Gry Matematyka

 • 11-11
  Graj
  11-11
  Zagrano 5595 razy

  Czy potrafisz odpowiednio ułożyć kolorowe figury tak, aby usunąć je z planszy? Sprawdź, czy dasz radę zbudować rzędy i kolumny z jedenastu elementów takiego samego rodzaju w tej niełatwej układance.

 • 2020 Connect
  Graj
  2020 Connect
  Zagrano 5790 razy

  Jak szybko dasz radę dopasować liczby w tej grze typu dopasuj 3? Połącz ze sobą ponumerowane płytki i wyczyść planszę.

 • Klasyczne Sudoku
  Graj
  Klasyczne Sudoku
  Zagrano 10636 razy

  Wypróbuj klasyczną wersję tej japońskiej gry. Jak szybko uda ci się zapełnić tabelę o rozmiarach 9 x 9 odpowiednimi cyframi?

 • Jednorożec 2048
  Graj
  Jednorożec 2048
  Zagrano 1319 razy

  Ile magicznych zwierząt potrzeba, aby otrzymać jednorożca? Taką zagadkę możesz rozwikłać grając w tę zwariowaną i totalnie odjechaną układankę. Połącz ze sobą kurczaki, świnki, małpki, aż utworzysz czarodziejskiego wierzchowca.

 • 99 Balls
  Graj
  99 Balls
  Zagrano 5656 razy

  Czy uda Ci się zniszczyć wszystkie ponumerowane kulki? Niektóre są mocniejsze od innych. Wyceluj i strzelaj w tej wymagającej grze logicznej. Dasz radę wyczyścić cały ekran?

 • Dopasuj kształty
  Graj
  Dopasuj kształty
  Zagrano 11944 razy

  Jak szybko uda Ci się dopasować wszystkie kolorowe kształty w tej grze logicznej typu „połącz 3”? Zrób to jak najszybciej, zanim skończy Ci się czas.

 • Kółko i krzyżyk
  Graj
  Kółko i krzyżyk
  Zagrano 5536 razy

  Zmierz się z komputerem lub znajomym w tej wersji uwielbianej gry. Ile rund uda Ci się wygrać? Pora się przekonać w tej zabawnej grze online.

 • Chain Factor
  Graj
  Chain Factor
  Zagrano 1044 razy

  Oczyść planszę z dysków dopasowując numer dysku do wielkości danego rzędu lub kolumny.

 • 2048
  Graj
  2048
  Zagrano 14438 razy

  To zwodniczo proste wyzwanie liczbowe rządzi teraz w internetach. Dasz radę je rozwiązać?

 • What's Your Sign?
  Graj
  What's Your Sign?
  Zagrano 1226 razy

  Cały sęk w tym, żeby zrównoważyć plusy i minusy...

 • MAYA Pyramid Solitaire
  Graj
  MAYA Pyramid Solitaire
  Zagrano 1828 razy

  We wnętrzu tej tajemniczej, starożytnej piramidy czeka na ciebie magiczna wersja klasycznej gry w karty. Czy potrafisz dopasować do siebie ponumerowane kamienie, zanim skończy ci się czas?

 • Codzienna łamigłówka
  Graj
  Codzienna łamigłówka
  Zagrano 3767 razy

  Każdego dnia możesz rozwijać swoje umiejętności rozwiązywania łamigłówek w tej niezwykłej grze internetowej. Jak szybko połączysz wszystkie kropki?

 • Jeden nonogram dziennie
  Graj
  Jeden nonogram dziennie
  Zagrano 951 razy

  Każdego dnia możesz rozwiązywać nowe nonogramy w tej zabawnej łamigłówce internetowej. Czy uda Ci się odgadnąć wszystkie kolorowe siatki, liczby i kwadraty, zanim czas dobiegnie końca?

 • Fabryka Ciast
  Graj
  Fabryka Ciast
  Zagrano 5095 razy

  Popatrz na przykład i klikaj na maszyny, aby zrobić dokładnie takie samo ciasto.

