ostatnich latach ta gra zyskała wielu fanów w najróżniejszym wieku – od licealistów po emerytów.  

Jest kilka wariantów sudoku, które różnią się zasadami. Klasyczna, najbardziej rozpowszechniona wersja polega na wypełnianiu cyframi kwadratowego diagramu 9 × 9. Celem gry jest umieszczenie w każdej kolumnie, każdym wierszu, a także każdym pomniejszym kwadracie 3 × 3 wszystkich cyfr od 1 do 9. Zazwyczaj łamigłówka ma tylko jedno rozwiązanie, choć nie zawsze tak jest!

Jakie Gry Sudoku na komórkę są najlepsze?

Ciekawostki dotyczące sudoku

Sudoku wywodzi się z różnych francuskich łamigłówek z XIX wieku. Nie do końca wiadomo, kto opracował współczesną wersję tej gry, ale za jej twórcę uważany jest amerykański projektant łamigłówek Howard Garns, który nazwał swoje dzieło „Number Place”. W latach 80. gra zdobyła popularność w Japonii, gdzie przemianowano ją na sudoku. 

Od tego czasu gra stała się ogólnoświatowym hitem. Drukowane wersje ukazują się w niezliczonych gazetach z najróżniejszych zakątków globu. Odbywają się nawet turnieje sudoku! Choć łamigłówka ma wiele różnych wersji (w niektórych zastąpiono cyfry literami!), podstawowe zasady są niemalże niezmienne. Czy zdołasz poprawnie wypełnić wszystkie pola w darmowych grach online z naszej kolekcji?