Gry Umysłowe

 • Znajdź słowo: Tryb klasyczny
  Graj
  Znajdź słowo: Tryb klasyczny
  Zagrano 91827 razy

  Czy chcesz podjąć się tego ekscytującego wyzwania? Dasz radę znaleźć wszystkie ukryte słowa we wszystkich łamigłówkach, które znajdziesz w tej grze online? Działaj szybko, gdyż czas upływa!

 • Milioner bez ręki
  Graj
  Milioner bez ręki
  Zagrano 53343 razy

  Jak bardzo chcesz zostać milionerem? Zaryzykujesz utratę ręki? Przekonaj się w tej zabawnej grze!

 • Isoball 3
  Graj
  Isoball 3
  Zagrano 31336 razy

  Wypróbuj tę wyjątkową i bardzo interesującą grę logiczną na telefon, Isoball 3. Prowadzenie tej piłki to prawdziwe wyzwanie!

 • Klasyczny mahjong
  Graj
  Klasyczny mahjong
  Zagrano 21263 razy

  Oto gra dla prawdziwych fanów mahjonga i dla tych, którzy dopiero chcą się go nauczyć. Znajdziesz tu wszystko, co najlepsze!

 • Strategic Tic Tac Toe
  Graj
  Strategic Tic Tac Toe
  Zagrano 11045 razy

  Klasyczna gra w kółko i krzyżyk w całkiem odmienionej wersji. Rzuć wyzwanie znajomemu lub zagraj z komputerem kilka rund tej kultowej gry i przekonaj się, kto jest lepszy!

 • Classic Sudoku
  Graj
  Classic Sudoku
  Zagrano 8812 razy

  Ta jedna z najpopularniejszych na świecie gier wymaga prawdziwej gimnastyki umysłu!

 • Griddlers Deluxe
  Graj
  Griddlers Deluxe
  Zagrano 5126 razy

  Potrenuj umiejętności matematyczne w tej niełatwej łamigłówce. Czy uda ci się prawidłowo wypełnić komórki, nie popełniając przy tym żadnego błędu?

 • Pirate's Mind
  Graj
  Pirate's Mind
  Zagrano 4842 razy

  O taaaak, to prawdziwy piracki skarb: dużo, duuuuużo dublonów...

 • Pszczoła
  Graj
  Pszczoła
  Zagrano 3924 razy

  Ta bardzo mądra pszczoła stworzyła dla Ciebie skomplikowane zadania. Czy dasz radę je wszystkie rozwiązać w tej grze logicznej? Sprawdź, czy uda Ci się znaleźć wszystkie ukryte komórki, gdy zbierasz wskazówki.

 • Rolling Ghosts
  Graj
  Rolling Ghosts
  Zagrano 3464 razy

  Duchy wcale nie są straszne, kiedy już przywróci się je do życia!

 • Ucieczka z lasu
  Graj
  Ucieczka z lasu
  Zagrano 2964 razy

  Ten śmiały poszukiwacz przygód zgubił się w tajemniczym lesie. Pomożesz mu wybrać właściwą ścieżkę, dzięki której wróci do domu? Będzie musiał podejmować mądre decyzje, aby nic mu się nie stało, w tej grze typu łamigłówka.

 • Mastermind
  Graj
  Mastermind
  Zagrano 2912 razy

  Znajdź poprawną sekwencję kolorów, klikając myszką na otworki i żarówki.

 • Digital Genius
  Graj
  Digital Genius
  Zagrano 2581 razy

  Sprawdź swój cyfrowy umysł w pojedynku z mózgowcami z Mensy!

 • Mastermind
  Graj
  Mastermind
  Zagrano 1695 razy

  Czy odgadniesz poprawne ułożenie kolorowych kulek? Masz 10 ruchów.

 • Chalkboard Sums
  Graj
  Chalkboard Sums
  Zagrano 1053 razy

  Ta skomplikowana gra to doskonałe ćwiczenie dla szarych komórek i umiejętności liczenia. Spójrz na cyfry na tablicy i ostrożnie ułóż równania. Musisz zdążyć przed upływem czasu!

 • Kształt
  Graj
  Kształt
  Zagrano 1008 razy

  Ta łamigłówka przetestuje twoją umiejętność rozwiązywania zagadek logicznych, których poziom trudności rośnie z każdym kolejnym etapem. Czy jesteś gotów na wyzwanie, przed którym staniesz w grze Kształt?

 • Picto
  Graj
  Picto
  Zagrano 680 razy

  Jak dobra jest twoja pamięć wzrokowa? Sprawdź to w tej grze!

 • MasterMind
  Graj
  MasterMind
  Zagrano 562 razy

  Czy uda Ci się rozwiązać tę skomplikowaną łamigłówkę? Przetestuj swoje szare komórki, próbując umieścić kolorowe kulki we właściwych miejscach. Zostaniesz mistrzem umysłu, czy poddasz się w grze?

