• Szachy z iskierką
  Graj
  Szachy z iskierką
  Zagrano 51451 razy

  Tylko ktoś obdarzony iskrą geniuszu zdoła wygrać ten oszałamiający pokaz strategii. Podejmij wyzwanie w tej grze z czterema poziomami trudności, z których każdy wymaga innego stylu gry w szachy. Przechytrz swojego przeciwnika i powtórz grę, aby uczyć się na własnych błędach i poprawić swój wynik w kolejnej rundzie. Szachy z iskierką solidnie przetestują twoją umiejętność gry w szachy!

 • Easy Chess
  Graj
  Easy Chess
  Zagrano 61472 razy

  Zagraj w tę przyjemną grę i spróbuj wygrać w szachy z komputerem.

 • Klasyczne szachy
  Graj
  Klasyczne szachy
  Zagrano 76187 razy

  Zawsze dobrze wrócić do klasyki! Spróbuj swoich sił w najpopularniejszej grze planszowej: Chess Classic. Zmierz się z komputerem lub ze swoim przyjacielem w ponadczasowym pojedynku szachowym.

 • Robo Chess
  Graj
  Robo Chess
  Zagrano 26152 razy

  Uruchom swoje szare komórki i zagraj w szachy z inteligentnym i gadającym robotem!

 • FlashCHESS
  Graj
  FlashCHESS
  Zagrano 45281 razy

  Gra ma trzy poziomy trudności, więc jest idealna zarówno dla mistrzów, jak i początkujących.

 • Szachy: Ostateczna rozgrywka
  Graj
  Szachy: Ostateczna rozgrywka
  Zagrano 6527 razy

  Zagraj w klasyczną grę w stylu egzekucji! Podejmij ostateczne wyzwanie, mierząc się z armią przeciwnika w kreskówkowych szachach. Myśl z wyprzedzeniem i planuj ruchy, by uniknąć egzekucji swojej armii. Staraj się schwytać króla przeciwnika, ale uważaj: jeśli zostaniesz zapędzony w róg, to czeka cię widowiskowa śmierć. Mistrzowie szachów, przygotujcie się do krwawej walki!

 • Szybkie szachy 3
  Graj
  Szybkie szachy 3
  Zagrano 14575 razy

  Szachy to jedna z najbardziej intrygujących gier na świecie. Od tysięcy lat gracze starają się pokonać króla przeciwnika, chroniąc przy tym własne pionki. Czy jesteś gotów na kilka rozgrywek w kolejnej części tej niełatwej gry?

 • Inteligentne szachy
  Graj
  Inteligentne szachy
  Zagrano 10214 razy

  Zmierz się w szachy z wyjątkowo mądrym przeciwnikiem. Opracuj zwycięską strategię, która dopuszcza utratę kilku pionków, ale doprowadzi cię do zwycięstwa! Już nigdy nic cię nie powstrzyma podczas walki z takim sprytnym przeciwnikiem!

 • Szachy: Klasyczne
  Graj
  Szachy: Klasyczne
  Zagrano 4099 razy

  Czy pokonasz komputer, próbując dać mu mata w tej wersji online popularnej gry? Sprawdź, czy uda ci się zaszachować króla przeciwnika, zanim stracisz swojego!

 • Chess Game
  Graj
  Chess Game
  Zagrano 12198 razy

  Jesteś geniuszem szachowym? Możesz nim zostać! Zagraj online z prawdziwymi lub wirtualnymi przeciwnikami, aby opanować tę grę do perfekcji i zostać mistrzem szachowym. Chroń króla za wszelką cenę!

 • Chess 3D
  Graj
  Chess 3D
  Zagrano 12323 razy

  Pokaż swoje taktyczne umiejętności, grając w szachy w wersji 3D. Wspaniała grafika i sceneria spodobają się każdemu graczowi. Czy nadal dasz radę wygrywać na poziomie 100? Nie daj się zaszachować!

 • Better Than Chess
  Graj
  Better Than Chess
  Zagrano 2040 razy

  W tej grze w szachy 3D możesz zmierzyć się ze znajomym, internetowym przeciwnikiem lub komputerem. To jednak nie wszystko! Dla każdego ruchu możesz ustawić limity czasu dla trudności. Poprowadzisz swoje pionki do zwycięstwa, czy pozwolisz, aby przeciwnicy pokonali Twojego króla?

 • 3d Chess
  Graj
  3d Chess
  Zagrano 5491 razy

  Zagraj w szachy, komputer będzie Twoim przeciwnikiem!

