Gry Planszowe i karciane

 • Ono Card Game
  Graj
  Ono Card Game
  Zagrano 168936 razy

  Czy będzie sprzyjać Ci szczęście w tej wersji online klasycznej karcianki? Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby połączyć ponumerowane karty, jednocześnie rywalizując online z komputerem lub innymi graczami.

 • Klasyczny pasjans z pająkiem
  Graj
  Klasyczny pasjans z pająkiem
  Zagrano 4836 razy

  Dopasuj jak najszybciej karty w tej internetowej wersji klasycznego pasjansa. Możesz wypróbować trzy różne tryby, które nadają się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Zagraj z jednym, dwoma lub czterema kolorami kart.

 • Ludo – tryb klasyczny
  Graj
  Ludo – tryb klasyczny
  Zagrano 38774 razy

  W tej klasycznej wersji gry planszowej możesz zagrać w trybie jednego, dwóch lub trzech graczy. Dasz radę przesunąć wszystkie żetony po planszy, zanim zrobią to przeciwnicy? Rzuć kostką i przekonaj się samemu!

 • Tic Tac Toe Paper
  Graj
  Tic Tac Toe Paper
  Zagrano 34815 razy

  W tej wersji online klasycznej gry możesz zmierzyć się z komputerem lub przyjacielem. Wybierzesz X czy O? Spróbuj pokonać przeciwnika w wyzwaniach na 3, 5 lub 10 rozgrywek.

 • Spider Soli
  Graj
  Spider Soli
  Zagrano 2712028 razy

  Ułóż karty po kolei, według ich wartości!

 • Dominoes Classic
  Graj
  Dominoes Classic
  Zagrano 8387 razy

  W tej wersji klasycznej gry znajdziesz kilka różnych trybów. Ustaw poziom trudności, zanim zmierzysz się z komputerem. Potrafisz zdobyć pełno punktów, zanim skończą Ci się możliwe ruchy?

 • Mistrzowskie warcaby
  Graj
  Mistrzowskie warcaby
  Zagrano 361445 razy

  Zagraj w warcaby i zmierz się z przyjacielem lub komputerem w tej wersji na czas klasycznej gry planszowej. Czy uda ci się zbić wszystkie pionki przeciwnika, zanim on zbije twoje?

 • Szachy: Ostateczna rozgrywka
  Graj
  Szachy: Ostateczna rozgrywka
  Zagrano 10637 razy

  Spróbuj zostać szachowym mistrzem w tej wersji online ponadczasowej gry planszowej. Kilku graczy może spróbować przejąć króla przeciwnika. Czy dostaniesz szach mat, gdy zmierzysz się ze znajomym lub zagrasz z komputerem? Przed grą możesz również zmienić ustawienia trudności i wzór planszy.

 • Pasjans FRVR
  Graj
  Pasjans FRVR
  Zagrano 4144300 razy

  Pasjans nie bez powodu jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych. Przygotuj się na kilka rozdań!

  Solitaire FRVR Apple App Store lub Google Play.

 • Domino Deluxe
  Graj
  Domino Deluxe
  Zagrano 10833 razy

  W tej wersji deluxe klasycznej gry możesz teraz zmierzyć się nie tylko z jednym, lecz trzema automatycznymi graczami. Połącz siły z jednym zawodnikiem, próbując pokonać przeciwników.

 • Mahjong Connect Classic
  Graj
  Mahjong Connect Classic
  Zagrano 2174680 razy

  Oto mahjong w innym stylu. Dopasuj dwie płytki, łącząc je ścieżką.

 • Pasjans Deluxe
  Graj
  Pasjans Deluxe
  Zagrano 28212 razy

  W tej wersji klasycznej karcianki możesz wybrać kolor oraz liczbę talii do rozegrania. Zastanów się tylko, czy uda Ci się zdążyć przed upływem czasu we wszystkich trudnych rundach.

 • Mahjongowe Połączenia
  Graj
  Mahjongowe Połączenia
  Zagrano 1688446 razy

  Poddaj się szaleństwu pasjansa w szanghajskim stylu!

 • Klasyczny Kris Mahjong
  Graj
  Klasyczny Kris Mahjong
  Zagrano 540878 razy

  Zagraj w tę przepyszną wersję uwielbianej przez wszystkich gry planszowej. Jak szybko zdołasz dopasować wszystkie smakowite burgery, frytki i inne jedzenie na kafelkach?

 • Tiles of the Unexpected
  Graj
  Tiles of the Unexpected
  Zagrano 1169510 razy

  Wyczyść planszę z obrazków i zdobądź następny poziom.

 • Master Chess Multiplayer
  Graj
  Master Chess Multiplayer
  Zagrano 40129 razy

  W tej skomplikowanej grze w szafy możesz teraz zmierzyć się z komputerem lub ze znajomym. Tylko pamiętaj, żeby grać jak najszybciej potrafisz. Każda upływająca sekunda do zdobycia szach-matu zmniejszy Twój wynik!

