Gry średniowieczne

 • Empire: World War 3
  Graj
  Empire: World War 3
  Zagrano 15591 razy

  Nadszedł dzień, który człowieczeństwo obawiało się od stuleci! Za chwilę rozpocznie się III wojna światowa. Czy dasz radę przejąć planetę wraz ze swoją armią, czy też zostaniesz pokonany w tej grze strategicznej MMO? Poślij futurystyczną broń i okrutne oddziały, aby zlikwidować przeciwnika, walcząc na lądzie, morzu i w powietrzu!

 • Symulator wojenny
  Graj
  Symulator wojenny
  Zagrano 25723 razy

  Siły wroga gromadzą się na skraju królestwa! Szybko zbierz wojowników i łuczników, aby zlikwidować ich w tym symulatorze 3D. Czy zdołasz pokonać ich w lesie? A może na pustyni?

 • Heroes of Myths
  Graj
  Heroes of Myths
  Zagrano 164871 razy

  Horda potworów próbuje zniszczyć Twoją świątynię. Chyba im na to nie pozwolisz, co? Obroń ją za wszelką cenę, używając piorunów i innej wspaniałej broni, w tej grze w obronę wieży.

 • Średniowieczna obrona Z
  Graj
  Średniowieczna obrona Z
  Zagrano 51740 razy

  Królestwo zaatakowała tajemnicza choroba, która przemienia ludzi w potwory. Czy uda Ci się schronić z królem w tej intensywnej grze akcji? Wynajmij łuczników, ulepsz swój pojazd i dopilnuj, aby Twój odważny osioł był najedzony!

 • Kings and Knights
  Graj
  Kings and Knights
  Zagrano 34869 razy

  Wypróbuj swoje umiejętności gry w Mahjong w nowej grze na przeglądarki Kings and Knights. Układaj swoje kafelki ostrożnie, zdobywaj punkty i udowodnij, że jesteś najlepszym graczem w Mahjong.

 • Crusader Defense 2
  Graj
  Crusader Defense 2
  Zagrano 19009 razy

  Kolejna banda wojowników szykuje się do ataku na twój zamek. Obroń go za wszelką cenę, mężny rycerzu!

 • Roads of Rome
  Graj
  Roads of Rome
  Zagrano 22195 razy

  Rzym poszerzył swoje wspaniałe imperium na cały kontynent. Kluczem do obrony miasta przed najeźdźcami będą jednak drogi. Czy dasz radę połączyć każdy zakątek potężnej cywilizacji w tej epickiej grze symulacyjnej?

 • Swords and Sandals - Gladiator
  Graj
  Swords and Sandals - Gladiator
  Zagrano 137273 razy

  Stwórz swojego bohatera, kup mu broń i zbroję, wygraj z gladiatorami i zdobądź doświadczenie.

 • Legends of Honor
  Graj
  Legends of Honor
  Zagrano 5439 razy

  Te zwaśnione frakcje właśnie wypowiedziały sobie wojnę w tej średniowiecznej grze strategicznej w czasie rzeczywistym. Wybierz sojusznika i przygotuj się na zaciekłą bitwę o honor i chwałę. Czy dasz radę zostać legendarnym wojownikiem, próbując zbudować imperium i pokonać wroga na polu walki?

 • New World Empires
  Graj
  New World Empires
  Zagrano 55461 razy

  Odkrywaj cztery stulecia światowych potyczek w tej grze MMO. Stawiaj pomniki, które przetrwają próbę czasu, zdobywaj kontynenty, na którym nie stanęła stopa ludzka, i stawaj w szranki z największymi strategami wojennymi w historii ludzkości. Czy uda ci się pokonać oddziały Napoleona, a może dotrzeć do Ameryki szybciej niż Kolumb?

