Gry klasyczne

 • TenTrix
  Graj
  TenTrix
  Zagrano 3893786 razy

  Jak daleko uda ci się zajść, zanim skończy ci się miejsce na planszy w tej najnowszej grze typu układanki? Dowiedz się i zagraj w TenTrix!

 • Mahjong Shanghai
  Graj
  Mahjong Shanghai
  Zagrano 3628081 razy

  Oczyść planszę klikając na 2 identyczne klocki!

 • Najlepszy klasyczny mahjong
  Graj
  Najlepszy klasyczny mahjong
  Zagrano 126168 razy

  Dasz radę przejść przez wszystkie trudne plansze, które czekają na Ciebie w tej tradycyjnej wersji gry klasycznej? Połącz ze sobą jak najszybciej kafelki.

 • Tetrolapse
  Graj
  Tetrolapse
  Zagrano 56612 razy

  Czy potrafisz znaleźć miejsca dla tych wszystkich wyjątkowych kształtów? Sprawdź, czy dasz radę połączyć je, aby znikły z ekranu, w tej wymagającej grze logicznej.

 • Legenda Ludo
  Graj
  Legenda Ludo
  Zagrano 53190 razy

  W tej fascynującej grze planszowej możesz teraz zmierzyć się z trzema innymi graczami lub zagrać tylko z komputerem. Czy potrafisz przesuwać cztery pionki po planszy i wrócić do bezpiecznego miejsca, zanim to samo zrobi Twój przeciwnik?

 • Snake Classic
  Graj
  Snake Classic
  Zagrano 45555 razy

  Zbieraj jedzenie i nie pozwól by wąż dotknął ściany lub własnego ogona!

 • Tiny Treasure
  Graj
  Tiny Treasure
  Zagrano 29515 razy
 • Arkanoid
  Graj
  Arkanoid
  Zagrano 29009 razy

  Klasyczna gra zręcznościowa powraca w tej wymagającej wersji online. Przejmij stery statku kosmicznego i zbij jak najwięcej klocków, zbierając przy tym ulepszenia, które pomogą ci utrzymać się w walce.

 • Gomoku
  Graj
  Gomoku
  Zagrano 22131 razy

  Chcesz zagrać w tę wersję online klasycznej gry planszowej? Sprawdź, czy dasz radę ułożyć rząd kamieni szybciej niż komputer.

 • Szachy: Klasyczne
  Graj
  Szachy: Klasyczne
  Zagrano 21981 razy

  Czy pokonasz komputer, próbując dać mu mata w tej wersji online popularnej gry? Sprawdź, czy uda ci się zaszachować króla przeciwnika, zanim stracisz swojego!

 • Kuchenny mahjong: tryb klasyczny
  Graj
  Kuchenny mahjong: tryb klasyczny
  Zagrano 20933 razy

  Rozwiąż trudne zagadki związane z tym, co przygotowuje się w tej kuchni! Czy potrafisz połączyć wszystkie kulinarne kafelki w tej klasycznej wersji gry planszowej? Po rozpoczęciu gry włączy się licznik, dlatego musisz działać szybko

 • Szachowy mistrz
  Graj
  Szachowy mistrz
  Zagrano 19169 razy

  Zmierz się ze znajomym lub komputerem w tej grze w szachy. Czas ucieka. Czy uda Ci się wykonać szach-mata przed upływem czasu?

 • Kosmiczny arkanoid
  Graj
  Kosmiczny arkanoid
  Zagrano 16763 razy

  Wybierz się w międzygwiezdną podróż, grając w tę mobilną wersję klasycznej gry zręcznościowej. Rozwalaj bloki, zbieraj ulepszenia i walcz o to, aby piłka nie zagubiła się w otchłani kosmicznej.

 • Autobus z walizami: Wyczyść rzędy
  Graj
  Autobus z walizami: Wyczyść rzędy
  Zagrano 16125 razy

  Sterta walizek w tym autobusie rośnie w zastraszającym tempie. Czy dasz radę je uporządkować, i to szybko, w tej grze logicznej? Jeśli dojdą do samego sufitu, kierowca będzie miał duży problem!

 • Mahjongowy pasjans Deluxe
  Graj
  Mahjongowy pasjans Deluxe
  Zagrano 13875 razy

  Jak szybko uda Ci się połączyć wszystkie kafelki w tej trudnej wersji klasycznej planszówki? Działaj szybko, aby zdążyć przed upływem czasu, i zgarnije wielkie premie z czasem.

