• Draw My Thing Online
  Graj
  Draw My Thing Online
  Zagrano 195376 razy

  Dołącz do graczy z całego świata w tej dziwacznej i zakręconej grze online. Dasz radę odgadnąć tajemnicze słowo lub wyrażenie rysowane w każdej rundzie? Możesz też podkręcić zabawę, rysując własne słowo.

 • 2048
  Graj
  2048
  Zagrano 160795 razy

  To zwodniczo proste wyzwanie liczbowe rządzi teraz w internetach. Dasz radę je rozwiązać?

 • Isoball 3
  Graj
  Isoball 3
  Zagrano 107228 razy

  Wypróbuj tę wyjątkową i bardzo interesującą grę logiczną na telefon, Isoball 3. Prowadzenie tej piłki to prawdziwe wyzwanie!

 • Milioner bez ręki
  Graj
  Milioner bez ręki
  Zagrano 101494 razy

  Jak bardzo chcesz zostać milionerem? Zaryzykujesz utratę ręki? Przekonaj się w tej zabawnej grze!

 • Najlepsza wykreślanka
  Graj
  Najlepsza wykreślanka
  Zagrano 98662 razy

  Jak szybko potrafisz odnaleźć wszystkie słowa ukryte w tych skomplikowanych diagramach? Mogą być ustawione po skosie, a nawet wspak. Sprawdź swój zmysł szperacza i przekonaj się, czy dasz radę wspiąć się na szczyt tabeli wyników w tej grze typu znajdź słowa.

 • Znajdź słowo: Tryb klasyczny
  Graj
  Znajdź słowo: Tryb klasyczny
  Zagrano 91384 razy

  Czy chcesz podjąć się tego ekscytującego wyzwania? Dasz radę znaleźć wszystkie ukryte słowa we wszystkich łamigłówkach, które znajdziesz w tej grze online? Działaj szybko, gdyż czas upływa!

 • Skribbl.Io
  Graj
  Skribbl.Io
  Zagrano 88764 razy

  W tej wesołej i pasjonującej grze io możesz zmierzyć się z graczami z całego świata. Przetestuj swoje umiejętności artystyczne, próbując rozgryźć, co narysowali inni gracze. Czy oni także dadzą radę odgadnąć Twoje dzieła?

 • Układanka luksusowa
  Graj
  Układanka luksusowa
  Zagrano 83534 razy

  Jak szybko potrafisz ułożyć wszystkie piękne puzzle? Możesz układać zdjęcia psów, kotów czy krajobrazów! Do wyboru masz różne poziomy trudności, w których możesz zadecydować o liczbie elementów w układance.

 • Strategic Tic Tac Toe
  Graj
  Strategic Tic Tac Toe
  Zagrano 38388 razy

  Klasyczna gra w kółko i krzyżyk w całkiem odmienionej wersji. Rzuć wyzwanie znajomemu lub zagraj z komputerem kilka rund tej kultowej gry i przekonaj się, kto jest lepszy!

 • Puzzle luksusowe
  Graj
  Puzzle luksusowe
  Zagrano 33105 razy

  Czy potrafisz ułożyć wszystkie puzzle przedstawiające piękne zdjęcia wilków i innych dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku? Możesz wybrać ilość elementów od 16 do 100 w tej grze online.

 • Klasyczny mahjong
  Graj
  Klasyczny mahjong
  Zagrano 32144 razy

  Oto gra dla prawdziwych fanów mahjonga i dla tych, którzy dopiero chcą się go nauczyć. Znajdziesz tu wszystko, co najlepsze!

 • Układanka: Piękny widok
  Graj
  Układanka: Piękny widok
  Zagrano 28344 razy

  Jak długo zajmie Ci ułożenie tej ślicznej układanki w tej grze online? W każdej z nich znajdziesz piękne zdjęcie natury, a jeśli masz ochotę na prawdziwe wyzwanie, możesz wypróbować różne poziomy trudności.

 • Pirate's Mind
  Graj
  Pirate's Mind
  Zagrano 26090 razy

  O taaaak, to prawdziwy piracki skarb: dużo, duuuuużo dublonów...

 • Pałac łamigłówek
  Graj
  Pałac łamigłówek
  Zagrano 24670 razy

  Przyjrzyj się wszystkim elementom w tych łamigłówkach na każdym niełatwym poziomie. Czy uda ci się znaleźć właściwe miejsca dla każdego z nich w tej grze online?

 • Fuzja 2048
  Graj
  Fuzja 2048
  Zagrano 18580 razy

  Jak długo dasz radę utrzymać się w grze w tej matematycznej łamigłówce? Spróbuj zmieścić na planszy jak najwięcej ponumerowanych bloczków, podczas gdy są one powoli sumowane do 2048. Gdy zabraknie ci miejsca – koniec gry!