 • Mistrzowie warcabów: Gra wieloosobowa
  Graj
  Mistrzowie warcabów: Gra wieloosobowa
  Zagrano 36061 razy

  W tej wersji online klasycznej gry planszowej możesz teraz zmierzyć się z komputerem lub innym graczem. Pamiętaj tylko, aby uważnie planować swoje ruchy i skoki.

 • Kółko i krzyżyk
  Graj
  Kółko i krzyżyk
  Zagrano 193958 razy

  Zmierz się z komputerem lub znajomym w tej wersji uwielbianej gry. Ile rund uda Ci się wygrać? Pora się przekonać w tej zabawnej grze online.

 • Mahjong Chain: Classic
  Graj
  Mahjong Chain: Classic
  Zagrano 81132 razy

  W tej tradycyjnej wersji popularnej gry planszowej czeka na ciebie 10 niepowtarzalnych poziomów. Jak najszybciej dopasuj do siebie płytki. Czas ucieka!

 • Snakes and Ladders
  Graj
  Snakes and Ladders
  Zagrano 34538 razy

  Czy będziesz pierwszym graczem, któremu uda się uplasować na szczycie rankingu, w tej wersji online klasycznej gry? Możesz zagrać w oryginalną wersję z kilkoma ślicznymi wariantami. Jeden zawiera rynny i drabiny, a kolejna ma fantastyczne działka, które wystrzelą Cię na planszę!

 • Mahjong Express
  Graj
  Mahjong Express
  Zagrano 167024 razy

  Podaruj sobie chwilę odprężenia z relaksującą grą w mahjonga.

 • Gra ludo online
  Graj
  Gra ludo online
  Zagrano 11638 razy

  Dwóch, trzech lub czterech graczy może wskoczyć w wir wspólnej rozgrywki w tej fantastycznej grze planszowej online. Czy dasz radę przeprowadzić wszystkie swoje pionki do bezpiecznego miejsca i w ten sposób zwyciężyć?

 • Pasjans: Trzy szczyty
  Graj
  Pasjans: Trzy szczyty
  Zagrano 250100 razy

  Wybierz się w czarującą podróż, grając w tę wersję online klasycznej karcianki. Przemierzaj malownicze jeziora i łąki, próbując połączyć liczby na każdej karcie.

 • Crescent Solitaire
  Graj
  Crescent Solitaire
  Zagrano 94028 razy

  Wybierz się w przyjemny kurs w tej wyjątkowej wersji klasycznej gry karcianej. Jak szybko uda Ci się połączyć wszystkie karty ułożone na stole w kształcie półksiężyca? Musisz jednak uważać, gdyż czas ucieka.

 • Tri Tower Solitaire: Classic
  Graj
  Tri Tower Solitaire: Classic
  Zagrano 137244 razy

  Rozkoszuj się malowniczym królestwem, próbując jednocześnie wspiąć się na szczyt wież na talii kart. Dasz radę połączyć je wszystkie, aby zgarnąć premię za czas, w tej wersji klasycznej gry?

 • Mahjong Chain
  Graj
  Mahjong Chain
  Zagrano 748552 razy

  Połącz pary identycznych płytek, aby wyczyścić planszę.

 • Mahjong: Era alchemii
  Graj
  Mahjong: Era alchemii
  Zagrano 38886 razy

  Wejdź do tajemniczej komnaty, aby zagrać w wyjątkową i magiczną grę w madżonga. Czy zdołasz połączyć wszystkie zaczarowane symbole na kafelkach, zanim skończy Ci się czas?

 • Potrójny mahjong
  Graj
  Potrójny mahjong
  Zagrano 59902 razy

  W innych wersjach mahjonga jesteś mistrzem, ale czy poradzisz sobie ze starożytną grą w tak trudnym ujęciu?

 • Zagraj w domino
  Graj
  Zagraj w domino
  Zagrano 36523 razy

  W tej wersji online klasycznej gry w domino możesz zmierzyć się nawet z 3 wirtualnymi przeciwnikami. Umieszczaj swoje kamienie w sposób strategiczny i sprawdź, czy wygrasz.

 • Pinball 3D
  Graj
  Pinball 3D
  Zagrano 2751 razy

  W tej grze zręcznościowej 3D możesz zagrać w dwie fantastyczne maszyny do pinballa. Jedna jest utrzymana w kolorowej stylistyce Dnia Śmierci, a druga przeniesie Cię na wybrzeże Wyspy Ośmiornicy. Czy zdołasz ugrać na tyle punktów, aby uplasować się w rankingu graczy?

 • Mahjong Black and White
  Graj
  Mahjong Black and White
  Zagrano 120545 razy

  Płytki mahjong różniące się kolorem!

 • Ludo: Tryb 2 graczy
  Graj
  Ludo: Tryb 2 graczy
  Zagrano 2988 razy

  W tę wersję klasycznej planszówki Ludo może zagrać dwóch graczy. Czy zdołasz umieścić wszystkie cztery pionki w swoich trójkątach, zanim zrobi to Twój przeciwnik? Rzuć kostką i przekonaj się już teraz!

