Gry umysłowe

 • 10x10!+
  Graj
  10x10!+
  Zagrano 3823493 razy

  Wybierz jeden diagram i zobacz, ile elementów uda ci się w nim zmieścić. Musisz się skupić, by dotrzeć do ostatniego poziomu w tej nowoczesnej grze logicznej.

 • 10x10
  Graj
  10x10
  Zagrano 1969681 razy
 • Ślimak Bob
  Graj
  Ślimak Bob
  Zagrano 1935375 razy

  Pomóż temu obślizgłemu, lecz odważnemu ślimakowi dotrzeć do jego nowiutkiego domu!

 • Mahjong Connect Classic
  Graj
  Mahjong Connect Classic
  Zagrano 1860762 razy

  Oto mahjong w innym stylu. Dopasuj dwie płytki, łącząc je ścieżką.

 • Zwierzątkowe pary
  Graj
  Zwierzątkowe pary
  Zagrano 679681 razy

  Tyle uroczych zwierzątek do połączenia oznacza solidną dawkę przyjemności!

 • Łowca klejnotów
  Graj
  Łowca klejnotów
  Zagrano 555761 razy

  W tej dżungli aż roi się od drogocennych klejnotów. Twoim zadaniem w tej grze logicznej typu Połącz 3 jest je wykopać. Oczywiście musisz też pamiętać, aby połączyć je z wieloma identycznymi klejnotami! Przygotuj się na przygodę pełną skomplikowanych poziomów, gdy przemierzasz zakątki tej tajemniczej dżungli.

 • Klasyczne Sudoku
  Graj
  Klasyczne Sudoku
  Zagrano 421533 razy

  Wypróbuj klasyczną wersję tej japońskiej gry. Jak szybko uda ci się zapełnić tabelę o rozmiarach 9 x 9 odpowiednimi cyframi?

 • Ślimak Bob 3
  Graj
  Ślimak Bob 3
  Zagrano 411762 razy

  NA POMOC! Sytuacja zrobiła się gorąca - ślimak Bob wylądował na pustyni. Musisz go stamtąd wydostać.

 • Mahjongowy Pasjans
  Graj
  Mahjongowy Pasjans
  Zagrano 372351 razy

  Teraz możesz ulepszyć swoje umiejętności w grze w mahjonga w tej wersji online klasycznej gry. Jak najszybciej połącz ze sobą kafelki na każdej planszy. Czas zaczyna upływać już po wykonaniu pierwszego ruchu.

 • Wymarzona Farma
  Graj
  Wymarzona Farma
  Zagrano 370067 razy

  Mama ci powtarzała, żebyś nie bawił się jedzeniem? Raz możesz złamać tę zasadę!

 • Mistrzowskie warcaby
  Graj
  Mistrzowskie warcaby
  Zagrano 368254 razy

  Zagraj w warcaby i zmierz się z przyjacielem lub komputerem w tej wersji na czas klasycznej gry planszowej. Czy uda ci się zbić wszystkie pionki przeciwnika, zanim on zbije twoje?

 • Operate Now: Brain Surgery
  Graj
  Operate Now: Brain Surgery
  Zagrano 365417 razy

  Ta operacja to kwestia życia i śmierci: czy masz ręce chirurga i wyleczysz tego pacjenta?

 • 1010 Deluxe
  Graj
  1010 Deluxe
  Zagrano 357392 razy

  Zdobądź jak najlepszy wynik w tej wymagającej łamigłówce. Jak daleko zdołasz dotrzeć?

 • Gorillaz Tiles
  Graj
  Gorillaz Tiles
  Zagrano 332735 razy

  Kliknij dowolną grupę z wybranymi płytkami. Gdy skończą ci się ruchy, użyj bomby, aby zniszczyć płytki.

 • Kris Mahjong
  Graj
  Kris Mahjong
  Zagrano 322697 razy

  Jeszcze nigdy nie grałeś w takiego Mahjonga! Kris Mahjong na pewno sprawdzi Twoje umiejętności. Spróbuj udowodnić, że jesteś najlepszy, grając w tę niesamowitą darmową grę w przeglądarce.

 • 2020!
  Graj
  2020!
  Zagrano 291493 razy

  Ułóż te klocki na planszy i sprawdź, czy uda ci się dopasować wszystkie.

 • Easy Chess
  Graj
  Easy Chess
  Zagrano 273777 razy

  Zagraj w tę przyjemną grę i spróbuj wygrać w szachy z komputerem.

