Gry Szachy

 • Klasyczne szachy
  Graj
  Klasyczne szachy
  Zagrano 443846 razy

  Zawsze dobrze wrócić do klasyki! Spróbuj swoich sił w najpopularniejszej grze planszowej: Chess Classic. Zmierz się z komputerem lub ze swoim przyjacielem w ponadczasowym pojedynku szachowym.

 • Easy Chess
  Graj
  Easy Chess
  Zagrano 273777 razy

  Zagraj w tę przyjemną grę i spróbuj wygrać w szachy z komputerem.

 • Szachy z iskierką
  Graj
  Szachy z iskierką
  Zagrano 269602 razy

  Tylko ktoś obdarzony iskrą geniuszu zdoła wygrać ten oszałamiający pokaz strategii. Podejmij wyzwanie w tej grze z czterema poziomami trudności, z których każdy wymaga innego stylu gry w szachy. Przechytrz swojego przeciwnika i powtórz grę, aby uczyć się na własnych błędach i poprawić swój wynik w kolejnej rundzie. Szachy z iskierką solidnie przetestują twoją umiejętność gry w szachy!

 • FlashCHESS
  Graj
  FlashCHESS
  Zagrano 161254 razy

  Gra ma trzy poziomy trudności, więc jest idealna zarówno dla mistrzów, jak i początkujących.

 • Robo Chess
  Graj
  Robo Chess
  Zagrano 159391 razy

  Uruchom swoje szare komórki i zagraj w szachy z inteligentnym i gadającym robotem!

 • Chess Game
  Graj
  Chess Game
  Zagrano 53550 razy

  Jesteś geniuszem szachowym? Możesz nim zostać! Zagraj online z prawdziwymi lub wirtualnymi przeciwnikami, aby opanować tę grę do perfekcji i zostać mistrzem szachowym. Chroń króla za wszelką cenę!

 • Inteligentne szachy
  Graj
  Inteligentne szachy
  Zagrano 34309 razy

  Zmierz się w szachy z wyjątkowo mądrym przeciwnikiem. Opracuj zwycięską strategię, która dopuszcza utratę kilku pionków, ale doprowadzi cię do zwycięstwa! Już nigdy nic cię nie powstrzyma podczas walki z takim sprytnym przeciwnikiem!

 • Szybkie szachy 3
  Graj
  Szybkie szachy 3
  Zagrano 27749 razy

  Szachy to jedna z najbardziej intrygujących gier na świecie. Od tysięcy lat gracze starają się pokonać króla przeciwnika, chroniąc przy tym własne pionki. Czy jesteś gotów na kilka rozgrywek w kolejnej części tej niełatwej gry?

 • Master Chess Multiplayer
  Graj
  Master Chess Multiplayer
  Zagrano 24903 razy

  W tej skomplikowanej grze w szafy możesz teraz zmierzyć się z komputerem lub ze znajomym. Tylko pamiętaj, żeby grać jak najszybciej potrafisz. Każda upływająca sekunda do zdobycia szach-matu zmniejszy Twój wynik!

 • Szachy: Ostateczna rozgrywka
  Graj
  Szachy: Ostateczna rozgrywka
  Zagrano 22873 razy

  Zagraj w klasyczną grę w stylu egzekucji! Podejmij ostateczne wyzwanie, mierząc się z armią przeciwnika w kreskówkowych szachach. Myśl z wyprzedzeniem i planuj ruchy, by uniknąć egzekucji swojej armii. Staraj się schwytać króla przeciwnika, ale uważaj: jeśli zostaniesz zapędzony w róg, to czeka cię widowiskowa śmierć. Mistrzowie szachów, przygotujcie się do krwawej walki!

 • Szachowy mistrz
  Graj
  Szachowy mistrz
  Zagrano 22160 razy

  Zmierz się ze znajomym lub komputerem w tej grze w szachy. Czas ucieka. Czy uda Ci się wykonać szach-mata przed upływem czasu?

 • Chess 3D
  Graj
  Chess 3D
  Zagrano 15605 razy

  Pokaż swoje taktyczne umiejętności, grając w szachy w wersji 3D. Wspaniała grafika i sceneria spodobają się każdemu graczowi. Czy nadal dasz radę wygrywać na poziomie 100? Nie daj się zaszachować!

 • 3d Chess
  Graj
  3d Chess
  Zagrano 12543 razy

  Zagraj w szachy, komputer będzie Twoim przeciwnikiem!

 • Szachowe wyzwania
  Graj
  Szachowe wyzwania
  Zagrano 10824 razy

  Rupert, podły Czerwony Król, wyzywa Cię na serię intensywnych szachowych rozgrywek. Czy potrafisz pokonać go jak najmniejszą liczbą ruchów we wszystkich skomplikowanych poziomach, które znajdziesz w tej niezwykle wyjątkowej grze w szachy? Podczas gry możesz także zbierać bomby, które na pewno pomogą Ci, gdy skończą Ci się ruchy i nie masz żadnej strategii.