 • Niebieski pasjans pająk
  Graj
  Niebieski pasjans pająk
  Zagrano 10797 razy

  W tej trudnej wersji online pasjansa pająka teraz możesz poprawić swój nastrój. Ulepsz swoje umiejętności, układając wszystkie karty. Możesz zagrać w trybie jednego, dwu, a nawet trzech kolorów kart.

 • Galaga
  Graj
  Galaga
  Zagrano 10647 razy

  Przygotuj się na lot w kosmos w tej zaktualizowanej wersji klasycznej gry zręcznościowej. Tysiące kosmitów atakuje Twój zakątek wszechświata. Rozwal ich na kawałki!

 • Klasyczny wąż
  Graj
  Klasyczny wąż
  Zagrano 10112 razy

  Ten głodny wąż naprawdę chce pożreć mnóstwo jaj w tej kolorowej wersji klasycznej gry akcji. Czy pomożesz mu w napełnieniu żołądka, starając się nie uderzać w ściany?

 • Dzienny pasjans
  Graj
  Dzienny pasjans
  Zagrano 8809 razy

  Każdy dzień to świetna okazja, aby zagrać w pasjansa. Wypróbuj tę wersję online klasycznej karcianki. Wykonaj również dzienne zadania. Jeśli uda Ci się zrobić je wszystkie, co miesiąc możesz zdobyć fantastyczne trofea.

 • Neonowy Tetris
  Graj
  Neonowy Tetris
  Zagrano 8539 razy

  Odkryj nowe oblicze klasycznej gry logicznej. Jak szybko uda Ci się ułożyć te neonowe kształty w odpowiednich miejscach? Sprawdź, czy dasz radę wyczyścić klocki, zanim zapełnią cały ekran!

 • Block Buster
  Graj
  Block Buster
  Zagrano 7763 razy

  Usuń jak najszybciej wszystkie klocki w każdej z układanek.

 • Uno z przyjaciółmi
  Graj
  Uno z przyjaciółmi
  Zagrano 7024 razy

  W tej wersji online klasycznej gry karcianej możesz zmierzyć się z przyjaciółmi lub komputerem. Czy dasz radę pozbyć się wszystkich kart i zdobyć mnóstwo punktów?

 • Kids' Mahjong
  Graj
  Kids' Mahjong
  Zagrano 6517 razy

  Wypróbuj tę klasyczną grę w wersji, która przyciągnie całą rodzinę!

 • Układankowy ekspres
  Graj
  Układankowy ekspres
  Zagrano 6084 razy

  Wszyscy gotowi na tę ekscytującą grę logiczną! Czy uda Ci się odnaleźć kolorowe kształty w wagonie towarowym? Możesz zrelaksować się, grając w trybie malowniczym, lub spróbować trybu ekspresowego, gdy masz ochotę na prawdziwe wyzwanie!

 • Color Bounce
  Graj
  Color Bounce
  Zagrano 5112 razy

  Jak długo uda Ci się utrzymać te kolorowe piłki w powietrzu? Postaraj się, żeby skakały jak najdłużej, dotykając właściwych kolorów przeszkód, w tej trudnej grze akcji.

 • Legenda warcabów
  Graj
  Legenda warcabów
  Zagrano 3791 razy

  Czy potrafisz zostać legendą w tej wersji online klasycznej gry planszowej? Zmierz się z kilkoma wirtualnymi przeciwnikami, opanowując tryb łatwy, średnio zaawansowany i trudny.

 • Dominoes Classic
  Graj
  Dominoes Classic
  Zagrano 3198 razy

  W tej wersji klasycznej gry znajdziesz kilka różnych trybów. Ustaw poziom trudności, zanim zmierzysz się z komputerem. Potrafisz zdobyć pełno punktów, zanim skończą Ci się możliwe ruchy?

 • Kółko i krzyżyk ze znajomymi
  Graj
  Kółko i krzyżyk ze znajomymi
  Zagrano 3062 razy

  Zmierz się ze znajomymi lub grupą przeciwników online, popisując się swoimi umiejętnościami, w tej wersji online klasycznej gry stołowej. Gdzie postawisz pierwszy X lub O?

 • Madżong klasycznie Webgl
  Graj
  Madżong klasycznie Webgl
  Zagrano 2746 razy

  Czy uda ci się dopasować do siebie wszystkie płytki w tej wersji online klasycznej gry planszowej? Uważnie przyjrzyj się każdemu wzorowi na płytce i sprawdź, czy połączysz go z identycznym.

 • Neon Brick Breaker
  Graj
  Neon Brick Breaker
  Zagrano 1278 razy

  W tej fantastycznej wersji klasycznej gry zręcznościowej znajdziesz ponad 50 odjazdowych poziomów. Steruj rakietką i usuń jak najszybciej cegiełki.