 • Szachy z iskierką
  Graj
  Szachy z iskierką
  Zagrano 269602 razy

  Tylko ktoś obdarzony iskrą geniuszu zdoła wygrać ten oszałamiający pokaz strategii. Podejmij wyzwanie w tej grze z czterema poziomami trudności, z których każdy wymaga innego stylu gry w szachy. Przechytrz swojego przeciwnika i powtórz grę, aby uczyć się na własnych błędach i poprawić swój wynik w kolejnej rundzie. Szachy z iskierką solidnie przetestują twoją umiejętność gry w szachy!

 • 2048
  Graj
  2048
  Zagrano 266916 razy

  To zwodniczo proste wyzwanie liczbowe rządzi teraz w internetach. Dasz radę je rozwiązać?

 • Wheely 7: Detective
  Graj
  Wheely 7: Detective
  Zagrano 253797 razy

  Powraca Wheely, twój ulubiony samochodzik z kreskówki. Przeżyjcie razem nowe niesamowite przygody!

 • Mahjong Connect 3
  Graj
  Mahjong Connect 3
  Zagrano 235831 razy

  Okrutny potwór o imieniu Fiend sieje w królestwie spustoszenie. Co może go powstrzymać? Twoja gra w układanki. Odpowiedz atakiem na atak i broń królestwo, układając kawałki Mahjonga w ostatniej części serii tej wciągającej gry planszowej.

 • Sudoku 2
  Graj
  Sudoku 2
  Zagrano 225187 razy

  Wypełnij tabelkę cyframi od 1 do 9.

 • Najlepsza wykreślanka
  Graj
  Najlepsza wykreślanka
  Zagrano 211957 razy

  Jak szybko potrafisz odnaleźć wszystkie słowa ukryte w tych skomplikowanych diagramach? Mogą być ustawione po skosie, a nawet wspak. Sprawdź swój zmysł szperacza i przekonaj się, czy dasz radę wspiąć się na szczyt tabeli wyników w tej grze typu znajdź słowa.

 • Rome Puzzle
  Graj
  Rome Puzzle
  Zagrano 207301 razy

  Przestawiaj obiekty tak, aby 3 lub więcej jednakowych obiektów ułożyło się w linii.

 • Układanka luksusowa
  Graj
  Układanka luksusowa
  Zagrano 200654 razy

  Jak szybko potrafisz ułożyć wszystkie piękne puzzle? Możesz układać zdjęcia psów, kotów czy krajobrazów! Do wyboru masz różne poziomy trudności, w których możesz zadecydować o liczbie elementów w układance.

 • Przetnij linę
  Graj
  Przetnij linę
  Zagrano 183613 razy

  Czasami po prostu nie ma innej możliwości i trzeba przeciąć linę.

 • Troll Face Quest: Video Games 2
  Graj
  Troll Face Quest: Video Games 2
  Zagrano 167684 razy

  Myśleli, że są bezpieczni. Ale się mylili! Kolejna grupa popularnych postaci z gier wideo zostanie strollowana w tej przekomicznej grze logicznej. Czy uda ci się przerwać przygody najeźdźcy grobowców za pomocą nikczemnego żartu? Albo zrujnować cały dzień SIM-ulowanej rodziny? Czeka na ciebie mnóstwo podstępnych, wymagających myślenia i całkiem zwariowanych poziomów.

 • Magic Jewels
  Graj
  Magic Jewels
  Zagrano 162453 razy

  Połącz co najmniej 3 klejnoty w tym samym kolorze i pomóż dżinówce wykonać wszystkie zamówienia w jej magicznym sklepie! Zarabiaj monety, kupuj potężne doładowania i próbuj ukończyć wszystkie ze 101 poziomów w tej czarującej grze gatunku trzy w rzędzie.

 • FlashCHESS
  Graj
  FlashCHESS
  Zagrano 161254 razy

  Gra ma trzy poziomy trudności, więc jest idealna zarówno dla mistrzów, jak i początkujących.

 • Robo Chess
  Graj
  Robo Chess
  Zagrano 159391 razy

  Uruchom swoje szare komórki i zagraj w szachy z inteligentnym i gadającym robotem!

 • Autobus z walizami: Wyczyść rzędy
  Graj
  Autobus z walizami: Wyczyść rzędy
  Zagrano 158116 razy

  Sterta walizek w tym autobusie rośnie w zastraszającym tempie. Czy dasz radę je uporządkować, i to szybko, w tej grze logicznej? Jeśli dojdą do samego sufitu, kierowca będzie miał duży problem!