 • Mind Bender
  Graj
  Mind Bender
  Zagrano 237 razy

  Spróbuj dotrzeć do czerwonego wyjścia skacząc i wykorzystując w miarę potrzeby swoje zdolności telekinezy.

 • Łączenie sum
  Graj
  Łączenie sum
  Zagrano 236 razy

  Pogimnastykuj umysł w tej darmowej grze matematycznej. Przekonaj się, czy zdołasz prawidłowo rozwiązać te działania. Myśl szybko i wygraj wyścig z czasem.

 • The Eyeballing Game
  Graj
  The Eyeballing Game
  Zagrano 236 razy

  Sprawdź swój matematyczny umysł w tym trudnym teście!

 • Jak śmiesz!
  Graj
  Jak śmiesz!
  Zagrano 125 razy

  Ktoś wyrwał włos z brody tego potężnego wojownika... I był to ostatni błąd w jego życiu!

 • Pimp My Phone
  Graj
  Pimp My Phone
  Zagrano 88 razy

  Z takim telefonem zakochasz się w rozmowach telefonicznych!

 • The Lost Bride
  Graj
  The Lost Bride
  Zagrano 81 razy

  Różowa mgła miłości przysłoniła Ci oczy... Musisz podążać ścieżką prawdy omijając przeszkody...

 • Mind Scorn
  Graj
  Mind Scorn
  Zagrano 66 razy

  Zapamiętaj kolejność zaświecania się kolorowych lampek!

Czacha dymi

Pamiętasz słynną grę Mastermind? Ta niepozorna planszówka pozwoliła wszystkim choć na chwilę poczuć się prawdziwymi mózgami planszowych operacji, dokładnie tak jak sugerowała jej nazwa. Przeznaczona dla dwóch osób, polegała na odgadnięciu przez jedną z nich ukrytego kodu, składającego się z czterech (lub w trudniejszej wersji – z pięciu) kul różnego koloru i wymyślonego przez drugiego gracza.

Grę stworzył Mordechaj Meirowitz, izraelski naczelnik poczty, w 1970 roku. Do jej rozegrania potrzebne są: specjalna plansza, różnokolorowe pionki do układania kodu i mniejsze pionki, służące do sygnalizowania, czy dana próba jego odgadnięcia była udana, czy nie. Ta mimo wszystko dość nieskomplikowana gra powstała oczywiście w wielu wariantach: plansze były raz większe, raz mniejsze, plastikowe, drewniane, na rynek wprowadzono też wersje podróżne. U nas, w witrynie Gry.pl, całkowicie bezpłatnie, prezentujemy jej wirtualną odsłonę, do której nie potrzeba nic poza komputerem, tabletem lub komórką i łączem internetowym.

W specjalnym zestawie gier umysłowych obok kultowego już Masterminda znalazły się też inne tytuły, z których każdy zapewni Ci porządny trening szarych komórek! Dla wszystkich językoznawców-amatorów przygotowaliśmy pozycję Znajdź słowo: tryb klasyczny, internetową wersję tradycyjnej wykreślanki. Przyda się znajomość języka angielskiego, ale nie jest absolutnie konieczna – w końcu nie musisz wiedzieć, co dany wyraz znaczy, wystarczy, że wystarczająco szybko odszukasz go na planszy!

Mamy też coś dla matematyków: Griddlers Deluxe, Chalkboard Sums i Łączenie sum. To wszystko gry logiczne o niemałym stopniu trudności. W pierwszej musisz prawidłowo wypełnić komórki, tak aby rozwiązać łamigłówkę (podpowiedzią są cyfry podane przy każdym wierszu i kolumnie). Druga polega na układaniu matematycznych równań (prawdziwych!) z podanych cyfr i oznaczeń działań matematycznych. Pamiętaj, że im trudniejsze równanie, tym więcej punktów ląduje na Twoim koncie! Ostatnia pozycja to trening układania i rozwiązywania działań matematycznych – musisz szybko ułożyć równania z liczb podanych na planszy, tak aby uzyskać zadany wynik.

Dość nietypową pozycją w naszym zestawieniu jest świetna gra logiczna Kształt. Podobnie jak w przypadku gier stricte matematycznych mamy tu do czynienia z klasycznymi i dobrze wszystkim znanymi działaniami, przeprowadzanymi jednak nie na liczbach, a na… kształtach! Potrzeba więc nieco wyobraźni geometrycznej i umiejętności koncentracji pod presją upływającego czasu. Nie przejmuj się, jeśli za pierwszym razem nie nadążysz z zaznaczaniem właściwych odpowiedzi – w końcu trening czyni mistrza! Zwłaszcza trening szarych komórek.