• Pixel Gun Apocalypse 3
  Graj
  Pixel Gun Apocalypse 3
  Zagrano 2256772 razy

  Ta wieloosobowa gra jest przesycona akcją. Stań w szranki w przeciwnikami z całego świata podczas walki o potężną broń i wyeliminuj ich — jeden po drugim!

 • Kowal Jack
  Graj
  Kowal Jack
  Zagrano 1204799 razy

  Kto ocali porwaną królewnę? Osioł i jego kudłaty pomocnik... to oczywiste!

 • World Craft 2
  Graj
  World Craft 2
  Zagrano 694686 razy

  W tej pełnej akcji grze w projektowanie cały świat stoi przed Tobą otworem. Walcz o przetrwanie w epickiej bitwie na losowo utworzonej mapie lub stworzonej przez siebie. Jak długo uda Ci się przeżyć? Staniesz w szranki ze strasznymi potworami, a do tego musisz zbudować schronienie, by przetrwać długie noce. Twoim zadaniem będzie również upolować przepyszne stworzenia, które zaspokoją Twój głód.

 • Pixel Warfare 5
  Graj
  Pixel Warfare 5
  Zagrano 183929 razy

  Przygotuj się na kolejne rundy pełne oldskulowej akcji. Wejdź do pokoju, zabierz broń i przygotuj się na kilka walk na śmierć i życie w tej wieloosobowej strzelance z perspektywy pierwszej osoby.

 • Grindcraft Remasterized
  Graj
  Grindcraft Remasterized
  Zagrano 158666 razy

  W tym niesamowitym symulatorze możesz teraz budować różnego rodzaju przedmioty, żołnierzy i wiele więcej. Zarządzaj rozsądnie swoimi zasobami, tworząc całkiem nowe światy.

 • Cartoon Strike
  Graj
  Cartoon Strike
  Zagrano 137049 razy

  Patroluj porty i sprawdź, czy, grając w tę wieloosobową grę akcji, uda ci się pokonać twych przeciwników na pustyniach. Wybierz dany obszar i pokój, zanim pokonasz wrogów w następnej potyczce.

 • Pixel Road Taxi Depot
  Graj
  Pixel Road Taxi Depot
  Zagrano 122289 razy

  W tej firmie taksówkarskiej nie ma teraz ruchu, dlatego trzeba pomóc jej właścicielom ją rozkręcić! Postaraj się uzbierać gotówkę dla firmy, aby zwiększył się w niej ruch i zaczęła odnosić sukces, w tym symulatorze jazdy samochodem 3D.

 • Pixel Gun Apocalypse 5
  Graj
  Pixel Gun Apocalypse 5
  Zagrano 112803 razy

  Weź udział w kolejnej rundzie walk w tej trójwymiarowej grze akcji. Możesz zmierzyć się z graczami z całego świata, wyszukując broń i robiąc uniki przed ich atakami. Możesz wybierać spośród wielu niesamowitych aren walki.

 • World Crafts
  Graj
  World Crafts
  Zagrano 90267 razy

  Odwiedź świat 3D pełen cudów w tej grze online. Możesz go budować, dostosowywać i spersonalizować! Puść wodze fantazji!

 • Pixel Gun Apocalypse
  Graj
  Pixel Gun Apocalypse
  Zagrano 78260 razy

  Po której stronie będziesz walczyć — zła czy dobra? A może spróbujesz swych sił, walcząc po obydwu stronach w tej wieloosobowej 3D grze akcji, która jest pełna elementów retro.

 • Pixel Gun Apocalypse 4
  Graj
  Pixel Gun Apocalypse 4
  Zagrano 76546 razy

  Zaraz dojdzie do zupełnej apokalipsy w tej strzelance z perspektywy strzelca. Spróbuj pokonać żołnierzy i wygłodniałe potwory, walcząc z graczami z całego świata. Najpierw wybierz jak najlepszą broń, a potem bierz się do pracy!

 • Military Wars 3D Multiplayer
  Graj
  Military Wars 3D Multiplayer
  Zagrano 75576 razy

  Przygotuj się na wojnę totalną w tej niesamowicie zabawnej wieloosobowej strzelance 3D! Wybierz swoją drużynę i zapewnij jej zwycięstwo, usuwając jak najwięcej jednostek wroga!

 • Buduj i twórz
  Graj
  Buduj i twórz
  Zagrano 73573 razy

  W tej grze online możesz budować, tworzyć i personalizować cały świat. Puść wodze wyobraźni, próbując wypróbować różne narzędzia, krajobrazy i inne funkcje.

 • Terraria Online
  Graj
  Terraria Online
  Zagrano 71511 razy

  Królestwo zostało zniszczone, a ludzi uwięziono pod ziemią. Na co czekasz? Ocal tę krainę!

 • My Block World
  Graj
  My Block World
  Zagrano 60270 razy

  W tej grze możesz przenieść się do wirtualnego świata inspirowanego grą Minecraft. Czy potrafisz go zmienić i ulepszyć dzięki kolekcji unikalnych ludzi, zwierząt i wielu innych rzeczy?