 • Junior Chess
  Graj
  Junior Chess
  Zagrano 1799 razy

  This version of the classic board game is perfect for beginners of all ages. Can you checkmate your virtual opponent and capture as many of their pieces as possible? It’s time to find out!

 • Szachowy mistrz
  Graj
  Szachowy mistrz
  Zagrano 5310 razy

  Zmierz się ze znajomym lub komputerem w tej grze w szachy. Czas ucieka. Czy uda Ci się wykonać szach-mata przed upływem czasu?

 • Szachowa strategia
  Graj
  Szachowa strategia
  Zagrano 2212 razy

  Na polu szachowej walki zwycięzca może być tylko jeden. Stwórz wielką armię i zaatakuj zamek wroga, by przejąć jego tereny. Twórz struktury wojenne, aby odblokować nowe rodzaje wojsk, które możesz wysłać na pole bitwy. Najlepsza strategia przyniesie zwycięstwo!

 • Maniak szachów
  Graj
  Maniak szachów
  Zagrano 2872 razy

  Zagraj w szachy jeden na jednego z przeciwnikami o różnym stopniu trudności. Ciesz się widokiem z góry na całą planszę i strategicznie planuj swoje kolejne ruchy. Spróbuj w końcu zagnać przeciwnika w kozi róg!

 • No More King
  Graj
  No More King
  Zagrano 1037 razy

  Schwytaj każdy pionek na szachownicy! W tej grze logicznej, w której stosuje się zasady gry w szachy, musisz usunąć wszystkich króli. Wieża porusza się pionowo i poziomo. Goniec porusza się po skosie. Użyj każdego pionka, łącznie ze skoczkami, na drodze do króla!

 • Galaktyczne szachy 3D
  Graj
  Galaktyczne szachy 3D
  Zagrano 2524 razy

  Zagraj w galaktyczne szachy 3D, które na pewno pochłoną twoją uwagę na wiele godzin. Rozegraj futurystyczną partyjkę szachów przeciwko komputerowi. Czy masz w zanadrzu kilka strategicznych ruchów?

 • Podróż skoczka
  Graj
  Podróż skoczka
  Zagrano 2565 razy

  Przygotuj się do podjęcia szachowego wyzwania w grze, której łatwo się nauczyć, ale trudno zdobyć w niej mistrzostwo. Ile razy przesuniesz skoczka po szachownicy tak, żeby dwa razy nie trafił w to samo miejsce? Czy będziesz w stanie poruszać nim jak najdłużej?

 • Flash Chess
  Graj
  Flash Chess
  Zagrano 1573 razy

  Zaszachuj swojego przeciwnika i wygraj rozgrywkę.

 • Chess 3D
  Graj
  Chess 3D
  Zagrano 2994 razy

  Wirtualne szachy jeszcze nigdy nie były tak piękne, jak w tej wersji 3D z drewnianą planszą i pięknie rzeźbionymi bierkami. Stawka jest jednak tak samo wysoka, a rozgrywka bezwględna jak zawsze.

 • Szybkie szachy 2
  Graj
  Szybkie szachy 2
  Zagrano 3302 razy

  Daj mata przeciwnikowi i ukończ grę w mgnieniu oka. Gotów na partyjkę szachów? Szach!

 • Grobowe szachy
  Graj
  Grobowe szachy
  Zagrano 1412 razy

  Wybierz się na dziwny cmentarz i zagraj w zupełnie nową wersję szachów. Zamiast zdobywać pionki, musisz pozbywać się zombie. Czy uda ci się pozbyć wszystkich potworów w tej wyjątkowej grze w szachy?

 • Osiem królowych śmierci
  Graj
  Osiem królowych śmierci
  Zagrano 1773 razy

  Uważasz, że twoje umiejętności są wystarczające, by rozwiązać tę skomplikowaną szachową łamigłówkę? Oto osiem królowych. Czy uda ci się umieścić każdą z nich na planszy tak, by nie mogły się nawzajem atakować? To o wiele trudniejsze, niż się wydaje. Możesz tytułować się mistrzem szachowym, jeśli uda ci się ukończyć tę wyjątkową grę.

 • Dotykowe szachy
  Graj
  Dotykowe szachy
  Zagrano 1217 razy

  Zagraj w szachy na swojej komórce! Przesuwaj strategicznie swoje pionki, aby pokonać armię przeciwnika. Zastaw pułapkę na króla swojego rywala, aby go zamatować. Możesz nawet przejrzeć w historii tekstowej ruchy już wykonane. Szachy w zasięgu ręki? O tak!

