Gry Krykiet

Baw się dobrze, grając w krykieta

Znasz grę krykiet? Pewnie nie bardzo, w końcu nie należy ona do naszego kręgu kulturowego. To jednak nie powód, aby nie zapoznać się z tą szlachetną grą, którą rozkoszują się angielscy dżentelmeni od XIII w. (wtedy nie było jeszcze dżentelmenów, ale wiesz, o co chodzi). Wybierz się na wycieczkę do Wielkiej Brytanii albo udawaj, że jesteś na Bermudach, w Indiach lub w innym kraju, który był kiedyś brytyjską kolonią i w którym rządzi krykiet. Nie wiesz, jak się gra w krykieta? Nie martw się, w wielu z tych gier znajdziesz pomoc w zrozumieniu zasad. A jeśli nie wiesz zupełnie nic o krykiecie, oto skrót zasad: na środku boiska znajduje się pas ziemi o nazwie „pitch”, na którego końcach są rozmieszczone bramki. Zawodnik jednej z drużyn („bowler”) rzuca piłkę w kierunku gracza po przeciwnej stronie („batsmana”), którego zadaniem jest odbicie jej, tak aby nie została złapana przez graczy drużyny przeciwnej rozmieszczonych na całym polu gry. To w zupełności wystarczy na początek. 

W grze Cricket Fielder Challenge sterujesz zadownikiem łapiącym piłkę, a konkretnie jego dłońmi. Opanuj emocje i czekaj cierpliwie na rzut, a potem staraj się za wszelką cenę złapać piłkę. Tylko uważaj, żeby nie przeleciała Ci między palcami!

Defend the Ashes to gra, w której nie tyle grasz w krykieta, ale… bronisz pucharu o nazwie The Ashes (nazwa nawiązuje do wieloletnich zmagań Brytyjczyków z Australijczykami w tej dyscyplinie sportu). Gra jest dość zwariowana: Australijczycy starają się wbiec na górę, na której szczycie stoi puchar, a Twoim zadaniem jest powstrzymanie ich. W jaki sposób? Wyłapując ich pojedynczo i zrzucając w przepaść. To nieco okrutne, ale Anglicy słyną z czarnego humoru, prawda?

Jeśli interesujesz się tą egzotyczną dyscypliną sportu lub chcesz ją lepiej poznać, koniecznie odwiedź stronę Gry.pl. Mamy wiele ciekawych gier związanych z krykietem. We wszystkie możesz grać zupełnie za darmo na komputerze, tablecie lub smartfonie. Przekonaj się, że krykiet to świetna zabawa i mnóstwo frajdy. Zapraszamy na naszą stronę!