 • Mistrz łucznictwa 3D: Obrona zamku
  Graj
  Mistrz łucznictwa 3D: Obrona zamku
  Zagrano 4642 razy

  Wróg zbliża się do bram! Musisz szybko nauczyć się strzelania z nowego łuku, zanim zaczną oblężenie zamku w tej grze akcji 3D. Przećwicz umiejętności strzelania, a następnie rozpocznij obronę zamku. Możesz zbierać monety za zabicie każdego wroga, których użyjesz potem do zakupu odjazdowych ulepszeń Twojej postaci.

 • Sparta: War Of Empires
  Graj
  Sparta: War Of Empires
  Zagrano 35237 razy

  Król Persji, Kserkses, zebrał gigantyczną armię, która maszeruje wprost na twoje miasto! Broń murów swojego miasta i poprowadź swoich ludzi ku chwale i zwycięstwu w tej grze MMO.

 • Imperia Online
  Graj
  Imperia Online
  Zagrano 38296 razy

  Z grą Imperia Online przenosisz się do świata przed wynalezieniem prochu. To czas legendarnych wojowników, podbijających przepełnione bogactwem i zaawansowane gospodarczo królestwa. Czas zawierania potężnych sojuszy i pokonywania przeciwników, by zdobyć absolutną dominację na świecie.

 • Warbanner
  Graj
  Warbanner
  Zagrano 2401127 razy

  Nadszedł czas wojny i musisz zadbać zarówno o swoją armię, jak i osadę! Wyszkol swoje oddziały i rekrutuj więcej jednostek, jednocześnie rozwijając swoją osadę i budując nowe budynki obronne. Podziwiaj, jak twoje wyszkolone oddziały wojskowe rozprawiają się z przeciwnikami i miastami wrogów w strategicznej grze online, Warbanner!

 • Wiek Obrony 3
  Graj
  Wiek Obrony 3
  Zagrano 34045 razy

  Wesprzyj swoją bazę i zetrzyj przeciwników na proch!

 • Mahjong Knight’s Quest
  Graj
  Mahjong Knight’s Quest
  Zagrano 51549 razy

  Pomóż temu rycerzowi w misji uratowania księżniczki Mahjong z objęć zła!

 • Potężny rycerz
  Graj
  Potężny rycerz
  Zagrano 219095 razy

  W tej grze poradzą sobie tylko najlepsi rycerze. Czy chcesz stawić czoła wyzwaniu?

 • Tower Defense
  Graj
  Tower Defense
  Zagrano 11501 razy

  W tej grze typu obrona wieży wojna prowadzi do spustoszenia całego królestwa! Szybko zbuduj bastiony wojskowe dla łuczników, rycerzy i innych żołnierzy. Tylko oni mogą powstrzymać ogromną inwazję wojowników z odległych krain.

 • Potyczki z nieumarłymi
  Graj
  Potyczki z nieumarłymi
  Zagrano 60794 razy

  Zbliżają się legiony nieumarłych. Obroń granice średniowiecznego królestwa przed napaścią.

 • Crusader Defense: Pakiet poziomów 2
  Graj
  Crusader Defense: Pakiet poziomów 2
  Zagrano 34382 razy

  Wróć do świata emocjonujących przygód i przygotuj się na kolejną serię elektryzujących walk. Zbierz swoje oddziały i broń miasta przed wrogami w tej grze o obronie wieży.

 • Knights and Brides
  Graj
  Knights and Brides
  Zagrano 2743385 razy

  Wciel się we wspaniałego rycerza lub w odważną księżniczkę i rozpocznij największą przygodę życia! Podległe ci gnomy pomogą zmienić ten niewielki kawałek pola w tętniące życiem miasto! Zarządzaj zasobami, opiekuj się budynkami i wspieraj sojuszników. Możesz toczyć pojedynki z pozostałymi graczami oraz spotykać się z innymi królami i księżniczkami! Nie przegap tej pełnej fantastycznych przygód gry!