 • Pixel Warfare 4
  Graj
  Pixel Warfare 4
  Zagrano 59390 razy

  Weź udział w wojnie w zupełnie nowej odsłonie – zagraj w Pixel Warfare 4! Dołącz do swoich kompanów i walczcie z graczami z całego świata!

 • Zombiecraft.io
  Graj
  Zombiecraft.io
  Zagrano 55769 razy

  You can fight zombies while playing as a doctor, a farmer, a salaryman or another crazy character in this 3D io game. Eliminate the undead in the single player mode or battle alongside players from around the world.

 • Klockowy świat
  Graj
  Klockowy świat
  Zagrano 49285 razy

  Zanurz się w trójwymiarowym świecie w tej grze w poszukiwanie. Teraz nawet możesz zmieniać go przy użyciu rożnych odjazdowych przedmiotów i funkcji. Sprawdź, jak długo potrafisz wytrzymać w trybie przetrwania, lub zagraj w tryb dowolny, gdzie masz więcej obszaru do badania.

 • Crazysteve.io
  Graj
  Crazysteve.io
  Zagrano 34130 razy

  Ta gra io jest totalnie odjechana i zawiera pełno grafiki retro! Zmierz się z innymi graczami ze wszystkich zakątków świata, gdy rzucasz w nich wszystkim, począwszy od kul ognia po TNT! Musisz także zebrać pełno serc i diamentów, jeśli chcesz pozostać w jednym kawałku dłużej niż kilka minut.

 • Pikselowe dzieło
  Graj
  Pikselowe dzieło
  Zagrano 27679 razy

  W tym magicznym symulatorze budowania możesz teraz stworzyć i zmodyfikować całe królestwo. Eksploruj ten olbrzymi obszar i puść wodze fantazji. Wypróbuj podczas wypraw pełno odjazdowych narzędzi i przedmiotów.

 • Scuba
  Graj
  Scuba
  Zagrano 22416 razy

  Statek tego astronauty rozbił się na obcej planecie. Pomóż mu odszukać wszystkie części i wrócić do domu.

 • Pikselowy wojownik
  Graj
  Pikselowy wojownik
  Zagrano 14820 razy

  Zombie i inne upiory właśnie przejęły tę tajną bazę wojskową! Czy zdołasz ich pokonać, jeden po drugim, w tej szalonej grze akcji? Chwyć młot i do roboty! Możesz także przedziurawić ich swoim rewolwerem.

 • Bieg dinozaura: Na planetę D!
  Graj
  Bieg dinozaura: Na planetę D!
  Zagrano 13758 razy

  Wyścig o przetrwanie trwa, tym razem w nowej scenerii, lecz z tą samą, wspaniałą, pikselową grafiką!

 • Adventure Craft
  Graj
  Adventure Craft
  Zagrano 12815 razy

  Dołącz się do tego górnika w poszukiwaniu cennych kopalin. Czy pomożesz mu dopasować wszystkie kamienie i minerały w tej grze przygodowej?

 • Arcuz
  Graj
  Arcuz
  Zagrano 12762 razy

  Wzywam wszystkich młodych poszukiwaczy przygód: kto ocali napadnięte przez potwory Arcuz??

 • Gold Mine Strike
  Graj
  Gold Mine Strike
  Zagrano 12529 razy

  Sytuacja w kopalni wymyka się spod kontroli. Pomóż temu górnikowi przebić się przez skały i złoża kamieni szlachetnych, aby oczyścić tor dla wagonetki w tej świetnej, oldskulowej grze akcji.

 • Pikselowy survival
  Graj
  Pikselowy survival
  Zagrano 11626 razy

  Jak długo Twój bohater potrafi przetrwać w tej strzelance 3D? Połącz siły z policjantem, rolnikiem, biznesmenem lub sportsmenką w walce na śmierć i życie! Twoim zadaniem w grze będzie zebrać broń i amunicję oraz przydatne dopalacze takie jak frytki, gdy walczysz z przeciwnikiem.

 • Bazooka Boy
  Graj
  Bazooka Boy
  Zagrano 11098 razy

  Bazooka to wyposażenie wybierane przez wszystkich szanujących się poszukiwaczy złota!

 • Przebiegły biegacz
  Graj
  Przebiegły biegacz
  Zagrano 7178 razy

  Jak daleko uda Ci się zwiać w tej grze typu runner? Zombie depczą Ci po piętach, a Ty musisz omijać wszystkie przeszkody od materiałów wybuchowych po rozwścieczone mastodonty! Do tego uważaj też na mnóstwo wózków kopalnianych i jeziora lawy.

 • Szalony Pojazd
  Graj
  Szalony Pojazd
  Zagrano 2409 razy

  Co jest potrzebne, by zaliczać te skomplikowane tory jeden za drugim? Podstawy fizyki inżynieryjnej...