 • Maniak szachów
  Graj
  Maniak szachów
  Zagrano 10704 razy

  Zagraj w szachy jeden na jednego z przeciwnikami o różnym stopniu trudności. Ciesz się widokiem z góry na całą planszę i strategicznie planuj swoje kolejne ruchy. Spróbuj w końcu zagnać przeciwnika w kozi róg!

 • Szachy: Klasyczne
  Graj
  Szachy: Klasyczne
  Zagrano 8518 razy

  Czy pokonasz komputer, próbując dać mu mata w tej wersji online popularnej gry? Sprawdź, czy uda ci się zaszachować króla przeciwnika, zanim stracisz swojego!

 • Szybkie szachy 2
  Graj
  Szybkie szachy 2
  Zagrano 8268 razy

  Daj mata przeciwnikowi i ukończ grę w mgnieniu oka. Gotów na partyjkę szachów? Szach!

 • Better Than Chess
  Graj
  Better Than Chess
  Zagrano 4979 razy

  W tej grze w szachy 3D możesz zmierzyć się ze znajomym, internetowym przeciwnikiem lub komputerem. To jednak nie wszystko! Dla każdego ruchu możesz ustawić limity czasu dla trudności. Poprowadzisz swoje pionki do zwycięstwa, czy pozwolisz, aby przeciwnicy pokonali Twojego króla?

 • Junior Chess
  Graj
  Junior Chess
  Zagrano 4777 razy

  This version of the classic board game is perfect for beginners of all ages. Can you checkmate your virtual opponent and capture as many of their pieces as possible? It’s time to find out!

 • Chess 3D
  Graj
  Chess 3D
  Zagrano 4014 razy

  Wirtualne szachy jeszcze nigdy nie były tak piękne, jak w tej wersji 3D z drewnianą planszą i pięknie rzeźbionymi bierkami. Stawka jest jednak tak samo wysoka, a rozgrywka bezwględna jak zawsze.

 • Podróż skoczka
  Graj
  Podróż skoczka
  Zagrano 3521 razy

  Przygotuj się do podjęcia szachowego wyzwania w grze, której łatwo się nauczyć, ale trudno zdobyć w niej mistrzostwo. Ile razy przesuniesz skoczka po szachownicy tak, żeby dwa razy nie trafił w to samo miejsce? Czy będziesz w stanie poruszać nim jak najdłużej?

 • Galaktyczne szachy 3D
  Graj
  Galaktyczne szachy 3D
  Zagrano 2889 razy

  Zagraj w galaktyczne szachy 3D, które na pewno pochłoną twoją uwagę na wiele godzin. Rozegraj futurystyczną partyjkę szachów przeciwko komputerowi. Czy masz w zanadrzu kilka strategicznych ruchów?

 • Szachowa strategia
  Graj
  Szachowa strategia
  Zagrano 2695 razy

  Na polu szachowej walki zwycięzca może być tylko jeden. Stwórz wielką armię i zaatakuj zamek wroga, by przejąć jego tereny. Twórz struktury wojenne, aby odblokować nowe rodzaje wojsk, które możesz wysłać na pole bitwy. Najlepsza strategia przyniesie zwycięstwo!

 • Grobowe szachy
  Graj
  Grobowe szachy
  Zagrano 2590 razy

  Wybierz się na dziwny cmentarz i zagraj w zupełnie nową wersję szachów. Zamiast zdobywać pionki, musisz pozbywać się zombie. Czy uda ci się pozbyć wszystkich potworów w tej wyjątkowej grze w szachy?

 • No More King
  Graj
  No More King
  Zagrano 2368 razy

  Schwytaj każdy pionek na szachownicy! W tej grze logicznej, w której stosuje się zasady gry w szachy, musisz usunąć wszystkich króli. Wieża porusza się pionowo i poziomo. Goniec porusza się po skosie. Użyj każdego pionka, łącznie ze skoczkami, na drodze do króla!

 • Misja skoczka
  Graj
  Misja skoczka
  Zagrano 1801 razy

  Pomóż skoczkowi w specjalnej misji, w której trzeba otworzyć tajemniczą zamkniętą bramę. Pruszaj się po szachownicy standardowymi ruchami skoczka. Znajdź odpowiedni klucz i dostań się do bramy. Po drodze zbieraj jabłka, klejnoty, czarki i specjalne przedmioty, by ukończyć wyzwanie!

 • Flash Chess
  Graj
  Flash Chess
  Zagrano 1592 razy

  Zaszachuj swojego przeciwnika i wygraj rozgrywkę.

 • Gra w szachy
  Graj
  Gra w szachy
  Zagrano 1407 razy

  Te dziewczyny uwielbiają dobrą partyjkę szachów, ale jeszcze bardziej kochają modę.

