Gry Saper

 • Diamond Mine
  Graj
  Diamond Mine
  Zagrano 431757 razy

  Co jest lepsze od jednego diamentu? Dużo diamentów!

 • Gold Strike
  Graj
  Gold Strike
  Zagrano 350150 razy

  Wydobywaj złoto w kopalni, lecz uważaj, aby nie utknąć!

 • Mine Sweeper
  Graj
  Mine Sweeper
  Zagrano 27320 razy

  Locate all mines in a mine field as quickly as possible by uncovering squares.

 • The Appartment
  Graj
  The Appartment
  Zagrano 17623 razy

  Zbadaj przedmioty i spróbuj znaleźć rozwiązanie zagadki.

 • W kopalni
  Graj
  W kopalni
  Zagrano 12016 razy

  Ci górnicy muszą zebrać mnóstwo klejnotów, zanim ich dzień pracy dobiegnie końca.

 • Gold Panic
  Graj
  Gold Panic
  Zagrano 7902 razy

  Pomóż temu poszukiwaczowi złota załadować wszystkie bryłki na swój wózek!

 • Bubble Pop
  Graj
  Bubble Pop
  Zagrano 6624 razy

  Zbieraj bąbelki i bonusy, ale omijaj miny wodne!

 • Battleship Minesweeper
  Graj
  Battleship Minesweeper
  Zagrano 6127 razy

  Czy uda ci się wyczyścić planszę w tej klasycznej grze? Klikaj na płytki, aby zobaczyć, ile min z nimi sąsiaduje. Dodawaj flagi na podejrzanych płytkach i testuj swoje nerwy w grze Battleship Minesweeper! Znalezienie miny oznacza koniec gry!

 • Tunel do Chin
  Graj
  Tunel do Chin
  Zagrano 4593 razy

  Ten górnik zawsze chciał odwiedzić Daleki Wschód, ale nie poleci samolotem – będzie musiał się tam dokopać.

 • Diamond Fever
  Graj
  Diamond Fever
  Zagrano 4545 razy

  Mnożące się kamienie zawładnęły kopalnią!

 • Troll Sweeper
  Graj
  Troll Sweeper
  Zagrano 3449 razy
 • Puru Puru Digger
  Graj
  Puru Puru Digger
  Zagrano 2755 razy

  Ten mały badacz wniesie w twoje życie trochę policzalnej zabawy!

 • Dotville
  Graj
  Dotville
  Zagrano 1870 razy

  Buduj farmy, supermarkety, kopalnie i kuźnie i spraw by mieszkańcy byli szczęśliwi!

 • Flash Min
  Graj
  Flash Min
  Zagrano 824 razy

  Wstrzymaj oddech i odszukaj wszystkie miny na planszy.

 • Minesweeper
  Graj
  Minesweeper
  Zagrano 764 razy

  Znajdź wszystkie bomby i oczyść planszę!

 • MuseLock
  Graj
  MuseLock
  Zagrano 279 razy

  Przeszukaj pokój, zbadaj wszystkie obiekty i spróbuj uciec.

 • Minelink
  Graj
  Minelink
  Zagrano 170 razy

  Kliknij na minie by wybuchła i rozpoczęła reakcję łańcuchową.

Niezła mina

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami… a dokładniej w roku 1981 zaczęła się historia jednej z najsłynniejszych i przy tym najprostszych gier komputerowych w historii. Dodawana jako akcesorium w każdym systemie Microsoft Windows (aż do wersji 7), szybko osiągnęła niesamowitą popularność. To ta niepozorna gierka spędzała zapewne sen z powiek zarówno pracownikom biur (niektórym te jedyneczki, dwójeczki, trójeczki i wybuchające bomby pewnie śniły się po nocach), jak i ich menedżerom, którzy mogli się w niej dopatrywać spadku produktywności swoich podwładnych.

Po raz pierwszy Saper pojawił się w Windowsie 3.1 w 1992 roku. Warto zaznaczyć, że programistom nie chodziło wyłącznie o uciechę grających, tytuł ten miał bowiem wyrobić u nich nawyk używania prawego oraz lewego klawisza myszy. Czy się udało? To chyba pytanie retoryczne.

Gra sama w sobie jest bardzo prosta. Polega na odkrywaniu na planszy poszczególnych pól w taki sposób, aby nie trafić na minę. Po odkryciu na każdym polu pojawia się liczba min, jakie z nim bezpośrednio sąsiadują. Można w ten sposób założyć, że w tym a nie innym miejscu znajduje się jakiś „podejrzany” ładunek, i zamiast je odkrywać – oznaczyć flagą.

Wszystkich sympatyków Sapera zapraszamy do witryny Gry.pl, gdzie przygotowaliśmy specjalne zestawienie – oto całkowicie bezpłatne, internetowe wersje tej kultowej gry, czyli stary dobry Saper w różnych odsłonach!

Na początek klasyka: Mine Sweeper i Battleship Minesweeper (w których do odkrycia jest aż 70 min!) oraz Flash Min. To te najbardziej tradycyjne, z bombami i numerkami. Gdy już Ci się trochę znudzą, mamy coś na odmianę – pozycje dość luźno powiązane z Saperem, gdzie też trzeba się do czegoś „dokopać”.

W Gold Strike musisz wydobyć złoto z kopalni. To nieskomplikowana gra typu „połącz trzy” (choć w tym wypadku „połącz dwa”), w której rzucasz kilofem, żeby usunąć przynajmniej dwa bloki w tym samym kolorze. Na podobnych zasadach oparta jest Diamond Fever – z tą różnicą, że tym razem naprawdę liczy się refleks!

Bardzo przyjemną gierką jest również pozycja W kopalni. Polega na doprowadzeniu sympatycznych górników do celu. Po drodze musisz zbierać klejnoty, uruchamiać platformy itd. Początkowe etapy pewnie nie sprawią Ci problemu, ale nie chwal dnia przed zachodem słońca. Później nie jest już tak łatwo. Grając w tę grę, ćwiczysz nie tylko zręczność, ale i koordynację – gdy dojdziesz do wprawy, być może uda Ci się sterować oboma górnikami jednocześnie.

W kolejnej zręcznościówce, Tunelu do Chin, musisz w jak najkrótszym czasie dokopać się jak najgłębiej (niemal na drugą stronę planety!), zbierając po drodze złoto, klejnoty i bonusy czasowe – przydadzą się na pewno, bo ten biegnie nieubłaganie!

Na koniec coś w równym stopniu relaksującego i hipnotyzującego, czyli Minelink. Cel tej prostej z założenia gry jest znów zupełnie inny niż cel w Saperze – tym razem możesz trochę podetonować. Klikaj kolorowe kropki tak, by rozszerzyły się, „wchłaniając” jak najwięcej pozostałych. Miłej zabawy!