• Skarby mistycznego morza
  Graj
  Skarby mistycznego morza
  Zagrano 2964318 razy

  Wspaniały skarb, głęboko zakopany w dnie morskim, czeka na odkrywcę! Ułóż trzy takie same symbole, przesuwając sąsiadujące płytki. Zbieraj różne magiczne efekty, których możesz użyć na planszy. Odkryj skarby mistycznego morza!

 • Superhex.Io
  Graj
  Superhex.Io
  Zagrano 623152 razy

  Czy uda Ci się zebrać komórki i stworzyć potężną sześciokątną podstawę w tej wymagającej grze io? Przekonaj się, czy potrafisz obronić swoje komórki przed wrogiem i zdobyć jak najwięcej terytorium.

 • Psi mahjong
  Graj
  Psi mahjong
  Zagrano 492397 razy

  Połącz swoje ulubione rasy w tej psiej łamigłówce!

 • Straszny labirynt
  Graj
  Straszny labirynt
  Zagrano 342554 razy

  Czy ręka Ci nie zadrży w grze, w której dostajesz karę za dotknięcie ściany? Zagraj w Straszny labirynt i sprawdź to!

 • Warcaby klasyczne
  Graj
  Warcaby klasyczne
  Zagrano 255786 razy

  Zmierz się w rozgrywce z komputerem lub swoim znajomym w tej wersji online klasycznej gry planszowej. Przeskakuj nad pionkami przeciwnika i sprawdź, czy uda ci się doprowadzić swoje pionki do linii przemiany, by zyskać damki.

 • Klasyczne Sudoku
  Graj
  Klasyczne Sudoku
  Zagrano 225666 razy

  Wypróbuj klasyczną wersję tej japońskiej gry. Jak szybko uda ci się zapełnić tabelę o rozmiarach 9 x 9 odpowiednimi cyframi?

 • Troll Face Quest Internet Memes
  Graj
  Troll Face Quest Internet Memes
  Zagrano 195064 razy

  Pokonaj szalone internetowe memy w ich własnej grze w tej niepojętej przygodzie!

 • Kółko i krzyżyk
  Graj
  Kółko i krzyżyk
  Zagrano 157154 razy

  Zmierz się z komputerem lub znajomym w tej wersji uwielbianej gry. Ile rund uda Ci się wygrać? Pora się przekonać w tej zabawnej grze online.

 • Troll Face Quest: Video Games 2
  Graj
  Troll Face Quest: Video Games 2
  Zagrano 153430 razy

  Myśleli, że są bezpieczni. Ale się mylili! Kolejna grupa popularnych postaci z gier wideo zostanie strollowana w tej przekomicznej grze logicznej. Czy uda ci się przerwać przygody najeźdźcy grobowców za pomocą nikczemnego żartu? Albo zrujnować cały dzień SIM-ulowanej rodziny? Czeka na ciebie mnóstwo podstępnych, wymagających myślenia i całkiem zwariowanych poziomów.

 • Mahjong Linker
  Graj
  Mahjong Linker
  Zagrano 141869 razy

  Połącz jak najszybciej kafelki w tej wersji online klasycznej gry planszowej. Jeśli utkniesz i nie masz już wolnych ruchów, skorzystaj z podpowiedzi, klikając magiczną różdżkę.

 • Jailbreak Rush
  Graj
  Jailbreak Rush
  Zagrano 141548 razy

  Jesteś niewinny i masz 2 tygodnie na to, żeby zwiać, w przeciwnym razie przyskrzynią cię na dobre.

 • Apple Shooter Champ
  Graj
  Apple Shooter Champ
  Zagrano 113530 razy

  Użyj swojego łuku i strzał w tej fajowej strzelance. Celuj ostrożnie, żeby nie trafić swojej dziewczyny!

 • Najlepsza wykreślanka
  Graj
  Najlepsza wykreślanka
  Zagrano 111931 razy

  Jak szybko potrafisz odnaleźć wszystkie słowa ukryte w tych skomplikowanych diagramach? Mogą być ustawione po skosie, a nawet wspak. Sprawdź swój zmysł szperacza i przekonaj się, czy dasz radę wspiąć się na szczyt tabeli wyników w tej grze typu znajdź słowa.

 • Układanka luksusowa
  Graj
  Układanka luksusowa
  Zagrano 106537 razy

  Jak szybko potrafisz ułożyć wszystkie piękne puzzle? Możesz układać zdjęcia psów, kotów czy krajobrazów! Do wyboru masz różne poziomy trudności, w których możesz zadecydować o liczbie elementów w układance.

 • Dog Mahjong: Classic
  Graj
  Dog Mahjong: Classic
  Zagrano 103228 razy

  Ta gra online to zaiste wielkie szaleństwo! Dasz radę poskromić wszystkie psy? Dopasuj identyczne elementy w tej zwariowanej wersji klasycznej gry planszowej.