 • Misja skoczka
  Graj
  Misja skoczka
  Zagrano 1087 razy

  Pomóż skoczkowi w specjalnej misji, w której trzeba otworzyć tajemniczą zamkniętą bramę. Pruszaj się po szachownicy standardowymi ruchami skoczka. Znajdź odpowiedni klucz i dostań się do bramy. Po drodze zbieraj jabłka, klejnoty, czarki i specjalne przedmioty, by ukończyć wyzwanie!

 • Gra w szachy
  Graj
  Gra w szachy
  Zagrano 1097 razy

  Te dziewczyny uwielbiają dobrą partyjkę szachów, ale jeszcze bardziej kochają modę.

 • Crazy Chess
  Graj
  Crazy Chess
  Zagrano 1202 razy

  Zbij czarne pionki, zanim dotrą na dół ekranu i obroń swój zamek!

 • Duchess Swan Dress-Up
  Graj
  Duchess Swan Dress-Up
  Zagrano 75 razy

  Ta przepiękna młoda dama pragnie być w centrum uwagi za sprawą wspaniałego kostiumu, który możesz pomóc wybrać w tej najnowszej grze dla dziewczyn: Duchess Swan Dress-Up. Masz do wyboru tak wiele modnych dodatków, że będziesz świetnie się bawić przez długie godziny!

Szach-mat i wygrywasz!

Szachy to nazwa całej rodziny strategicznych gier planszowych, w których dwóch graczy rywalizuje na szachownicy składającej się z 64 pól za pomocą tzw. bierek (czyli pionów i figur). Cechą wyróżniającą tej gry jest to, że jest ona dyscypliną sportu uznawaną oficjalnie przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Można zatem powiedzieć, że grając w szachy, uprawiasz sport! Celem gry jest doprowadzenie do mata, czyli postawienie króla przeciwnika w szachu, przed którym nie ma obrony. Jeśli doprowadzisz do takiej sytuacji, kończysz partię i zwyciężasz.

Każdy z 6 dostępnych rodzajów bierek porusza się inaczej. Figury nie mogą przechodzić przez inne figury (chociaż skoczek potrafi przeskakiwać nad innymi bierkami) i nigdy nie mogą stanąć na polu, na którym stoi ich własna figura. Można je jednak stawiać w miejscu figury przeciwnika, która została zbita. Figury należy przemieszczać w taki sposób, aby zbijać inne figury (poprzez zajęcie ich pól oraz ich zastąpienie), bronić własnych figur lub kontrolować ważne pola w partii.

Easy Chess to najprostsza odmiana wirtualnej gry w szachy. Przesuwasz figury myszą i obserwujesz ruchy komputera. Tylko uważaj, bo nazwa może być myląca. Ta gra wcale nie jest łatwa! FlashCHESS stanowi nieco większe wyzwanie, a ponadto pozwala zapisywać i ładować przebieg partii, używając tzw. szachowej notacji algebraicznej, powszechnie stosowanej podczas oficjalnych zawodów szachowych, w fachowej literaturze i czasopismach, a także w szachach korespondencyjnych. Warto o tym wspomnieć, ponieważ przed erą Internetu partie szachowe między mistrzami często rozgrywane były korespondencyjnie, a ich przebieg śledziły z zapartym tchem całe narody!

„Szachy: Ostateczna rozgrywka” to kolejna wariacja na temat tej klasycznej gry. To, co ją wyróżnia, to zabawne i krwawe animacje egzekucji zbijanych figur. Podejmij ostateczne wyzwanie, mierząc się z armią przeciwnika w kreskówkowych szachach. Myśl z wyprzedzeniem i planuj ruchy, aby uniknąć egzekucji swojej armii. Staraj się schwytać króla przeciwnika, ale uważaj: jeśli zostaniesz zapędzony w róg, czeka Cię widowiskowa śmierć. Przygotuj się na krwawą walkę!

Jeśli lubisz strategiczne planowanie i przewidywanie ruchów przeciwnika, szachy są wymarzoną grą dla Ciebie. Na stronie Gry.pl znajdziesz ponad 20 pozycji online w tej kategorii, więc koniecznie do nas zajrzyj, gdy tylko zechcesz zagrać w różne odmiany tej szlachetnej gry.