 • Dotykowe szachy
  Graj
  Dotykowe szachy
  Zagrano 1407 razy

  Zagraj w szachy na swojej komórce! Przesuwaj strategicznie swoje pionki, aby pokonać armię przeciwnika. Zastaw pułapkę na króla swojego rywala, aby go zamatować. Możesz nawet przejrzeć w historii tekstowej ruchy już wykonane. Szachy w zasięgu ręki? O tak!

 • Crazy Chess
  Graj
  Crazy Chess
  Zagrano 1154 razy

  Zbij czarne pionki, zanim dotrą na dół ekranu i obroń swój zamek!

 • Osiem królowych śmierci
  Graj
  Osiem królowych śmierci
  Zagrano 1138 razy

  Uważasz, że twoje umiejętności są wystarczające, by rozwiązać tę skomplikowaną szachową łamigłówkę? Oto osiem królowych. Czy uda ci się umieścić każdą z nich na planszy tak, by nie mogły się nawzajem atakować? To o wiele trudniejsze, niż się wydaje. Możesz tytułować się mistrzem szachowym, jeśli uda ci się ukończyć tę wyjątkową grę.

 • Duchess Swan Dress-Up
  Graj
  Duchess Swan Dress-Up
  Zagrano 149 razy

  Ta przepiękna młoda dama pragnie być w centrum uwagi za sprawą wspaniałego kostiumu, który możesz pomóc wybrać w tej najnowszej grze dla dziewczyn: Duchess Swan Dress-Up. Masz do wyboru tak wiele modnych dodatków, że będziesz świetnie się bawić przez długie godziny!

 • Szachy 3D
  Graj
  Szachy 3D
  Zagrano 0 razy

  Przećwicz swoje umiejętności gry w szachy, grając w tę trójwymiarową wersję ponadczasowej gry planszowej. Zajrzyj do tego wirtualnego salonu, gdzie czeka na ciebie rozłożona plansza, gotowa do gry. Możesz zmierzyć się ze znajomym albo z komputerem oraz wybrać jeden z kilku poziomów trudności.

Szach-mat i wygrywasz!

Szachy to nazwa całej rodziny strategicznych gier planszowych, w których dwóch graczy rywalizuje na szachownicy składającej się z 64 pól za pomocą tzw. bierek (czyli pionów i figur). Cechą wyróżniającą tej gry jest to, że jest ona dyscypliną sportu uznawaną oficjalnie przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Można zatem powiedzieć, że grając w szachy, uprawiasz sport! Celem gry jest doprowadzenie do mata, czyli postawienie króla przeciwnika w szachu, przed którym nie ma obrony. Jeśli doprowadzisz do takiej sytuacji, kończysz partię i zwyciężasz.

Każdy z 6 dostępnych rodzajów bierek porusza się inaczej. Figury nie mogą przechodzić przez inne figury (chociaż skoczek potrafi przeskakiwać nad innymi bierkami) i nigdy nie mogą stanąć na polu, na którym stoi ich własna figura. Można je jednak stawiać w miejscu figury przeciwnika, która została zbita. Figury należy przemieszczać w taki sposób, aby zbijać inne figury (poprzez zajęcie ich pól oraz ich zastąpienie), bronić własnych figur lub kontrolować ważne pola w partii.

Easy Chess to najprostsza odmiana wirtualnej gry w szachy. Przesuwasz figury myszą i obserwujesz ruchy komputera. Tylko uważaj, bo nazwa może być myląca. Ta gra wcale nie jest łatwa! FlashCHESS stanowi nieco większe wyzwanie, a ponadto pozwala zapisywać i ładować przebieg partii, używając tzw. szachowej notacji algebraicznej, powszechnie stosowanej podczas oficjalnych zawodów szachowych, w fachowej literaturze i czasopismach, a także w szachach korespondencyjnych. Warto o tym wspomnieć, ponieważ przed erą Internetu partie szachowe między mistrzami często rozgrywane były korespondencyjnie, a ich przebieg śledziły z zapartym tchem całe narody!

„Szachy: Ostateczna rozgrywka” to kolejna wariacja na temat tej klasycznej gry. To, co ją wyróżnia, to zabawne i krwawe animacje egzekucji zbijanych figur. Podejmij ostateczne wyzwanie, mierząc się z armią przeciwnika w kreskówkowych szachach. Myśl z wyprzedzeniem i planuj ruchy, aby uniknąć egzekucji swojej armii. Staraj się schwytać króla przeciwnika, ale uważaj: jeśli zostaniesz zapędzony w róg, czeka Cię widowiskowa śmierć. Przygotuj się na krwawą walkę!

Jeśli lubisz strategiczne planowanie i przewidywanie ruchów przeciwnika, szachy są wymarzoną grą dla Ciebie. Na stronie Gry.pl znajdziesz ponad 20 pozycji online w tej kategorii, więc koniecznie do nas zajrzyj, gdy tylko zechcesz zagrać w różne odmiany tej szlachetnej gry.