 • 2020 Connect Deluxe
  Graj
  2020 Connect Deluxe
  Zagrano 5137 razy

  Szybko dopasuj ponumerowane figury w tej intensywnej grze w układanie. Wykaż się znajomością matematyki, aby przebrnąć przez każdy z wymagających poziomów.

 • 99 Balls Evo
  Graj
  99 Balls Evo
  Zagrano 2150 razy

  Czy nadążysz za wszystkimi ponumerowanymi piłeczkami, które piętrzą się w kierunku dolnej części ekranu? Postaraj się rozbić je w tej dynamicznej grze w łamigłówki.

 • Połącz 10
  Graj
  Połącz 10
  Zagrano 1411 razy

  Ile razy uda ci się zsumować cyfry na siatce do 10? Zbieraj monety, wykonując matematyczne działania w tej trudnej grze w układanki.

 • Digitz!
  Graj
  Digitz!
  Zagrano 3077 razy

  Zamieniaj cyfry i pola, aby suma sąsiadujących cyfr była równa danej liczbie.

 • Unite
  Graj
  Unite
  Zagrano 1676 razy

  Czy potrafisz prawidłowo dopasować do siebie te ponumerowane kwadraty, aby zniknęły z planszy w tej niełatwej, wymagającej myślenia układance?

 • Sudoku: Classic
  Graj
  Sudoku: Classic
  Zagrano 3344 razy

  Wypróbuj swoje umiejętności gry w sudoku w tej zabawnej i trudnej wersji klasycznej gry logicznej. Czy zdołasz wypełnić wszystkie pola w każdym diagramie, zanim skończy Ci się czas?

 • Do dziesięciu
  Graj
  Do dziesięciu
  Zagrano 913 razy

  Steruj tym okręgiem z ponumerowanymi kulkami. Czy uda Ci się dodawać do niego nowe kulki, tak aby okręg nie rozpadł się? Musisz się bardzo skupić, aby wykonać to wymagające zadanie w tej matematycznej grze logicznej.

 • Armor Picross
  Graj
  Armor Picross
  Zagrano 880 razy

  Przypatrz się cyfrom na planszy i kliknij na odpowiednie miejsca by utworzyć obrazek.

 • Penguin Panic
  Graj
  Penguin Panic
  Zagrano 809 razy

  Przesuwaj łódź by złapać pingwiny i uratować je.

 • 1 + 2 = 3
  Graj
  1 + 2 = 3
  Zagrano 1123 razy
 • Connect 10
  Graj
  Connect 10
  Zagrano 3023 razy

  Czy uda ci się zdobyć najlepszy wynik w tej trudnej grze w łamigłówki? Dopasuj numery, tak aby ich suma wynosiła 10, tyle razy, ile potrafisz. Musisz jednak działać szybko. Czas upływa!

 • Add Up
  Graj
  Add Up
  Zagrano 405 razy

  Wykonaj jak najwięcej działań, zanim gra dobiegnie końca!

 • 100 piłeczek golfowych
  Graj
  100 piłeczek golfowych
  Zagrano 2157 razy

  Tyle piłeczek, a tak mało czasu! Wózki wrzucają pełno piłek do tego pojemnika. Czy potrafisz wbić je do dołków, zanim pojemnik się zapełni, w tej szalonej sportowej grze akcji.

 • Drum Session
  Graj
  Drum Session
  Zagrano 1185 razy

  Klikaj na talerze, lub użyj klawiszy numerycznych, aby zagrać na perkusji.

 • towerblaster
  Graj
  towerblaster
  Zagrano 382 razy

  Zbuduj wieżę z klocków, najniższa wartość powinna się znaleźć na samej górze.

 • Get 10
  Graj
  Get 10
  Zagrano 636 razy

  Czy uda ci się dodać cyfry na tych klockach i ułożyć je we właściwej kolejności? Musisz działać szybko, jeśli chcesz podołać wszystkim wyzwaniom, jakie czekają na ciebie w tej zabawnej grze internetowej.

 • Inteligentne sudoku
  Graj
  Inteligentne sudoku
  Zagrano 2810 razy

  W tej wersji klasycznej gry logicznej może wypróbować dwa różne poziomy trudności, które idealnie nadadzą się zarówno dla początkujących graczy, jak i wyjadaczy.