 • Znajdź słowo: Wersja klasyczna
  Graj
  Znajdź słowo: Wersja klasyczna
  Zagrano 18445 razy

  Czy uda Ci się znaleźć wszystkie słowa w każdej z tych łamigłówek? Zostały dobrze ukryte, a Ty nie masz dużo czasu. Wykorzystaj swoje zdolności do rozwiązywania szarad i wygraj z czasem w tej łamigłówce wyrazowej.

 • Jumbo jigsaw
  Graj
  Jumbo jigsaw
  Zagrano 15156 razy

  Ciesz się kreatywnym światem stworzonym przez holenderskiego rysownika kreskówek w tej trudnej grze online. Dasz radę ułożyć wszystkie elementy tej wirtualnej układanki, na których znajdziesz niektóre najbardziej odjazdowe i zakręcone rysunki Jana van Haasterena?

 • Układanka: Lato
  Graj
  Układanka: Lato
  Zagrano 13856 razy

  Nawet jeśli pogoda na zewnątrz nie jest zbyt ładna, nadal możesz cieszyć się latem w tej grze logicznej. Podziwiaj wspaniałe zdjęcia kwiatów, zachodów słońca i nie tylko, gdy je połączysz ze sobą.

 • Classic Sudoku
  Graj
  Classic Sudoku
  Zagrano 13012 razy

  Ta jedna z najpopularniejszych na świecie gier wymaga prawdziwej gimnastyki umysłu!

 • Pszczoła
  Graj
  Pszczoła
  Zagrano 10210 razy

  Ta bardzo mądra pszczoła stworzyła dla Ciebie skomplikowane zadania. Czy dasz radę je wszystkie rozwiązać w tej grze logicznej? Sprawdź, czy uda Ci się znaleźć wszystkie ukryte komórki, gdy zbierasz wskazówki.

 • Rolling Ghosts
  Graj
  Rolling Ghosts
  Zagrano 8696 razy

  Duchy wcale nie są straszne, kiedy już przywróci się je do życia!

 • 2048 Online
  Graj
  2048 Online
  Zagrano 8593 razy

  Czy dasz radę obliczyć wszystkie liczby w tej skomplikowanej grze logicznej? Przesuwaj ponumerowane bloki w odpowiednim kierunku, aby połączyły się. Twoim zadaniem jest zsumować je do 32.

 • Adam i Ewa 5: Część 2
  Graj
  Adam i Ewa 5: Część 2
  Zagrano 6412 razy

  Tym razem Adam znalazł się w naprawdę ciężkiej sytuacji! Właśnie zwisa z klifu, trzymając się kurczowo ogona triceratopsa! Czy pomożesz tym sprytnym jaskiniowcom wyratować się z tych jurajskich tarapatów w tej grze logicznej typu „wskaż i kliknij”? Możesz eksplorować jaskinie, dżungle, a nawet dom sąsiadów podczas jego najnowszych przygód z ukochaną Ewą.

 • Ucieczka z lasu
  Graj
  Ucieczka z lasu
  Zagrano 6232 razy

  Ten śmiały poszukiwacz przygód zgubił się w tajemniczym lesie. Pomożesz mu wybrać właściwą ścieżkę, dzięki której wróci do domu? Będzie musiał podejmować mądre decyzje, aby nic mu się nie stało, w tej grze typu łamigłówka.

 • Mastermind
  Graj
  Mastermind
  Zagrano 5146 razy

  Znajdź poprawną sekwencję kolorów, klikając myszką na otworki i żarówki.

 • Gryzmoły z wisielcem
  Graj
  Gryzmoły z wisielcem
  Zagrano 4870 razy

  Czy potrafisz szybko odszyfrowac każde z ukrytych słów? Sprawdź swoją znajomość słów w tej wciągającej grze online. Życie wisielca leży w twoich rękach, uratuj go przed szubienicą!

 • Griddlers Deluxe
  Graj
  Griddlers Deluxe
  Zagrano 4213 razy

  Potrenuj umiejętności matematyczne w tej niełatwej łamigłówce. Czy uda ci się prawidłowo wypełnić komórki, nie popełniając przy tym żadnego błędu?

 • Chalkboard Sums
  Graj
  Chalkboard Sums
  Zagrano 4137 razy

  Ta skomplikowana gra to doskonałe ćwiczenie dla szarych komórek i umiejętności liczenia. Spójrz na cyfry na tablicy i ostrożnie ułóż równania. Musisz zdążyć przed upływem czasu!

 • Noc ze słowami
  Graj
  Noc ze słowami
  Zagrano 3179 razy

  Czy potrafisz użyć wszystkie kształty pokryte przypadkowymi słowami w tej trudnej grze logicznej? Musisz umieścić je we właściwych miejscach w każdym skomplikowanym poziomie.

 • Jakie to słowo
  Graj
  Jakie to słowo
  Zagrano 3151 razy

  Jak szybko jesteś w stanie utworzyć wszystkie słowa w tej wymagającej myślenia grze online? Szybko przyjrzyj się literom na każdym kaflu. Czy potrafisz szybko je ze sobą połączyć i zdobyć mnóstwo gwiazdek?