 • Gun Builder 2
  Graj
  Gun Builder 2
  Zagrano 102936 razy

  Zagraj i naucz się bezpiecznego składania różnych typów broni w tej grze online. Możesz także poznać nazwy poszczególnych komponentów i części, które zostaną zaprezentowane.

 • Brickshooter Egypt
  Graj
  Brickshooter Egypt
  Zagrano 102140 razy

  Unravel intriguing mysteries of ancient hieroglyphs to restore the pyramids!

 • Pojazdy 3: Kreskówkowe auta!
  Graj
  Pojazdy 3: Kreskówkowe auta!
  Zagrano 98678 razy

  Utrzymanie bezpieczeństwa na ulicach nie jest tak łatwe, jak się wydaje...

 • Mahjongowy Pasjans
  Graj
  Mahjongowy Pasjans
  Zagrano 94108 razy

  Teraz możesz ulepszyć swoje umiejętności w grze w mahjonga w tej wersji online klasycznej gry. Jak najszybciej połącz ze sobą kafelki na każdej planszy. Czas zaczyna upływać już po wykonaniu pierwszego ruchu.

 • Rainforest Adventure
  Graj
  Rainforest Adventure
  Zagrano 91579 razy

  Wejdź do czarownego lasu i jak najszybciej dopasuj wszystkie przedmioty na tablicy. Gdy utkniesz w jednym miejscu w tej trudnej grze zręcznościowej, możesz także skorzystać z mocnych wskazówek.

 • Sailor Pop
  Graj
  Sailor Pop
  Zagrano 87781 razy

  Dołącz do tego pirata w poszukiwania przepysznych rybek. Możesz pomóc mu przywieźć masę pstrągów i cały ładunek łososia w tej grze logicznej polegającej na dopasowaniu 3 identycznych elementów.

 • Endless Lake
  Graj
  Endless Lake
  Zagrano 85242 razy

  Czy uda ci się przejść suchą stopą na drugi brzeg jeziora? Podejmij wyzwanie i spróbuj pobić swój czas w każdej z rund – ścigasz się z czasem! Zagraj już teraz w tę fajną, darmową grę.

 • Dream Pet Link Adventures
  Graj
  Dream Pet Link Adventures
  Zagrano 70550 razy

  Zwiedzaj magiczny świat z gromadą tych uroczych zwierzaczków!

 • The Path of Hercules
  Graj
  The Path of Hercules
  Zagrano 68957 razy

  Wyrusz śladami jednego z największych bohaterów starożytnej Grecji w tej układance typu dopasuj 3. Czy uda ci się odzyskać siedem zaginionych skarbów i zwrócić je do świątyni podczas zwiedzania tajemniczej krainy pełnej magii i przygody?

 • Ukryta historia
  Graj
  Ukryta historia
  Zagrano 58760 razy

  Alessia właśnie dostała wymarzoną pracę jako archeolog we Włoszech. Możesz jej pomóc, gdy pracuje nad odtworzeniem najsłynniejszych zabytków na świecie? Przyda jej się każda para rąk w tej grze w ukryte przedmioty.

 • Sushi Cat
  Graj
  Sushi Cat
  Zagrano 57734 razy

  Sucha karma?? Zapomnij, tak naprawdę koty najbardziej lubią sushi!

 • Cradle of Egypt
  Graj
  Cradle of Egypt
  Zagrano 55219 razy

  Rewrite history in this ancient Egyptian puzzle game.

 • Ukryta kuchnia
  Graj
  Ukryta kuchnia
  Zagrano 53335 razy

  Wejdź do kuchni w tym ruchliwym bistro. Dasz radę znaleźć w niej wszystkie brakujące przedmioty? Działaj szybko, gdyż masz tylko parę minut, w tej grze w ukryte przedmioty.

 • Find 500 Differences
  Graj
  Find 500 Differences
  Zagrano 52732 razy

  Czy potrafisz odnaleźć wszystkie różnice na każdym z tych zdjęć? Niektóre łatwo wpadają w oko, a inne są trudne do uchwycenia. Bądź uważny. Jeśli zaznaczysz nieprawidłowo, będzie to kosztować cię cenny czas i punkty w tej grze online.

 • Noughts and Crosses
  Graj
  Noughts and Crosses
  Zagrano 52223 razy

  Dasz radę pokonać komputer w tej wersji online klasycznej gry w kółko i krzyżyk? Przejdź do wirtualnej tablicy i przekonaj się, ile rund możesz wygrać.