 • Symulator rzymskiego legionisty
  Graj
  Symulator rzymskiego legionisty
  Zagrano 3331 razy

  Czy masz wystarczające umiejętności, aby przetrwać jako banita na ulicach starożytnego Rzymu? Podejmij walkę z najodważniejszymi wojownikami i pokonaj ich za pomocą miecza, wyszukując jeszcze lepszą broń, w tej trójwymiarowej grze akcji i przygody.

 • Miecze i sandały: Zwycięski wyścig
  Graj
  Miecze i sandały: Zwycięski wyścig
  Zagrano 28261 razy

  Czy uda ci się zdobyć sławę w tym wyjątkowym turnieju walk, który czeka na ciebie na tej ociekającej krwią arenie? Dołącz do nieustraszonych gladiatorów, jak Wolfgang z Shackleford i Sundra Tidewalker, siłujących się z przeciwnikami. Czy pomożesz im poprawić statystyki i dotrwać przynajmniej do następnego dnia w tej turowej grze akcji?

 • The Path of Hercules
  Graj
  The Path of Hercules
  Zagrano 75108 razy

  Wyrusz śladami jednego z największych bohaterów starożytnej Grecji w tej układance typu dopasuj 3. Czy uda ci się odzyskać siedem zaginionych skarbów i zwrócić je do świątyni podczas zwiedzania tajemniczej krainy pełnej magii i przygody?

 • Defensywa krzyżowca
  Graj
  Defensywa krzyżowca
  Zagrano 32014 razy

  Wróg wkrótce zaatakuje. Każ łucznikom i rycerzom szybko zająć pozycje!

 • Mighty Knight 2
  Graj
  Mighty Knight 2
  Zagrano 200699 razy

  Świat po raz kolejny potrzebuje potęgi twego miecza. Do broni!

 • Achilles 2: Origins of a Legend
  Graj
  Achilles 2: Origins of a Legend
  Zagrano 41588 razy

  Razem z legendarnym greckim bohaterem wkrocz na pole bitwy i zmiażdż swoich przeciwników.

 • Legends of Atlantis: Exodus
  Graj
  Legends of Atlantis: Exodus
  Zagrano 23647 razy

  Hurry—don’t let the people of Atlantis drown!

 • Dawna cywilizacja 3: Epoka marmuru
  Graj
  Dawna cywilizacja 3: Epoka marmuru
  Zagrano 19086 razy

  Ateny czy Sparta? Którą z tych starożytnych cywilizacji zechcesz poprowadzić ku bogactwu i chwale? Wybierz, ale zrób to mądrze, zanim zaczniesz budować potężne imperium w tej strategii turowej i grze symulacyjnej.

 • Pies palladyn
  Graj
  Pies palladyn
  Zagrano 168657 razy

  Tylko jeden dzielny pies beagle stoi pomiędzy krainą Criterrland a siłami ciemności...

 • Sands of the Coliseum
  Graj
  Sands of the Coliseum
  Zagrano 20528 razy

  Sands of the Coliseum to czadowa, turowa, siekana bijatyka, w której dowodzisz armią odważnych gladiatorów, a twoim zadaniem jest wygrywać w epickich walkach z zawodowymi wojownikami! Niech pośród krwi i piachu wygra najlepszy!

 • Wieża koszmarów
  Graj
  Wieża koszmarów
  Zagrano 17432 razy

  Przy tylu damach, które trzeba wybawić z opresji, twoja zbroja powinna być naprawdę mocna...

 • Dodgeball Medieval
  Graj
  Dodgeball Medieval
  Zagrano 8886 razy

  Nawet w czasach rycerzy i zamków grano w słynnego zbijaka. Przesuwaj rycerza pomiędzy nadlatującymi piłkami, zbieraj diamenty i zdobywaj punkty.

 • Knight of the Day
  Graj
  Knight of the Day
  Zagrano 1560 razy

  Rozwiązuj łamigłówki, dzięki czemu będziesz jeszcze silniejszy w tej grze polegającej na dopasowywaniu mikstur, pomieszanej z grą przygodową Knight of the Day. Podróżuj przez dalekie krainy królestwa w tej grze o świetnej grafice 2D!