 • Exocraft.io
  Graj
  Exocraft.io
  Zagrano 2339 razy

  Galaktyka jest plądrowana w tej epickiej grze io! Zbieraj potężne klejnoty i napadaj na wraki statków, unikając ostrzału myśliwców wroga. Jeśli jednak będą działać Ci na nerwy, sprzątnij je kilkoma dronami.

 • Arcuz II: Lochy
  Graj
  Arcuz II: Lochy
  Zagrano 2289 razy

  Nieustraszony poszukiwaczu przygód! Zostań nowym bohaterem opanowanego przez potwory Arcuz, pokonaj ogarniętego żądzą władzy lorda Zarka i ocal świat od zagłady! Rozmawiaj z przyjaciółmi, zbieraj informacje i bierz udział w nowych, pełnych wyzwań misjach w sequelu Arcuz, popularnej gry strategicznej.

 • Kraty
  Graj
  Kraty
  Zagrano 2285 razy

  Wojownicy w tej grze akcji chcą się z Tobą zmierzyć w epickim pojedynku. Wciel się w rolę łucznika lub żołnierza i walcz z komputerem lub ze znajomymi. Musisz strzelać z głową, aby ominąć spadające kraty, blokujące Twoje uderzenia.

 • Apokalipsa w Mieście poduszek
  Graj
  Apokalipsa w Mieście poduszek
  Zagrano 2068 razy

  Nawet w Mieście poduszek nie wszystko jest miękkie i puchate – pora rozwalić kilka łbów zombie!

 • Pikselowe siły
  Graj
  Pikselowe siły
  Zagrano 2041 razy

  Wybierz swoją postać, zanim wskoczysz do akcji w tej strzelance 3D w trybie multiplayer utrzymanej w odlotowej stylistyce retro. Unikaj pocisków wrogów, szukając fantastycznych broni i próbując zniszczyć wszystkich przeciwników.

 • Blacksmith Lab
  Graj
  Blacksmith Lab
  Zagrano 1639 razy

  Jesteś nowym kowalem w miasteczku i musisz robić tarcze, miecze i inną średniowieczną broń. Zdobądź odpowiednie umiejętności i zasoby, aby móc wypełnić swoje obowiązki w tej zabawnej grze.

Walcz o przetrwanie w grach typu Crafting

W ostatnich latach ogromną popularność zdobywają gry, w których gracz musi przetrwać w otwartym świecie, dysponując tym, co jest w stanie samodzielnie zdobyć i wytworzyć. Wytwarzanie to po angielsku „crafting” i stąd właśnie wzięła się nazwa tej kategorii gier na naszej stronie. 

Terraria Online to przeglądarkowa wersja znanego hitu z komputerów i konsol zatytułowanego Terraria. Jest to dwuwymiarowa gra zręcznościowa z otwartym światem i elementami RPG, w której tworzysz własną postać i przemierzasz ogromną mapę, wydobywając po drodze surowce, wytwarzając narzędzia, walcząc z potworami i wznosząc budowle. Na początek otrzymujesz kilka podstawowych narzędzi, ale od tej chwili możesz liczyć już tylko na siebie i własną pomysłowość. Podczas zabawy możesz kopać w ziemi i szukać surowców, sadzić rośliny, odkrywać nowe lokacje, walczyć z przeciwnikami, tworzyć obiekty, a także budować własne fortece czy domy. Ogrom możliwości i zagrożeń sprawia, że każda rozgrywka jest nieco inna, bo kreujesz ją Ty. W grze dostępne są 2 tryby rozgrywki: „Survival”, w którym samodzielnie wydobywasz surowce i walczysz o przetrwanie, oraz „Creative”, w którym dostajesz wszystko od razu, a Twój bohater jest praktycznie nieśmiertelny. Całość utrzymana jest w pikselowej stylizacji retro.

Kowal Jack to z kolei gra, która bardziej koncentruje się na wytwarzaniu przedmiotów. Wcielasz się w kowala (który jest… osłem, ale w baśniowej krainie to przecież normalne), który musi wykuwać broń, aby wyekwipować najemników śpieszących na ratunek królewnie. Kliknij żołnierza, aby poznać zamówienie, a następnie wykonuj instrukcje na ekranie, aby wykuć broń. Tylko pamiętaj, że w tej robocie liczy się precyzja. Jeśli coś Ci nie wyjdzie, lepiej przetop nieudaną broń i wykonaj ją od nowa, bo każda niedoskonałość zemści się na polu bitwy. Z drugiej strony masz ograniczony czas, bo wrogowie są tuż, tuż, więc… Musisz samodzielnie zdecydować, jaką strategię przyjmiesz. Król na Ciebie liczy!

Jak widzisz, walka o przetrwanie i wytwarzanie wirtualnych przedmiotów mogą być świetną zabawą. Jeśli zainteresowały Cię gry związane z przetrwaniem i craftingiem, zapraszamy na stronę Gry.pl.