 • 2048: Muffinka
  Graj
  2048: Muffinka
  Zagrano 3135 razy

  Jak długo potrafisz łączyć ze sobą te przepyszne muffinki? W tej niełatwej grze logicznej plansza zapełnia się bardzo szybko. A z każdym ruchem będzie coraz mniej miejsca. Daj z siebie wszystko, aby nadążyć z tymi wszystkimi muffinkami!

 • Mind Bender
  Graj
  Mind Bender
  Zagrano 2866 razy

  Spróbuj dotrzeć do czerwonego wyjścia skacząc i wykorzystując w miarę potrzeby swoje zdolności telekinezy.

 • Digital Genius
  Graj
  Digital Genius
  Zagrano 2184 razy

  Sprawdź swój cyfrowy umysł w pojedynku z mózgowcami z Mensy!

 • Mastermind
  Graj
  Mastermind
  Zagrano 2062 razy

  Czy odgadniesz poprawne ułożenie kolorowych kulek? Masz 10 ruchów.

 • Strong Lions Jigsaw
  Graj
  Strong Lions Jigsaw
  Zagrano 1533 razy

  Czy potrafisz ułożyć te wszystkie śliczne układanki? Na każdej z nich znajduje się zdjęcie uroczego i niezwykle silnego lwa. Możesz też wybrać liczbę elementów w tej zachwycającej grze logicznej?

 • Odgadnij superbohatera
  Graj
  Odgadnij superbohatera
  Zagrano 1243 razy

  Ilu słynnych superbohaterów potrafisz odgadnąć? Przyjrzyj się literom na planszy i sprawdź, czy uda Ci się ułożyć ich imiona w tej wspaniałej, spektakularnej grze logicznej z przyjazną dzielnicą.

Czacha dymi

Pamiętasz słynną grę Mastermind? Ta niepozorna planszówka pozwoliła wszystkim choć na chwilę poczuć się prawdziwymi mózgami planszowych operacji, dokładnie tak jak sugerowała jej nazwa. Przeznaczona dla dwóch osób, polegała na odgadnięciu przez jedną z nich ukrytego kodu, składającego się z czterech (lub w trudniejszej wersji – z pięciu) kul różnego koloru i wymyślonego przez drugiego gracza.

Grę stworzył Mordechaj Meirowitz, izraelski naczelnik poczty, w 1970 roku. Do jej rozegrania potrzebne są: specjalna plansza, różnokolorowe pionki do układania kodu i mniejsze pionki, służące do sygnalizowania, czy dana próba jego odgadnięcia była udana, czy nie. Ta mimo wszystko dość nieskomplikowana gra powstała oczywiście w wielu wariantach: plansze były raz większe, raz mniejsze, plastikowe, drewniane, na rynek wprowadzono też wersje podróżne. U nas, w witrynie Gry.pl, całkowicie bezpłatnie, prezentujemy jej wirtualną odsłonę, do której nie potrzeba nic poza komputerem, tabletem lub komórką i łączem internetowym.

W specjalnym zestawie gier umysłowych obok kultowego już Masterminda znalazły się też inne tytuły, z których każdy zapewni Ci porządny trening szarych komórek! Dla wszystkich językoznawców-amatorów przygotowaliśmy pozycję Znajdź słowo: tryb klasyczny, internetową wersję tradycyjnej wykreślanki. Przyda się znajomość języka angielskiego, ale nie jest absolutnie konieczna – w końcu nie musisz wiedzieć, co dany wyraz znaczy, wystarczy, że wystarczająco szybko odszukasz go na planszy!

Mamy też coś dla matematyków: Griddlers Deluxe, Chalkboard Sums i Łączenie sum. To wszystko gry logiczne o niemałym stopniu trudności. W pierwszej musisz prawidłowo wypełnić komórki, tak aby rozwiązać łamigłówkę (podpowiedzią są cyfry podane przy każdym wierszu i kolumnie). Druga polega na układaniu matematycznych równań (prawdziwych!) z podanych cyfr i oznaczeń działań matematycznych. Pamiętaj, że im trudniejsze równanie, tym więcej punktów ląduje na Twoim koncie! Ostatnia pozycja to trening układania i rozwiązywania działań matematycznych – musisz szybko ułożyć równania z liczb podanych na planszy, tak aby uzyskać zadany wynik.

Dość nietypową pozycją w naszym zestawieniu jest świetna gra logiczna Kształt. Podobnie jak w przypadku gier stricte matematycznych mamy tu do czynienia z klasycznymi i dobrze wszystkim znanymi działaniami, przeprowadzanymi jednak nie na liczbach, a na… kształtach! Potrzeba więc nieco wyobraźni geometrycznej i umiejętności koncentracji pod presją upływającego czasu. Nie przejmuj się, jeśli za pierwszym razem nie nadążysz z zaznaczaniem właściwych odpowiedzi – w końcu trening czyni mistrza! Zwłaszcza trening szarych komórek.