Gry Szachy

 • FlashCHESS
  FlashCHESS
  Zagrano 54998 razy

  Gra ma trzy poziomy trudności, więc jest idealna zarówno dla mistrzów, jak i początkujących.

 • Easy Chess
  Easy Chess
  Zagrano 58800 razy

  Zagraj w tę przyjemną grę i spróbuj wygrać w szachy z komputerem.

 • Szachy z iskierką
  Szachy z iskierką
  Zagrano 26069 razy

  Tylko ktoś obdarzony iskrą geniuszu zdoła wygrać ten oszałamiający pokaz strategii. Podejmij wyzwanie w tej grze z czterema poziomami trudności, z których każdy wymaga innego stylu gry w szachy. Przechytrz swojego przeciwnika i powtórz grę, aby uczyć się na własnych błędach i poprawić swój wynik w kolejnej rundzie. Szachy z iskierką solidnie przetestują twoją umiejętność gry w szachy!

 • Robo Chess
  Robo Chess
  Zagrano 23211 razy

  Uruchom swoje szare komórki i zagraj w szachy z inteligentnym i gadającym robotem!

 • Szachy: Ostateczna rozgrywka
  Szachy: Ostateczna rozgrywka
  Zagrano 6019 razy

  Zagraj w klasyczną grę w stylu egzekucji! Podejmij ostateczne wyzwanie, mierząc się z armią przeciwnika w kreskówkowych szachach. Myśl z wyprzedzeniem i planuj ruchy, by uniknąć egzekucji swojej armii. Staraj się schwytać króla przeciwnika, ale uważaj: jeśli zostaniesz zapędzony w róg, to czeka cię widowiskowa śmierć. Mistrzowie szachów, przygotujcie się do krwawej walki!

 • Szybkie szachy 3
  Szybkie szachy 3
  Zagrano 12831 razy

  Szachy to jedna z najbardziej intrygujących gier na świecie. Od tysięcy lat gracze starają się pokonać króla przeciwnika, chroniąc przy tym własne pionki. Czy jesteś gotów na kilka rozgrywek w kolejnej części tej niełatwej gry?

 • Klasyczne szachy
  Klasyczne szachy
  Zagrano 37841 razy

  Zawsze dobrze wrócić do klasyki! Spróbuj swoich sił w najpopularniejszej grze planszowej: Chess Classic. Zmierz się z komputerem lub ze swoim przyjacielem w ponadczasowym pojedynku szachowym.

 • Chess 3D
  Chess 3D
  Zagrano 9653 razy

  Pokaż swoje taktyczne umiejętności, grając w szachy w wersji 3D. Wspaniała grafika i sceneria spodobają się każdemu graczowi. Czy nadal dasz radę wygrywać na poziomie 100? Nie daj się zaszachować!

 • Inteligentne szachy
  Inteligentne szachy
  Zagrano 7204 razy

  Zmierz się w szachy z wyjątkowo mądrym przeciwnikiem. Opracuj zwycięską strategię, która dopuszcza utratę kilku pionków, ale doprowadzi cię do zwycięstwa! Już nigdy nic cię nie powstrzyma podczas walki z takim sprytnym przeciwnikiem!

 • Chess Game
  Chess Game
  Zagrano 6218 razy

  Jesteś geniuszem szachowym? Możesz nim zostać! Zagraj online z prawdziwymi lub wirtualnymi przeciwnikami, aby opanować tę grę do perfekcji i zostać mistrzem szachowym. Chroń króla za wszelką cenę!

 • Szachy: Klasyczne
  Szachy: Klasyczne
  Zagrano 10647 razy

  Czy pokonasz komputer, próbując dać mu mata w tej wersji online popularnej gry? Sprawdź, czy uda ci się zaszachować króla przeciwnika, zanim stracisz swojego!

 • 3d Chess
  3d Chess
  Zagrano 5188 razy

  Zagraj w szachy, komputer będzie Twoim przeciwnikiem!