 • SevenSumUp
  Graj
  SevenSumUp
  Zagrano 21014 razy

  Przechytrz swoich przeciwników i poznaj sekret siódemki!

 • 2048: Trójki
  Graj
  2048: Trójki
  Zagrano 740 razy

  Czy uda Ci się rozwiązać tę matematyczną łamigłówkę?

 • Obracający się wąż
  Graj
  Obracający się wąż
  Zagrano 1803 razy

  Czy potrafisz uchronić tego czadowego węża przed wpadnięciem w neonowe przeszkody? Musi ciągle jeść kulki z mocą, które dadzą mu siłę w trakcie jego zadania w tej fantastycznej grze akcji.

 • BrickZ
  Graj
  BrickZ
  Zagrano 2807 razy

  Jak szybko uda Ci się pokonać ten podstępny labirynt? Poprowadź klocki przez wszystkie zakręty i uważaj na ściany. Po uderzeniu w mur odniesiesz obrażenia w tej wymagającej grze akcji.

 • Nonogram FRVR
  Graj
  Nonogram FRVR
  Zagrano 390 razy

  Jak daleko uda Ci się dotrzeć w tej trudnej grze logicznej? W każdym poziomie możesz pomylić się tylko trzy razy. Rozważnie planuj każdy ruch, zanim go wykonasz.

Trening szarych komórek

„Sprawdź w dwie minuty, której półkuli mózgu używasz!”, „Używasz prawej czy lewej półkuli mózgu, kiedy myślisz?” – na tego typu pytania można dziś trafić w niemal co drugim quizie internetowym. Mówi się bowiem, że każda półkula mózgu odpowiada za co innego, spełnia sobie tylko przypisane, takie a nie inne funkcje. Wiąże się z tym rozpowszechniona praktyka określania niektórych mianem typowych „ścisłowców”, innych natomiast mianem „humanistów”, a czasem „artystów”. Prawda jest jednak taka, że nasze półkule nieustannie ze sobą współpracują, a połączenie nerwowe zapewnia im ciało modzelowate. Przykładowo, jak wykazało neuroobrazowanie mózgu, w lewostronnym płacie ciemieniowym dokonujemy operacji arytmetycznych, tzn. dodajemy, odejmujemy, natomiast analogiczne obszary w prawej półkuli odpowiadają za przybliżone szacowanie (czyli np. ocenę, czy liczba 12 jest większa od 2 lub czy dane równanie jest prawdziwe).

Czy jednak mimo to matma zawsze sprawiała Ci trudności w szkole? W dzienniku na ogół widniało kilka jedynek, a nauczyciele powtarzali, że musisz ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć? Cóż, lepiej późno niż wcale! U nas możesz to robić bez dodatkowych opłat!

Oto nasze zestawienie bezpłatnych gier internetowych z matematyką w tle. Staraliśmy się wybrać takie pozycje, które znajdą swych amatorów zarówno wśród matematycznych geniuszów, jak i wszystkich tych, dla których przedmioty ścisłe to czarna magia. Jedno jest pewne – gwarantujemy, że nasze gry absolutnie każdemu sprawią prawdziwą frajdę!

Mamy klasyczne (i mniej klasyczne) warianty sudoku, skomplikowane zagadki logiczne i układanki. Możesz spróbować swoich sił w popularnej grze 2048, która polega na przesuwaniu pól z liczbami w taki sposób, aby sumując je, uzyskać tytułową liczbę. Uważaj, jest wciągająca, ale bynajmniej nie prosta, więc nie zniechęcaj się! Pamiętaj tylko, by mieć sporo wolnego czasu w zanadrzu.

W zestawieniu w witrynie Gry.pl znajdziesz też zwykłe gierki, które z każdego zrobią Einsteina (albo co najmniej Johna Nasha z „Pięknego umysłu”). Są nimi np. Double Digits czy Multiplication. To świetny trening dla szarych komórek, a dla Twojego dziecka przyjemny sposób na opanowanie dodawania, odejmowania i tabliczki mnożenia.

Powodzenia w matematycznych zmaganiach!