 • Rycerz i księżniczka
  Graj
  Rycerz i księżniczka
  Zagrano 1550 razy

  Uratuj księżniczkę!

 • Dark Medieval Times
  Graj
  Dark Medieval Times
  Zagrano 155 razy

  Odważny kościotrup. Złowieszczy grób. Podziemny świat pełen niebezpieczeństw. Co bohater gry znajdzie pod ziemią, gdy rozpocznie tę epicką przygodę? Jest tylko jeden sposób, aby się przekonać w tej średniowiecznej grze przygodowej.

Wirtualne średniowiecze

Dla wszystkich chłopców, chłopaków i dorosłych mężczyzn mamy wirtualne zamki, rycerzy, królów i wojowników! Możliwość rozgrywania własnych bitew, poprowadzenia wojsk do ataku lub odparcia ataków nieprzyjaciela. Dla dziewczynek, młodych dam i wszystkich kobiet – oto rycerze w lśniącej zbroi (i na białym koniu – czemu nie?), królewny, księżniczki i damy dworu! Dla wszystkich po trochu średniowiecznego ducha, legend o Królu Arturze, Robin Hoodzie i innych słynnych bohaterach, czarodziei i magicznych mocy, legendarnych zamków warownych i fortec, a także nieco zwykłego życia, trudów prowadzenia średniowiecznego gospodarstwa i obrony w średniowiecznych procesach.

To wszystko czeka na Ciebie w witrynie Gry.pl, gdzie przygotowaliśmy wyjątkowe zestawienie bezpłatnych gier internetowych o tematyce średniowiecznej. Masz ochotę choć na chwilę przenieść się do tej właśnie epoki? U nas nie straszne tortury, zaraza i pasy cnoty – odwiedź nasze wirtualne średniowiecze, nie odchodząc od ekranu komputera.

Przygotowaliśmy ponad 50 pozycji. Do wyboru gry zręcznościowe, strategiczne, przygodowe, logiczne, gry akcji, strzelanki (co prawda z łuku), a nawet ubieranki. Wśród nich znajdziesz gry dla wielu graczy oraz gry-symulatory.

Jedną z najpopularniejszych pozycji, z fantastyczną, dopracowaną w każdym szczególe grafiką, świetnym tłumaczeniem na język polski i odniesieniami historycznymi, jest gra Warbanner. Jej twórcy przeniosą Cię w dość niespokojne czasy, w których podczas wojny musisz zadbać o swoją armię i całą osadę. Zabawa polega na szkoleniu oddziałów, rekrutowaniu nowych jednostek czy wznoszeniu kolejnych budowli obronnych. To typowa gra strategiczna, więc myśl jak prawdziwy wódz! Co prawda w tym akurat wypadku nie włożysz raczej kolczugi (gra przeniesie Cię w czasy bliższe epoce napoleońskiej), co nie zmienia faktu, że przydadzą Ci się zdolności przywódcze prawdziwego, średniowiecznego wojownika!

Dla odmiany mamy też coś prostszego, lecz o znacznie szybszym tempie! Polecamy zręcznościówki Dodgeball Medieval (średniowieczny wariant gry w dwa ognie) i Shadowless (z elementami gry przygodowej) lub przezabawną gierkę Król Rolla (tu wypadałoby też znać podstawowe prawa fizyki). W tej ostatniej Twoim zadaniem jest „zbić” wszystkie owce na drodze, po kolei się po nich „przetaczając”. Nagrodą są apetycznie wyglądające ciastka, więc pewnie następnym razem poradzisz sobie jeszcze lepiej!

A dla najmłodszych: Życie w średniowieczu, My Little Farmies lub Średniowieczny łucznik 2 i 3. Ćwicz z dzieciakami celność lub buduj średniowieczne miasto – to świetny moment, żeby zachęcić je do nauki historii! Miłej zabawy!