 • Blitz Tactics
  Graj
  Blitz Tactics
  Zagrano 51843 razy

  Czy zdołasz zdobyć wszystkie bazy wroga, unikając otwartego starcia z jego oddziałami?

 • Bujanie w obłokach
  Graj
  Bujanie w obłokach
  Zagrano 49707 razy

  Chłopak Grace uczy się w szkole położonej daleko od jej miasteczka, a ona czuje się bardzo samotna. Czy możesz pomóc jej poradzić sobie z tęsknotą za ukochanym i skupić się na innych rzeczach, w tej grze w szukanie ukrytych przedmiotów? Szukaj z nią brakujących przedmiotów, które są porozrzucane po okolicy.

 • Pieskie szczęście
  Graj
  Pieskie szczęście
  Zagrano 45885 razy

  Ten smutny chłopiec zgubił gdzieś ukochanego psa, Jeffa. Czy pomożesz mu odnaleźć biednego czworonoga w tej grze typu „znajdź ukryte przedmioty”? W trakcie poszukiwań chłopiec będzie musiał gromadzić pieniądze i cenne przedmioty.

 • Equestria: Sweet Kiss
  Graj
  Equestria: Sweet Kiss
  Zagrano 44475 razy

  Miłość jest w powietrzu! Pomóż Equestrii i jej chłopakowi pocałować się tak, żeby nikt tego nie zauważył.

 • Word Bird
  Graj
  Word Bird
  Zagrano 44286 razy

  Ten gadatliwy ptaszek ma dla Ciebie do wykonania fajne zadanie. Przetestuj swoje umiejętności słowotwórcze i logiczne w tej grze online. Jak szybko uda Ci się znaleźć każde słowo ukryte na planszy?

 • Magic Jewels
  Graj
  Magic Jewels
  Zagrano 43387 razy

  Połącz co najmniej 3 klejnoty w tym samym kolorze i pomóż dżinówce wykonać wszystkie zamówienia w jej magicznym sklepie! Zarabiaj monety, kupuj potężne doładowania i próbuj ukończyć wszystkie ze 101 poziomów w tej czarującej grze gatunku trzy w rzędzie.

Wytęż pamięć i skoncentruj się

Głównym zadaniem gier jest zapewnianie rozrywki — dlatego czasem mówi się, że są stratą czasu. Jednak istnieje całkiem pokaźna grupa gier, które ćwiczą pamięć i koncentrację, które jak wiadomo przydają się w prawdziwym życiu. Właśnie takie gry zebraliśmy w kategorii Koncentracja na naszej stronie. Czas skupić się na zabawie!

W grze „Sailor Pop” Twoim zadaniem jest pomóc staremu piratowi w znalezieniu skarbu. Aby to zrobić, musisz przechodzić kolejne poziomy, wykonując wyznaczone zadania. Jest to gra logiczna, w której klikasz pasujące do siebie elementy (zwykle są to ryby), aby usunąć je z planszy. Początkowo wydaje się bardzo prosta, ale potem pojawiają się utrudnienia w postaci skał, skrzynek ze skarbami itd. Ponadto na kolejnych poziomach ryby są ułożone w taki sposób, że uwolnienie ich wszystkich wymaga przygotowania specjalnej strategii.

„Straszny labirynt” to z kolei bardzo prosta gra, w której możesz potrenować sprawność manualną, prowadząc punkt na ekranie myszą. Twoim zadaniem jest pokonanie krętych korytarzy i dotarcie do wyjścia tak, aby nie dotknąć żadnej ze ścian. A co się stanie, gdy dotkniesz ściany? Niespodzianka. Ostrzegamy tylko: nie siedź za blisko ekranu i nie ustawiaj maksymalnej głośności dźwięku…

Jeśli szukasz klasycznej gry na koncentrację, wypróbuj „Kółko i krzyżyk”. Tak, to sama gra, w którą można grać na kartce papieru. Tyle że jest to jej wirtualna wersja. Możesz grać w nią samodzielnie lub przeciwko drugiemu graczowi. Na początku wybierasz wielkość planszy: 3 x 3 pola, 5 x 5 pól lub 7 x 7 pól. W wersji 3 x 3 musisz ułożyć 3 znaki w rzędzie, a w pozostałych wersjach — 4 znaki w rzędzie. Czy uda Ci się zostać mistrzem w tej prehistorycznej grze?

Dobra pamięć nie jest zła i przyda się zawsze. Jak każdą inną umiejętność warto ją trenować i rozwijać. A nie ma lepszego treningu niż poprzez zabawę. Trenuj więc pamięć i koncentrację w wolnej chwili. Dodaj do tego logiczne myślenie i sukces gwarantowany. Zapamiętaj, że na Gry.pl taki trening i zabawa w jednym są dostępne zupełnie za darmo online. Logiczne, prawda?