 • 10 x 10 Disco
  Graj
  10 x 10 Disco
  Zagrano 1072 razy

  Nie możesz przetańczyć całej nocy w dyskotece obecnej w tej trudnej łamigłówce, ale na pewno spędzisz na rozgrywce wiele godzin! Jak długo uda Ci się układać różne kształty na planszy pod kulą dyskotekową?

 • Madżong EZ
  Graj
  Madżong EZ
  Zagrano 1037 razy

  Oto wersja klasycznej gry planszowej, która doskonale nadaje się dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Jak szybko dasz radę dopasować do siebie wszystkie płytki? Możesz także cofać ruchy, jeśli znajdziesz lepsze dopasowanie.

 • Celowanie: Dzieciak Billy
  Graj
  Celowanie: Dzieciak Billy
  Zagrano 985 razy

  W tej strzelnicy możesz poćwiczyć strzelanie do celu. Jest tylko jeden problem: cele odpowiedzą tym samym! Czy potrafisz zestrzelić je, zanim przedziurawią cię na wskroś w tej fantastycznej grze akcji?

 • 10 x 10 90s
  Graj
  10 x 10 90s
  Zagrano 970 razy

  W tej fantastycznej grze logicznej możesz znaleźć najbardziej szalone wzory z lat 90. Ile szalonych i zakręconych elementów potrafisz zmieścić na ekranie, aby znikły? Przekonaj się, jak długo zdołasz grać, zanim skończy Ci się miejsce.

 • Trzy karty
  Graj
  Trzy karty
  Zagrano 837 razy

  Wybierz kartę, dowolną kartę! Czy potrafisz śledzić swoją kartę na stole? Sprawdź, czy dopisze Ci szczęście, w tej wciągającej i superszybkiej grze karcianej.

 • Słodziutkie połączenie
  Graj
  Słodziutkie połączenie
  Zagrano 386 razy

  W tej ślicznej grze typu Połącz 3 kucharz ma dla Ciebie całkiem trudne wyzwanie! Dasz radę wykonać wszystkie cele w każdym ekscytującym poziomie?

W końcu coś dla fanów klasyki

W dzisiejszych czasach branża gier wideo (i nie tylko) rozwija się w ogromnym tempie. Co roku wydawane są setki tytułów, w których produkcję i promocję pompuje się miliardy dolarów. Jest tego tyle, że aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami, trzeba by zajmować się tylko graniem i to przez 24 godziny na dobę! Jeśli jednak znudziła Ci się pogoń za nowościami i chcesz rozerwać się przy znanych, klasycznych pozycjach, koniecznie zajrzyj na stronę Gry.pl, do kategorii Gry klasyczne.

Jeśli szukasz prawdziwych klasyków, wypróbuj Ciasteczkowego potwora. To nic innego, jak znany i lubiany Pac-Man! Poprowadź swojego bohatera przez labirynt, karmiąc go kulkami i uciekając przed złośliwymi duchami. Specjalne kulki przemieniają duchy w ciasteczka, które możesz zjeść. Zobaczymy, czy teraz będą takie odważne!

Kolejna propozycja to Galaxy Defenders. To współczesna wariacja na temat klasycznych gier z automatów, takich jak Space Invaders czy Galaga. Zasady pozostały bez zmian — unikaj wrogich pocisków i zestrzel wszystkich obcych, zanim dotrą do dołu ekranu, gdzie znajduje się Twój statek.

TenTrix to z kolei daleki krewny klasycznego Tetris. Gra z pozoru bardzo przypomina pierwowzór, jednak po chwili rozgrywki okazuje się, że różnice są bardzo poważne. Musisz układać pojawiające się u dołu figury na planszy, tak aby pozostawić jak najmniej pustych miejsc. Gdy ułożysz cały rząd (w pionie lub w poziomie), figury z tego rzędu znikają, pozostawiając puste miejsce. Gra trwa do momentu, aż nie będzie już miejsca na położenie kolejnej figury. 

Jeśli wciąż mało Ci klasyków, sięgnij po Kosmiczny Arkanoid. Niszcz bloki, zbieraj ulepszenia i walcz o to, aby piłka nie zagubiła się w otchłani kosmicznej.

Nic tak nie poprawia humoru jak stara, dobra klasyka. Z takimi grami nie tylko spędzisz miłe chwile, ale i przypomnisz sobie, jak to było kiedyś. A jeśli to nie była Twoja epoka, to też nic straconego. Poczuj jej klimat w klasycznym klimacie ponadczasowych gier. Zawsze warto odwiedzić starych, dobrych znajomych i poczuć to unikalne coś. Mamy ponad 40 gier w tej kategorii, do grania online i za darmo.