 • Ultimate Sudoku
  Graj
  Ultimate Sudoku
  Zagrano 144814 razy
 • 2248
  Graj
  2248
  Zagrano 103251 razy

  Czy potrafisz zsumować wszystkie liczby w tej skomplikowanej grze logicznej? Połącz ponumerowane kulki, aż scalą się ze sobą. Ile ruchów wykonasz, aż skończą Ci się wszystkie możliwości?

 • Zoobies Connect
  Graj
  Zoobies Connect
  Zagrano 97058 razy

  Połącz 3 pasujące do siebie płytki w tej najnowszej grze rodzinnej: Zoobies Connect. Postaraj się jak najszybciej przejść przez każdy poziom, aby zdobyć najwyższy wynik!

 • Znajdź słowo: Tryb klasyczny
  Graj
  Znajdź słowo: Tryb klasyczny
  Zagrano 91827 razy

  Czy chcesz podjąć się tego ekscytującego wyzwania? Dasz radę znaleźć wszystkie ukryte słowa we wszystkich łamigłówkach, które znajdziesz w tej grze online? Działaj szybko, gdyż czas upływa!

 • Ułóż mahjonga
  Graj
  Ułóż mahjonga
  Zagrano 87272 razy

  Czas upływa. Jak szybko potrafisz dopasować wszystkie kafelki w tej wersji online klasycznej gry? Kliknij przycisk żarówki, jeśli skończą Ci się ruchy.

Darmowe gry, które rozwijają umysł

Często słyszy się dziś, że gry są stratą czasu i przynoszą więcej szkód niż pożytku. A gdyby tak istniały gry łączące przyjemne z pożytecznym? Takie, które pomogą Ci w pracy i codziennym życiu? W kategorii Gry umysłowe na stronie Gry.pl znajdziesz tytuły, które pomogą Ci rozwinąć inteligencję i elastyczność umysłu, a także poprawić sprawność działania mózgu. Dzięki naszym grom rozwiniesz wiele niezwykle przydatnych umiejętności, takich jak zapamiętywanie i liczenie w pamięci. Spróbuj i przekonaj się, jak mocny jest Twój umysł.

Zacznijmy do pasjansa Klondike, znanego chociażby z tego, że przez dziesięciolecia był dodawany do systemów operacyjnych Windows. To klasyka nad klasykami, którą da się jednak urozmaicić – w grze Królowie Klondike zasady odkrywania kart są nieco odmienne, przez co gracz widzi co drugą kartę w kolumnie (mimo że nie może jej ruszyć!). Kolejne kultowe pozycje to np. Pasjans FRVR, Pasjans klasyczny i Solitaire, które również mają swoje wariacje: Pyramid Solitaire, Crescent Solitaire i inne. Tu sposób układania kart jest już inny, warto więc wypróbować każdą z tych opcji.

Inna klasyczna gra to szachy. Easy Chess to jej najprostsza odmiana. Przesuwasz figury myszą i obserwujesz ruchy komputera. Tylko uważaj, bo nazwa może być myląca. Ta gra wcale nie jest łatwa! Jeśli wspominamy o szachach, nie możemy pominąć warcabów. „Warcaby z damką” to urozmaicona wersja tej klasycznej gry. Oprócz normalnych zasad każdy gracz ma specjalnego ludzika, który może poruszać się po jego pionkach. Pionek z ludzikiem porusza się jak damka, a gdy Twój ludzik dotrze do ostatniego rzędu pól na planszy, wygrywasz partię. Aha, gra ma 3 stopnie trudności, więc może stanowić prawdziwe wyzwanie.

W serii gier Ślimak Bob Twoim zadaniem jest pomoc sympatycznemu ślimakowi Bobowi w znalezieniu bezpiecznej drogi do wyjścia. Aby osiągnąć ten cel, musisz omijać pułapki, rozwiązywać zagadki i łamigłówki logiczne oraz umiejętnie wykorzystywać prawa fizyki. Choć ślimaki zwykle poruszają się bardzo wolno, nasz bohater może wrzucić drugi bieg i nieco przyspieszyć, co jest wymagane do ukończenia niektórych poziomów.

Jeśli gry umysłowe to Twoja domena, zapraszamy na stronę Gry.pl, gdzie znajdziesz wiele klasycznych i nowych tytułów z tego gatunku. Łącznie zebraliśmy ponad 270 gier, w których możesz wytężać umysł! Zajrzyj do nas już dziś i zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!