 • Ludo: Tryb 4 graczy
  Graj
  Ludo: Tryb 4 graczy
  Zagrano 15969 razy

  Tę wersję online gry Ludo może rozgrywać aż czterech graczy. Zmierz się z rodziną i znajomymi w kilku rundach tej klasycznej planszówki. Dasz radę przesunąć wszystkie pionki do swoich trójkątów, zanim zrobi to przeciwnik?

 • Madżong ze słodyczami
  Graj
  Madżong ze słodyczami
  Zagrano 31465 razy

  Lubisz słodycze i madżonga? W takim razie musisz zagrać w tę słodziutką wersję klasycznej planszówki! Połącz jak najszybciej wszystkie owoce, cukierki i czekoladki na kafelkach.

 • Onet Connect
  Graj
  Onet Connect
  Zagrano 13126 razy

  Tyle owoców, tak mało czasu! Jak szybko uda Ci się połączyć je wszystkie w Onet Connect

  Dopasowuj identyczne jabłka, cytryny, arbuzy i inne owoce w tej ekscytującej grze logicznej. Musisz tylko stworzyć z nich pary – ale zegar tyka! Łącz je tak szybko, jak tylko potrafisz, zanim skończy się czas. Dostępne są trzy różne tryby rozgrywki, które rozgrzeją Twoje szare komórki. Początkujący mogą zacząć od trybu łatwego, a doświadczeni gracze z pewnością polubią tryb trudny. 

  MahJongCon, Butterfly Kyodai i Onet Connect Classic to trzy kolejne, genialne gry online dla miłośników łamigłówek.

  Sterowanie 

  • UŻYJ KURSORA do szukania identycznych owoców na planszy.
  • Łącz je LEWYM PRZYCISKIEM MYSZY. 

  O twórcach 

  Gra została stworzona przez studio MarketJS i wydana przez GameDistribution.

 • Tri Tower Solitaire
  Graj
  Tri Tower Solitaire
  Zagrano 423231 razy

  Łańcuch kart zaprowadzi cię do tajemniczego zamku...

Rzuć wirtualną kostką na wirtualnej planszy

Ludzie od zawsze spędzali wolny czas, grając w gry. Ponieważ gry wideo pojawiły się dopiero w ostatnich latach (tak, wiemy, że dla większości z Was gry wideo istnieją „od zawsze”, ale w historii ludzkości to zaledwie mgnienie oka), trzeba było radzić sobie przy użyciu tego, co było pod ręką. Czyli płytek, tabliczek, kart, kostek… Tak powstały gry planszowe i karciane, a było to tysiące lat przed naszą erą.

Dziś nadal uwielbiamy gry karciane i planszowe. Aby zagrać w nie za darmo online, nie potrzebujesz żadnych kart, drogich zestawów ani nawet innych graczy (chociaż możesz się zmierzyć z innymi graczami w trybie wieloosobowym). Możesz wybrać dowolny motyw i scenerię — od dżungli po Dziki Zachód. Albo zagrać w gry związane ze specjalnymi okazjami, jak Boże Narodzenie, Wielkanoc albo Halloween.

Zacznijmy pasjansa Klondike, znanego chociażby z tego, że przez dziesięciolecia był dodawany do systemów operacyjnych Windows. To klasyka nad klasykami, którą da się jednak urozmaicić – w grze Królowie Klondike zasady odkrywania kart są nieco odmienne, przez co gracz widzi co drugą kartę w kolumnie (mimo że nie może jej ruszyć!). Kolejne kultowe pozycje to np. Pasjans FRVR, Pasjans klasyczny i Solitaire, które również mają swoje wariacje: Pyramid Solitaire, Crescent Solitaire i inne. Tu sposób układania kart jest już inny, warto więc wypróbować każdą z tych opcji.

Inna klasyczna gra to szachy. Easy Chess to jej najprostsza odmiana. Przesuwasz figury myszą i obserwujesz ruchy komputera. Tylko uważaj, bo nazwa może być myląca. Ta gra wcale nie jest łatwa! Jeśli wspominamy o szachach, nie możemy pominąć warcabów. „Warcaby z damką” to urozmaicona wersja tej klasycznej gry. Oprócz normalnych zasad każdy gracz ma specjalnego ludzika, który może poruszać się po jego pionkach. Pionek z ludzikiem porusza się jak damka, a gdy Twój ludzik dotrze do ostatniego rzędu pól na planszy, wygrywasz partię. Aha, gra ma 3 stopnie trudności, więc może stanowić prawdziwe wyzwanie.

Jeśli więc najdzie Cię ochota na gry planszowe i karciane, zapraszamy na stronę Gry.pl. Na naszej stronie znajdziesz niemal 350 gier, w których możesz tasować karty, rzucać kośćmi i przesuwać pionki. Skusisz się na wirtualną partyjkę?