 • Szybkie szachy 2
  Szybkie szachy 2
  Zagrano 2659 razy

  Daj mata przeciwnikowi i ukończ grę w mgnieniu oka. Gotów na partyjkę szachów? Szach!

 • Szachowa strategia
  Szachowa strategia
  Zagrano 1551 razy

  Na polu szachowej walki zwycięzca może być tylko jeden. Stwórz wielką armię i zaatakuj zamek wroga, by przejąć jego tereny. Twórz struktury wojenne, aby odblokować nowe rodzaje wojsk, które możesz wysłać na pole bitwy. Najlepsza strategia przyniesie zwycięstwo!

 • Galaktyczne szachy 3D
  Galaktyczne szachy 3D
  Zagrano 1758 razy

  Zagraj w galaktyczne szachy 3D, które na pewno pochłoną twoją uwagę na wiele godzin. Rozegraj futurystyczną partyjkę szachów przeciwko komputerowi. Czy masz w zanadrzu kilka strategicznych ruchów?

 • Grobowe szachy
  Grobowe szachy
  Zagrano 1294 razy

  Wybierz się na dziwny cmentarz i zagraj w zupełnie nową wersję szachów. Zamiast zdobywać pionki, musisz pozbywać się zombie. Czy uda ci się pozbyć wszystkich potworów w tej wyjątkowej grze w szachy?

 • Szachowy mistrz
  Szachowy mistrz
  Zagrano 2090 razy

  Zmierz się ze znajomym lub komputerem w tej grze w szachy. Czas ucieka. Czy uda Ci się wykonać szach-mata przed upływem czasu?

 • Podróż skoczka
  Podróż skoczka
  Zagrano 2055 razy

  Przygotuj się do podjęcia szachowego wyzwania w grze, której łatwo się nauczyć, ale trudno zdobyć w niej mistrzostwo. Ile razy przesuniesz skoczka po szachownicy tak, żeby dwa razy nie trafił w to samo miejsce? Czy będziesz w stanie poruszać nim jak najdłużej?

 • No More King
  No More King
  Zagrano 787 razy

  Schwytaj każdy pionek na szachownicy! W tej grze logicznej, w której stosuje się zasady gry w szachy, musisz usunąć wszystkich króli. Wieża porusza się pionowo i poziomo. Goniec porusza się po skosie. Użyj każdego pionka, łącznie ze skoczkami, na drodze do króla!

 • Maniak szachów
  Maniak szachów
  Zagrano 2943 razy

  Zagraj w szachy jeden na jednego z przeciwnikami o różnym stopniu trudności. Ciesz się widokiem z góry na całą planszę i strategicznie planuj swoje kolejne ruchy. Spróbuj w końcu zagnać przeciwnika w kozi róg!

 • Osiem królowych śmierci
  Osiem królowych śmierci
  Zagrano 1658 razy

  Uważasz, że twoje umiejętności są wystarczające, by rozwiązać tę skomplikowaną szachową łamigłówkę? Oto osiem królowych. Czy uda ci się umieścić każdą z nich na planszy tak, by nie mogły się nawzajem atakować? To o wiele trudniejsze, niż się wydaje. Możesz tytułować się mistrzem szachowym, jeśli uda ci się ukończyć tę wyjątkową grę.

 • Misja skoczka
  Misja skoczka
  Zagrano 1190 razy

  Pomóż skoczkowi w specjalnej misji, w której trzeba otworzyć tajemniczą zamkniętą bramę. Pruszaj się po szachownicy standardowymi ruchami skoczka. Znajdź odpowiedni klucz i dostań się do bramy. Po drodze zbieraj jabłka, klejnoty, czarki i specjalne przedmioty, by ukończyć wyzwanie!

