Gry pasjanse karciane

 • Pasjans Freecell Duplex
  Graj
  Pasjans Freecell Duplex
  Zagrano 3963 razy

  Ta wersja popularnej gry karcianej jest dwa razy fajniejsza i zabawniejsza.

 • Pasjans wielkanocny
  Graj
  Pasjans wielkanocny
  Zagrano 14743 razy

  Odmian pasjansa nigdy za wiele! Oto kolejna z nich.

 • Pasjans klasyczny
  Graj
  Pasjans klasyczny
  Zagrano 8578 razy

  Czujesz, że masz szczęście? Wypróbuj tę internetową wersję słynnej gry karcianej. Jak szybko uda ci się dopasować wszystkie karty i przejść do kolejnej talii?

 • Pasjans fioletowy
  Graj
  Pasjans fioletowy
  Zagrano 9417 razy

  Zajmij miejsce i usuń karty ze stolika najszybciej, jak to możliwe.

 • Kolekcja gier karcianych
  Graj
  Kolekcja gier karcianych
  Zagrano 1696 razy

  Masz ochotę zagrać w karty? A co powiesz na 12 różnych gier? Znajdziesz tu pełną kolekcję karcianej klasyki!

 • Pasjans niebieski
  Graj
  Pasjans niebieski
  Zagrano 1914 razy

  W ekscytującym świecie pasjansa twoi najwięksi sprzymierzeńcy to szybkość i bystrość umysłu.

 • Pasjans 2
  Graj
  Pasjans 2
  Zagrano 1781 razy

  Opanuj sztukę karcianej strategii i zostań prawdziwym mistrzem pasjansa!

 • Pasjans
  Graj
  Pasjans
  Zagrano 726 razy

  Czy uda ci się oczyścić tę planszę? Wykaż się odpowiednią szybkością i sprytem w układaniu kart!

 • Tingly Freecell
  Graj
  Tingly Freecell
  Zagrano 3027 razy

  Czy uda Ci się wyczyścić całą planszę przed upływem czasu w tej grze w pasjansa?

 • Pasjans zielony
  Graj
  Pasjans zielony
  Zagrano 690 razy

  Czy uda ci się pobić rekord szybkości układania pasjansa?

Różne oblicza pasjansa

Nazwa pasjans pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego cierpliwość. To idealne podsumowanie tej zazwyczaj jednoosobowej rozrywki, która podobnie jak gra w szachy wymaga niekiedy ogromnych pokładów wytrwałości. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju układanego pasjansa i jego stopnia trudności. 

Wszyscy dobrze pamiętamy komputerową wersję pasjansa Klondike, umieszczaną w systemach operacyjnych Windows. Któż z nas nie ma na sumieniu kilku chwil spędzonych przy pasjansie, kiedy był on właściwie jedyną (wszak nie było jeszcze Facebooka) rozrywką, jaka odrywała nas od przydzielonych zajęć czy to w szkole, na studiach, czy w pracy.

Pasjans może pochłonąć bez reszty i nie bez powodu jest jedną z gier oferowanych w kasynie. My proponujemy jednak rozgrywkę o mniejszą stawkę – własną satysfakcję! W naszej witrynie każdy amator pasjansa znajdzie całe mnóstwo pozycji, które przypadną mu do gustu.

Zacznijmy od wspomnianego już wyżej Klondike. To klasyka nad klasykami, którą da się jednak urozmaicić – w grze Królowie Klondike zasady odkrywania kart są nieco odmienne, przez co gracz widzi co drugą kartę w kolumnie (mimo że nie może jej ruszyć!). Kolejne kultowe pozycje to np. Pasjans FRVR, Pasjans klasyczny i Solitaire, które również mają swoje wariacje: Pyramid Solitaire, Crescent Solitaire i inne. Tu sposób układania kart jest już inny, warto więc wypróbować każdą z tych opcji. 

Następny w kolejce jest chociażby Pasjans pająk, gdzie celem gry jest usunięcie wszystkich kart ze stołu. Karty tego samego koloru, układane jedna na drugiej od króla do asa, tworzą kompletną kolumnę. Odkryta i ułożona w odpowiedniej kolejności kolumna znika ze stołu. Gra trwa, aż uda się pozbyć wszystkich kart. Uwaga, wciąga!

Mimo urzekającej prostoty pasjansa ważna jest też sama warstwa wizualna. Tu świetnie sprawdzą się gry takie jak Podwieczorek z pasjansem lub Pasjans Zacisze. Niebanalną grafiką mogą pochwalić się też twórcy wariantu wielkanocnego, świątecznego czy kwiatowego. Dzięki nim układanie pasjansa jest nie tylko zajmującą rozrywką, ale też ucztą dla oka i świetnym sposobem na popołudniowy relaks.