 • Chess 3D
  Chess 3D
  Zagrano 2747 razy

  Wirtualne szachy jeszcze nigdy nie były tak piękne, jak w tej wersji 3D z drewnianą planszą i pięknie rzeźbionymi bierkami. Stawka jest jednak tak samo wysoka, a rozgrywka bezwględna jak zawsze.

 • Dotykowe szachy
  Dotykowe szachy
  Zagrano 963 razy

  Zagraj w szachy na swojej komórce! Przesuwaj strategicznie swoje pionki, aby pokonać armię przeciwnika. Zastaw pułapkę na króla swojego rywala, aby go zamatować. Możesz nawet przejrzeć w historii tekstowej ruchy już wykonane. Szachy w zasięgu ręki? O tak!

 • Crazy Chess
  Crazy Chess
  Zagrano 775 razy

  Zbij czarne pionki, zanim dotrą na dół ekranu i obroń swój zamek!

 • Flash Chess
  Flash Chess
  Zagrano 1478 razy

  Zaszachuj swojego przeciwnika i wygraj rozgrywkę.

Szach-mat i wygrywasz!

Szachy to nazwa całej rodziny strategicznych gier planszowych, w których dwóch graczy rywalizuje na szachownicy składającej się z 64 pól za pomocą tzw. bierek (czyli pionów i figur). Cechą wyróżniającą tej gry jest to, że jest ona dyscypliną sportu uznawaną oficjalnie przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Można zatem powiedzieć, że grając w szachy, uprawiasz sport! Celem gry jest doprowadzenie do mata, czyli postawienie króla przeciwnika w szachu, przed którym nie ma obrony. Jeśli doprowadzisz do takiej sytuacji, kończysz partię i zwyciężasz.

Każdy z 6 dostępnych rodzajów bierek porusza się inaczej. Figury nie mogą przechodzić przez inne figury (chociaż skoczek potrafi przeskakiwać nad innymi bierkami) i nigdy nie mogą stanąć na polu, na którym stoi ich własna figura. Można je jednak stawiać w miejscu figury przeciwnika, która została zbita. Figury należy przemieszczać w taki sposób, aby zbijać inne figury (poprzez zajęcie ich pól oraz ich zastąpienie), bronić własnych figur lub kontrolować ważne pola w partii.

Easy Chess to najprostsza odmiana wirtualnej gry w szachy. Przesuwasz figury myszą i obserwujesz ruchy komputera. Tylko uważaj, bo nazwa może być myląca. Ta gra wcale nie jest łatwa! FlashCHESS stanowi nieco większe wyzwanie, a ponadto pozwala zapisywać i ładować przebieg partii, używając tzw. szachowej notacji algebraicznej, powszechnie stosowanej podczas oficjalnych zawodów szachowych, w fachowej literaturze i czasopismach, a także w szachach korespondencyjnych. Warto o tym wspomnieć, ponieważ przed erą Internetu partie szachowe między mistrzami często rozgrywane były korespondencyjnie, a ich przebieg śledziły z zapartym tchem całe narody!

„Szachy: Ostateczna rozgrywka” to kolejna wariacja na temat tej klasycznej gry. To, co ją wyróżnia, to zabawne i krwawe animacje egzekucji zbijanych figur. Podejmij ostateczne wyzwanie, mierząc się z armią przeciwnika w kreskówkowych szachach. Myśl z wyprzedzeniem i planuj ruchy, aby uniknąć egzekucji swojej armii. Staraj się schwytać króla przeciwnika, ale uważaj: jeśli zostaniesz zapędzony w róg, czeka Cię widowiskowa śmierć. Przygotuj się na krwawą walkę!

Jeśli lubisz strategiczne planowanie i przewidywanie ruchów przeciwnika, szachy są wymarzoną grą dla Ciebie. Na stronie Gry.pl znajdziesz ponad 20 pozycji online w tej kategorii, więc koniecznie do nas zajrzyj, gdy tylko zechcesz zagrać w różne odmiany tej szlachetnej gry.